Jump to content

Müslümanlıktan Ateistliğe

Recommended Posts

Nerede buldun Allah'ın varlığını? Hayallerde herkes bir şeyler bulur.

Neden bir arap bedevisinin laflarına iman ediyorsunuz? Eğer bu bedevinin laflarına inanmayınca bir tanrının sizleri sonsuza kadar yakacağına hangi mantıkla inanıyorsunuz?

Aslında yanlış biliyorsunuz ben Allah'ın sözüne inanıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 595
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında yanlış biliyorsunuz ben Allah'ın sözüne inanıyorum.

Yanlış bilen sensin, herhalde Allah adında bir tanrının sana bizzat bir şeyler söyledğini iddia etmeyeceksin.

Sen sadece Muhammed'in laflarına inanıyorsun, Muhammed Allah adında bir tanrıdan bahsetmeseydi senin nereden haberin olacaktı?

Neden bir arap bedevisinin laflarına iman ediyorsunuz? Eğer bu bedevinin laflarına inanmayınca bir tanrının sizleri sonsuza kadar yakacağına hangi mantıkla inanıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Yanlış bilen sensin, herhalde Allah adında bir tanrının sana bizzat bir şeyler söyledğini iddia etmeyeceksin.

Sen sadece Muhammed'in laflarına inanıyorsun, Muhammed Allah adında bir tanrıdan bahsetmeseydi senin nereden haberin olacaktı?

İnanıyorum inanmazsan ben yanacağım diye düşünmüyorum arkadaşım ben kalpten inanıyorum.

Allah her yerde ama siz göremiyorsunuz işte.

tarihinde hawloo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnanıyorum inanmazsan ben yanacağım diye düşünmüyorum arkadaşım ben kalpten inanıyorum.

Allah her yerde ama siz göremiyorsunuz işte.

imtihan yeri dünyadır.....

marsda koloni kurulunca orda yaşayanlar imtihandan muaf mı olacaklar ?

uzaya giden astronotlar var...onlar uzayda günah işleyebilirler mi ?

Sitelerde Paylaş

Peki akıl, mantık, vicdan, adalet duygusu falan ne işe yarıyor?

Ben bir insanın sırf başka bir insana inanmadığından dolayı sonsuza kadar yakılma meselesini hiç bir şekilde aklıma, mantığıma, vicdanıma ve adalet anlayaşıma sığdıramıyorum.

Sizler nasıl sığdırıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Peki akıl, mantık, vicdan, adalet duygusu falan ne işe yarıyor?

Ben bir insanın sırf başka bir insana inanmadığından dolayı sonsuza kadar yakılma meselesini hiç bir şekilde aklıma, mantığıma, vicdanıma ve adalet anlayaşıma sığdıramıyorum.

Sizler nasıl sığdırıyorsunuz?

İnanmama ile inkar etme aynı şey değildir. Kuran ulaşmamış kişiler için öyle bir şey var mı?

Bir yaratıcının varlığını inkar ediyor musun?

Bak bu adam zamanında gerçek ateistmiş. İzle istersen nasıl ateist olunur.

Ama bu sitedekiler din düşmanı ateizm putperestliği yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Bir katki da ben vereyim:

Lokman-19 Yürüyüşünde tabiî ol, sesini alçalt. Unutma ki, seslerin en çirkini merkeplerin sesidir.

O donem konusurken esek gibi aniran, yururken gotunu basini sallayan sahabe(ler) olmali ki, Muhammed boyle bir Ayet uydurmak zorunda kalmis. Ama aslen biz bu anlatimdan Kuran yazarinin tabiat bilgisi olmadigini, bildiklerinin cevresiyle sinirli oldugunu cikartiyoruz.

Kuran yazari Madagaskar diye bir ada oldugunu elbette ki bilmiyordu. O nedenle uluyan maymunlardan da haberi yoktu. Olsaydi seslerin en cirkini esek sesidir seklinde vahim bir hata yapmazdi...

Sitelerde Paylaş

Marsta inanma duygularımız kayıp mı oluyor?

Allah bilir siz bilemezsiniz.

okuduğunu anlayamama gibi bir problemin mi var ?

ben ne sordum sana ?

imtihan yeri dünyadır.....(KURAN)

imtihan yeri DÜNYA İSE :

marsda koloni kurulunca orda yaşayanlar imtihandan muaf mı olacaklar ?

uzaya giden astronotlar var...onlar uzayda günah işleyebilirler mi ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnanmama ile inkar etme aynı şey değildir. Kuran ulaşmamış kişiler için öyle bir şey var mı?

Bir yaratıcının varlığını inkar ediyor musun?

Bak bu adam zamanında gerçek ateistmiş. İzle istersen nasıl ateist olunur.

Ama bu sitedekiler din düşmanı ateizm putperestliği yapıyor.

Ben şimdiye kadar bir yaratıcı görmedim, hiç bir yaratıcı benimle temasa geçmedi. Onun için inkar laflarını geç.

Ayrıca bana şu adam nasıl müslüman olmuş, bu ateist nasıl müslüman olmuş gibi zırva videoları tavsiye etme, komik oluyorsun.

Bir gerizekalı dine geçmişse ben ne yapayım? Bu kadar salak bir insanı kim kaaale alır?

Hala mantıklı cevap verebilen bir müslüman yok.

Sitelerde Paylaş

Ben şimdiye kadar bir yaratıcı görmedim, hiç bir yaratıcı benimle temasa geçmedi. Onun için inkar laflarını geç.

Ayrıca bana şu adam nasıl müslüman olmuş, bu ateist nasıl müslüman olmuş gibi zırva videoları tavsiye etme, komik oluyorsun.

Bir gerizekalı dine geçmişse ben ne yapayım? Bu kadar salak bir insanı kim kaaale alır?

Hala mantıklı cevap verebilen bir müslüman yok.

Görseydik zaten bu düşünce gücünü kullanmaya ters olurdu öyle değil mi?

O videoyu din gibi şeylerden kopuk yaşamış kişinin ateistliğin ne olduğunu anlatmak istedim.

Senin çok akıllı olduğunun kanıtı nedir? Eğer bir yaratıcı yoksa akıllı ve salak diye bir şey yoktur.

Ayrıca aynı soruyu sorup durma lütfen çünkü sorduğun soru değil. Ben Allah'ın sözüne inanıyorum diyorum akıllı arkadaşım bunu anlamıyor musun?

Sitelerde Paylaş

Hangi ayet?

Şüphesiz Biz, yeryüzü üzerindeki şeyleri ona bir süs kıldık; onların hangisinin daha güzel davranışta bulunduğunu deneyelim diye. (Kehf Suresi, 7)

Bu (azab) şundan dolayıdır ki, onlar, dünya hayatını sevmiş ve onu ahirete tercih etmişlerdir. Allah da kâfirler topluluğunu hidayete erdirmez. (NAHL/107)

Bize kavuşmayı ummayanlar, dünya hayatına razı olup onunla tatmin bulanlar ve bizim âyetlerimizden gafil olanlar da vardır muhakkak.(YUNUS/7)

MARSDA yaşasak yahut UZAYDA

sorun yok

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şüphesiz Biz, yeryüzü üzerindeki şeyleri ona bir süs kıldık; onların hangisinin daha güzel davranışta bulunduğunu deneyelim diye. (Kehf Suresi, 7)

Bu (azab) şundan dolayıdır ki, onlar, dünya hayatını sevmiş ve onu ahirete tercih etmişlerdir. Allah da kâfirler topluluğunu hidayete erdirmez. (NAHL/107)

Bize kavuşmayı ummayanlar, dünya hayatına razı olup onunla tatmin bulanlar ve bizim âyetlerimizden gafil olanlar da vardır muhakkak.(YUNUS/7)

MARSDA yaşasak yahut UZAYDA

sorun yok

Arkadaşım sen daha profesyonel ateist olmamışsın. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...