Jump to content

Tartışma Duyurusu

Recommended Posts

İki defa din değiştiren, kaç kişinin kucağında hopladığının sayısı bilinmeyen Tuğçe Kazaz'ın önerisi herkesinkinden daha değerlidir...

Sen de ayrımcılık yapıyorsun. Kendisine yüz vermedi, kendiyle birlikte olmadı diye bir kadını kötüleyen, taşlayan yobazlardan farkın yok.

Sana ne din değiştirmesinden? Kimin kucağına oturacağını sana mı soracak?

Bana karşı ayrımcılık yapmadığı, hakkıma tecavüz etmediği, düşüncelermiden ötürü beni yargılamadığı sürece istediğini düşünüp, bedenine istediğini yapabilir.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen de ayrımcılık yapıyorsun. Kendisine yüz vermedi, kendiyle birlikte olmadı diye bir kadını kötüleyen, taşlayan yobazlardan farkın yok.

Sana ne din değiştirmesinden? Kimin kucağına oturacağını sana mı soracak?

Bana karşı ayrımcılık yapmadığı, hakkıma tecavüz etmediği, düşüncelermiden ötürü beni yargılamadığı sürece istediğini düşünüp, bedenine istediğini yapabilir.

arkadaş edepsiz terbiyesizin tekidir . Bunun gibiler ateistlerin yüzkarasıdır , o yüzden fazla takma .

Sitelerde Paylaş

arkadaş edepsiz terbiyesizin tekidir . Bunun gibiler ateistlerin yüzkarasıdır , o yüzden fazla takma .

Ulan dünkü veled; benim Ateist olduğumu nereden anladın? Sen beni ne kadar tanırsın ki benim hakkımda yorum yapıyorsun?

Bre dallama, bre lale; bırak her şeyi, sen bu forumda yazmaya başlayalı kaç gün oldu ki forumdaki kişiler hakkında yorum yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

iyi sallıyor caner taslaman.....

120 bin peygamber gelmiş miş...kuranda hepsini anlatsaymış 200 katı olur muş kuran ..vs.vs.vs

ulen orda olsam sorarım ona...

her yıl bi peygamber gelse 120.000 yıl eder.....

2 senede bi gelse 240.000 yıl eder.....

insanlık tarihi 200.000 yıl anca lan....ne ara geldi gitti bunlar ? gelip gelip hemen hızlı hızlı geri mi gittiler ?

kaldı ki senin kuranında dünyanın yaşı 6000 yıl be ???

Sitelerde Paylaş

şu kuranı artık bi standarda bağlasalar da...ona göre adam gibi kuran tartışabilsek....

kırbin çeşit tip var.....ona göre de 80 bin çeşit kuran anlamı var geziyor ortalıkda....

biri cariye var der...

biri yok der..

biri var ama nikah şart der

biri var nikaha da gerek yok der...

başkası cariye var ama sadece temizlik-bulaşık gibi...hizmet işleri için var der...

bambaşka biri kalkar cariye var ama onla yatarsan otomatikman evli olmuş olursun - o da hür kalır diyor....

lan hangisine göre tartışıcaz ????

adam gibi biri çıksa da - tüm dünyaya kabul ettirse bir kuran çevirisi - herkes de okuyunca aynı şeyi anlasa da...ona göre ağız tadıyla bi tartışabilsek bölece ? :D :D

Sitelerde Paylaş

şu kuranı artık bi standarda bağlasalar da...ona göre adam gibi kuran tartışabilsek....

kırbin çeşit tip var.....ona göre de 80 bin çeşit kuran anlamı var geziyor ortalıkda....

biri cariye var der...

biri yok der..

biri var ama nikah şart der

biri var nikaha da gerek yok der...

başkası cariye var ama sadece temizlik-bulaşık gibi...hizmet işleri için var der...

bambaşka biri kalkar cariye var ama onla yatarsan otomatikman evli olmuş olursun - o da hür kalır diyor....

lan hangisine göre tartışıcaz ????

adam gibi biri çıksa da - tüm dünyaya kabul ettirse bir kuran çevirisi - herkes de okuyunca aynı şeyi anlasa da...ona göre ağız tadıyla bi tartışabilsek bölece ? :D :D

Zaten bi Standard olyasdi bu mealciler böyle kiviramazdi...."yok efenim burada böyle demek istiyor....aslinda surada su anlam cikiyor....su ayet yanlis yorumlaniyor...bu ayette anlamamiz gereken budur....aslinda böyle diyor" bla bla bla.......Ondan sonrada cikan yorum;" Gercek Islam bu degil yanlis anliyorlar"

Sitelerde Paylaş

Yine ceheletin nirvanasında dolanıyorsun. Nikinin hakkını vermekten imtina etmiyorsun, tebrikler.

Senede bir peygamber göndermek mi :D ?

Aynı dönemde dünyanın sadece bir bölgesinde (Mısır,Filistin) 3-4 peygamberin bir arada farklı kavimlere elçilik yaptığını kuran okuyan herkez bilir. Musa ve Harun , Yahya ,Yusuf ve Bünyamin , İbrahim, Lut vs. Örnekler çoğaltılabilir. Bunlar aynı dönemde yaşamış peygamberlerdir.

Dünyadaki bütün kavimlere (binlece kavime) 2'şer 3'er 4'er peygamber gönderildiğini hesab edersek bu rakama rahatça ulaşılır. Zaten bu tür rakamlar genellikle çokluğu ifade eden mecazi kavramlardır.

Bilgin olmadığı konularda fikrinde olmasın....

bize türklere gelen peygamber kimdir ? ne zaman gelmiştir ? adı nedir ? hangi türk kavmine gelmiştir ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senede bir peygamber göndermek mi :D ?

“Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.”

http://www.sorularla...kac-yildir.html

İnsanlık tarihi boyunca 124.000 peygamber gönderildiği hadisde rivayet edilmiştir. (bk Müsned 5/265-266; İbn Hibbân, 2/77)

http://www.turandurs...er-gelmiÅŸ

7000 yıl=2.555.000 gün

Bu rakamı 124.000'e bölersek 20 rakamını elde ederiz..

Yani Allah,20 günde bir farklı toplumlara peygamber yollamıştır..

Bu bakımdan her ümmete ve topluma peygamber gönderilmiştir.

http://www.turandurs...amber-gelmiÅŸ

Devam edelim :)

Şu sitede 20 peygamberin yaşı belirtilmiş..Hesapladım şimdi ve 20 peygamber toplamda 5036 sene yaşamış..

http://www.nuveforum...rlerin-yaslari/

Dünya'nın yaşı 7000'den 5036'ı çıkarırsak,1964 rakamını buluruz..

Yani 1964 yılda toplam 123.980 peygamber yollamış Allah..

Yukarıdaki gibi gün hesabı yaparsak 5 rakamına ulaşırız bu sefer..

Yani 5 günde bir peygamber..

Müthiş bir haksızlık var burada..Çünkü Dünya'ya son peygamber geleli 1382 sene olmuş..Bu sürede Allah 1 tane bile peygamber yollamış ama öncesinde bir müddet 5 günde bir,sonra da 20 günde bir peygamber yollamış Allah..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...