Jump to content
Ateistforum

Recommended Posts

Son günlerde, yeni tasarladığım bir öykü dizisi üzerinde meşguldüm.

"Gizem"

Özgünlükleri:

- Gizem

- Mâcerâ

- Hâfiyet

- Aşk

Gizem Gözsel, yirmili yaşların sonlarında bir genç kadındır.

Çifte üniversite eğitimi almış, zengin br âilenin kızıdr. Babası, ona bir tâtil armağan eder. Alazköy'e gider. Orada, otel kafesinde kahvaltı ederken, hayâtının yönü değişir. Tan Tankut'un şirketleri, bir biyokimyâcı arıyordu.

Böylece, Alazköy'ün refâh atası olan Tan Tankut ile yolları kesişir. Ama Tankut'la tanışmadan kısa süre önce, Karun kadar zengin olan Aysun Aytunç'la tanışmıştı.

Artık aralarında, kopması olanaksız bir bağ örülür.

Gizem'in Tankut'la tanıştığı aynı gün, hem iş, hem de eğlence amacıyla, iki kafadar, dağ tırmanışıyna çıkarlar.

Güzel kadın, daha sonra da avukat Ulaş Uzer ile tanışacaktır. Ulaş, Tankut'un şirketlerinde iş balvurusunda bulunmak için gelmişti.

Sevgili konuklarım, öykünün gerisini okumak, size kalmış. Ama çok eğleneceğinizden emînim.

Bu arada: Üç bölümün tasarıları ve bazı bölümleri de önümde. Onları da kısa aralarla siteme ekleyeceğim. Ondan sonrası da ökülerdeki gelişmelere göre tasarlanacak.

Tasarlanmış bölümlerin adlarını bilebilirsiniz:

2. bölüm: Araştır ve bul (öngörü)

3. bölüm: Ben, kimim? (öngörü)

4. bölüm: Araştırma-soruşturma (öngörü)

Buyrun ilk bölümüne.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İki şey dikatimi çekti;

1- Muhtemelen gerçek hayattaki adını pek beğenmiyosun.

2- Andropozdasın

Sabahın bu saatinde yüzümde bir gülücük yarattın. Teşekkür ederin. :)

Bilim forumunda andropozu tartışmıştık. ;)

Ama bâzı açılardan çok dikkatli bir okursun. Bundan sonra iletilerine daha da önem vereceğim.

Not: Gerçek adımı çok seviyorum. Hem adım, hem soyadım, öz Türkçe olmakla berâber, karakter yapımı da gösteriyorlar.

Bu arada: En güzel romanlar, yazarın kendi deneyimlerini aktardığı öykülerden oluşur. ^_^

Sitelerde Paylaş

Son günlerde, yeni tasarladığım bir öykü dizisi üzerinde meşguldüm.

"Gizem"

Gizem Gözsel, yirmili yaşların sonlarında bir genç kadındır.

Çifte üniversite eğitimi almış, zengin br âilenin kızıdr.

Sanırım burda çifte eğitim almış kişi Gizem , burada anlamda bir karmaşa olmuş gibi .Yani çifte eğitim almış bir ailenin kızımıdır yoksa çifte eğitim alan gizemmidir. Çifte eğitim alan gizem ise bu çümle şöyle daha şık olmazmıydı . Çifte üniversite eğitimi almıştır , Gizem zengin bir ailenin kızıdır . Veya .Çifte üniversite eğitimi almıştır ve zengin bir ailenin kızıdır.
Sitelerde Paylaş

Sanırım burda çifte eğitim almış kişi Gizem , burada anlamda bir karmaşa olmuş gibi .Yani çifte eğitim almış bir ailenin kızımıdır yoksa çifte eğitim alan gizemmidir. Çifte eğitim alan gizem ise bu çümle şöyle daha şık olmazmıydı . Çifte üniversite eğitimi almıştır , Gizem zengin bir ailenin kızıdır . Veya .Çifte üniversite eğitimi almıştır ve zengin bir ailenin kızıdır.

Önemli olan, öykünün kendisi. ;) Öyküyü okuduysan, anlamışsındır. :D

Sitelerde Paylaş

Önemli olan, öykünün kendisi. ;) Öyküyü okuduysan, anlamışsındır. :D

Ben tam olarak bu sayfayı çözemedim alt sayfada ki linke tıkladığımda başka bir siteden link açılıyor . Bir öyküden esinlenerek onu yeniden mi tasarlıyorsun .Yani bu öyküyü sen mi yazdın yoksa alıntı mı yapmak istedin .Henüz okumadım okuyorum şimdi .

Sitelerde Paylaş

Cânın sağolsun, cânan kız.

Bu arada: Tankut, Gizem'e şu dört şekilde hitâb ediyor:

- "kızım"

- "cânım kızım"

- "cânan kızım"

- "Bayan Gözsel"

Cânın sağolsun, cânan kız.

Bu arada: Tankut, Gizem'e şu dört şekilde hitâb ediyor:

- "kızım"

- "cânım kızım"

- "cânan kızım"

- "Bayan Gözsel"

Daha sonra Gizem ulaşlamı tanışıyor .

Sitelerde Paylaş

Daha sonra Gizem ulaşlamı tanışıyor .

Şşşt Orasını unut; yoksa ikinci bölümü o kadar keyifle okuyamazsın.

Çünkü ikinci bölüm, her bakımdan bir-çok sürpriz ve heyecân içeriyor; birinci bölüm, daha sonraki gelişmelerinm yanda sönük kalır. ;)

Sitelerde Paylaş

Cân kız, öykünün ilerleyen bölümlerinde "sömürgecilik ağları" ve "sömürgecilik bağlantıları" gibi kavramlara rastlayacaksın.

Yani bana verdiğin o "sömürgecilik bağlantısı"na tıklamayacağım.

Sevdim seni; ama bu, senin için geçekten her şeyi yapabileceğim anlamına gelmez. ;)

Bâri ilk bölüm hakkında ufak bir derleme (eleştiri) yap. :) Ama içeriğini buraya aktarma; kerkes kendisi okusun. ;)

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...