Jump to content

Benim tam bir müslüman olmama yardım edebilecek biri var mı?

Recommended Posts

şu ayeti dikkate alınız '' iyilikler Allahtan kötülükler nefsinizdendir'' Kuranın iddası bir yol ayrımına geldiğinizde iyi olandan mı kötü olandan mı gideceğinizin kararının size ait olmasıdır

Buradan sonrasını okumadım.

Kuran'ı okuduğuna emin misin?

Ya seni kötü kandırmışlar ya da sen bizi kandırmaya çalışıyorsun. Şimdi bu iddianın tam tersinin Kuran'da yazdığını öğrenince ne yapacaksın bakalım?

Birden savunduğunun tam aksini mi savunacaksın yoksa düşünmeye mi başlayacaksın?

Göreceğiz akıl ve samimiyetle sınavını.

Şimdi şu ayeti tam yaz bakalım ne diyormuş görelim :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 387
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsanlara

Nisa 78. Nerede olursanız olun ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa "Bu Allah'tan" derler; başlarına bir kötülük gelince de "Bu senden" derler. "Hepsi Allah'tandır" de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

Muhammed'e

79- Sana iyilikten her ne gelirse Allah'tandır, kötülükten de sana ne gelirse o da kendindendir. Biz seni insanlara bir elçi olarak gönderdik; şahid olarak Allah yeter.

Sitelerde Paylaş

İnsanlara

Nisa 78. Nerede olursanız olun ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa "Bu Allah'tan" derler; başlarına bir kötülük gelince de "Bu senden" derler. "Hepsi Allah'tandır" de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

Muhammed'e

79- Sana iyilikten her ne gelirse Allah'tandır, kötülükten de sana ne gelirse o da kendindendir. Biz seni insanlara bir elçi olarak gönderdik; şahid olarak Allah yeter.

Allah iyiliği ben kötülüğü siz yarattınız demiyor iyilik ve kötülük yaratılmış unsurlardır ve Allah yaratmıştır hepsi Onun ayetleridir Allah nisa 78de bunu acıklamış, bu nisa 78 açıklaması

Şimdi nisa 79 da neye itiraz ettiğini anlamadım? onuda açıklarsan sevinirim

ilaveten konuşacaksak kelimelerimizi düzgün seçerek konuşalım savundugun değerlerin arkasında dur, eleştirdiğin müslümanlar gibi olma!Yok ben seviyesiz bir adamım öyle konuşamam diyorsan o başka, gerçi konuyu bütünüyle ele alamadığın 'gerisini okumadım'' lafından belli, sen genellikle kısımlara özgüleyerek mi karar veriyorsun bütün konuya? madem kuran okuyorsun, ki itiraz etmek için okudugun belli buna karşı çıkmayacağım, itiraz ettiğin şeyi bütünüyle ele al ki sözlerine değer verebilelim!

Sitelerde Paylaş

Allah bayağı darlanmış burada. Bir de bizi düşünün artık, Allah sonsuz kudreti ile bu heriflere laf anlatmakta zorluk çekiyor, kızıp köpürüyor ya bizler ne yapalım?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...