Jump to content

Ateistlerin motivasyon kaynağı nedir?

Recommended Posts

• İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tamamen bilimsel olacaksam; yalnız en tamamen,

her türlü, her şey sikinin keyfine yapılır. en basiti bu.

istersen gidip en kral bilim adam ve hanımlarına sor

Yaşam, önünde sonunda biten bir olguydu ve sonu belli olan bu mutlak gerçekliği öne almaktan başka yapılacak her şey saçmalıktan ibaret olurdu. Hayatta saçma olmayacak tek şey, onu bilinçli bir şekilde sona erdirmekti.

Sitelerde Paylaş

Tanrı inancı hayata nasıl anlam veriyor?

Altı üstü, kafanızın içinde iki uç var ''alevli kazıklar (cehennem') '' yada ''seksi sübyanlar/huriler (cennet)''

Yani hayatın boyunca alevli kazıklardan kaçmak ve çokcuklarla sevişmek arasında mücadele verme çabası sizin hayatınıza nasıl anlam kazandırıyor ?

Sitelerde Paylaş

Tanrı inancı hayata nasıl anlam veriyor?

Altı üstü, kafanızın içinde iki uç var ''alevli kazıklar (cehennem') '' yada ''seksi sübyanlar/huriler (cennet)''

Yani hayatın boyunca alevli kazıklardan kaçmak ve çokcuklarla sevişmek arasında mücadele verme çabası sizin hayatınıza nasıl anlam kazandırıyor ?

Senin söyledğine deistler değil müslimler bile güler.

Sitelerde Paylaş

İntihar etmek de yaşamak da anlamlı değil. İntihar etmenin nesi mantıklı?

Mantık, başka bir şey.

Bir erkek peygamber devesi, üremek için intihar eder, zira dişisi onu yer. Bunda mantık aramak biraz ters olur.

Bilhassa Yunuslar, Balinalar gider intihar eder. Bunun sebebi pek bilinmiyor. Ama bir hipoteze göre, eğer sürünün kaynaklarını gereksiz yere harcayıp, sürünün geleceğini zora sokuyorsa bir birey, kendini yok ederek sürünün geleceğini güvenceye alıyor.

Bunun gibi aslen son derece mantıklı bir kaç mekanizma insanlarda intihar etme denen olguyu kodluyorsa, bu mekanizmaların ilkel beyinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda, bu mekanizmaların arada şaşırması ve devreye girmesi de gayet mantıklı olacaktır. Dikkat edilirse, kimse durun ben bir intihar edeyim demez. Ancak toplumda yer edinemediğini vs. hisseden kişiler buna meyilli olurlar.

Sitelerde Paylaş

Allah olmayınca hayat anlamını neden yitirsin ki? Böyle bir durum yok. Bizi allah var etmedi. O yüzden yok da olmayız. Var olmak için allaha ihtiyacımız olmadığı gibi, yok olmamak için de allaha ihtiyacımız yok. Zaten yok olma diye bir şey yok. Çünkü var olma diye bir şey yok. Çünkü var edilmedik. Varlık sonsuzdur, var olmaz, yok olmaz.

Hayatı anlamlı kılan, neden - sonuç ilişkilerini olumlu biçimde düzenleme isteğidir. Nedenselliğe olumlu katkı yaparsak biz, nesillerimiz iyi bir dünyada yaşar. Bizler nesillerini de düşünen akıllı canlılarız. Onlarda yaşarız. Tüm dünya, evren de ölse bir şey değişmez. Evrenlerin de nesli devam eder. Süreç sonsuzdur.

Ben x olduğumu hatırlamadıktan sonra sonsuz olmam neye yarar diye düşünebilirsiniz. Asıl eskiden x olduğunu bilmek işkencedir. Hep x olacaksın, kurtuluş yok! Y olmak nasıl bir şey, bilmeyeceksin! Böyle şey olmaz.

Din de ruhlarınız söz vermişti diye iddia ediyor ama hatırlamıyoruz. Demek din artı hiç bir şey vermiyor. Dine allaha filan ihtiyacımız yoktur. Kölelik hayatı anlamlı kılmaz. Özgürlük hayatı anlamlı kılar. Ölmeyeceğim diye yalaka bir köle olamam. Zaten de gerek yok. Yok olma diye bir şey zaten olamaz.

Sitelerde Paylaş

Allah olmayınca hayat anlamını neden yitirsin ki? Böyle bir durum yok. Bizi allah var etmedi. O yüzden yok da olmayız. Var olmak için allaha ihtiyacımız olmadığı gibi, yok olmamak için de allaha ihtiyacımız yok. Zaten yok olma diye bir şey yok. Çünkü var olma diye bir şey yok. Çünkü var edilmedik. Varlık sonsuzdur, var olmaz, yok olmaz.

Hayatı anlamlı kılan, neden - sonuç ilişkilerini olumlu biçimde düzenleme isteğidir. Nedenselliğe olumlu katkı yaparsak biz, nesillerimiz iyi bir dünyada yaşar. Bizler nesillerini de düşünen akıllı canlılarız. Onlarda yaşarız. Tüm dünya, evren de ölse bir şey değişmez. Evrenlerin de nesli devam eder. Süreç sonsuzdur.

Ben x olduğumu hatırlamadıktan sonra sonsuz olmam neye yarar diye düşünebilirsiniz. Asıl eskiden x olduğunu bilmek işkencedir. Hep x olacaksın, kurtuluş yok! Y olmak nasıl bir şey, bilmeyeceksin! Böyle şey olmaz.

Din de ruhlarınız söz vermişti diye iddia ediyor ama hatırlamıyoruz. Demek din artı hiç bir şey vermiyor. Dine allaha filan ihtiyacımız yoktur. Kölelik hayatı anlamlı kılmaz. Özgürlük hayatı anlamlı kılar. Ölmeyeceğim diye yalaka bir köle olamam. Zaten de gerek yok. Yok olma diye bir şey zaten olamaz.

Aborjinlerin hiç bir zaman allahları olmadı. Gidecek cennet ve cehennemleri de, verilecek bir imtahaannları da. Ama abrojinlerde bilinen hiç bir intihar vakası da olmadı. Niye ki acaba?

Sitelerde Paylaş

Agnostik ateistler bile normal bir Ateistin bilincini anlayamaz.

Agnostik ateist mi? Isin gücün sallama zevzeklik yapmak.

Pozitif ateistlerle dalga gecilir hale geldi tutmus agnostik ateist sallamasi yapiyorsun. Dindar ateist desen daha iyi olurdu.

Yeni akim ateistlikte cumbullu filan yok hic bir sey yok anlami olmayan lüzumsuz kelimeleri de kullanmak yok.Nerde pislikler var o zaman pisliklerin icine edip yok eden bir ateizm var. Pislik yok ateizm de yok.

Sitelerde Paylaş

Benim motivasyon kaynağım ahmak(müslüman)lar....

Ahmakları gördükçe,hayata daha çok bağlanıyor, tadını çıkarıyorum..

Mesela ramazanda bu ahmaklar aç gezerken yediğim yemekler daha lezzetli geliyor..

Pek içmem ama, ramazanda iftar vakti rakı içiyorum..

Kısacası ,hayatımı hayal ürünlerine ve palavralara bağlı kalmadan keyif içinde sürdürüyorum..

Sitelerde Paylaş

Agnostik ateist mi? Isin gücün sallama zevzeklik yapmak.

Pozitif ateistlerle dalga gecilir hale geldi tutmus agnostik ateist sallamasi yapiyorsun. Dindar ateist desen daha iyi olurdu.

Yeni akim ateistlikte cumbullu filan yok hic bir sey yok anlami olmayan lüzumsuz kelimeleri de kullanmak yok.Nerde pislikler var o zaman pisliklerin icine edip yok eden bir ateizm var. Pislik yok ateizm de yok.

Ben ne yapabilirim?Bu adamlara bu eklentiler takılmak zorunda.

Yoksa kendilerini "Ateist" diye lanse ediyorlar.

Mesela Richard Dawkins denilen dangalağı herkes Ateist biliyor ama adam Agnostik Ateist.

Yani tanrı büyük olaıslıkla yoktur diyen bir Agnostik.

Antony Flew denilen dangalak da öyle.

Sorun benim onlara ne dediğim değil.

Onların kendileirne ne dediğidir.

Bu piçler kendilerine Ateist diyor.

Bu forumda bile Ateistim diyen ve Tanrının olma ihtimalini savunanlar var.

Bu adamlarla sen değil ben uğraşıyorum.

Bu ayrımcılığı bu forumda yıllardır sen değil ben yapıyorum.

Ben savaşıyorum bu üç kağıtçılarla.

Sen de gelmişsin bana mı laf diyorsun?

Kendine Ateistim diyen ve tanrıya ihtimal, olasılık, gizem, varsayım katan dangalaklar var.

Meşhur argümanları da,

kesinlikle yoktur demek bilimsel değilmiş.

Bu nedenle olasılığı kalmalı ama yoklanmalıymış.

Bu serserilerle siz değil ben mücadele ediyorum.

Buraya onların ayırt edilmesi için yazıları ve felsefeleri döşeyen siz değil benim.

Bana bu konuda tek kelime söyleme hakkı yok kimsenin.

Sitelerde Paylaş

Benim motivasyon kaynağım ahmak(müslüman)lar....

Ahmakları gördükçe,hayata daha çok bağlanıyor, tadını çıkarıyorum..

Mesela ramazanda bu ahmaklar aç gezerken yediğim yemekler daha lezzetli geliyor..

Pek içmem ama, ramazanda iftar vakti rakı içiyorum..

Kısacası ,hayatımı hayal ürünlerine ve palavralara bağlı kalmadan keyif içinde sürdürüyorum..

Ben inanmadığım halde oruç tutuyorum.beni insan yapıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...