Jump to content

Agnostizm

Recommended Posts

O yazmıyor.

Kelime yapılarına aykırı.

O senin gibi hata yapanları gösteriyor.

Hata yapanlar varmış.

Hata yapanların sayısı hatanı doğru yapmada referans olarak kullanılamaz.

Haklısın iyice araştırmam gerekirdi.Çok kişiye cevap verdiğim için bakmadım.bakmak istemedim.zaten hangisinin doğru olduğunu hala bilmiyorum önemli de değil benim için.anlamı önemli.

tarihinde harhorin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz de onu söylüyoruz işte.

O zaman asıl yapılması gereken ne? Allah, God, Yahve vs. var deyip insanları inanan inanmayan diye ayıran, insanların arasına kin ve nefret tohumları eken, insanlara ilkel kuralları dayatan, masalları gerçek diye yutturmaya çalışan dinlerle mücadele etmek.

Sitelerde Paylaş

O zaman asıl yapılması gereken ne? Allah, God, Yahve vs. var deyip insanları inanan inanmayan diye ayıran, insanların arasına kin ve nefret tohumları eken, insanlara ilkel kuralları dayatan, masalları gerçek diye yutturmaya çalışan dinlerle mücadele etmek.

Yapılması gereken bişey yok.Çünkü umutlarını mutluluğunu dine bağlayan o kadar çok insan varki.Onları yıkarsın.Bu da benim karşı olduğum bişey.Zaten üç günlük dünyada insan yalanlarla mutlu olsa ne olur.önemli olan mutlu olmak değilmi?inanan inanmayan herkes ölecek.

Sitelerde Paylaş

Haklısın iyice araştırmam gerekirdi.Çok kişiye cevap verdiğim için bakmadım.bakmak istemedim.

Benim tepkim hatana değil tutumuna idi.

Seni küçümsemek için çıkarmadım bu hatayı ortaya.

Doğruyu ortaya koymak için.

Senin verdiğin tepkinin iyilikle doğrulukla alakası yoktu.

Anladın mı şimdi neden bazı Ateistler bazı kişilerle tartışırken küfür etme derecesine geliyorlar?

Senin benim masumane çabama olan tepkin kötülüğe batmış, bilincini kontrol edemeyen bir adam izlenimi veriyor.

Tartışma devam ettikçe bu kötülük nasıl ve ne cüretle iyiliğin karşısına dikilir diye bir düşünce oluşuyor.

Sonra ortalık yangın yerine dönüyor.

Ateistler b unu hemen hemen her gün yaşıyor.

Yanlışlar büyük bir cüretle dikiliyor karşımıza ve saldırı yapıyor.

Taviz veremezsin ki.

Nasıl taviz vereyim ben bundan?

Taviz verdiğimde çok kötü bir suçluya, masumlara karşı ayrıcalık tanımış gibi oluyor.

Bu hep böyle devam ediyor.

Senin hatan sadece isimde değil.

Senin bilmediğin ve görmediğin çok hatan var.

Ateizm doğru olan seçenek.

Bunu görememen, anlamaman yanlış yapmıyor Ateizmi.

Sitelerde Paylaş

Yapılması gereken bişey yok.Çünkü umutlarını mutluluğunu dine bağlayan o kadar çok insan varki.Onları yıkarsın.Bu da benim karşı olduğum bişey.Zaten üç günlük dünyada insan yalanlarla mutlu olsa ne olur.önemli olan mutlu olmak değilmi?inanan inanmayan herkes ölecek.

Bu insanlar umutlarını, mutluluklarını sadece dine bağlamakla yetinmiyorlar, bir de herkesin buna inanması gerektiğini, o dinin kurallarına uyması gerektiğini söyleyip insanlara hayatı zehir ediyorlar. Kendi masallarını başkalarının hayat hakkına tecavüz etmekte kullanıyorlar. En son ve en kanlı örneği de IŞİD gibi yapılar.

Sitelerde Paylaş

Benim tepkim hatana değil tutumuna idi.

Seni küçümsemek için çıkarmadım bu hatayı ortaya.

Doğruyu ortaya koymak için.

Senin verdiğin tepkinin iyilikle doğrulukla alakası yoktu.

Anladın mı şimdi neden bazı Ateistler bazı kişilerle tartışırken küfür etme derecesine geliyorlar?

Senin benim masumane çabama olan tepkin kötülüğe batmış, bilincini kontrol edemeyen bir adam izlenimi veriyor.

Tartışma devam ettikçe bu kötülük nasıl ve ne cüretle iyiliğin karşısına dikilir diye bir düşünce oluşuyor.

Sonra ortalık yangın yerine dönüyor.

Ateistler b unu hemen hemen her gün yaşıyor.

Yanlışlar büyük bir cüretle dikiliyor karşımıza ve saldırı yapıyor.

Taviz veremezsin ki.

Nasıl taviz vereyim ben bundan?

Taviz verdiğimde çok kötü bir suçluya, masumlara karşı ayrıcalık tanımış gibi oluyor.

Bu hep böyle devam ediyor.

Senin hatan sadece isimde değil.

Senin bilmediğin ve görmediğin çok hatan var.

Ateizm doğru olan seçenek.

Bunu görememen, anlamaman yanlış yapmıyor Ateizmi.

Orada haha demeycektim çünkü adam ya haklıysa önce bi araştır dedim içinden ama sonra siktiret zaten konunun dışında bişey hem onlar google bakmadan seni uğraştırıyolar link ver diye dedim ve öyle yazdım.

Ateizme gelirsek ben ateist olamam.Çünkü kesin hüküm veren hiçbişeye inanamam.Ortaçağdaki bi insanda radyo dalgalarının olmadığından adı gibi emindir değil mi?ya da aya gidilemeyeceğinden.

Sitelerde Paylaş

Ateizme gelirsek ben ateist olamam.Çünkü kesin hüküm veren hiçbişeye inanamam.Ortaçağdaki bi insanda radyo dalgalarının olmadığından adı gibi emindir değil mi?ya da aya gidilemeyeceğinden.

Verdiğin ortaçağ örneğiyle alakası yok bunun.

Bazı şeyler vardır onlar kesindir.

Mesela işlemler, formüller.

İki kere iki dört eder diyen birine kesin hükümlere karşıyım mı diyeceksin? :)

Materyalizm kesin hükümlerden birisidir.

Başka bir olasılık yok. İki kere ikinin beş etme olasılığı yok :)

Sitelerde Paylaş

Bu insanlar umutlarını, mutluluklarını sadece dine bağlamakla yetinmiyorlar, bir de herkesin buna inanması gerektiğini, o dinin kurallarına uyması gerektiğini söyleyip insanlara hayatı zehir ediyorlar. Kendi masallarını başkalarının hayat hakkına tecavüz etmekte kullanıyorlar. En son ve en kanlı örneği de IŞİD gibi yapılar.

Ama herkes öyle değilki.Bakın size bişey söyleyim.Aslında insanların çoğunun tanrıya belki ama dine falan inandığı yok.Sadece öyle olmasını umuyorlar.Zaten bizim türklerin yapısı beleşçi menfaatçi ya varsacılığa çok yatkın karakter olarak.Zaten çaput bağlama ,türbeye tapma vs.İslam da olmayan şeyleri bile ya tutarsa diye yapmıyolar mı?

Sitelerde Paylaş

...

Ateist olmak sandığınız kadar önemli bir şey değil. Aslolan materyalizm dir. Ateist olmak materyalizmin doğal sonucudur. İlk bakışta 66 kere 66 nın 4356 etmesi de size doğru gelmeyebiilir ama çarpım tablosunu biliyorsanız aslında hiç de şaşırtıcı olmadığını anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Ama herkes öyle değilki.Bakın size bişey söyleyim.Aslında insanların çoğunun tanrıya belki ama dine falan inandığı yok.Sadece öyle olmasını umuyorlar.Zaten bizim türklerin yapısı beleşçi menfaatçi ya varsacılığa çok yatkın karakter olarak.Zaten çaput bağlama ,türbeye tapma vs.İslam da olmayan şeyleri bile ya tutarsa diye yapmıyolar mı?

Herkesin öyle olup olmaması önemli değil, önemli olan dinlerdeki bu potansiyelin olması. Dinler güçlerini kafa sayısından alırlar. Bu dinlere inanan herkes o din adına yapılan katliamlara, insan hakları ihlallerine, bilim, demokrasi, sanat vs. düşmanlığına, ilkel anlayışa dolaylı veye dolaysız olarak destek veriyor demektir.

Bu dinler insanın düzgün ve sağlıklı düşünme sistemini bozar, mantıklarını çarpıtır, insanlarda önyargılar oluşturur. En masum görünen inanırda bile onun dinine inanmadığında sana karşı bir soğukluk, bir önyargı oluşur.

Ayrıca çaput bağlama, türbeye tapma vs. bile İslam'da yok deyip geçemezsin, konu din olunca her türlü akıldışı eylem dinde vardır. Din demek saçmalık demektir zaten, insan ne kadar saçma olursa o kadar çok dine inanır, özellikle de cahil olanlar.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ortaçağdaki bi insanda radyo dalgalarının olmadığından adı gibi emindir değil mi?ya da aya gidilemeyeceğinden.

Öyle bir şey yok. İnsanlar her şeyi hayal edebilir. Bunun önünde bir engel yok. Her şeye gücü yeten bir tanrıyı hayal edecek kadar bile kafayı yiyebilmişler. Daha hayal edemeyecekleri ne kalıyor geriye? Hiç her şeye gücü yeten biri olur mu? Olmaz. Ama bu kadar saçma ve olmayacağı bile hayal ettikten sonra aya gitmek filan oyuncak kalır.

Sitelerde Paylaş

Öyle bir şey yok. İnsanlar her şeyi hayal edebilir. Bunun önünde bir engel yok. Her şeye gücü yeten bir tanrıyı hayal edecek kadar bile kafayı yiyebilmişler. Daha hayal edemeyecekleri ne kalıyor geriye? Hiç her şeye gücü yeten biri olur mu? Olmaz. Ama bu kadar saçma ve olmayacağı bile hayal ettikten sonra aya gitmek filan oyuncak kalır.

küçük sanayi devrin de ay'a gidilecek denseydi hahahahahah derlerdi

sen şimdi jues Verne gibi büyük sanayi devrini idrak edip yaşıyorsun 21. asrın çocuğusun

seni ben 6-7-8-9 yüzyılın çocuğu olduğun da göreydim bakayım!!! sen neleri inkar ediyordun neleri neleri!!!!

buradan konuşucam! dünyanın öbür ucundaki! beni yanındakinden daha iyi işiticek! desem ne derdin!! o zaman acaba hahahahha

bu arada konuyu hiç okumadım!! ama okumadan neler sacmalanmış olabileceğini! tahmin edebiliyorum! konuyla alakalı olarak Allah vardır!

peygamberler Allahın varlığını ispata değil beyan1 gelmişlerdir

Çünkü Allah varlığı ispata muhtaç değildir

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Verdiğin ortaçağ örneğiyle alakası yok bunun.

Bazı şeyler vardır onlar kesindir.

Mesela işlemler, formüller.

İki kere iki dört eder diyen birine kesin hükümlere karşıyım mı diyeceksin? :)

Materyalizm kesin hükümlerden birisidir.

Başka bir olasılık yok. İki kere ikinin beş etme olasılığı yok :)

Ortaçağda da radyo dalgasının olmadığı kesin hükümdü.

Sitelerde Paylaş

Ortaçağda da radyo dalgasının olmadığı kesin hükümdü.

Böyle gelecekten geçmişe saçma saçma şeyler taşıma.

Radyo dalgalarını açıklayan bir plan, kroki, çalışma varsa yapılır.

Senin elinde ne var?

Tanrı iddiasını destekleyen tüm argümanlar geçersizdir.

O iddia düştü.

Boşuna saçmalama.

Bilinemez diyerek korumaya çalışma.

Bilinemez demek de tanrıyı varlamaktır.

Kanıtla konuş.

Sistemli bir şeyler anlat.

Saçmalamaktan beklenti yansıtmaktan öteye gidemiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allahın, hem Kuranın, hem Peygamberin reddidir.Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür..Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıblenin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi

Şimdi bu müftü dünyanın düz olduğunu son derece mantıklı bir şekilde kanıtlıyor.sene 1975 değilde 975 olsun.o yıllarda dünyanın yuvarlak olduğunu ölçümlerle bile hesaplayabilen yokken yada öyle sanılırken,siz 'dünya yuvarlak olabilir çünkü bildiğimiz kadarıyla etrafını dolaşabilen yok' deseniz ve birileri bu müftünün dediği dünyanın düz olduğuna dair bu son derece mantıklı delilleri sunup insanları size dötüyle güldürebilirdi.

Yani insan herzaman hesaba katmadığı bişeylerin olabileceğini düşünmeli.Siz tanrı olsa neden sakat doğumlar var,neden adalet yok vs.diyorsunuz.İyide tanrının adaletli olduğunu söyleyen kim?Nereden biliyorsunuz bilg.başında simcity oynar gibi sadece istediği insanların duasını kabul etmediğini.nereden biliyorsunuz mutlak adalet kavramının sizin adaletiniz olduğunu?nereden biliyorsunuz insanları kolsuz doğurarak onları gelecekte kör olacağı bir kazadan kurtarmadığını?diyeceksinki herkes mükemmel yaşasın.bu fizik kurallarına aykırı.insanın kemiklerinin çelikten olması lazımki o zaman çeliğin yerine ne kullanacaksın?herkesin sağlıklı doğması mümkün değildlr.bunu tanrı bile değiştiremez.bunu yapması için evreni komple değiştirip yeni kurallar koyması lazım.zaten bir oyunun içindeysek mükemmel bir evren yaratmanın mantığı yok.hem mükemmellik diye bişey olamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...