Jump to content

Allah var

Recommended Posts

Bak veriyor sen okumuyorsun kitabını !

''Şüphesiz imanlarının arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tevbeleri asla kabul olunmaz. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.''AL 3/90

Sen asıl sapığın kim olduğunu göremiyorsun. Asıl sapık işkenceyle insan yakan Allah'tır.

Yahu puta bak, kendi yarattığı varlığa sapık diyor. Bu kadar salak put mu olur?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol: Hayır bu müslümler böceklerin yiyeceğini niye kırmızılaştırıp filan yazıyorlar, aman ödüm patladı! Ne yerse yesin bilader, bundan bana ne yahu? Köpekler parçalasın, hayvanların karnı doyar yahu, şimdi ölünce beni ne yiyecek diye mi düşüneceğim oturup be?

Bu müslümlerde akıl varsa ben allameyim! Adam ölmüş, "aman sarsmayın, aman yavaş taşıyın, ölünün canı çok yanar"!!! :D diyen geri zekalılar duydum kulağımla! Lan adam ölmüş alooo, ölmüş! Bunlara baksan otopsi de yapmayacaksın! "Ölünün canı çok yanar!!! :D

Şimdi gelelim başka mevzuya. Bu allah bu kadar hadis yumurtlayacağına, bunları kuranına yazsaymış ya! Niye aynı şeyleri döndürüp döndürüp yüzelli kere anlatıyor? Tamam bir konuyu söyledin, bitti. Bir daha bir daha söyleyeceğine bu hadislerde söylediğini kuranda söyle be adam, pardon be allah!

Yani şimdi bunları insanların yazdığını göremiyorsunuz öyle mi? Adam yazıyor, altına kutsi hadis dedi mi asllahtan oluveriyor! Hokus pokus!

Ya bi gidin ya! Bi bitin artık, bi bitin ya!

Uydurma hadisleri, senetsiz, ravisi belirsiz hadisleri aklamak için bir kıvırmadır bu. Senetsiz hiç bir hadis, itibara sahip değildir.

İşte bir hadis-i kutsi:

Ey kulum! Seni kendim için yarattım. Başka şeylerle oyalanma! Rızkına kefilim, kendini üzme!

Gel bunu bir de şuna anlat:

A%C3%A7-Bekleyen-800x528.jpg

Sitelerde Paylaş

En azından Allah haklı zira onları uyardı.Doğrudan cehenneme gitmelerini önlemek istedi.

Bu ayette onu doğruluyor.

''Biz, bir peygamber göndermedikçe (kimseye) azap edecek değiliz.''17/İSRÂ-15

Olmasını istediği şeyler için ol deyip oldurduğunu söyleyen allahınızın, inan deyip de inandıramadığını söylüyorsunuz.

Problem değil, zaten kendisi de inandıramadığını itiraf ediyor.

Hicr 12-13

Biz böylece, Kur'ân'ı, yüreklerine kadar sokarız da.Gene ona inanmazlar ve gerçekten, eskilerin yolu yordamı da böylece olup bitmiş, onlar da bu yüzden azâba uğrayıp gitmiştir.

Pek beceriksiz bir tanrının peşinden gitmektesiniz.

Sitelerde Paylaş

peygamberler İNSAN değiller o zaman ?

Pardon incelliği anlamanız için ayetin bir kısmını yazmıştım devamınıda yazayım

Allah bir insanla karşılıklı konuşmaz. Ancak vahiy vasıtasıyla, yahut perde arkasından konuşur, ya da bir elçi gönderip, kendi izniyle dilediğini vahyeder. Şüphesiz O, yücelerin yücesidir ve yaptığı herşeyi yerli yerince yapar.Şûrâ / 51

Sitelerde Paylaş

Sen tam bir kazmasın

Bak bu ayette ne yazıyor

''Allah bir insanla karşılıklı konuşmaz.''Şûrâ / 51

Eee, o putlar neden konuşsun o zaman?

Ha, işin aslı konuşamaz, iki lafı bir araya getiremez, kekeme, şapşalın tekidir zira.

Öyle olmasa, nedne konuşamasın?

Sitelerde Paylaş

Allah bir insanla karşılıklı konuşmaz. Ancak vahiy vasıtasıyla, yahut perde arkasından konuşur, ya da bir elçi gönderip, kendi izniyle dilediğini vahyeder. Şüphesiz O, yücelerin yücesidir ve yaptığı herşeyi yerli yerince yapar.Şûrâ / 51

bizle de vahy yolu ile konuşsun ? yahut perde arkasına geçek ordan konuşak ?

ayet açık....

1 - insanla konuşmaz

2 - ama isterse vahy yolu ile yahut perde arkasından konuşur..

3- ya da bi elçi yollar

yani 3 yol var allahın konuşması için.....1 ve 3 ü geçelim.....2. maddeye göre......en azından PERDE arkasından bizle konuşsun bari ?

Sitelerde Paylaş

Uydurma hadisleri, senetsiz, ravisi belirsiz hadisleri aklamak için bir kıvırmadır bu. Senetsiz hiç bir hadis, itibara sahip değildir.

İşte bir hadis-i kutsi:

Ey kulum! Seni kendim için yarattım. Başka şeylerle oyalanma! Rızkına kefilim, kendini üzme!

Gel bunu bir de şuna anlat:

72WX9P.jpg

Sitelerde Paylaş

''Şüphesiz imanlarının arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tevbeleri asla kabul olunmaz.''

İyi de kabul etmediğini nerden bileceğiz?

"Allaam ben tövbe ettim. Tamam mı?"

Sessizlik.

"Allaam, sana diyorum, tövbe ettim. Okey mi?"

Sessizlik.

"Allaam sen sağır mısın? Alooo, orda mısın?"

Sessizlik.

"Hay e mi yaaa! Bu da put çıktı. Bu da cevap vermiyo!"

Sitelerde Paylaş

Peki onları yaratan ve bu hale getiren kim? Bu zülme seyirci kalan kim?

Allah zulme seyirci kalmıyor sadece erteliyor.

''(Ey Muhammed,) Allah'ı sakın zulmedenlerin yapmakta olduklarından habersiz sanma, onları yalnızca gözlerin dehşetle belireceği bir güne ertelemektedir.''14/İBRÂHÎM-42

Sitelerde Paylaş

ayet açık....

1 - insanla konuşmaz

3- ya da bi elçi yollar

yani 3 yol var allahın konuşması için.....1 ve 3 ü geçelim.....2. maddeye göre......en azından PERDE arkasından bizle konuşsun bari ?

Sitelerde Paylaş

İyi de kabul etmediğini nerden bileceğiz?

"Allaam ben tövbe ettim. Tamam mı?"

Sessizlik.

"Allaam, sana diyorum, tövbe ettim. Okey mi?"

Sessizlik.

"Allaam sen sağır mısın? Alooo, orda mısın?"

Sessizlik.

"Hay e mi yaaa! Bu da put çıktı. Bu da cevap vermiyo!"

Az okuyun be kardeşim bu kadar mi cahilsiniz ?

Kim bir fenâlık yapar yahut nefsine zulmeder de Allah'dan mağfiret dilerse, Allah'ı çok bağışlayıcı, çok merhametli bulur.Nisâ / 110

Sitelerde Paylaş

ayet açık....

1 - insanla konuşmaz

3- ya da bi elçi yollar

Allah, peygamberlerle konuşur. Ancak bu konuşma iki insanın karşılıklı konuşmalarına benzetilemez. Bu konuşmanın biçimi Kur'an'da şöyle belirtilir: "Allah bir insanla (karşılıklı) konuşmaz. Ancak vahiyle (ilham yoluyla, kulunun kalbine dilediği düşünceyi doğurarak), yahut perde arkasından konuşur, yahut bir elçi gönderip izniyle dilediğini vahyeder" (eş-şûrâ, 42/51). Allah'ın "perde arkasından" konuşması, Hz. Musa (a.s) ile olduğu gibi bir ağaç ya da benzeri bir nesne aracılığı ile konuşmasıdır. Bir elçi göndermesi de kelâmını bir melek (Cebrail) vasıtasıyla vahyetmesidir.

Sitelerde Paylaş

Allah zulme seyirci kalmıyor sadece erteliyor.

''(Ey Muhammed,) Allah'ı sakın zulmedenlerin yapmakta olduklarından habersiz sanma, onları yalnızca gözlerin dehşetle belireceği bir güne ertelemektedir.''14/İBRÂHÎM-42

Bu çocuk, bu işkenceyi çektikten sonra, hala erteliyorsa, bu ancak onun acizliğin, şerefsizliğini, adiliğini, rezilliğini ve bokyiyenliğini gösterir.

Bu resmi çeken fotoğrafçı bile dayanamadı, kendini öldürdü bu manzaraya. Senin allahın ne yapıyor peki? Neden erteliyor? Yoksa süper zenci onu zevke getiriyor da, o bir bitsin titreyerek boşalayım sonra bakarım mı diyor?

Sitelerde Paylaş

72WX9P.jpg

Yine bir başka müslüman yalanı.

Onları o hale getiren allahınızdır.

Rad 26 :

Allah, rızkı dilediğine bol verir, (dilediğine de) kısar. Onlar ise dünya hayatı ile sevinmektedirler. Hâlbuki dünya hayatı, ahiretin yanında çok az bir yararlanmadan ibarettir.

Nahl 71:

Ve Allah, rızık bakımından bir kısmınızı, bir kısmınızdan üstün etmiştir. Geçimi üstün olanlar, rızıklarını, elleri altında bulunanlara verip onları da geçim bakımından kendilerine eşit etmezler, Allah'ın nîmetini bile bile inkâr mı ederler?

İsra 30:

Rabbin rızkı dilediğine bol verir, dilediğine daraltır. Şüphesiz ki O, kullarından haberdardır, (onları) çok iyi görür.

Ankebut 62:

Allah rızkı kullarından dilediğine bol bol verir, dilediğine de kısar. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

Sebe 36:

De ki: Rabbim, dilediğine bol rızık verir ve (dilediğinden) kısar; fakat insanların çoğu bilmezler.

Sebe 39:

De ki: Rabbim, kullarından dilediğine bol rızık verir ve (dilediğinden de) kısar. Siz hayıra ne harcarsanız, Allah onun yerine başkasını verir. O, rızık verenlerin en hayırlısıdır.

Zümer 52:

Bilmediler mi ki, Allah rızkı dilediğine bol bol verir ve (dilediğine) kısar. Şüphesiz bunda inanan bir toplum için elbette ibretler vardır.

Utanmaz müslümanlar, allahlarının yediği halt için bile başkalarını suçluyorlar.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah, peygamberlerle konuşur. Ancak bu konuşma iki insanın karşılıklı konuşmalarına benzetilemez. Bu konuşmanın biçimi Kur'an'da şöyle belirtilir: "Allah bir insanla (karşılıklı) konuşmaz. Ancak vahiyle (ilham yoluyla, kulunun kalbine dilediği düşünceyi doğurarak), yahut perde arkasından konuşur, yahut bir elçi gönderip izniyle dilediğini vahyeder" (eş-şûrâ, 42/51). Allah'ın "perde arkasından" konuşması, Hz. Musa (a.s) ile olduğu gibi bir ağaç ya da benzeri bir nesne aracılığı ile konuşmasıdır. Bir elçi göndermesi de kelâmını bir melek (Cebrail) vasıtasıyla vahyetmesidir.

ayete göre sadece peygamberle konuşmuyor....ayetin sonunda - yahut peygamber yollarız diyor...

demek ki allah peygamber harici insanlarla da konuşuyormuş....

bizle de konuşsun ! *

Sitelerde Paylaş

Bu çocuk, bu işkenceyi çektikten sonra, hala erteliyorsa, bu ancak onun acizliğin, şerefsizliğini, adiliğini, rezilliğini ve bokyiyenliğini gösterir.

Bu resmi çeken fotoğrafçı bile dayanamadı, kendini öldürdü bu manzaraya. Senin allahın ne yapıyor peki? Neden erteliyor? Yoksa süper zenci onu zevke getiriyor da, o bir bitsin titreyerek boşalayım sonra bakarım mı diyor?

Sen anlamıyorsun

Allah her tecavüz yapana,her zulm edene ceza verseydi dünyanın hali ne olur idi ?

Ayrıca sınav ortamıda ortadan kalkardı...

Allah, kazandıkları suç yüzünden insanlara azap verecek olsaydı yeryüzünde yürür bir tek mahlûk bırakmazdı ve fakat onları, mukadder bir zamana dek bırakır; derken zamanları geldi miydi artık şüphe yok ki Allah, kullarını görür.35/FÂTIR-45

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...