Jump to content

Agnostizm

Recommended Posts

Eee, ne yapalım, karşımızda eskilerin masallarını gerçek sanıp savunan cahiller var, anlat, anlat, anlamıyorlar.

Anlattıklarından çok şey öğrenmiş olup öyle birşey yazmamanı beklerdim.

Yani inlere, cinlere, perilere, meleklere, keleklere inanan cahillerle mi muhatap oluyorsun? Biriyle ille de muhatap olman için işkembeden sallaması, sonra da salladığına inanması lazım değil mi?

Dikkat edersen materyalist cahil dedim sadece materyalistlerle muhatap olmuyorum yazmadım.

Yobazlardan gına geldi anlat anlat anlamıyorlar.

Sus cinler çarpar ha! :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 351
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anlattıklarından çok şey öğrenmiş olup öyle birşey yazmamanı beklerdim.

Ben öğreniyorum, biraz da sen öğrenmeye çalış.

Dikkat edersen materyalist cahil dedim sadece materyalistlerle muhatap olmuyorum yazmadım.

Yobazlardan gına geldi anlat anlat anlamıyorlar.

Sus cinler çarpar ha! :D

Anlaşılan sana göre yobaz olmamak Kuran'dan bir ayet gösterip acaba burada ufolar ve dünyadışı canlılar mı kastediliyor diye sormak galiba.

Sitelerde Paylaş

Anlaşılan sana göre yobaz olmamak Kuran'dan bir ayet gösterip acaba burada ufolar ve dünyadışı canlılar mı kastediliyor diye sormak galiba.

Ayrıca sıkılmadınız mı yok muho böyleymiş yok şunu yapmış demekten sürekli aynı şeyleri yazıp çizmekten?

Gerçekçi bir yaklaşımdı o ayrıca kimse net cevap veremedi. Saçmalamaktan başka.

Sitelerde Paylaş

Yankı mı yapıyor?

Ayrıca sıkılmadınız mı yok muho böyleymiş yok şunu yapmış demekten sürekli aynı şeyleri yazıp çizmekten?

Gerçekçi bir yaklaşımdı o ayrıca kimse net cevap veremedi. Saçmalamaktan başka.

Türkiye'de gidip hinduizmden falan mı bahsedeceğiz? Türkiye'de hakim din İslam olduğuna göre tabii ki İslam'a ve onun kurucusuna yöneleceğiz.

Neden Muhammed'e gelen eleştiriler sana batıyor?

Allah'ın ademoğlunu yarattıklarımızdan çoğundan üstün kıldık ifadesinden aklına neden uzaylılar ve ufo geliyor da başka hayali varlıklar gelmiyor?

Kuran'da sürüyle tutarsızlıklar ve çelişkiler var, mesela bir ayette de birileri Muhammed'e "Senden önce gönderilen elçilerimize sor, biz Allah'dan başka tapılacak ilahlar yapmış mıyız." diyor.

Bu ayeti okuyunca kim bu Allah'ı ilah yapanlar diye sormak aklına geliyor mu?

Sitelerde Paylaş

Yankı mı yapıyor?

Türkiye'de gidip hinduizmden falan mı bahsedeceğiz? Türkiye'de hakim din İslam olduğuna göre tabii ki İslam'a ve onun kurucusuna yöneleceğiz.

Yankı falan yaptığı yok. Adam kendisi soruyor kendisi cevaplıyor bu nasıl iş? Bu iki oldu. :huh:

Üçüncüsünde beni cevap yazdırmak için yorma. Cevabı kendi mesajının içerisinde ara. Yada yazarken 2 kere düşün.

tarihinde Cavalry tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yankı falan yaptığı yok. Adam kendisi soruyor kendisi cevaplıyor bu nasıl iş? Bu iki oldu. :huh:

Üçüncüsünde beni cevap yazdırmak için yorma. Cevabı kendi mesajının içerisinde ara. Yada yazarken 2 kere düşün.

Pek öyleye benzemiyor, benim kurduğum cümlenin aynısını bana yazıyorsun.

Aslında sen hiç kendini yorma, git cahilin kitabında mucizeler aramaya, burada bunu demekle acaba ufolar mı kastediliyor diye zırvalamaya devam et.

Sitelerde Paylaş

Cavalry, ben sana tanrının olmadığını kanıtlarım. Ama önce senin tanrı nedir bir anlatman gerek. Harhorin denedi, anlatamadı. Bir de sen dene bakalım.

Tanrı nedir? Ne olduğunu bilmediğimiz bir iddiayı reddedemeyiz. Önce iddianın ne olduğunu bilmemiz gerek. Buna herhalde itiraz etmeyeceksindir. Yoksa ben sana tuşallakutam'ın olmadığını kanıtla derim. Herhalde o da nedir diye soracaksındır. O halde:

Tanrı nedir? :)

Sitelerde Paylaş

Sizin soyunuz hala tükenmedi mi?

Tam beklediğim gibi cool gözükme çabasındaki kendisini ateist sanan yeni yetme ergenler gibi bir cevap.

Bizim soyumuz niye tükensin, tükenmesi gereken sizin soyunuz. Ben materyalistim, bilimciyim, bilimin sarsılmaz biçimde ortaya koyduğu -sizin için acı- gerçek budur. E=mc^2

Adamına göre yanıt verilir. Ergene, ergen gibi; sergene, sergen gibi; bergene bergen gibi...

Sitelerde Paylaş

Neden Muhammed'e gelen eleştiriler sana batıyor?

Kim nasıl eleştirirse eleştirsin beni ilgilendirmez. Hem bana battığını nerden çıkardın be adam?

Bu ayeti okuyunca kim bu Allah'ı ilah yapanlar diye sormak aklına geliyor mu?

Sormak bir tarafa senden daha fazla düşünmüşüm ki Kuran ve Ufolar diye başlık açmışım değil mi?

Aslında sen hiç kendini yorma, git cahilin kitabında mucizeler aramaya, burada bunu demekle acaba ufolar mı kastediliyor diye zırvalamaya devam et.

Fanatik tek taraflı ateistleri oldum olası sevmedim. Hayatta hiçbir zaman fanatik de olmadım. Hiçbir konuda. Takım bile tutmam.

Olay yeri geldiğinde ateizmi yeri geldiğinde islamı kısaca herşeyi eleştirebilmektir. Belirli sınırlar çerçevesinde...

Bu aklına takılanları sormayacağın yada görünen doğruları yanlışlayacağın anlamına gelmez.

Tarafsız olmak da zaten bunu gerektirir.

Yoksa buradaki bir takım ateistlerin yaptığı gibi inananların inandığı Put her ne olursa olsun ona hakaret etmek eleştirmekten ziyade küstahlığa girer.

Bu eleştiren kişiyi ne yüceltir nede eleştirilen kişi onu tii'ye alır. Bunun yanısıra eleştiren kişiye olan kin, nefret, öfke sadece eleştirilen kişi tarafından değil o guruba dahil olan herkez tarafından artar.

Sitelerde Paylaş

Ben materyalistim, bilimciyim, bilimin sarsılmaz biçimde ortaya koyduğu -sizin için acı- gerçek budur. E=mc^2

Anlaşıldı bu materyalistlerin hepsi yobaz. Bu konudaki #58 numaralı postuma bak.

E=mc² örneğini verip, (ki onu yazmaktan bile aciz) onun bu örnekle saçmaladığını kanıtlamak paha biçilemez.

Sitelerde Paylaş

Kim nasıl eleştirirse eleştirsin beni ilgilendirmez. Hem bana battığını nerden çıkardın be adam?

İlgilendirmiyorsa neden insanların Muhammed'in yaptıklarını dile getirmesine laf söylüyorsun?

Buraya gelen her müslüman benim peygamberim şöyle iyi, böyle şerefli derken bizim başka bir çaremiz mi kalıyor?

Mecburen her gelen müslümana aslında öyle olmadığını anlatmak zorunda kalıyoruz.

Neden gidip müslümanlara bir arap bedevisini habire yüceltmekten sıkılmadınız mı demiyorsun?

Sormak bir tarafa senden daha fazla düşünmüşüm ki Kuran ve Ufolar diye başlık açmışım değil mi?

Amma düşünmüşsün. Senin tek yaptığın Kuran'da ufolar mı kastediliyor diyerek acaba bu ayetten ilahi bir şeyler çıkarabilir miyim çabası.

Hadi Bu Kuran'ı acaba uzaylılar mı yazdırdı desen neyse.

Bu ayette ademoğlunu yarattıklarımızın çoğuna üstün kıldık yazıyor ama acaba bu ademoğlundan üstün kılınanlar neden belirtilmemiş demek aklına gelmiyor?

Fanatik tek taraflı ateistleri oldum olası sevmedim. Hayatta hiçbir zaman fanatik de olmadım. Hiçbir konuda. Takım bile tutmam.

Lafa bak, takım tutmak ille de fanatikliği gerektiriyor sanki.

Tek taraflı olmayacağım diye gidip de 7 yy cahillerinin yazdığı kitapta mucize mi aramam gerekiyor?

Yoksa buradaki bir takım ateistlerin yaptığı gibi inananların inandığı Put her ne olursa olsun ona hakaret etmek eleştirmekten ziyade küstahlığa girer.

Bu eleştiren kişiyi ne yüceltir nede eleştirilen kişi onu tii'ye alır. Bunun yanısıra eleştiren kişiye olan kin, nefret, öfke sadece eleştirilen kişi tarafından değil o guruba dahil olan herkez tarafından artar.

İnananları putuna nerede hakaret etmişim? Puta giydirilen vasıfları belirtmek hakaret mi oluyor? Mesela ben puta sadist, zalim, adaletsiz dediğimde hakaret mi etmiş oluyorum?

Sitelerde Paylaş

sıkılmadınız mı yok muho böyleymiş yok şunu yapmış demekten

Bunun nesini beğenemedin anlayamadım. Bu adamın şunu bunu yaptığı şeklinde uydurulan yalanlar, şu anda dünyadaki en büyük yalanlardır. Daha büyük bir yalan yoktur dünyada.

Bu adamın yaşadığı bile belli değil. Tümden, sıfırdan uydurulmuş bir uyduruk saçmalık olması çok kuvvetle olası. Çok küçük bir olasılıkla belki bu muhammed denen bir adam gerçekten yaşamış ise, son derece dirayetsiz, çapsız, kullanılmış bir zavallı ve şişirilmiş bir balon.

Dünyada bundan önemli mevzu göremiyorum. Bu yalandan insanlığı kurtarmak, en büyük insanlık görevleri arasındadır. En büyüğüdür demeyişimin nedeni, kapsamla ilgili. Yani tüm dogmalara karşı savaşmak birincil görev olduğu için, bu bir parçası oluyor ama en büyük parçası.

Dünyada böyle bunun kadar bir rezident evil, yani dirençli, inatçı iblis daha kalmadı. Hinduizm bile hızla modernleşiyor. İslam son derece yaya ve ilkel kaldı. Daha bir muhammedin resmini yapmak, bir filmde bir aktörün muhammed rolünü oynaması bile yasak!

Böyle bir ilkellik ve yobazlık daha yok!

Sitelerde Paylaş

Ergene, ergen gibi; sergene, sergen gibi; bergene bergen gibi yanıt verme ilkesini sevdim ilkeli... Tüm ateistlerin böyle güzel ilkelere sahip olması bana kıvanç verir. İlkesiz ateistlerin nesli tükenirse ateizm yol alabilecek.

Ateistin ilkeli olması neden gereksinki?

Sitelerde Paylaş

İlgilendirmiyorsa neden insanların Muhammed'in yaptıklarını dile getirmesine laf söylüyorsun?

Dedimya kim nasıl eleştirirse eleştirsin beni ilgilendirmez. Ama bu hakaret edilebileceği anlamına gelmez.

Buraya gelen her müslüman benim peygamberim şöyle iyi, böyle şerefli derken bizim başka bir çaremiz mi kalıyor?

Mecburen her gelen müslümana aslında öyle olmadığını anlatmak zorunda kalıyoruz.

Haklısın ama sınırları aşan ateisler olduğunu görüyorum. Bir çok insan inandığı Put'u annesinden babasından bile daha çok sever. Bu o insanların annesine babasına küfür etmekten daha beterdir onlar için.

Neden gidip müslümanlara bir arap bedevisini habire yüceltmekten sıkılmadınız mı demiyorsun?

Demediğimi nereden çıkarttın?

Hadi Bu Kuran'ı acaba uzaylılar mı yazdırdı desen neyse.

Onuda düşünmüştüm merak etme. :D Seninde ufkunu açtığıma sevindim.

Bu ayette ademoğlunu yarattıklarımızın çoğuna üstün kıldık yazıyor ama acaba bu ademoğlundan üstün kılınanlar neden belirtilmemiş demek aklına gelmiyor?

Siz bilmezssiniz Allah bilir yazıyor. Kurandan örnek verip, öyle birşey düşünmek saçma olurdu.

Lafa bak, takım tutmak ille de fanatikliği gerektiriyor sanki.

Holiganlardan haberin yok anlaşılan? :D

Tek taraflı olmayacağım diye gidip de 7 yy cahillerinin yazdığı kitapta mucize mi aramam gerekiyor?

Ben kuranı mucize bulmak için okumadım. Aklıma takıldı sordum. Cevap da alamadım...

İnananları putuna nerede hakaret etmişim? Puta giydirilen vasıfları belirtmek hakaret mi oluyor? Mesela ben puta sadist, zalim, adaletsiz dediğimde hakaret mi etmiş oluyorum?

Sizden bahsettiğimi nereden çıkarttınız. Neden üzerinize alındınız? Ben genel konuştum forumda dikkat ederseniz bahsettiğim mevcut ateistlerden bolca olduğunu göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...