Jump to content

Din dersi yobazlığa yol açarmı?

Recommended Posts

Okullarda öğretilen din ile Kuran'da ki din gerçekten çok farklı.Aslında ben,din dersinin ateizme katkı sağladığını düşünüyorum.İslam,okullarda sürekli "İslam barış dinidir,diğer dinlere saygı gösterir"şeklinde öğretilir , ama bu kesinlikle yanlıştır.Bir insan İslam dinini ilkokuldan liseye kadar barış dini olarak öğrenirse , Kuranı okuduğunda şok olacaktır.

Din dersi gerçekten zararlımı?

Düşüncelerinizi merak ettim.

Sitelerde Paylaş

Okullarda öğretilen din ile Kuran'da ki din gerçekten çok farklı.Aslında ben,din dersinin ateizme katkı sağladığını düşünüyorum.İslam,okullarda sürekli "İslam barış dinidir,diğer dinlere saygı gösterir"şeklinde öğretilir , ama bu kesinlikle yanlıştır.Bir insan İslam dinini ilkokuldan liseye kadar barış dini olarak öğrenirse , Kuranı okuduğunda şok olacaktır.

Din dersi gerçekten zararlımı?

Düşüncelerinizi merak ettim.

Evet bayağı ŞOK olacaklardır.

Çünki osmanlılı gençlerde şok olmuşlardı

Bu şokun etkisiyle 600 sene dünyaya hükmektik.

Sitelerde Paylaş

Din derslerinde saçma sapan şeyler öğretiyorlar.

Zorla arapça sure ezberletiyorlar. Bilgi bakımından hiç bir işe yaramıyan şeyler. Hiç bir din dersinde kuranın türkçesi anlatılmaz.

Türkiyede din dersleri insan beynini süngerleştirmekten başka bir işe yaramıyor.

Sitelerde Paylaş

Evet bayağı ŞOK olacaklardır.

Çünki osmanlılı gençlerde şok olmuşlardı

Bu şokun etkisiyle 600 sene dünyaya hükmektik.

Osmanlılı gençlerin kuranı okuyup anladıklarını öne sürüyorsunuz.

Kuranı okumuş dediğiniz zaman, kendini islam sananların çok çok büyük kısmını elemiş olursunuz. Okuyup da anlamış olanlar dediğiniz zaman, bir öncekinden artanların çok büyük kısmını elemiş olursunuz. Okuyup, anlamış ve ona inanan dediğiniz zaman da, geriye bir avuç insan kalmıştır.

İnsanlar okumazlar, okusalar da anlamazlar. İnanç insanı insanlıktan çıkartır; onur, haysiyet ve zeka bırakmaz. Siz bile burada anlattığınız masalları yüzünüze vurunca sessiz kalıp (haticeye 60-70 yaş arası 4 çocuk çıkarttırmıştınız hani), buna rağmen hiç utanmadınız ve başka başka masallarla geri döndünüz. Hiç inandığınız şeyleri -60-70 yaşında kadından 4 tane çıkar mı, çıksa bu büyük olay olmaz mı, hiç lafı edilmez mi diye - sorgulamayı bile düşünmediniz.

İnanan insana laf veya okumak, öğrenmek fayda etmez. Bu yüzden boşuna kafanızdan kıyaslara girişmeyin. Osmanlı islamı hiç bir zaman islam olmamıştır. Ara sıra ebu suud gibi müslümanlar çıkmış olsa da, kıytırık, kaypak rezil bir başka islam yorumu olarak osmanlıya yapışmış, kimse de la bu pislik nedir üstümüze başımıza yapışmış diye merak etmemiş, kimse de açıp kuranı okumamıştır. Hoş, zaten doğru dürüst okuyabilen ve arapça anlayabilen de çıkmayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Din derslerinde saçma sapan şeyler öğretiyorlar.

Zorla arapça sure ezberletiyorlar. Bilgi bakımından hiç bir işe yaramıyan şeyler. Hiç bir din dersinde kuranın türkçesi anlatılmaz.

Türkiyede din dersleri insan beynini süngerleştirmekten başka bir işe yaramıyor.

Türk ateizmi varlığını din derslerine borçlu.Din dersleri İslam dinini Türkiye'de oldukça ılımlı hale getirdi , müfreadatta ufak değişiklikler ile yeni bir din yaratabiliiz.

Sitelerde Paylaş

Türk ateizmi varlığını din derslerine borçlu.Din dersleri İslam dinini Türkiye'de oldukça ılımlı hale getirdi , müfreadatta ufak değişiklikler ile yeni bir din yaratabiliiz.

Yeni bir din yada ılımlı islam ateizmin bir işine yaramaz. Ateizmin işine radikal yani gerçek islam yarar. İşid gibi terörrist müslüman örgütlerin varlığı islamın nasıl bir pislik din olduğunu gösteriyor.

Ateizmin gelişmesi için radikal islam gerekli. Ilımlı islam islamı güçlendirir.

Sitelerde Paylaş

Yeni bir din yada ılımlı islam ateizmin bir işine yaramaz. Ateizmin işine radikal yani gerçek islam yarar. İşid gibi terörrist müslüman örgütlerin varlığı islamın nasıl bir pislik din olduğunu gösteriyor.

Ateizmin gelişmesi için radikal islam gerekli. Ilımlı islam islamı güçlendirir.

Dediğin gibi olsaydı Afganistan komple ateist olurdu.

Sitelerde Paylaş

Dediğin gibi olsaydı Afganistan komple ateist olurdu.

Afkanistanda imkanlar çok kısıtlı. İnsanların interneti bile yok ve aşırı baskı altında yaşıyorlar. Okuma yazma oranı çok düşük bir ülke.

İran ve Suudi Arabistanda Türkiyeden daha çok ateist var. Türkiyede ateist oranı % 1 ken İran ve Suudi Arabistanda %10-%20 leri buluyor. Bu oran %60 % 70 ler bulursa bu ülkelerde şeriat rejimi yaşatılamaz. Çünkü islam azınlık olduğu zaman hiç bir gücü kalmıyacaktır.

Sitelerde Paylaş

Tûrkiye'de imkanlar ûst duzeyde,ayrica herkes işid gibi örgûtleri tanıyor.Ancak buna ragmen ateist orani %1!

Türkiyede insanlar kuranı kendi dilinde okumamış ve anlamaış kimse kuranda ne yazdığını bile bilmiyor. İnsanlar gerçek islam bu değil şu değil diyip duruyorlar.

Arabistanda ve İranda okullarda küçük yaşta insanlara Kuranı kendi dilinde öğretiyorlar. O ülkelerde hadis dersleri veriliyor. Oradaki insanlar islamı çok iyi bilen insanlar. Türkiyedeki insanlar din konusunda çok cahil.

Dünyada işidin en çok türk halkından insanlar katılıyor.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çocukların sünger gibi beyinlerine bilmek yerine inanmayı şırınga ederseniz, büyüdüklerinde bilmeyi küçümser, inanmayı yüceltirler. Bizim toplumda okumak küçümsenir. Bakmayın siz "okumuş adam" pohpohlarına. Çocuklarının okumuş adam olması, çoğu anne-baba için standart maaşlı, emekliliği, sigortası olan garanti işli bir memur olarak yaşayıp gitmeleri demektir. Okumak bizde yüceltilmek bir yana dursun, küçümsenir. "Biz de hayat okulundan mezunuz" lafı bilgelikmiş gibi diplomanızın üzerine konur. Hatta o kadar küçümsenir ki okumak ve bilmek, 4 yabancı dil bilmek, profesör olmak artı bir değer ifade etmez. Bilim adamları inanma adamlarının hoşuna gitmeyen şeyler söylediklerinde şarlatan oluverirler.

Din derslerinin bizatihi kendisi yobazlıktır. Çünkü inanmak bilmenin olmadığı durumda belirir. Bilgi geldiğinde inanma kaybolur. 2+2'nin 4 ettiğine inanmazsınız, bilirsiniz. Din dersleri eğer ders anlamında olacaksa, en azından büyük dinlerin; ritüellerini, tarihini, çıkış nedenlerini, felsefesini bilimsel bir metodla anlatan dersler olmalıdır. Zira din, insan aklının evrimin bir ürünüdür. Aklın çocukluk çağlarında çıkmış fikirleri incelemek bu anlamda yararlıdır. Fakat tek bir dinin, hatta tek bir mezhebinin kanıtsız ve çelişkili iddialarını gerçekmiş gibi belletiğiniz sürece, elaleme beddua etmeye, işgale uğramaya, fakir kalmaya mahkumsunuz. Çünkü hayatın gerçekleri yerine hayallarde yaşamayı seçmişsinizdir.

Sitelerde Paylaş

İran ve Suudi Arabistanda Türkiyeden daha çok ateist var. Türkiyede ateist oranı % 1 ken İran ve Suudi Arabistanda %10-%20 leri buluyor. Bu oran %60 % 70 ler bulursa bu ülkelerde şeriat rejimi yaşatılamaz. Çünkü islam azınlık olduğu zaman hiç bir gücü kalmıyacaktır.

Bunları bilmiyordum.

Bu dedikleriniz ile ilgili herhangi bir istatislik var mı merak ettim.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Din dersi YOBAZLIK dersidir.

Dinlerin düzeltilecek bir yanlari yoktur.

Yücegücle hicbir bagi olmayan, kizgardasiyla evlenen Ibrahimin uydurmalaridir dinler.

Musa

Isa

Mehemmet Ibramin cömezleridir.

Bunlar uydurduklarini

Utanmadan

Arlanmadan

Yücegücten korkmadan

uydurduklari dinleri Tanri gönderdi demislerdir.

Tanriya iftire etmisllerdir

Azda insan kandirmadilar.

Nerdeyse dünye nufusunun 1,5 milyerine bu YALANCIDOLMALARI Taridan deye yutturdular.

1,5milyer isanin Tanrinin baslarina koydugu USU attirip YOBAZLIK kasetini AKLIN yerine oturtmuslardir

Iste isbati.

DIN AKIL isi degil,NAKIL isidir demislerdir.

Yani dinde USA yeryoktur demekir.

Yani dinde akil kullanilirsa o din cok yasamaz akil onu cöp kutusuna atar.

Müslümenlerde US olsa birbirlerini öldürürmüler.?

Müslümenlerde US olsa

Japonya

Almanya

Amarika

Rusya gibi medeniyet arac ve gereclerini yapmazlarmiydilar bu gan ayahlilar :D,

Kafasizlihlarindan götlerinin altindaki petrolu bile bulamadilarda GAVIR gelip ULAN DEVE götünün altinda Petrol var,GÖTÜNÜ galdirda petrolu cihariyim.

%98 benim %2 side senin,o bilesana fazla.

Bir POH buldugunyok, devede petrolsuz gidiyür zatan. :D

Dede dogruder

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğitim ve Öğretimden gaye nedir? Üretime dolayısıyla kendine vede topluma yararlı elinden iş gelir insan yetiştirmekmi? Yoksa Topluma asalak papağanlar yetiştirmekmi?Ben değil din bu kadar çok sosyal ders bile okutmanın faydası olacağına inanmıyorum.Fen Teknoloji ve yatkın olan öğrencilere sanat vede zanaat gtibi müsbet şeyler öğretmeye bakalım.Dinmiş Sosyolojiymiş Felsefeymiş Psikolojiymiş bırakalım bunları. Biz okuduk bunları inanın hiç bir yararını göremedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...