Jump to content

Ateistlerin motivasyon kaynağı nedir?

Recommended Posts

Ne motivasyon kaynağı yaratmaya filan çıkıyorsunuz ki? Genlerinizde zaten var, yaşama güdüsü, en temel güdülerinizden biri.

Bu soruyu soran şahsın, bir karınca, bir küf mantarı, bir istiridye mantarı yada bir zürafanın neden yaşadığını bir anlatması lazım önce. Evet, bir afrika mandası neden aslandan kaçsın ki? Bir alsan neden madanın boynuzunu yiyip ölüm tehlikesine kendini atsın ki, tapacak bir allahları filan da yokken hem?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki bu şapşal soru nerden gelir?

Önce bir tanrı varlığını kabul edersin. Amanda bir tanrı var, herşeyi o yaratıyor dersin. Bu elbette bir zırvalık, bir uydurmadır.

Sonra madem tanrı bizi yarattı, o halde bizi yaratmasının bir anlamı olmalı dersin. İşte burada gene bir zırvalık, bir ahmakça uydurma vardır. Sen yaratanın keyfinin kahyası mısın, neden seni yaratırken bir anlamı, bir amacı falan olsun ki?

Sonra da gider kendi kafandan bir anlam uydurursun: Amanda tanrı bizi ibadet etsin diye yarattı. Yada neyse işte.

Sonrada çıkar, madem tanrıya inamıyorsunuz, hayatınızın anlamı ne diye zırvalarsın. Elbette tamamen baştan aşağı bir uydurmaca, bir kıçtan sallamaca ve zırvalıktır hepsi.

Sitelerde Paylaş

Görülmeyen bir renk demiyorum.

Senin hiç görmediğin bir rengi sen kafanda canlandıramazsın.

Yani Ateizmi anlayamazsın.

Ben senin olduğun konumlardan geçip gelip Ateist oldum.

Ben senin her halini bilirim.

Sen Ateizmi anlayamazsın.

Hadi ordan anlayamazmış.Bende ateisttim.belki hala öyleyim ama bana anlayamazsın deme.bu işin belkisi olmaz deme.o zaman sana bikaç günlüğüne ateist olduğumdan emin olduğum bi zaman olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca senin olduğun konumdan geçip hristiyan olan tolstoy gibiler var.Bırakın şu artistliği.

Ayrıca ben senin olduğun konumdan geçip böyle oldum.

tarihinde harhorin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne motivasyon kaynağı yaratmaya filan çıkıyorsunuz ki? Genlerinizde zaten var, yaşama güdüsü, en temel güdülerinizden biri.

Bu soruyu soran şahsın, bir karınca, bir küf mantarı, bir istiridye mantarı yada bir zürafanın neden yaşadığını bir anlatması lazım önce. Evet, bir afrika mandası neden aslandan kaçsın ki? Bir alsan neden madanın boynuzunu yiyip ölüm tehlikesine kendini atsın ki, tapacak bir allahları filan da yokken hem?

Hayvanmıyız biz.onlar hayatı mı sorguluyor.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan anlayamazmış.Bende ateisttim.belki hala öyleyim ama bana anlayamazsın deme.bu işin belkisi olmaz deme.o zaman sana bikaç günlüğüne ateist olduğumdan emin olduğum bi zaman olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca senin olduğun konumdan geçip hristiyan olan tolstoy gibiler var.Bırakın şu artistliği.

Ayrıca ben senin olduğun konumdan geçip böyle oldum.

Salak herif.

Sözümü kulak ver.

Ateist bilinci anlayamazsın.

Ateizmden geri dönüş yoktur.

Yok dönen olmuş vs saçmalama.

Bir kez Ateist olan akli dengesi kaybolmamışsa Ateizmden tekrar inançlara geri dönemez.

İmkansız bu.

Sitelerde Paylaş

Benden önce yaratmışlar zaten.adına tanrı diyolar,beni gayet iyi motive ediyo.

Dinleride insanlar uydurdu.

Dinde motivasyon kaynaklarından biri olarak söylenebilir.

İnsan beyni afyona hep ihtiyaç duyacaktır.

Bazı afyonlar insan sağlığına zararlıdır bunun en belirgin örneği islamdır

Zararsız olan yada az zararlı afyonlarda vardır bunlarda diğer dinler.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayatta kalabilme istegi, temel ihtiyaçlar, sonra daha rahat yaşayabilme istegi, para kazanma, başarılı olma, evlilik yapma, çocuk sahibi olma, çocuklarına iyi gelecek sunma...vs. Bunların hepsi degişik yaşlarda insanları motive eden şeyler. Sonra bir hobin vardır, müzigi seviyorsundur, gezmeyi tozmayı, yaptıgın işe kendini adamışsındır... vs. Bunlar hep motivasyon kaynagı işte. Bunlar aynı zamanda dindarların da motivasyon kaynakları. İlle de Allah, ölümden sonra tahtlar, saraylar, cennet falan filan gibi çocuk masalları mı lazım?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayatta kalabilme istegi, temel ihtiyaçlar, sonra daha rahat yaşayabilme istegi, para kazanma, başarılı olma, evlilik yapma, çocuk sahibi olma, çocuklarına iyi gelecek sunma...vs. Bunların hepsi degişik yaşlarda insanları motive eden şeyler. Sonra bir hobin vardır, müzigi seviyorsundur, gezmeyi tozmayı, yaptıgın işe kendini adamışsındır... vs. Bunlar hep motivasyon kaynagı işte. Bunlar aynı zamanda dindarların da motivasyon kaynakları. İlle de Allah, ölümden sonra tahtlar, saraylar, cennet falan filan gibi çocuk masalları mı lazım?

Ben şu soruyu herkese soruyorum cevap yok.seni haksız yere ömür boyu zindana atsalar motivasyonun ne olurdu?hasta anne baba vs bskmak zorunda olsan ve hayatından feragat etmen gerekse motivasyonun ne olurdu?

tarihinde harhorin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben şu soruyu herkese soruyorum cevap yok.seni haksız yere ömür boyu zindana atsalar motivasyonun ne olurdu?hasta anne baba vs bskmak zorunda olsan ve hayatından feragat etmen gerekse motivasyonun ne olurdu?

Sorunu görmemiştim ama cevabını yazmışım zaten... Haksız yere hapse atılsaydım, motivasyonum bir gün kurtulma umudu olurdu, bundan da daha baskını ''hayatta kalma istegi'' olurdu.

Vicdan denen bir şey var, ve sosyal yaşam ve empatinin sonucudur. Anne babaya bakmak zorunda kaldıysan, motivasyonun bu olur. Çünkü hem empati hem de sosyal yaşamda ögrendigin ahlaki ögretiler sonucu oluşan vicdanının rahatlaması için annene babana bakarsın. Anladın mı? Burada motivasyon kaynagı vicdan rahatlamasıdır.

Sitelerde Paylaş

Bırak Allahını seversen,o zaman niye birbirimizin malını yağmalamıyoruz barbar toplumlarda bu var ama artık eskisi kadar değil.

Müslümanlar yağmalamaya devam ediyor.

İşid kadınları cariye yapıyor.

Müslüman Boka Haram ne yaptı kızları kaçırıp parayla satışa sundu.

Müslümanlar hiç değişmedi 1400 yıldır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...