Jump to content

Allah var

Recommended Posts

Allahta onu diyor zaten

Allah teala şöyle buyurmuştur.

Ey âdemoğlu!

Her yeni günde yeryüzü sana şöyle seslenir: Ey âdemoğlu! Benim üzerimde yürüyorsun lâkin bir gün içime gömüleceksin. Üzerimde istediklerini yiyorsun ama bir gün içime gömüldüğünde böcekler seni yiyecek. Ey âdemoğlu! Ben, insanı ürperten bir evim. Ben sorgulama, yalnızlık ve karanlıklar yurduyum. Akreplerin ve yılanların eviyim. Öyleyse beni (salih amellerinle) mamur eyle, (kötülüklerinle) harap eyleme!(kudsi hadis)

Allahın böyle buyurduğu falan yok, bu laflarla dinden çıkarsın. Bunlar allah iftira etmektir.

Ama bu sonucu değiştirmez, böcekler yada bir ayı veya hiç olmadı bakteriler, o da olmazsa oksijen vs. seni yiyip bitirecek. Hepsi bu. Cennet, cehennem filan dediğinde, bir sayıklama sadece.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

YER in konuştuğuna İNANIYORSUN da - HADESE mi inanmak akıl dışı geliyor sana ?

Biz insan uydurması tanrılara inanmayız.

Bu sözler Allah kelamıdır.Allah tarafından peygambere iletilmiştir.

Sitelerde Paylaş

ibrahim milletin putlarını neden kırdı durduk yere ?

Çünki onlara cevap veremeyen aciz putlara tapıyorlardı.

Sakın kabe olayına girme gece gece bana onları da anlatırma !

tarihinde Vahşi01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tapsınlar ? ne olur ki ?

nerde kaldı HOŞGÖRÜ ? birileri de gelse kabeyi yıksa ? durduk yere ?

Tapsalar mı ?

Allah kulunu bile bile niye cehenneme atsın ?

Onları uyarmak için cennete koymak için kırdırdı bütün putları

Aynı şeyi peygamber efendimizde yaptı !

Sitelerde Paylaş

Tapsalar mı ?

Allah kulunu bile bile niye cehenneme atsın ?

Onları uyarmak için cennete koymak için kırdırdı bütün putları

Aynı şeyi peygamber efendimizde yaptı !

daha kötü oldu sonuç ? o putları kırdı.....onlar da onu YAKMAYA kalktı....allah da topdan helak etti hepsini....

gene CEHENNEME gittiler ?

Sitelerde Paylaş

daha kötü oldu sonuç ? o putları kırdı.....onlar da onu YAKMAYA kalktı....allah da topdan helak etti hepsini....

gene CEHENNEME gittiler ?

En azından Allah haklı zira onları uyardı.Doğrudan cehenneme gitmelerini önlemek istedi.

Bu ayette onu doğruluyor.

''Biz, bir peygamber göndermedikçe (kimseye) azap edecek değiliz.''17/İSRÂ-15

Sitelerde Paylaş

En azından Allah haklı zira onları uyardı.Doğrudan cehenneme gitmelerini önlemek istedi.

allah putları kırdırmakdan daha iyi bir yöntem - daha etkili bir ikna edici yol bulamamış mı ? direkt SAVAŞ ilan ettirmiş....ibrahimi de ZOR durumda bırakmış....?

putperestler arasında muhtemelen "SAYGISIZ - ZORBA" gibi görülmüştür....inançlarına SAYGILI olmadığı için.

Sitelerde Paylaş

Lan, allah, seni kim düzer?

Bak, cevap veremiyor.

Senin allahının da cevap filan verdiği yok, o halde?

Bak veriyor sen okumuyorsun kitabını !

''Şüphesiz imanlarının arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tevbeleri asla kabul olunmaz. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.''AL 3/90

Sitelerde Paylaş

allah putları kırdırmakdan daha iyi bir yöntem - daha etkili bir ikna edici yol bulamamış mı ? direkt SAVAŞ ilan ettirmiş....ibrahimi de ZOR durumda bırakmış....?

putperestler arasında muhtemelen "SAYGISIZ - ZORBA" gibi görülmüştür....inançlarına SAYGILI olmadığı için.

Aynı şeyler peygamber efendimiz içinde geçerli,o da zor durumda çok kalmıştır.

Allah ancak bunları size ibret olsun diye gösteriyor anladın mı ?

Sitelerde Paylaş

:lol: Hayır bu müslümler böceklerin yiyeceğini niye kırmızılaştırıp filan yazıyorlar, aman ödüm patladı! Ne yerse yesin bilader, bundan bana ne yahu? Köpekler parçalasın, hayvanların karnı doyar yahu, şimdi ölünce beni ne yiyecek diye mi düşüneceğim oturup be?

Bu müslümlerde akıl varsa ben allameyim! Adam ölmüş, "aman sarsmayın, aman yavaş taşıyın, ölünün canı çok yanar"!!! :D diyen geri zekalılar duydum kulağımla! Lan adam ölmüş alooo, ölmüş! Bunlara baksan otopsi de yapmayacaksın! "Ölünün canı çok yanar!!! :D

Şimdi gelelim başka mevzuya. Bu allah bu kadar hadis yumurtlayacağına, bunları kuranına yazsaymış ya! Niye aynı şeyleri döndürüp döndürüp yüzelli kere anlatıyor? Tamam bir konuyu söyledin, bitti. Bir daha bir daha söyleyeceğine bu hadislerde söylediğini kuranda söyle be adam, pardon be allah!

Yani şimdi bunları insanların yazdığını göremiyorsunuz öyle mi? Adam yazıyor, altına kutsi hadis dedi mi allahtan oluveriyor! Hokus pokus!

Ya bi gidin ya! Bi bitin artık, bi bitin ya!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak veriyor sen okumuyorsun kitabını !

''Şüphesiz imanlarının arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tevbeleri asla kabul olunmaz. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.''AL 3/90

Valla bunu çatlak bir bedevi sayıklamış, bildiğimiz bu sadece, aslı varsa tabi. Ve bir cevapta yok, ben ne soruyorum, o ne diyor öyleyse?

Aha bak, sorıyorum apaçık: Allah, seni düzen kim?

Buyur, hadi bir cevap versin, görelim hep beraber. İstersen daha basit bir şey soralım, 2 kere 2 kaç eder lan allah denen zırtapoz? Buyur, hedi bir cevap versin madem?

Sitelerde Paylaş

Allah, "Ben cehennemi insanlarla ve cinlerle dolduracağım." diye yemin etmiş sadist bir tanrıdır.

Kendi yarattığını sonsuza kadar yakan bir tanrı mı olur?

Sitelerde Paylaş

Valla bunu çatlak bir bedevi sayıklamış, bildiğimiz bu sadece, aslı varsa tabi. Ve bir cevapta yok, ben ne soruyorum, o ne diyor öyleyse?

Aha bak, sorıyorum apaçık: Allah, seni düzen kim?

Buyur, hadi bir cevap versin, görelim hep beraber. İstersen daha basit bir şey soralım, 2 kere 2 kaç eder lan allah denen zırtapoz? Buyur, hedi bir cevap versin madem?

Sen tam bir kazmasın

Bak bu ayette ne yazıyor

''Allah bir insanla karşılıklı konuşmaz.''Şûrâ / 51

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...