Jump to content

Müslümanlıktan Ateistliğe

Recommended Posts

Görseydik zaten bu düşünce gücünü kullanmaya ters olurdu öyle değil mi?

O videoyu din gibi şeylerden kopuk yaşamış kişinin ateistliğin ne olduğunu anlatmak istedim.

Senin çok akıllı olduğunun kanıtı nedir? Eğer bir yaratıcı yoksa akıllı ve salak diye bir şey yoktur.

Ayrıca aynı soruyu sorup durma lütfen çünkü sorduğun soru değil. Ben Allah'ın sözüne inanıyorum diyorum akıllı arkadaşım bunu anlamıyor musun?

Bırak şimdi Ben Allah'ın sözüne inanıyorum palavralarını. Sen de bal gibi farkındasın ki sen Muhammed'in sözlerine inanıyorsun ama bunu kendine bile itiraf edemeyecek kadar korkuyorsun.

Diyebiliyor musun ki, Muhammed'e inanıp inanmaman önemli değil, sen iyi bir insan ol, varsa bir tanrı senin bu çabanı elbette takdir edecek ve sana hakkettiğin davranışı gösterecektir.

Neden bir arap bedevisinin laflarına iman ediyorsunuz? Eğer bu bedevinin laflarına inanmayınca bir tanrının sizleri sonsuza kadar yakacağına hangi mantıkla inanıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 595
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yaşını öğrenebilir miyim?

kıvırmadan duramıyormusun sen ?

ayet istedin ayet getirdik....

şimdi yaşıma mı takıldın ?

cevabın yoksa YOK de...?

imtihan yeri dünyadır.....(KURAN)

imtihan yeri DÜNYA İSE :

marsda koloni kurulunca orda yaşayanlar imtihandan muaf mı olacaklar ?

uzaya giden astronotlar var...onlar uzayda günah işleyebilirler mi ?

Şüphesiz Biz, yeryüzü üzerindeki şeyleri ona bir süs kıldık; onların hangisinin daha güzel davranışta bulunduğunu deneyelim diye. (Kehf Suresi, 7)

Bu (azab) şundan dolayıdır ki, onlar, dünya hayatını sevmiş ve onu ahirete tercih etmişlerdir. Allah da kâfirler topluluğunu hidayete erdirmez. (NAHL/107)

Bize kavuşmayı ummayanlar, dünya hayatına razı olup onunla tatmin bulanlar ve bizim âyetlerimizden gafil olanlar da vardır muhakkak.(YUNUS/7)

MARSDA yaşasak yahut UZAYDA

sorun yok sanırım ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bırak şimdi Ben Allah'ın sözüne inanıyorum palavralarını. Sen de bal gibi farkındasın ki sen Muhammed'in sözlerine inanıyorsun ama bunu kendine bile itiraf edemeyecek kadar korkuyorsun.

Diyebiliyor musun ki, Muhammed'e inanıp inanmaman önemli değil, sen iyi bir insan ol, varsa bir tanrı senin bu çabanı elbette takdir edecek ve sana hakkettiğin davranışı gösterecektir.

Neden bir arap bedevisinin laflarına iman ediyorsunuz? Eğer bu bedevinin laflarına inanmayınca bir tanrının sizleri sonsuza kadar yakacağına hangi mantıkla inanıyorsunuz?

Hz. Muhammed evrenin genişlediğini nereden biliyordu? Ya da her canlının dişi ve erkek olduğunu? Güneşin hareket ettiğini?

Bir bebeğin anne kardın da ki 3 evresini nasıl öğrendi?

Bunların hepsinin doğru olduğunu bilecek kadar kurana yazma cesurluğu nereden geldi?

Sitelerde Paylaş

Hz. Muhammed evrenin genişlediğini nereden biliyordu? Ya da her canlının dişi ve erkek olduğunu? Güneşin hareket ettiğini?

Bunların hepsinin doğru olduğunu bilecek kadar kurana yazma cesurluğu nereden geldi?

Her canlı dişi ve erkek değildir bölünerek üreyen canlılar cinsiyetsizdir...

Sitelerde Paylaş

evrenin genişlediğini BİLMİYORDU - öle birşey de sölememiştir....kuranda da YAZMAZ....

her canlı ERKEK ve DİŞİ değildir...bakteriler - virüsler - bazı kertenkele türleri ERKEKSİZDİRLER

güneşi ise DÜNYANIN etrafında dönüyor sanıyordu..kurana da öle yazmış zaten...

bebeğin evresini ise yunanlılar MÖ ki yıllarda zaten BİLİYORLARDI....yeni bilgi değil....

Sitelerde Paylaş

kıvırmadan duramıyormusun sen ?

O ayetlerden "imtihan yeri dünyadır" anlamı çıkmaz.

Uzaya günah işlemeye gitmek için belli başlı çalışmaları dünyaya da yapacaksın.

Dünya olmadan hiç bir yere gidemezsin. Marsta yeryüzündedir.

Dünya hayatı derkenden ölümden öncesi anlaşılmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Bir bok bildiği falan yok, onun tek bildiği takipçilerini karşıtlarına saldırtmak ve elde edilen ganimetin beşte birine konmak, bu arada da kadın koleksiyonu yapmak, aralarında 9 yaşındaki Aişe ve evlatlığının karısı Zeynep de dahil olmak üzere.

Bu adama inanmazsan sonsuza kadar cehennemde yakılacağını aklına, mantığına, vicdanına ve adalet anlayışına nasıl izah ediyorsun? Neden bir tanrı seni bir insana inanmadığın için sonsuza kadar yaksın?

Sitelerde Paylaş

O ayetlerden "imtihan yeri dünyadır" anlamı çıkmaz.

Uzaya günah işlemeye gitmek için belli başlı çalışmaları dünyaya da yapacaksın.

Dünya olmadan hiç bir yere gidemezsin. Marsta yeryüzündedir.

Dünya hayatı derkenden ölümden öncesi anlaşılmaktadır.

mars yeryüzü müdür ? ne saçmalıosun sen yaw ?

çalışmaları dünyada yap..ne olmuş ? sonuçta günahları uzayda yahut marsda işleyeceksin...ayetlerde ise imtihanın yerinin DÜNYA olduğu söleniyor....

demek ki dünya dışında HERŞEY SERBESTTİR....öle olmasa dünya imtihan yeridir demez - onun yerine EVREN imtihan yeridir - marsa da gitseniz orası da imtihan yeridir DEMELİYDİ...

ama tabi allah MARSI ne bilsin ?

daha yıldızları ufak ÇAKIL TAŞI sanıyor...şeytanlara atımlık..!!!

Sitelerde Paylaş

Bir bok bildiği falan yok, onun tek bildiği takipçilerini karşıtlarına saldırtmak ve elde edilen ganimetin beşte birine konmak, bu arada da kadın koleksiyonu yapmak, aralarında 9 yaşındaki Aişe ve evlatlığının karısı Zeynep de dahil olmak üzere.

Bu adama inanmazsan sonsuza kadar cehennemde yakılacağını aklına, mantığına, vicdanına ve adalet anlayışına nasıl izah ediyorsun? Neden bir tanrı seni bir insana inanmadığın için sonsuza kadar yaksın?

İlk paragraftaki gibi birine inanmıyorum ki zaten? Onu sen uyduruyorsun. Sen öyle inanmak istiyorsun. Ne olduğu belirsiz hadisleri dayanak göstermeye çalışıyorsun. İslam Kurandır.

Sitelerde Paylaş

mars yeryüzü müdür ? ne saçmalıosun sen yaw ?

çalışmaları dünyada yap..ne olmuş ? sonuçta günahları uzayda yahut marsda işleyeceksin...ayetlerde ise imtihanın yerinin DÜNYA olduğu söleniyor....

demek ki dünya dışında HERŞEY SERBESTTİR....öle olmasa dünya imtihan yeridir demez - onun yerine EVREN imtihan yeridir - marsa da gitseniz orası da imtihan yeridir DEMELİYDİ...

ama tabi allah MARSI ne bilsin ?

daha yıldızları ufak ÇAKIL TAŞI sanıyor...şeytanlara atımlık..!!!

Mars dünyanın yer yüzü üzerinde değil mi?

http://myreactiongifs.com/gifs/nicolascageconfusedemotions.gif

Sitelerde Paylaş

Mars dünyanın yer yüzü üzerinde değil mi?

http://myreactiongif...sedemotions.gif

mars DÜNYADA bi yermidir ?

tamam anlaşıldı---bu herif iyice sıyırdı---devreleri YAKTI ...!!!!

bu arkadaş tamamdır beyler.!!!

bakırköyü arayın da gelsin alsınlar bunu.

Sitelerde Paylaş

İlk paragraftaki gibi birine inanmıyorum ki zaten? Onu sen uyduruyorsun. Sen öyle inanmak istiyorsun. Ne olduğu belirsiz hadisleri dayanak göstermeye çalışıyorsun. İslam Kurandır.

Bana şimdi ayetleri çıkarttırma, bal gibi biliyorsun ki dediklerim doğru.

Ayrıca İslam hadis ve Kuran demektir. Bunu da bal gibi biliyorsun. Kuran zaten hadis demektir.

Bir tanrı seni sırf Muhammed'e inanmadığın için neden sonsuza kadar yaksın?

Sitelerde Paylaş

mars DÜNYADA bi yermidir ?

tamam anlaşıldı---bu herif iyice sıyırdı---devreleri YAKTI ...!!!!

bu arkadaş tamamdır beyler.!!!

bakırköyü arayın da gelsin alsınlar bunu.

Senin yaptığını yapmak nasıl bir şey anla işte.

O, kitabı, Kur’ân’ı sana indirendir. Onun, Kur’ân’ın bir kısım âyetleri muhkemdir. Bunlar Kur’ân’ın, bütün kutsal kitapların esasıdır, levh-i Mahfuzda yazılı temel kurallardır. Diğerleri de insanlığın devamlı çoğalan meselelerine çözüm getirmeye müsait, birden fazla mânaya açık, müteşabih âyetlerdir. Akılları, kalpleri sapmaya meyilli, kötü niyetli olanlar, sırf fitne çıkarmak, ortalık bulandırmak, kelimelere keyfî anlamlar yükleyerek te’vil yapıp kafa karıştırmak arzusunda oldukları için, müteşabih âyetlerin peşine takılırlar. Halbuki onun te’vilini ancak Allah ve ilimde yüksek pâye elde eden âdil, objektif düşünen ilim adamları bilir. Onlar: 'Kur’ân’a inandık, muhkem de, müteşabih de hepsi Rabbimiz tarafından indirilmiştir' derler. Bu inceliği ancak akıl ve vicdan sahipleri düşünüp anlar. Ali İmran - 7

Sitelerde Paylaş

Senin yaptığını yapmak nasıl bir şey anla işte.

O, kitabı, Kur’ân’ı sana indirendir. Onun, Kur’ân’ın bir kısım âyetleri muhkemdir. Bunlar Kur’ân’ın, bütün kutsal kitapların esasıdır, levh-i Mahfuzda yazılı temel kurallardır. Diğerleri de insanlığın devamlı çoğalan meselelerine çözüm getirmeye müsait, birden fazla mânaya açık, müteşabih âyetlerdir. Akılları, kalpleri sapmaya meyilli, kötü niyetli olanlar, sırf fitne çıkarmak, ortalık bulandırmak, kelimelere keyfî anlamlar yükleyerek te’vil yapıp kafa karıştırmak arzusunda oldukları için, müteşabih âyetlerin peşine takılırlar. Halbuki onun te’vilini ancak Allah ve ilimde yüksek pâye elde eden âdil, objektif düşünen ilim adamları bilir. Onlar: 'Kur’ân’a inandık, muhkem de, müteşabih de hepsi Rabbimiz tarafından indirilmiştir' derler. Bu inceliği ancak akıl ve vicdan sahipleri düşünüp anlar. Ali İmran - 7

marsı KIVIRTAMADIN......geçtin şimdi muhkem-müteşabih meselesine ?

mars konusunu CEVAP verilemedi - diye GEÇİP gelelim şimdi sölediklerine...

bana kurandaki hangi ayetler MUHKEM

hangi ayetler MÜTEŞABİH yazarmısın sırasıyla.....

ona göre sana AYET GETİRELİM =?

Sitelerde Paylaş

Bana şimdi ayetleri çıkarttırma, bal gibi biliyorsun ki dediklerim doğru.

Ayrıca İslam hadis ve Kuran demektir. Bunu da bal gibi biliyorsun. Kuran zaten hadis demektir.

Bir tanrı seni sırf Muhammed'e inanmadığın için neden sonsuza kadar yaksın?

İslam Muhammed Peygamber ile birlikte tanınırlığa ulaşır. İslamı duyan onu Muhammed Peygamber aracılılığıyla getirildiğini bilir ve inanır.

Sitelerde Paylaş

marsı KIVIRTAMADIN......geçtin şimdi muhkem-müteşabih meselesine ?

mars konusunu CEVAP verilemedi - diye GEÇİP gelelim şimdi sölediklerine...

bana kurandaki hangi ayetler MUHKEM

hangi ayetler MÜTEŞABİH yazarmısın sırasıyla.....

ona göre sana AYET GETİRELİM =?

Senin peşine takıldığın ayetler. :lol:

Sitelerde Paylaş

Senin peşine takıldığın ayetler. :lol:

yazacaksan yaz. yahut varsa hazır yazılmışı LİNK ver...

hangi ayetler muhkem - hangileri müteşabih öğrenelim biz de ....

yoksa İŞİNİZE geleni mi seçiosunuz muhkem-müteşabih diye ?

bu gün bi ayet muhkem - yarın işine gelmeyince aynı ayet müteşabih mi oluyor yoksa ?

Sitelerde Paylaş

yazacaksan yaz. yahut varsa hazır yazılmışı LİNK ver...

hangi ayetler muhkem - hangileri müteşabih öğrenelim biz de ....

yoksa İŞİNİZE geleni mi seçiosunuz muhkem-müteşabih diye ?

bu gün bi ayet muhkem - yarın işine gelmeyince aynı ayet müteşabih mi oluyor yoksa ?

Mesela dünya hayatı ve ahiret hayatı vardır.

Dünya hayatı ölümden öncesi

Ahiret hayatı ölümden sonrası

Sen bunu peşine düşüyorsun işte. Dünya hayatı derken sadece dünyada yapılan olaylarmış gibi oluyor?

Uzayda günah işlemek aklına mantığını uyuyor mu?

Bende senin gibi bu işin içine girdim mars yeryüzünün üzerindedir dedim. Böyle uzar gider anladın mı?

Yoksa Mars dünyanın yeryüzünün üzerinde değil mi diyorsun? Yeryüzünün üzerinde tabi ki.

Sonra sen yer altına girersin. :lol:

tarihinde hawloo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...