Jump to content

Müslümanlıktan Ateistliğe

Recommended Posts

• İleti 595
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben bir müslümanım, ancak son günlerde bazı şeyler dikkatimi çekmeye başladı. Eğer yeterli kanıt sunarsanız kurandaki mantık hataları hakkında, ateist olacağım. Müslüman arkadaşlar da bu konuya gelip ateist arkadaşlarla tartışıp konuşurlarsa çok iyi olur. İyi günler.

Ateist olmak sonraki mesele..Sen önce şu müslümanlığı bir bırak,bırakabilirsen..

Sitelerde Paylaş

Büyük Ali İmran - 7 mucizesi daha. :lol:

http://www.islamques...question/fa6946 Madem bu kadar araştırmacısınız bunları da okumuşsundur.

yazıda ne diyor ? okudun mu sen ?

hamilelik süresini 9 ay kabul etmezsek (ki değildir) sorun ortadan kalkar....diyor.....

bu mudur yani cevap ?

hamileliği 9 ay kabul etmeyelim mi ? 6 ay mı kabul edelim ?

Sitelerde Paylaş

Kehf suresi 86. da dünya düzdür diyor onu oku.

"Güneşin grup ettiği yere ulaştığı zaman, onu (güneşi) bulanık bir pınarda batarken buldu. Ve onun (o pınarın) yanında bir kavim (topluluk) buldu. (Ona şöyle) dedik: “Ya Zülkarneyn! Dilersen onlara azap edersin, dilersen onlara karşı güzel davranış ittihaz edersin.”

tarihinde sosyaldemokrat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir inanca sorgulamadan bağlanacağıma sorgulamayı tercih ediyorum. Bunda bir problem mi var?

İnançlar sorgulanmayı sevmez, onun için adı inanç. Sen herhalde inancı bilim sanıyorsun.

Ne diyor Muhammed: Bana inananlar cennete gidebilir, inanmayanlar ise kesin cehenneme gidecektir. İslam'ın ana ilkesi budur.

Sitelerde Paylaş

Bir inanca sorgulamadan bağlanacağıma sorgulamayı tercih ediyorum. Bunda bir problem mi var?

Sorun sorgulamanda degil...

Zaten kurandaki en onemli vurgulardan biri de sorguladir...

Sorun bana delil sunun ateist olayim diyen yani baskasinin beynini kendi beynine tercih etmendedir...

Kendin git oku, sorgula ve kararini ver...

Oysa yapmis oldugun bu cikistan anlasilan su ki icinde zati bazi seyleri bitirmissin de kendine kilif ariyorsun...

Muslumanim ama bir kac gundur bazi seyler oldu...

Bir kac gunde sana birsey olduysa hic kusura bakma senden birsey olmaz...

Muslumanim diyecegine git once muslumanligi tam ogren...

tarihinde Dotttore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bir müslümanım, ancak son günlerde bazı şeyler dikkatimi çekmeye başladı. Eğer yeterli kanıt sunarsanız kurandaki mantık hataları hakkında, ateist olacağım. Müslüman arkadaşlar da bu konuya gelip ateist arkadaşlarla tartışıp konuşurlarsa çok iyi olur. İyi günler.

Ateizm bir tercih değil.

Bir sonuçtur.

İsteğine bağlı olarak bilincini değiştiremezsin.

Senin adın Ali ise sen kendini 10 dakika sonra Hasan olarak bilebilir misin? Bu olmaz.

Ateizm de böyle bir şey.

Şu anda senin bilincin bazı şeyleri bilmiyor veya bilse de onları reddediyor.

Çünkü sıkı bir islam öğretisi bilincini şekillendirmiş önceden.

Bu öğreti kendine ters gelen şeyleri itecektir.

İterken de bunları sana mantıksız gösterecektir.

Bunları anlamak için araştırmaya kalksan da bu sefer okudukların sana sıkıcı gelecektir.

Seni kilit altına almış islam.

O kilitten çıkmanın tek yolu var.

Okumak.

Kesin gerçekleri okumak.

Kesin gerçekler nedir?

Canlılık bir kaynaktan evrilerek ortaya çıktı - KESİN

Canlılık cansız maddelerin örgütlenmesiyle ortaya çıktı - KESİN

Bugünkü insan, canlılık içerisindeki türlerin evrilmesiyle geldi - KESİN

Doğaüstü varlıklar yoktur (melek, cin, peri, bulut adam, kum adam vs) -KESİN

Tahtadan bir değnek ile onlar kilometre enindeki bir su birikintisi dibine kadar ortadan ikiye ayrılamaz - KESİN

Göklerden kitaplar gelmez - KESİN

Bak bu yazdıklarım kesin şeylerdir.

Bunlara olan tutumun nasıl?

Kabul edebiliyor musun?

Sitelerde Paylaş

İlk önce din arayışı değilde düşünce yoluyla Allah'ın varlığını bulduktan sonra İslam tek dininiz olur.

Nerede buldun Allah'ın varlığını? Hayallerde herkes bir şeyler bulur.

Neden bir arap bedevisinin laflarına iman ediyorsunuz? Eğer bu bedevinin laflarına inanmayınca bir tanrının sizleri sonsuza kadar yakacağına hangi mantıkla inanıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...