Jump to content
ÜslupFarkı

Astral seyahat, meditasyon, düşünce gücü vs.

Recommended Posts

bu sorunu bir başlık açarak ve bu yazıyı ekleyerek tekrar sorabilirmisin???

tabi,konu ile ilgili bakış açımı öğrenmek istiyorsan...

Bu soruyu yeni bir başlık olarak açarsak bence gereksiz forum kirliliği olur. Bence buradan da devam edilebilir.

Ek olarak benim orda vurgulamak istediğim şey daha başka, farklı.

Haddizatında; gözünden şimşekler çıkaran kadir-i mutlak bir tanrı yerine, uzaylılara ilişkin bir teori her durumda (görece) daha akla yatkın olacaktır benim nezdimde orası ayrı..

Ama evrim teorisine bulaşınca, baltayı taşa vuruyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu yeni bir başlık olarak açarsak bence gereksiz forum kirliliği olur. Bence buradan da devam edilebilir.

Ek olarak benim orda vurgulamak istediğim şey daha başka, farklı.

Haddizatında; gözünden şimşekler çıkaran kadir-i mutlak bir tanrı yerine, uzaylılara ilişkin bir teori her durumda (görece) daha akla yatkın olacaktır benim nezdimde orası ayrı..

Ama evrim teorisine bulaşınca, baltayı taşa vuruyorsun.

SENLE TEK BAŞLIKTA YAZIŞMAK HOŞ OLURDU...

çünkü,her başlıkta olay ayni yere geliyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ya he he.

aynen...

doğru soru doğru cevap getirir antiseculer abi...

"hiç metafizik olay yaşadın mı.

bir iki tane buraya da yollasana...." yerine,yapabileceğimiz-deneyimleyebileceğimiz bir iki örnek verirmisin? deseydin,sakatatçı aramak zorunda kalmazdın...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynen...

doğru soru doğru cevap getirir antiseculer abi...

"hiç metafizik olay yaşadın mı.

bir iki tane buraya da yollasana...." yerine,yapabileceğimiz-deneyimleyebileceğimiz bir iki örnek verirmisin? deseydin,sakatatçı aramak zorunda kalmazdın...

Ondan işte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 15.08.2014 at 22:09, ÜslupFarkı yazdı:

Ben dinin yalan olduğunu ama bir "sonraki hayat" olduğunu astral seyahat sayesinde keşfettim. Biliyorum yobaz ateistler bana "Saçmalıyorsun! Delilin var mı?" tarzı yargılayıcı ithamlarla yaklaşacak ama bu herkesin kendisi için deneyip deneyimleyebileceği bir şey.

En basitinden şunu deneyin: 10 dakika boyunca nefes alıp verişinize odaklanın. Nefes alışınız ve verişiniz derinden ve uzun olsun. Uykuya dalarsanız muhtemelen bir yerden düşüyormuş gibi uyanacaksınız. Bunu bir deneyin. Konu ilerlerse daha fazla diyeceklerim var.

konuyu açıp kaybolmuşsun.tekniğin işe yaramıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Sen 10 dakika sabredip hiç üşenmeden bunu denediysen ben de @John Ahmet değilim.

Çok sabırlı biriyimdir.

Aynı zamanda 40 yıldır düzenli günde en az 20 dakika meditasyon yapan biriyim.

Meditasyon teknikleri içinde bu derin nefes alıp vermede var.

Astral seyahate hiç çıkamadım.

Budist  rahipler gibi  ağrı acı duyumunuda ortadan kaldıramadım.

Wim hof gibi ne buz içinde 2 saat durabiliyorum ne de su altında nefes almadan  20 dakika  kalabiliyorum. :)

Bilmediğim bir ayrıntı var mı diye soracaktım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, mirasyedi yazdı:

Astral seyahate hiç çıkamadım.

Budist  rahipler gibi  ağrı acı duyumunuda ortadan kaldıramadım.

Wim hof gibi ne buz içinde 2 saat durabiliyorum ne de su altında nefes almadan  20 dakika  kalabiliyorum. :)

Bilmediğim bir ayrıntı var mı diye soracaktım.

Astral seyahat, buz ve su içinde kalma konusunu iyi araştırmadım fakat ölüme yakın deneyimler konusunda insanların birbirlerinden habersiz ortak deneyim paylaşımları dikkate değer görünüyor. Bu açıdan sonraki hayat konusu ve bu konuda elde edilen verilerden sonra bilimsel bir zemin kazanabilir.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Astral seyahat, buz ve su içinde kalma konusunu iyi araştırmadım fakat ölüme yakın deneyimler konusunda insanların birbirlerinden habersiz ortak deneyim paylaşımları dikkate değer görünüyor. Bu açıdan sonraki hayat konusu ve bu konuda elde edilen verilerden sonra bilimsel bir zemin kazanabilir.

Mavi ekran da windows yüklü bilgisayarlarin ortak ölüm deneyimidir. Ayni yasam formlarinin ölüm deneyimlerinin ayni olmasi gayet dogal olmalidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

@hacigibi doktorlar kalbin durmasını ölüm kabul ediyorlar.

Elektroşok ,kalp masajı veya başka bir yöntem  ile dirilen kişi tam ölmemiştir.

Ölseydi yeniden çalışmazdı kalbi ve diğer organları.

Çevresinde  bedeninde olup bitenin farkındadır.

Ama yaşadığı deneyimlerden bazıları gerçek bazıları ise hayaldir.

Beyin duyu organı ile iltişimi kopsa bile kendi iç gürültüsünden anlamlı veri oluşturarak hayal rüya görür.

Tinnitus hastasıyım.Çevrede olmayan sesler duyuyorum.
Bunun sebebinin  elektronik  cihazlardaki gürültü sistem içinde oluşan grültü olduğunu biliyorum

Antensiz tvde karıncalı görüntü,mikrofonsuz amplifikatorun hışırtı vınıltı vb vb sesler üretmesi gibidir bunlar.

Kalbi duran kişilerin daralan tünel görmesinin sebebide retinayı besleyen damarlardaki kanın çekilmesidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...