Jump to content

Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı!

Recommended Posts

ANKARA - CHP ve MHP'nin çatı aday olarak desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yüzde 38.4 oy alması ana muhalefet partisinde tartışmalara yol açtı.

Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Süheyl Batum, Birgül Ayman Güler, İsa Gök, Nur Serter ve Dilek Akagün Yılmaz basın toplantısı düzenledi.

Milletvekilleri adına açıklamayı yapan Emine Ülker Tarhan, seçim sonuçlarını 'fiyasko' olarak nitelendirerek, "İkinci tura taşıyabileceğimiz seçimi ilk turda kaybettik... CHP başkası gibi olmaya çalışıp kaybetti... Sayın Genel Başkan ve ekibi demokrasilerde yeri olmayan sadece seçmeni suçlamaktan vazgeçip, makamdan çekilme ve kurultaya gitme olgunluğunu göstermelidir" dedi.

"CUMHURBAŞKANLIĞI ARMAĞAN EDİLDİ"

Türkiye'de ilk kez halk oyu ile gerçekleşen cumhurbaşkanı seçimlerinde yönetimler aksini söylese de muhalefetin ağır bir yenilgi aldığını ifade eden Tarhan, "Recep Tayyip Erdoğan'ın gezi ve ardından ortaya çıkan yolsuzluklar, dış politika tercihleri ve benzeri konularla yıpranmış olan bu süreçte aday tercihi ile ne yazık ki cumhurbaşkanlığı kendisine armağan edilmiştir" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın devletin tüm gücünü kullanarak bir sonuç elde ettiğini, bunun gerçek bir başarı sayılamayacağını savunan Tarhan, ancak muhalefetin çatı adayı konusundaki tercihinin de sonuca doğrudan etkili olduğunu söyledi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25531078

Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyorlar.MHP nin bir kısmı RTE ye vermiştir. Çünkü MHP nin tabanı koyu sünni İslamdır.CHP li olanlar ise ya sandığa gitmediler ya geçersiz oy kullandılar yada Selahattin Demirtaşa oy attılar.

Bunların nedeni Kılıçdaroğlunun gösterdiği bu adaydır. Bu adayı Kılıçdaroğlu nereden buldu? Bunu açıklamamıştır.

Dürüst başka adaymı bulamadı?Ha Orta sağıda kucaklayacı yani onlarında reyini alabilecek ortak aday başka biriside olabilirdi. Hüsamettin Cindoruk veya Ufuk Söylemezoğlu pekala olabilirdi? Ama olmadı.

En acısıda CHP içinden 20 Milletvekili dahi bulamadı.İkinci sorumluda bu yüzden Deniz Baykaldır!

Ama yine eskisi gibi olacak Bu Milletvekillerini destekleyen milletvekilleri çıkmayacak. Eski tas eski hamam Kılıçdaroğluyla CHP sürüp gidecek.

Sitelerde Paylaş

30 yaşının altında olan chplilere 6 ok ne anlama gelir, chp nedir, ne işe yarar, neyi savunur diye sorsak kanlı canlı komedi filmi yapacak kadar ilginç cevaplar alabiliriz.

Aynısını mhp nin dokuz ışık doktrininide sorarak yapabiliriz mhpli gençlere.

Seçme yaşı 18 e düştü değil mi? 30 una kadar bir genç öss, lys, kpss... şudur budur başını kaldıramıyor. Sonrada geçim derdi. 18-30 arası gençlerden ülkenin geleceğini yönlendirecek bir seçimde iyi oy kullanmalarını bekleyemezsiniz. Bu yaşlardaki gençler çoğunlukla aileden gelen adetlere göre oy verir. Mhpliyse ailesi, mhp ye, chp liyse aile chpye.

Diğer yandan bakıldığında akpye 10 milyon kişi civarı üye insan sayısı var. Bunlar niye üye? Hepsi akp yi sevdiği için mi? Yoksa bir iş karşılığında zoraki mi üye oldular? Bence ikincisi.

Bir yanda ülkenin her türlü imkanını kullanan bir rte, diğer yandan uzunca süre yurt dışında kalmış, türk siyasetinden uzak bir adam. İsterse değil beş dil onbeş dil bilsin farketmez. Beş dil bileceğine sadece türk siyaset dilini bilmesi yeterdi.

Bu seçimde ve daha önceki yerel seçimde chp adına büyük hatalar yapıldı. O nedenle kılıçdaroğlu ve kadrosu acilen istifa etmeli.

Sitelerde Paylaş

Kılıçdaroğlu istifa etmek zorunda...Dürüst bir lider ama beceriksiz. CHP kendisine yeni ve daha agresif, bilimsel, laik bir lider seçmeli.

Ve Türkiye'de ortanın hafifçe sağında, AKP ile rekabet edebilecek ve yeri gelince CHP ile bir koalisyon kurabilecek yeni bir partiye ihtiyaç var.

Sitelerde Paylaş
Kılıçdaroğlu istifa etmek zorunda...Dürüst bir lider ama beceriksiz. CHP kendisine yeni ve daha agresif, bilimsel, laik bir lider seçmeli.

Ve Türkiye'de ortanın hafifçe sağında, AKP ile rekabet edebilecek ve yeri gelince CHP ile bir koalisyon kurabilecek yeni bir partiye ihtiyaç var.

CHP ye kadın oyu gerek , yeni gelen başkan kadın olmalı.AKP ile ancak Liberal Demokrat Parti mücadele edebilir bence.

Sitelerde Paylaş

Kılıçtaroğlu istifa etse ne olacak. Kılıçtaroğlunun ne suçu var.

Müslüman halk hiç bir zaman laik bir partiye oy vermez. Laiklik islama aykırıdır. İslam Türkiyede büyük güç olduğu sürece chp hiç bir seçim kazanamaz. cb seçimlerinde %38 oy büyük başarı başka birini aday gösterseler bu kadar bile oy alamazdılar.

Sitelerde Paylaş

Geçen seçimlerden önce CHP'nin hazin durumundan bahsettik. Birçoğunuzu ikna edemedik.

Sonunda aklınız başınıza gelmeye başladı..

Kadın lider CHP'ye taraftar kazandırır. İyi fikir. Ama yeterli değil.. CHP temel politikasında değişiklikler yapmak zorunda..

Ayrıca laikliğe çok büyük önem vermek zorunda.

Tek başına CHP AKP'yi yenemez. Bu ülkemizin gerçeği...

AKP ile rekabet edebilecek ortanın hafifçe sağında yeni bir partiye ihtiyacımız var.

Sitelerde Paylaş
Geçen seçimlerden önce CHP'nin hazin durumundan bahsettik. Birçoğunuzu ikna edemedik.

Sonunda aklınız başınıza gelmeye başladı..

Kadın lider CHP'ye taraftar kazandırır. İyi fikir. Ama yeterli değil.. CHP temel politikasında değişiklikler yapmak zorunda..

Ayrıca laikliğe çok büyük önem vermek zorunda.

Tek başına CHP AKP'yi yenemez. Bu ülkemizin gerçeği...

AKP ile rekabet edebilecek ortanın hafifçe sağında yeni bir partiye ihtiyacımız var.

Liberal demokrat parti hakkında ne düşünüyorsun hacı abi ?

Sitelerde Paylaş

Az da olsa birkaç kişinin böyle düşünmesi sevindirici..

Chp kendi içinde savaş yaşamalı,yoksa gidişat çok kötü..

Donem savas yasanacak donem degil. Parti yonetiminin degisme zamani ise hic degil... Onumuzde cok onemli bir genel secim var. Bu secim ulkenin gelecegini, Tayyibin ise padisah olup olmayacagini belirleyecek. Parti organlari derhal uzlasmali ve secime odaklanmalidir. Donem degisiklik donemi degil, birlesme ve guclenme zamanidir.. Cok gerekirse degisim secimden sonra dusunulur...

Sitelerde Paylaş

Başka bir dosyada uzun yazmıştım ama copy paste yapamıyorum.

İşin özü bugün Muharrem İnce de söyledi CHP sağın ve MHP in çizgisinden kurtulamadıkça böyle gider. MHP her bulduğu fırsatta şeçmeni ve partisi ile AKP ye destek oluyor.

3 -4 sene öncede burada yazdım CHP sosyal demokrat özgürlükçü ve eşitlikçi yapıda

Modernleri çağdaşları aydınları dinsiz agnostik alevi kesimleri LGBT leri dinden soğumuş yer yer asimile olmuş kürtleri bazı sol kesimleri ezilmiş emekçi sınıfları kendi etrafında toplayıp %35 lik bir blok oluşturursa Türkiye de ki sağın % 65 oyundan dolayı iktidar olamasa da AKP kolay kolay at oynatamaz.

Sitelerde Paylaş

Yadellerdeki Yurttaş

Emine Ülker Tarhan ancak Norveç İsveç Danimarka gibi ülkelerde parti lideri ve başbakan falan olur yobaz ve uyanık kapitalist türk halkına hitap edebilecek bir kişi değil onun için siyasette karşılığı yok böyle bir şey olursa CHP nin oyu HDP nin altına düşer.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Donem savas yasanacak donem degil. Parti yonetiminin degisme zamani ise hic degil... Onumuzde cok onemli bir genel secim var. Bu secim ulkenin gelecegini, Tayyibin ise padisah olup olmayacagini belirleyecek. Parti organlari derhal uzlasmali ve secime odaklanmalidir. Donem degisiklik donemi degil, birlesme ve guclenme zamanidir.. Cok gerekirse degisim secimden sonra dusunulur...

Kendimizi hep böyle kandırdık.Ha bu seçim ha şu seçim diye.. Aman dokunmayalım şu CHP'ye dedik. Dalga yapmayalım dedik. Bir arpa boyu yol gidemedik.

Ben usandım artık 40 yıl sonra.. CHP'den kurtulmak istiyorum eski bir CHP'li olarak.. Benim tahammülüm kalmadı artık bu kadar aşırı beceriksizliğe...

Ben gelecek seçimleri beklemeyecek CHP'yi de eleştireceğim, diğer partileri de.. Sabrım taştı benim... Hepsinin . mına...oyum...

Sitelerde Paylaş

Kendimizi hep böyle kandırdık.Ha bu seçim ha şu seçim diye.. Aman dokunmayalım şu CHP'ye dedik. Dalga yapmayalım dedik. Bir arpa boyu yol gidemedik.

Ben usandım artık 40 yıl sonra.. CHP'den kurtulmak istiyorum eski bir CHP'li olarak.. Benim tahammülüm kalmadı artık bu kadar aşırı beceriksizliğe...

Ben gelecek seçimleri beklemeyecek CHP'yi de eleştireceğim, diğer partileri de.. Sabrım taştı benim... Hepsinin . mına...oyum...

CHP,bu söylemlerle Türkiye'de hiçbir zaman iktidar olamaz.. Çünkü,Türkiye batı ülkesi değil 4/3 oranında ortadoğu ülkesidir.

CHP doğruları söylüyor ama anlayacak kapasitede insan yok, millet hala CHP döneminde camilerin ahır yapıldığından,Kuran'ın yasaklandığından bahsediyor.. Bunlar gerçek,halk bunlara inanıyor..

CHP iktidara gelirse karısının,kızının orospu olacağına inanıyor.. Bunlar benim uydurmaların değil,halktan duyduklarım..

Türkiye Cumhuriyeti devletinin en büyük hatası maalesef halkı eğitemeden demokrasiye geçmek oldu.en az 3-4 nesil sonra demokrasiye geçilecekti..

Eğer CHP'yi eleştireceksek bu noktada eleştirelim,ben şahsen İnönü'yü bu noktada eleştiririm.

Suçlamamız gereken bu ülkeyi karanlığa sokan Menderes,Demirel,Özal ve ırkçı,faşist,dümbelek 1960 sonrası askerlerdir.

CHP zinciri kırmak istiyor ama kıramıyor,çünkü taviz vermek zorunda! Bu doğru birşey mi?

Tek çözüm yeniden bir kurtuluş savaşı yapmak ve halkın gerçekten kimin vatansever olduğunu görmesidir, bu savaştan akıllı,bilgili donanımlı CHP zihniyeti galip ayrılacaktır,halk bunu görecek.. Tarih yalan söylemez..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...