Jump to content

dua paradoksu

Recommended Posts

• İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tanrı : ...karar değiştirmeyen, dönek olmayandır

dua : tanrıya karar değiştirmesi için yalvarmaktır

ey tanrı sen karar değiştiremezsin ama karanını değiştir

bu saçmalığa dua paradoksu denir.

Yanılıyorsunuz Ferdi bey!

Allah zaten sizin dua edeceğinizi biliyor...

yazılmış bir piyesi canlandırıyorsunuz :D

Sitelerde Paylaş

"Küçükken hayali bir arkadaşım vardı, nereye gitsem benimle birlikte geldiğini düşünürdüm, ve onunla konuşabildiğime, beni duyduğuna, ve dileklerimi yerine getirdiğine inanırdım. Sonra büyüdüm, ve kiliseye gitmeyi bıraktım." -Jimmy Carr

GCmsvfB.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsunuz Ferdi bey!

yazılmış bir piyesi canlandırıyorsunuz

dua etsen de etmesen de tanrının kararı aynıdır mı diyorsun

madem dua edileceğini biliyor o zaman dua etmeyince karar mı değiştirecek

yahu ben bu kararı bu kulum dua edecek diye vermiştim.

bu kulum dua etmedi kararımı değiştireyim mi diyecek

Sitelerde Paylaş

dua etsen de etmesen de tanrının kararı aynıdır mı diyorsun

madem dua edileceğini biliyor o zaman dua etmeyince karar mı değiştirecek

yahu ben bu kararı bu kulum dua edecek diye vermiştim.

bu kulum dua etmedi kararımı değiştireyim mi diyecek

o dua edeceğini biliyorsa sen dua edersin, dua etmeme durumu olamaz

Sitelerde Paylaş

yazılmış bir piyesi canlandırıyorsunuz :D

Lan bu allah da tam hanzo ha! Sonunu biri söylerse filmin tadı kaçıyor, aman sonunu söyleme diyoruz biz, tanrı hep sonunu bildiği filmleri izliyor! Ne anlıyorsa!

Bir film vardı, sınır tanımayan doktorlardan birinin gri papağanı vardı. Adını unuttum. O filmin sonunu biri söylese, onu oracıkta pert ederdim. Çünkü filmin sonunda kal gelmişti, bu kadar akla gelmeyecek bir sonu asla hayal bile edememiştim!

Bir seferinde de bir arkadaşı çok beğendiğim bir filme götürmek için iknaya çalışıyordum. Pek gidesi yoktu. Yolda bir başka arkadaşa rasladık. İşte nereye sinemaya filan derken hangi film şu film. Lan dur demeye kalmadan paaat diye demez mi "haaa, o film mi, sonunda şöyle olmasa iyiydi!" Bir kurt köpeği hışmıyla gırtlağına baktım. Öbürü de demez mi "tamam sonunu öğrendik, gitmeye gerek kalmadı!" Laaan... Gırtlak... Hrrr... :lol:

Sitelerde Paylaş

Lan bu allah da tam hanzo ha! Sonunu biri söylerse filmin tadı kaçıyor, aman sonunu söyleme diyoruz biz, tanrı hep sonunu bildiği filmleri izliyor! Ne anlıyorsa!

Bir film vardı, sınır tanımayan doktorlardan birinin gri papağanı vardı. Adını unuttum. O filmin sonunu biri söylese, onu oracıkta pert ederdim. Çünkü filmin sonunda kal gelmişti, bu kadar akla gelmeyecek bir sonu asla hayal bile edememiştim!

Bir seferinde de bir arkadaşı çok beğendiğim bir filme götürmek için iknaya çalışıyordum. Pek gidesi yoktu. Yolda bir başka arkadaşa rasladık. İşte nereye sinemaya filan derken hangi film şu film. Lan dur demeye kalmadan paaat diye demez mi "haaa, o film mi, sonunda şöyle olmasa iyiydi!" Bir kurt köpeği hışmıyla gırtlağına baktım. Öbürü de demez mi "tamam sonunu öğrendik, gitmeye gerek kalmadı!" Laaan... Gırtlak... Hrrr... :lol:

Ferdi beye bilerek yükleniyorum çünkü bu teistler boyle konularla bitmez, benim verdiğim cevabı verirler :D

Sitelerde Paylaş

Dua eden kişinin cevabını Allah ezelden vermiştir.

tarihinde Vahşi01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özgür iradeyi yok saydığınız andan itibaren hiç bir tartışmayı yapamazsınız. Orada kal gelir, haaaaa diye böyle, kalırsınız. Her şey çöpe gider. Hiç bir insanlık kültürü, değeri, erdemi, hiç bir şey kalmaz. Özgür irade yoktur demek hidrojen bombasından, nötron bombasından, plütonyum bombasından milyar kat şiddetli bir terminatördür.

Sitelerde Paylaş

önceki duasının kabul edilmemesi için dua eden birine tanrı hangi kararı uygulayacak

Ferdi bey...

Önceki duasının kabul olmamasını 200 kere dileyen bir adam düşünelim o halde adamın 200. duası kabul olur cünkü tanrı bu adamı 200 dualık yaratmış yani bu adam 200 dualık adam :D

Bak vahşi kardeşime, son noktayı tek cümleyle koydu.

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Özgür irade elbette vardır.Allah kuranda zulm etmediğini bildiriyor.Yani cehenneme giden kişi kendi eliyle yaptıklarını bedelini ödüyor.

Sitelerde Paylaş

30 Mart gününde yağmur olayı için dua eden biri

01 Mart'ta yağması için dua ediyor

02 Mart'ta yağmaması için dua ediyor

03 Mart'ta yağması için dua ediyor

04 Mart'ta yağmaması için dua ediyor

bu dualar karşısında tanrı hiç karar değiştirecek mi ne yapacak!!

Sitelerde Paylaş

Özgür irade elbette vardır.Allah kuranda zulm etmediğini bildiriyor.Yani cehenneme giden kişi kendi eliyle yaptıklarını bedelini ödüyor.

Ya sen şu putun lafına bir de inanıyor musun? Bir insanı sırf düşündü diye sonsuza kadar yakmak zulüm değil de ne?

Ayrıca bu put ben dilemedikçe siz iman edemezsiniz, ben dilediğimi saptırır, dilediğimi de doğru yola iletirim demiyor mu?

Sitelerde Paylaş

30 Mart gününde yağmur olayı için dua eden biri

01 Mart'ta yağması için dua ediyor

02 Mart'ta yağmaması için dua ediyor

03 Mart'ta yağması için dua ediyor

04 Mart'ta yağmaması için dua ediyor

bu dualar karşısında tanrı hiç karar değiştirecek mi ne yapacak!!

Burda biz Allahın hangi duayı kabul edip,etmeyeceği hakkında kainlik mi yapacağız ?

Sitelerde Paylaş

Ya sen şu putun lafına bir de inanıyor musun? Bir insanı sırf düşündü diye sonsuza kadar yakmak zulüm değil de ne?

Ayrıca bu put ben dilemedikçe siz iman edemezsiniz, ben dilediğimi saptırır, dilediğimi de doğru yola iletirim demiyor mu?

Evet ben dilemedikce kimse iman edemez diyor ancak bir parantez açalım,

Ancak bana yönelen hidayete erdiririm diyor.

Yani kulun hidayete gelmesi kendi özgür iradesine bagli

Sitelerde Paylaş

Daha detaylı olarak, dua:

- insanın, allah tarafından kaderinde belirlenmiş olan bir şeyin olması ya da olmaması

- insanın, allah tarafından kaderinde belirlenmemiş bir şeyin olması ya da olmaması

için söylediği büyü sözcükleridir. Her durumda, kaderinde olan bir şey olacak, olmayan bir şey de olmayacaktır. Çünkü herşey en başından yazılmıştır ve allah rezil bir dönek değildir.

Ama müslüler gene de büyü yapmaya çalışmaktan vazgeçmezler. Çünkü zaten, tüm yukardaki durumlara rağmen, onların arasıra büyü yapmaya çalışacak olmaları da yine kaderlerinde yazılıdır.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...