Jump to content

Müslümanlıktan Ateistliğe

Recommended Posts

Cosmos u izleyen arkadaşım Allah'a inancı daha çok artmış :) bu adam Üniversitesi mezunu.

İşimiz gerçekten zor ya din yeri önemli değil ama sünnet olmasa iyi

Cosmos' u izleyen arkadaşın 1.bölümde geçen cümleyi kaçırmış anlaşılan. ?"Bu güne kadar bildiğiniz herşeyi sorgulayacaksanız buyrun başlayalım" diyor.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 595
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cosmos' u izleyen arkadaşın 1.bölümde geçen cümleyi kaçırmış anlaşılan. ?"Bu güne kadar bildiğiniz herşeyi sorgulayacaksanız buyrun başlayalım" diyor.

Harun Yahya belgeselleriyle büyüten bir adam her şey ona Allah'ı atırlatıyor ?

Yukarıda verdiğim örnek kişi de oydu zaten.

Dinim Arap ülkelerinde yaşandığı gibi yaşanılmasına gerek duymuyor :) adamların kendi dinini kendilerine öğretiyor ?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

arkadaşlar müslümanlığın gazıyla hakaret ettiğim herkesten özür dilerim , gerçekten çok acayip duygular yaşadığımda oldu , dualarımın kabul olduğunu sandığımda oldu belki de olmuştur bilemiyorum ama allah diye bişeyin olmadığına inanıyorum belki bir tanrı vardır o kabul etmiştir :P islamı gerçekten yeterince araştırdığıma inanıyorum , zamanında recmi bile savunan bir adamdım , carl saganın bir videosu var tanrı fikri insanları rahatlatıyor diye işte bu sebeplerden dolayı tanrıya dair ne varsa savunuyordum , ama müslümanlar der ya hani ışığa gözünü kaparsın sana gözükmez , ışık yine oradadır diye harbidende öyle gerçeğe gözünü kapatırsan sana gözükmez gerçeklere açık olmak lazım , doğrunun yanında olmak lazım islam diye birşey yok artık hayatımda hatta objektif baktıkça tiksinmeye başladım

Sitelerde Paylaş

Ne ateistler gibi sevdiklerin ölürse ölsün dalgana bak hayat geçici hahayytt tarzı yaşamı anlayabiliyorum nede müslümanların din duygusunun verdiği rahatlığını yaşayabiliyorum.kafayı sıyırıcam ya.ben çok dindardım bigün bilimdışı bi ayet okudum tesadüfen sonra dinden çıktım.ama ben inancı olmadan yaşayamam.Tanrı belki vardır diyorum ama inanıyorum inanmam lazım.inançsız yaşayamam ben.bence insanların çoğu bundan dolayı inanıyor mantıksız bulsalarda.yoksa kafayı yerler.insan inandımı güç geliyor,inanmadın mı amaan kim çıkacak dışarı şimdi yat uyu moduna giriyosun,bi üşengeçlik,bi halsizlik uyuşukluk.zaten öylede böylede hayat bitecek diyosun.

tarihinde Miki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar müslümanlığın gazıyla hakaret ettiğim herkesten özür dilerim , gerçekten çok acayip duygular yaşadığımda oldu , dualarımın kabul olduğunu sandığımda oldu belki de olmuştur bilemiyorum ama allah diye bişeyin olmadığına inanıyorum belki bir tanrı vardır o kabul etmiştir :P islamı gerçekten yeterince araştırdığıma inanıyorum , zamanında recmi bile savunan bir adamdım , carl saganın bir videosu var tanrı fikri insanları rahatlatıyor diye işte bu sebeplerden dolayı tanrıya dair ne varsa savunuyordum , ama müslümanlar der ya hani ışığa gözünü kaparsın sana gözükmez , ışık yine oradadır diye harbidende öyle gerçeğe gözünü kapatırsan sana gözükmez gerçeklere açık olmak lazım , doğrunun yanında olmak lazım islam diye birşey yok artık hayatımda hatta objektif baktıkça tiksinmeye başladım

Senin yazılarını okumuştum sanırım sen burada islamı savunuyordun yanılmıyorsam.noldu sende mi saf değiştirdin

tarihinde Miki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne ateistler gibi sevdiklerin ölürse ölsün dalgana bak hayat geçici hahayytt tarzı yaşamı anlayabiliyorum

Ateist denince böyle bir imaj mı canlanıyor kafanda? Sevgiyi saygıyı müslümanlar mı icat etti?

Bu senin dediğin şey aynı şunun gibi, ''ateist olunca ekmek yerine DAŞ yiyorlarmış'' gibi bir deli saçması.

Sitelerde Paylaş

Ne ateistler gibi sevdiklerin ölürse ölsün dalgana bak hayat geçici hahayytt tarzı yaşamı anlayabiliyorum nede müslümanların din duygusunun verdiği rahatlığını yaşayabiliyorum.kafayı sıyırıcam ya.ben çok dindardım bigün bilimdışı bi ayet okudum tesadüfen sonra dinden çıktım.ama ben inancı olmadan yaşayamam.Tanrı belki vardır diyorum ama inanıyorum inanmam lazım.inançsız yaşayamam ben.bence insanların çoğu bundan dolayı inanıyor mantıksız bulsalarda.yoksa kafayı yerler.insan inandımı güç geliyor,inanmadın mı amaan kim çıkacak dışarı şimdi yat uyu moduna giriyosun,bi üşengeçlik,bi halsizlik uyuşukluk.zaten öylede böylede hayat bitecek diyosun.

Siz zaten inanarak yaşıyorsunuz.

Ateistlerin vur patlasın, çal oynasın bir hayat sürdüklerine inanmışsınız. AKP'nin başarılı olduğuna inanmışsınız. Atatürk'ün hain olduğuna inanmışsınız.

Siz zaten kendi uydurduğunuz masallara inanarak yaşıyorsunuz. Bir tane eksik, fazla bir şey değişmez. Rahatlatacaksa dönün islama, beğenmediğiniz ayet çıkınca görmezden gelirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Siz zaten inanarak yaşıyorsunuz.

Ateistlerin vur patlasın, çal oynasın bir hayat sürdüklerine inanmışsınız. AKP'nin başarılı olduğuna inanmışsınız. Atatürk'ün hain olduğuna inanmışsınız.

Siz zaten kendi uydurduğunuz masallara inanarak yaşıyorsunuz. Bir tane eksik, fazla bir şey değişmez. Rahatlatacaksa dönün islama, beğenmediğiniz ayet çıkınca görmezden gelirsiniz.

E o zaman nasıl yaşıyosunuz söyleyinde feyz alayım.sizç ne motive ediyor zorluklar karşısında,sanşsız olduğunuzda,yorulduğunuzda..

Sitelerde Paylaş

Hic bir seyi öbür dünyaya birakmiyoruz.

Bu dünyada

hayatimizi dolu dolu yasiyoruz!!!

Sitelerde Paylaş

Ateist denince böyle bir imaj mı canlanıyor kafanda? Sevgiyi saygıyı müslümanlar mı icat etti?

Bu senin dediğin şey aynı şunun gibi, ''ateist olunca ekmek yerine DAŞ yiyorlarmış'' gibi bir deli saçması.

Ama öbür dünyayı dinler icat etti.sizde o yok,

Sitelerde Paylaş

Hic bir seyi öbür dünyaya birakmiyoruz.

Bu dünyada

hayatimizi dolu dolu yasiyoruz!!!

Atsalar seni zindana neyini dolu dolu yaşıycan.gözlerin görmese,ellerin tutmasa.hadi onu geçtim sağlıklı mutlu olsan bile sevdiklerin

senden önce ölse bu hayatın neyini dolu dolu yaşayacaksın.

Sitelerde Paylaş

E o zaman nasıl yaşıyosunuz söyleyinde feyz alayım.sizç ne motive ediyor zorluklar karşısında,sanşsız olduğunuzda,yorulduğunuzda..

Zorlukları değerlendiririm. Bu zorluk, aşmam gereken bir zorluksa, onu aşmaya çalışırım. Aşmam gerekmeyen bir zorluksa, başka yollar ararım. Aşabileceğim bir zorluksa, kaçmaktansa, onu parçalara bölüp üstesinden gelmeye çalışırım. Tüm zorluğu yenemesem bile, her aştığım küçük parçası benim için bir zafer ve kazançtır.

Her bir deneme, kendi ihtimallerini barındırır. Bir denemede beklediğiniz ihtimaller tutmuyorsa, yeniden denersiniz. Şans dediğiniz bütün beklentilerinizi yığdığınız bir olasılıksa, siz zaten yanlış yoldasınız.

Yorulduğunuzda dinlenirsiniz. Yükünüz fazlaysa, atarsınız ya da paylaşacak insanlar bulursunuz.

Siz hayatı yanlış yaşıyorsunuz ve bu yanlışlıklar yüzünden tamamen akla zarar bir dünya görüşüne sahipsiniz diye, başkaları da bu görüşü paylaşmak zorunda değil. 7 milyar insan varken ve tek dinlediğiniz kendiniz olunca, bulunduğunuz yer elbette en dipte olacaktır.

Kitap okumamakla övünen bir insansınız. Bu tür insanların tüm ortak özelliklerine sahipsiniz, tek bir eksiğiniz var, o da dini terketmişsiniz. Hayatınızda değişiklik yapmak istiyorsanız, önce cehaletinizin farkına varıp, kitaplarla ve insanlarla dost olmanız gerekiyor. Gerisi gelecektir. Yok insanlık beni gerer diyorsanız, dine dönün, gerisi gelecektir.

Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar ben de Müslümandım. Müslümanken şükrederek motive oluyordum, şimdi ise küfrederek motive oluyorum.

Sitelerde Paylaş

Kadının biri beş dakka mutfağa gidiyor çocuğu o ara camdan düşüyor,yada boğuluyor,babası kapıyı açık unutuyor sokağa çıkıyor araba çarpıp ölüyor vs.şimdi bu insanlar ateist olsa ve evlatlarını birdaha sonsuza dek göremeyeceklerini bilseler ve bütün bunların beş dakikalık bi iş görme yada ihmal yada dalgınlık sonucu kendileri yüzünden olduğunu bile bile nasıl yaşayacaklar,nasıl susturacaklar beyinlerini?hep o beş dakikada takılı kalacaklar.Ben bile canımı sıkan bişeyde erken çıksaydım şu olbayacaktı,iki saniyeyle kaçırdım vs. diyerek hep o anı elli kere kafamda yaşıyırum.gerçi benimki takıntı ama kader yada böyle olması gerekiyormuş deyince susuyor beynim çoğunlukla.şimdi bu insanlar kader ,alın yazısı ,olacağı varmış demeden nasıl yaşayacak ateist olsalar.

Sitelerde Paylaş

Atsalar seni zindana neyini dolu dolu yaşıycan.gözlerin görmese,ellerin tutmasa.hadi onu geçtim sağlıklı mutlu olsan bile sevdiklerin

senden önce ölse bu hayatın neyini dolu dolu yaşayacaksın.

Yani

illa bir "ümit" lazimsa yalanda olsa inanirsin!!!

demek istiyorsun?!?

Sitelerde Paylaş

Kadının biri beş dakka mutfağa gidiyor çocuğu o ara camdan düşüyor,yada boğuluyor,babası kapıyı açık unutuyor sokağa çıkıyor araba çarpıp ölüyor vs.şimdi bu insanlar ateist olsa ve evlatlarını birdaha sonsuza dek göremeyeceklerini bilseler ve bütün bunların beş dakikalık bi iş görme yada ihmal yada dalgınlık sonucu kendileri yüzünden olduğunu bile bile nasıl yaşayacaklar,nasıl susturacaklar beyinlerini?hep o beş dakikada takılı kalacaklar.Ben bile canımı sıkan bişeyde erken çıksaydım şu olbayacaktı,iki saniyeyle kaçırdım vs. diyerek hep o anı elli kere kafamda yaşıyırum.gerçi benimki takıntı ama kader yada böyle olması gerekiyormuş deyince susuyor beynim çoğunlukla.şimdi bu insanlar kader ,alın yazısı ,olacağı varmış demeden nasıl yaşayacak ateist olsalar.

Doyamamış insan kaybettiklerinin peşinden ağlar ve pişmanlık duyar.

Hayatı dolu dolu yaşamak budur. Kiminle ne yapıyorsanız, onu pişmanlık ve eksiklik duymayacak şekilde tam olarak yapmalısınız. Bu sayede kimseye borçlu, kimseden alacaklı kalmadan, hayatın gerçekleri ile yüzleşebilirsiniz.

İnsanlar ile insan gibi yaşayabilmekten acizseniz ve korkuyorsanız, daima borçlu veya alacaklı olacaksınız. Her bir kayıp, sizin için pişmanlık, acı, üzüntü olacak.

Sitelerde Paylaş

Doyamamış insan kaybettiklerinin peşinden ağlar ve pişmanlık duyar.

Hayatı dolu dolu yaşamak budur. Kiminle ne yapıyorsanız, onu pişmanlık ve eksiklik duymayacak şekilde tam olarak yapmalısınız. Bu sayede kimseye borçlu, kimseden alacaklı kalmadan, hayatın gerçekleri ile yüzleşebilirsiniz.

İnsanlar ile insan gibi yaşayabilmekten acizseniz ve korkuyorsanız, daima borçlu veya alacaklı olacaksınız. Her bir kayıp, sizin için pişmanlık, acı, üzüntü olacak.

"Acı ve acı çekme, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır." - Dostoyevski

Sitelerde Paylaş

"Acı ve acı çekme, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır." - Dostoyevski

Belkide bir cok seyi öbür dünyaya havale ettiginizden

ve

bu dünyada calismak/ugrasmak yerine Allahtan dilemeyle ugrastiginizdan

daha cok aci cekiyor olabilirsiniz!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...