Jump to content

Neden Müslümansınız!

Recommended Posts

• İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

lazımdı mazım dı değil!!!

herkes ibadetini gider mabedin de yapmak mecburuiyetindir yada evini mabet yapmak zorundadır

bir tek peygamberimizin dinin de her karış toprak bir seccadedir pişamalarınla odan namaz kılabilirsin hakka ibadet edebilirisn!

istediğin yerde! meyhaneda bile! kilisede bile namazını kılabilirsin! Heyyy yavrum! yok böyle bir din! en güzel din bizim din! hah-ha İltimas var biz de!!1

Sen yine de namazını ortalık yerde kılma, hele kadınsan hiç kılma. Etrafta iyi niyetlisi var, kötü niyetlisi var.

Sitelerde Paylaş

Bir şeye inanmak sadece yetmez ona duygularınıda katmalısın.İşde biz Allah'a inanmakla kalmıyoruz,ona duygularımızıda katıyoruz.

Eğer bir şeye inanıyorsan onu gerçekten sevmelisin.Yoksa geri boş hevesden ibarettir.Kimi malı,mülkü,kimi kadınları,kimi şöhreti sever.

Zor olan odur ya görmediğin bir varlığa yüreğini vermelisin.İşde böyle ançak gerçek bir müslüman olursun.

Sitelerde Paylaş

Bir şeye inanmak sadece yetmez ona duygularınıda katmalısın.İşde biz Allah'a inanmakla kalmıyoruz,ona duygularımızıda katıyoruz.

Eğer bir şeye inanıyorsan onu gerçekten sevmelisin.Yoksa geri boş hevesden ibarettir.Kimi malı,mülkü,kimi kadınları,kimi şöhreti sever.

Zor olan odur ya görmediğin bir varlığa yüreğini vermelisin.İşde böyle ançak gerçek bir müslüman olursun.

İnsanları sonsuza kadar yakılacağı söylenen, dünyadaki bütün adaletsizlikleri, zulümleri yaratan ve hala bunlara seyirci kalan bir şeyi nasıl sevebiliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben islam dinin davet ve dini kabul ettirme şeklinden bahsediyorum insan sesi de var yalnız arkasından bunlar geliyor.

öyle bir şey yok yeni din kimseye zorla kabul ettirilmemiştir

yeni dinin yayılması hayret veriçi olmuşlardır cihanda misli görülmemiştir

Romalıların 800 sene de sahip olduğu yerlere islam 8 sene sahip olmuştur :lol:

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

öyle bir şey yok yeni din kimseye zorla kabul ettirilmemiştir

yeni dinin yayılması hayret veriçi olmuşlardır cihanda misli görülmemiştir

Romalıların 800 sene de sahip olduğu yerlere islam 8 sene sahip olmuştur :lol:

Yorumunda sadece kabul ettirilme şeklnden bahsediyorsun bende sana ona göre yanıt verdim.

Kafirleri,müşrikleri nerede bulursanız öldürün...

Sitelerde Paylaş

İslam ancak geri coğrafyalarda yayılabilmiş geri bir dindir.

Roma'nın ulaşmış olduğu egemenlik düzeyine islam hiç bir zaman ulaşamamıştır. Roma tarihte bilinen en büyük imparatorluktur. Keza Britanya imparatorluğu üzerinde güneş batmayan imparatorluk olarak anılmış, dünyada el atmadık yer bırakmamış bir imparatorluktu.

İslam dünyanın gelişmiş hiç bir yerine girememiş, geri coğrafyalarda sıkışıp kalmış geri bir din olarak kalmıştır.

Sitelerde Paylaş

Ha, bir yerde ise yapmanız gerekmez yani. Bir emrin yapılması için 50 kere tekrarlanması lazım sana göre demek ki.

Gerçi Kuran'ın papağan gibi her şeyi en az 3-4 kere tekrarladığı bir anlatım tarzında bir şeyin bir kere geçmesine şaşırmanız normal.

Diğer dinlerde Allah diye bir tanrı mı var ki, adamlar Allah'a ibadet etsin. Ne kadar salaksın. Herkesin kendi tanrısı var.

Ayrıca asıl sizin kapalı bir yere girip ibadet etmeniz lazım, suratınızı yere yapıştırınca kıçınız havada savunmasız kalıyor. Diğer dinlerde böyle salakça bir ibadet olmadığı için onlar istediği yerde istediği anda tanrılarına ibadet edebilirler.

Amma güldüm ha gece gece.iyi cevap verdin.gerçi onun hakım derken bokum demesi de trajikomik oldu.

Sitelerde Paylaş

ayet 1-anlaşmalarını bozan müşrikleri nerede bulursanız öldürün

ayet 2 antlaşmalarına sadık kalan müşrikleri ise Allah sever

Onları bulduğunuz yerde öldürün ve kendilerini sizi çıkardıkları yerden çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Orada sizinle savaşmadıkları sürece onlarla Mescidi Haram etrafında savaşmayın. Eğer savaşırlarsa o zaman onları öldürün. Kâfirlerin cezası işte böyledir. Bakara 191

Ve allahın müşrikleri sevdiğine inanıyorsan dinden çıkmışsın demktir.

Sitelerde Paylaş

müşrikleri allah sever ????

:D :D :D puauhauhauha

Vahiy mi almaya başladın?

Onları bulduğunuz yerde öldürün ve kendilerini sizi çıkardıkları yerden çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Orada sizinle savaşmadıkları sürece onlarla Mescidi Haram etrafında savaşmayın. Eğer savaşırlarsa o zaman onları öldürün. Kâfirlerin cezası işte böyledir. Bakara 191

Ve allahın müşrikleri sevdiğine inanıyorsan dinden çıkmışsın demktir.

Tevbe suresi 4 ve 7 ayetler

4. Ancak Allah'a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz!!, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları (anlaşmalarını sadık o müşrikleri) sever !!!!

7.Bunlar (yani müşrikler) size karşı dürüst davrandığı sürece, siz de onlara dürüst davranın. Çünkü Allah kendine karşı gelmekten sakınanları (antlaşmaya sadık kalan Müşrikleri) sever.

Sitelerde Paylaş

Tevbe suresi 4 ve 7 ayetler

4. Ancak Allah'a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz!!, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. Şüphesiz Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları (anlaşmalarını sadık o müşrikleri) sever !!!!

7.Bunlar (yani müşrikler) size karşı dürüst davrandığı sürece, siz de onlara dürüst davranın. Çünkü Allah kendine karşı gelmekten sakınanları (antlaşmaya sadık kalan Müşrikleri) sever.

öğrenemedin gitti şu kuranı....

kuranda PARANTEZLER YOKTUR.....parantezleri kaldır öle oku.....

allah anlaşmalara sadık kalan müslümanları sever evladım...

müşrikleri DEĞİL !

Sitelerde Paylaş

öğrenemedin gitti şu kuranı....

kuranda PARANTEZLER YOKTUR.....parantezleri kaldır öle oku.....

allah anlaşmalara sadık kalan müslümanları sever evladım...

müşrikleri DEĞİL !

Kuranı kerimin aleyhin de konuşursan bir bakarsın aleyhin'de konuştuğun ayet sana böyle :huh: :huh: :huh: bakıyor!

kıh kıh :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...