Jump to content

Allah var

Recommended Posts

• İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allahın yarattığı her şey ortada sizin gibi ateistlere kızgın şiş sokucan şeytanlar

allahın insanlar için yarattığı hayvanları sayayım bak sana...

Zümer-6. Sizi bir tek nefisten yaratmış, sonra ondan eşini varetmiştir; sizin için hayvanlardan sekiz çift meydana getirmiştir;

Sekiz çift hayvan az değil mi? Aşağıdaki ayetlerde açıklanıyor hangileri olduğu:

Enam-143. Sekiz çift yarattı: Bir çift koyun, bir çift keçi. (…)

Enam-144. Deveden bir çift sığırdan da. (…)

Sitelerde Paylaş

Zümer-6. Sizi bir tek nefisten yaratmış, sonra ondan eşini varetmiştir; sizin için hayvanlardan sekiz çift meydana getirmiştir;

Sekiz çift hayvan az değil mi? Aşağıdaki ayetlerde açıklanıyor hangileri olduğu:

Diğerleri nerden geldi peki bu hayvanları allah yarattıysa diğerlerinide o yaratmıştır
Sitelerde Paylaş

Diğerleri nerden geldi peki bu hayvanları allah yarattıysa diğerlerinide o yaratmıştır

diğerlerini başka tanrılar yaratmış demek ki....yoksa onları da sayardı kuranda.....ama saymamış ?

ayet açık ve NET....sizin için 8 çift yarattım diyor.

hadi "HAYIR 8 çift yarattım DEMİYOR" de ?

Sitelerde Paylaş

diğerlerini başka tanrılar yaratmış demek ki....yoksa onları da sayardı kuranda.....ama saymamış ?

ayet açık ve NET....sizin için 8 çift yarattım diyor.

hadi "HAYIR 8 çift yarattım DEMİYOR" de ?

Zavallı kuş beğinli konuşma senin gibi değersiz biriyle konuşmak bile haram
Sitelerde Paylaş

Tavus kuşu kusursuz bir sanata işaret eden renk ve desenleriyle kendi kendini var etmiş olamaz,Evrendeki milimetrik dengeler kendi kendilerini yaratıp düzenlemiş olamazlar bitkiler,insanlar,bakteriler,alyuvarlar,kelebekler,kendilerini,yaratmamışlardır.Tüm bunların tesadüfen oluşması gibi bir ihtimalde aklın,bilimin ve mantığın bir gereği olarak mümkün değildir...Hayat hayattan gelir hiç bir şey kendini var edemez evrim teorisine gelince fosil kayıtlarını duydun mu sen? cansız maddelerin hayat oluşturabileceği iddası tarihe gömüldü örnek verim sana:kurumuş bir et parçası kendi kendine bakteri oluşturmaz,et parçasındaki bakterilerin oluşmasının sebebi sineklerin yumurtalarıdır.evrim teorisine göre cansız ve şuursuz atomlar hücreyi oluşturmuşlar aynı atomlar tekrar bir araya gelip dier canlıları ve insanı meydana getirmişler sen buna inanıyor musun? niye o zaman bir insan oluşturamıyorlar atomları bir araya getirerek... hadi oluştur bana bir canlı :)

Sitelerde Paylaş

Tavus kuşu kusursuz bir sanata işaret eden renk ve desenleriyle kendi kendini var etmiş olamaz,Evrendeki milimetrik dengeler kendi kendilerini yaratıp düzenlemiş olamazlar bitkiler,insanlar,bakteriler,alyuvarlar,kelebekler,kendilerini,yaratmamışlardır.Tüm bunların tesadüfen oluşması gibi bir ihtimalde aklın,bilimin ve mantığın bir gereği olarak mümkün değildir...Hayat hayattan gelir hiç bir şey kendini var edemez evrim teorisine gelince fosil kayıtlarını duydun mu sen? cansız maddelerin hayat oluşturabileceği iddası tarihe gömüldü örnek verim sana:kurumuş bir et parçası kendi kendine bakteri oluşturmaz,et parçasındaki bakterilerin oluşmasının sebebi sineklerin yumurtalarıdır.evrim teorisine göre cansız ve şuursuz atomlar hücreyi oluşturmuşlar aynı atomlar tekrar bir araya gelip dier canlıları ve insanı meydana getirmişler sen buna inanıyor musun? niye o zaman bir insan oluşturamıyorlar atomları bir araya getirerek... hadi oluştur bana bir canlı :)

tavus kuşunu başka tanrılar yaratmış olmalı ...

çünkü kuranda allah ben yarattım DEMİYOR...

az önce sana gösterdik allahın neler yarattığını.....aşağıdaki ayetlerde saydığı hayvanları bizzat allah yaratmış...tamam....ama demek ki bunlar dışında bişi yaratmamış allah.....yoksa onları da SAYARDI....

8 çift den başka yaratmamış allah.

Sitelerde Paylaş

Cahl olduğun burdan belli sen bi benim yazdığım yorumlara göre cevap ver zavallı

dedik işte....allahın ayetlerini yalanlıyor musun ? o zaman hoşgeldin aramıza....allah 8 çift yarattım diyor...adlarını bile sayıyor....başka yarattım diyor mu ? hayır demiyor...

sadece 8 çifr hayvan yaratmış....

bunu ben değil ALLAH söylüyor....ister kabul et - ister REDDET.....ama sanırım REDDEDİYORSUN ?

madem öle TEBRİK ederim.....allah var - ama dini - kitabı yalan diyorsun DEİST OLDUN.....gözünaydın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...