Jump to content

Benim tam bir müslüman olmama yardım edebilecek biri var mı?

Recommended Posts

Sevgili matrix, sevgili katılımcılar; anlaşılacağı üzere Kader konusu, Tanrının tanımı gibi iki ucu boklu değnektir!

Sevgili matrix,bu iddialı konu, bana benim açtığım ''İnancınızı bilimsel materyalizmden bağımsız tanımlayabilirmisiniz?'' iddialı konumu hatırlattı.Orada da sevgili din sever arkadaşlarımız tanımda tıkanınca şu sonucu çıkardım;Tanrı tanımında madde ile ilgili kavramlara yer verildiği an,Tanrı maddenin içine çekilir ve böylece maddenin yasalarına tabi olmak zorunda kalır.O halde Tanrı tanımsızdır ve 1 milyar insan tanımsız bir şey uğruna hayatlarını heder ediyor.Ne yazık,ne yazık!!

Saygılarımla!!

Sen kimsin ki kaderden bahsediyorsun Allaha inanmıyanın kaderden bahsetmesi abestir.Ha yoksa ona ainanıyor ama kadere mi inanmıyorsun?

Sana gelince matrixs Allaha imanım var dedin ona imanın olsa bu başlığı bu forumda acmaz sana dediğimi yapardın gercekte niyetinde samimi olsaydın...Niyetini cözemedim niyetin ateist olmaksa burdakiler gibi olmaksa seni engelleyen ne?

Niyetin bu role bürünüp ateistlerin kendilerini sorgulamaları icindse yanlış yoldasın onlar kendini sorgulamıyor aksine senin iman ettiğin Allahına sövüyor artı saf müslümanların da zihnini bulandırıyorsun.Gece basını yastığa koy ve uzun uzun düşün....Ben ne yapıyorum de...Doğruyu Allah sana nasib etsin başka ne diyeyim sana!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 387
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanıyamadın herhalde yukarıda tanıtmıştım kendimi halbu ki.Hemde sizin kader anlayışınızdan ilham alarak.

BEN ALLAHIM!!

Sitelerde Paylaş

''Allaha hakaret edenler elbet bir gün onun adaletine teslim olacaklardır ve cehennemde cayır cayır yanacaklardır''

BEN

Sitelerde Paylaş

>>> Allaha hakaret edenler elbet bir gün onun adaletine teslim olacaklardır ve cehennemde cayır cayır yanacaklardır

17 Aylık bebeğe tecavüz edilirken, baba kızını bodruma kapatıp tecavüz ederken, oturup seyreden o şerefsiz tanrıya taparak onursuz, haysiyetsiz biri olarak yaşayacağıma, şerefim ve haysiyetimle cehennemde yanarım daha iyi..

Sitelerde Paylaş
>>> Allaha hakaret edenler elbet bir gün onun adaletine teslim olacaklardır ve cehennemde cayır cayır yanacaklardır

17 Aylık bebeğe tecavüz edilirken, baba kızını bodruma kapatıp tecavüz ederken, oturup seyreden o şerefsiz tanrıya taparak onursuz, haysiyetsiz biri olarak yaşayacağıma, şerefim ve haysiyetimle cehennemde yanarım daha iyi..

EY ANİMAL;

demek sen "adalet" kavramına inanan birsisin.

"adalet" i savunuyorsun.

"ve adalet uğruna cehennemi tercih ediyorsun"

eğer samimi isen... sana bir çift sözüm olacak EY ANİMAL.

yukarıdaki zülümlere razı olan sahte bir tanrıya tapmaktan, adaletlilerin en adaletlisi olan alemlerin Rabbi'ne sığınırım.

senin küfrettiğin o sahte tanrıya, ben senden yüz misli daha fazla küfrederim.

Allah, o şerefsiz alçak sahte tanrıdan münezzeh ve müberradır.

Amma; senin niyetin samimi değilse; illede adillerin en adili olan yüceler yücesi sultana küfretmekse niyetin o zaman kulağını aç ve beni dinle.

evvela, eğer küfrettiğin zat, adillerin en adili olan merhametlilerin en merhametlisi olan yüce hükümdarımız ise,

bil ki; senden ilk davacı olacak kişi; o 17 aylık bebektir. ve sen ilk zulmünü o 17 aylık bebeğe yaptın.

güya savunduğun o 17 aylık bebeğe, ona tecavüz eden adam kadar büyük bir zülüm yaptın.

neden mi ?

çünki; o 17 aylık bebeğin intikamını o alçak herifden tam manasıyla alacak bir tek Zat vardır. O da Allah'tır.

Cehennem alevleri arasında, o alçak şerefsizin cinsel organlarını akreplere koparttıracak tek adil ve kadir olan Zat vardır O da Allah'tır.

O masum yavrunun hukukunu kurtaracak bir tek Zat'a küfretmekle o 17 aylık bebeğe ne kadar zülüm ettin, farkındamısın ?

ve o 17 aylık masum yavrunun, bu dünyada suçsuz yere zülme uğramasına mükabil, onu sonu gelmez cennetinde, pek namuslu ve şerefli bir mü'min ile nikahlayacak olan ve cennet hurilerinden daha güzel bir şekilde gelinlikler giydirip ebedi o masumu şerefli bir cennet kraliçesi yapacak olan, o en cömert ve en kerim ve en rahim bir Zat'a küfretmekle, hem o masumun hukukuna, hem de bütün o Allah'a iman eden kulların hukukuna öyle bir zülüm ettin ki, affı mümkün değil.

Bu dünyada tevbe edilmediği takdirde asla affedilmeyecek günahlar kapsamında büyük bir zülümdür bu.

dünyada, geçmişten günümüze sayısız zülümler işlenmiş ve hala işleniyor. ve bu zülümlerin çoğu, bu dünyada bir ceza almıyor. zalim izzetinde, mazlum zilletinde bu dünyadan göçüp gidiyor. demek ki büyük bir mahkemeye bırakılıyor.

ölümden sonra dirilişin başka hiçbir delili olmasaydı, bu delil başlı başına ölümden sonraki hayatı ispata yeterdi. Çünki bunca zülme bir mahkeme açmayacak Allah'ı tenzih ederim. Böyle bir çirkinliği yaparak o pak ve münezzeh adaletini asla kirletmez yüce Allah.

Mutlaka, kendi saltanatında cereyan eden zülümler için elbette büyük bir mahkeme açacak; mazlumlar cennete, zalimler cehenneme yollanacak. AMENNA.

ilave olarak söyleyeyim;

eğer dersen ki :"neden o masumun hukukunu hemen kurtarmak için o alçak herifi cezalandırmıyorda, cezasını öbür tarafa bırakıyor?"

cevap : çünki bu dünya hayatı çok kısadır. o alçak herife bu tarafta verilecek cezada, bu kısacık dünya hayatına sığmaz.

cehennem gibi ebedi bir azap ile ancak o adamın cezası tam verilebilir ve o masum bebek ancak, cehennem gibi ebedi bir azap ile tatmin olabilir. zalim beşeri hukukun ona vereceği 20 yıllık bir hapis cezasından o bebek razı olmaz.

ayrıca bu dünya imtihan dünyasıdır. eğer zalimlerin tamamı hemen cezalandırılsaydı, o zaman herkes iman etmeye mecbur kalırdı. ebu bekir ile ebu cehil arasında fark kalmazdı. bu da imtihanın sırrına muhalif bir iş olurdu. elmas ruhlu insanlar, kömür ruhlu insanlar ile aynı düzeyde kalırdı.

tarihinde sehervakti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili sehervakti

Kader konusunda tam pes etttiğini düşünmüşken tamda hızır kıssasına benzer 17 aylık bebeğin durumunda Allah'ın adaletini anlatmaya çalışmışsın

Hızır kıssasında cehennemlik olacak birinin küçükken canı alınıp cennete gitmesi ne kadar adaleti anlaşılmaz kılıyorsa

17 aylık bir bebeğin hiç bir iradesi olmadan başına gelen bu musibetten dolayı cennette mükafatlandrılması Allah'ın adalet mekanızmasını okadar anlaşılmaz kılıyor

tarihinde matrixx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 aylık bebeğin cennete gitmesini de eleştiren bir zihniyete susmaktan başka bir cevap veremem.

ben bu cevabımı animale yazdım.

sana ise son cevabımı dün yazmıştım.

İyidebir noktayı gözden kaçırmışsın bu arada kaç yaşındasın

O bebek hala yaşıyor ve imtihanı kaybedebilir ve senin ona layık gördüğün cennet modeli havada kalır

bana son cevabında sorularımı cevablayamayacağını kabul etmiştin ama burda yine kaderle alakalı bir konuya girdiğinden soruyorum

Bizim irademiz olmadan başımıza gelen musibetlerle neden ödüllendiriliyoruz bunu hakedecek ne yaptık

Yoksa çocuklar cennete değil cehenneme gitsin demiyoruz

Tüm ateistler(cehennemliklerin hepsi)de küçükken ölseydi bedavadan cennnete giderlerdi

Sitelerde Paylaş

>>> çünki; o 17 aylık bebeğin intikamını o alçak herifden tam manasıyla alacak bir tek Zat vardır. O da Allah'tır.

S...tirsin gitsin öyle allah..

Bu allah denen şerefsizin kudreti mi yok? Acz içinde mi? elinden her şey geliyor mu? Ol deyince oluyor mu? O halde niye "intikam" alsın? İntikam elind eolmayan şeyin sonucu alınır. Ne intikamı alıyor?

Neymiş efenim, bu zulme karşılık cennet verecekmiş.. Allah denen melunun özrü buysa, kabahatinden büyük.. Bu nasıl bir sadistliktir ki, bu nasıl bir şerefsizliktir ki, "nasılsa cennet vereceğim" diye bu zulme, bu işkenceye göz yumabiliyor? O mazlumun o zulmü çekmesine ne gerek var?

Sana bir teklifte bulanayım.. Benim herşeye gücüm yeter, param var, malım var, herşeyim var.. Sana diyorum ki, gel sana şöyle güzel bir işknece yapayım. Sana zulm edeyim, gözüne kurşun dökeyim. Şeyine acı biber sokayım. Ondan sonra ömrünün sonuna kadar seni bir eli balda, öbürü balda yaşatayım.. Bana ne derler bu durumda?

Ya da, elimde makineli tüfek, yanımda 100 tane ızbandut emrimdeyken, sana şurada tecavüz ediliyor olsun. Bende seyredeyim, bana ne derler?

Bu duruma en güzel cevabı, TCK veriyor: Suçun işlenmesine göz yummak. Bu yolla suça yardım ve yataklık etmek..

İşte senin allah dediğin şerefsizde aynen bu suçu işliyor. Suçun işlenmesine göz yumuyor. Hemde elinde her türlü imkan varken..

Ve bu sadist, bu iğrenç tanrı, suç işlenirken oturup seyrederken, nasılsa ben ona cennet verecem gibi saçma bir bahaneye sığınıyor... akabinde iyilik yapılacka olması, zulmü, işkenceyi hoş görmeye yeter mi?

Sitelerde Paylaş

>>> ben bu cevabımı animale yazdım.

Başkası sorduğu için o soruyu sormuyordum.. Ama madem muhatabın benim, o halde ben sorayım:

O 17 aylık bebek, yarın gidip satanist olsa, dese ki: "Ulan allah dene şerefsiz, ben bebekken bana tecavüz edeni seyretmiş.. Nesine tapacam.." O zaman ne olacak?

Sitelerde Paylaş
>>> ben bu cevabımı animale yazdım.

Başkası sorduğu için o soruyu sormuyordum.. Ama madem muhatabın benim, o halde ben sorayım:

O 17 aylık bebek, yarın gidip satanist olsa, dese ki: "Ulan allah dene şerefsiz, ben bebekken bana tecavüz edeni seyretmiş.. Nesine tapacam.." O zaman ne olacak?

Arkadaşım neden öfkeleniyorsun forumun başında bizde nefret öfke olmaz çünkü zaten inanmadığımız bir şeye nefret duymayız yazıyor sen inanıyormusun?

Sitelerde Paylaş

Yahu anibal,tezhil yaptığımı anlayamadın mı? :)
Sitelerde Paylaş
Arkadaşım neden öfkeleniyorsun forumun başında bizde nefret öfke olmaz çünkü zaten inanmadığımız bir şeye nefret duymayız yazıyor sen inanıyormusun?
Yahu anibalin öfkesinden nasılda ''inanıyor olabilirmisin'' sorusunu soruyorsunuz anlamıyorum doğrusu.Anibal'ın öfkesi hepimizin öfkesidir ki;dünyada 1 milyar insanadır bu öfke.Yani olmayan bir gücün inancına sığınarak,yaşama çeşitli hükümler getiren insanların zihniyetine olan öfkedir!!

Recm,cihat,tecavüz,açlık yoksulluk dünyasında bir avuç zenginlik ve ardından inançların bu adeletsiz dünyada kader,sabretme,allahın takdiri,şükretme,asıl ödülün ölümden sonra verileceği teranelerini bir düşünün ve bunlara büyük bir inançla bağlandığından 1 milyara yakın insanın bu dünyada ki adaletsizliğe kılını kıpırdatmadığını bir düşünün,tek hedefleri ölümdan sonra ki ödüller için günde 5 vakit namaz kılındığını,kabe putunun allaha yağcılık amacıyla ziyaretlerini bir düşünün,oraya akan ekonomiyi bir düşünün ve dünyanın 4 te 3 ünün açlık ve yoksulluktan kırıldığını bir düşünün.Şimdi bu tablo karşısında sizin allaha(özünde ona inananlara) tepkiniz ne olurdu?

Sitelerde Paylaş
Yahu anibalin öfkesinden nasılda ''inanıyor olabilirmisin'' sorusunu soruyorsunuz anlamıyorum doğrusu.Anibal'ın öfkesi hepimizin öfkesidir ki;dünyada 1 milyar insanadır bu öfke.Yani olmayan bir gücün inancına sığınarak,yaşama çeşitli hükümler getiren insanların zihniyetine olan öfkedir!!

Recm,cihat,tecavüz,açlık yoksulluk dünyasında bir avuç zenginlik ve ardından inançların bu adeletsiz dünyada kader,sabretme,allahın takdiri,şükretme,asıl ödülün ölümden sonra verileceği teranelerini bir düşünün ve bunlara büyük bir inançla bağlandığından 1 milyara yakın insanın bu dünyada ki adaletsizliğe kılını kıpırdatmadığını bir düşünün,tek hedefleri ölümdan sonra ki ödüller için günde 5 vakit namaz kılındığını,kabe putunun allaha yağcılık amacıyla ziyaretlerini bir düşünün,oraya akan ekonomiyi bir düşünün ve dünyanın 4 te 3 ünün açlık ve yoksulluktan kırıldığını bir düşünün.Şimdi bu tablo karşısında sizin allaha(özünde ona inananlara) tepkiniz ne olurdu?

İŞTE ARKADAŞIM BENDE DİYORUMKİ BENİM CEVAPLARIMI OKU ANİBALIN CEVABINI OKUYAN MÜSLÜMANLARI DEĞİŞTİREMEZ DAHADA HIRSLANDIRIRSIN

BENİMKİNİ OKUYANDA MANTIKSIZLIĞI KAVRAR VE DÖNME İHTİMALİ OLUR

Sitelerde Paylaş

Evet,bence tepkilerimizi yerine göre vermeliyiz.Sakin sakin de yanıt verilebilir tepkisel de olunabilir.Ama yerine ve kişiye göre.Çünkü, dindar arkadaşlar tüm dindarların,ölçülü,sakin,küfür ve hakaret etmeyen karaketerde insanlar olduğunu sanıyor ki,bence bu konuda yanılıyorlar.Burada defalarca olumsuz örneklerini gördük.FANATİZM.Dışarıda ki hayatta da mevcuttur.Onun için diyorum ki,tepkilerimiz aldığımız etkilere göre düzenlenmelidir.

Sevgili matrix,senin açtığın bu konuda yazan dindar arkadaşların tavrı ölçülü olduğundan,bizim tepkisel davranışımız bece de yersizdir!!

Saygılar..

Sitelerde Paylaş

>>> BENİMKİNİ OKUYANDA MANTIKSIZLIĞI KAVRAR VE DÖNME İHTİMALİ OLUR

:)

Risale i Nur gibi bir zırva yığını tarafından iğfal edilmiş bir beyinde mantık ne arar ki, mantıksızlığı anlasın?

Zaten mantıksızlığı anlayacak beyni olan, bize hacet duymadan bunu anlar..

Bütün mesele, birilerinin huri denen sübyanları cennette kucağına oturtmak aşkına, böyle bir tanrıya tapacak haysiyetlerini çöpe atmaları. Elbette bunu yapınca, artık bu kendini kandırmışlık içinde bataktan çıkmaya çırpınan mantıkları zorladıkça, üstüne daha berbat bir çamur yığacaklar, risale-i nur filan gibi, akıllarını iyice dumur edecekler.

Bunlar gerçeği arayan değil, inandıklaır sahte cennet rüyasından uyandırılmaya korkan zavallılar sadece.. O kadar zavallılar ki, bu rüya uğruna, insanlık onur ve haysiyetlerini, akıllarını bile terk edebiliyorlar işte..

Düşünsene, polis ana okulan dalıp önüne gelene tecavüz eden sapığı izliyor, seyrediyor sadece. Neymiş, "Nasılsa çıkışta yakalar, kodese tıkarız.." İşte böyle özrü kabahatinden büyük olan bir tanrıya tapan bu insanlar bunlar..

Sitelerde Paylaş

asıl en büyük zülmü sen işliyorsun. o masumun hakkını, cehennemin varlığını inkar etmekle...

o bebek, en evvel senden davacı olacak. çünki, onun hukukunu kurtaracak bir tek adil padişaha sen küfrediyorsun.

ve bu suçuna da o masumu alet ediorsun.

cehennemim varlığını inkat ermekle, o masumu cehennemden daha beter bir hale mahkum ediyorsun.

elbette, o tecavüzcü adamla beraber cehennem azabını kazanmaya hak kazanıyorsun.

ben ise; cehennemin varlığına iman ile, o masumun hukukunun kurtulacağına iman ediyorum. ve o bebeğe diyorum ki;

ebedi bir cennette, çok yakışıklı, namuslu bir delikanlıya, cennet hurilerinden daha güzel bir şekilde, tertemiz gelinlikler içinde gelin olacaksın. ve sana o zülmü yapan alçağa, sonu gelmeyen bir azap ile azap edilmesiyle vicdanın nefes alacak.

elbette, o bebek cehennemin varlığına inanan müminler için dua edecektir. vecehennemin varlığını inkar edenler için ;

"ey Allah'ım. ben o kafirlerin söylediklerinden uzağım. ben senin adelitinden hiç şüphe duymadım. elbette sen, o bana tecavüz eden adamın hakettiği cezayı vermemekten münezzhsin. sana bu iftirayı atan alçaklar ile benim işim olmaz. sen onları bildiğin gibi yap ya rabbi." diyecek.

o zaman haliniz nice olacak??????????????????????

Sitelerde Paylaş
>>> BENİMKİNİ OKUYANDA MANTIKSIZLIĞI KAVRAR VE DÖNME İHTİMALİ OLUR

:)

Risale i Nur gibi bir zırva yığını tarafından iğfal edilmiş bir beyinde mantık ne arar ki, mantıksızlığı anlasın?

Zaten mantıksızlığı anlayacak beyni olan, bize hacet duymadan bunu anlar..

Bütün mesele, birilerinin huri denen sübyanları cennette kucağına oturtmak aşkına, böyle bir tanrıya tapacak haysiyetlerini çöpe atmaları. Elbette bunu yapınca, artık bu kendini kandırmışlık içinde bataktan çıkmaya çırpınan mantıkları zorladıkça, üstüne daha berbat bir çamur yığacaklar, risale-i nur filan gibi, akıllarını iyice dumur edecekler.

Bunlar gerçeği arayan değil, inandıklaır sahte cennet rüyasından uyandırılmaya korkan zavallılar sadece.. O kadar zavallılar ki, bu rüya uğruna, insanlık onur ve haysiyetlerini, akıllarını bile terk edebiliyorlar işte..

Düşünsene, polis ana okulan dalıp önüne gelene tecavüz eden sapığı izliyor, seyrediyor sadece. Neymiş, "Nasılsa çıkışta yakalar, kodese tıkarız.." İşte böyle özrü kabahatinden büyük olan bir tanrıya tapan bu insanlar bunlar..

SEN BU MÜSLÜMANLARI BENİM KADAR TANIMIYOSUN

Sen söze direk Allah'a küfürle başladığında diğer mantıklı sözlerin hiçbir anlamı kalmıyor

Sen nasıl ailene küfür edildiğinde sabredemez çılgına dönersen bin misli şok yemiş gibi oluyorlar

Hatta büyük bir çoğunlukta müslümanlar bu forumdan O KÜFÜRLERİ OKUYUP AKLINDAN GEÇİRMESİYLE korkudan kaçarak uzaklaşırlar

Bu forumun amacı onlarla dalga geçmekse eyvallah onları kazanmaksa yanlış yapıyorsunuz

Sitelerde Paylaş
asıl en büyük zülmü sen işliyorsun. o masumun hakkını, cehennemin varlığını inkar etmekle...

o bebek, en evvel senden davacı olacak. çünki, onun hukukunu kurtaracak bir tek adil padişaha sen küfrediyorsun.

ve bu suçuna da o masumu alet ediorsun.

cehennemim varlığını inkat ermekle, o masumu cehennemden daha beter bir hale mahkum ediyorsun.

elbette, o tecavüzcü adamla beraber cehennem azabını kazanmaya hak kazanıyorsun.

ben ise; cehennemin varlığına iman ile, o masumun hukukunun kurtulacağına iman ediyorum. ve o bebeğe diyorum ki;

ebedi bir cennette, çok yakışıklı, namuslu bir delikanlıya, cennet hurilerinden daha güzel bir şekilde, tertemiz gelinlikler içinde gelin olacaksın. ve sana o zülmü yapan alçağa, sonu gelmeyen bir azap ile azap edilmesiyle vicdanın nefes alacak.

elbette, o bebek cehennemin varlığına inanan müminler için dua edecektir. vecehennemin varlığını inkar edenler için ;

"ey Allah'ım. ben o kafirlerin söylediklerinden uzağım. ben senin adelitinden hiç şüphe duymadım. elbette sen, o bana tecavüz eden adamın hakettiği cezayı vermemekten münezzhsin. sana bu iftirayı atan alçaklar ile benim işim olmaz. sen onları bildiğin gibi yap ya rabbi." diyecek.

o zaman haliniz nice olacak??????????????????????

ARKADAŞIM DAHA FAZLA YAZIP KENDİNİ KÜÇÜK DÜŞÜRME

Bak çok mantıklı sorular soruyoruz alınma

Şimdi senin annenin cenneteki mertebesi artacak dense tecavüz edilmesini onaylarmısın üstüne alınma benim annemi örnek verirsek ben asla kabul etmem

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...