Jump to content
Ateistforum

Astral seyahat, meditasyon, düşünce gücü vs.

Recommended Posts

• İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deney yapmadan

:lol: Senin zırvana deney dediysek sana iltifat ettik be! Sen bilimsel deney mi anladın yoksa! :D Çok kekstra imişsin. Vah garibim. Demek kendini basbayağı bilimsel deney yapıyor sandın ha!

Bak bilader! Yobaz ateistler diye zırvaladığın ve saçma sapan önerilerde bulunduğun zaman seni ipleyecek kim bulacağını sanıyorsun? Sen müslüleri kekle bu saçmalıklarınla. Eğer yobaz ateistler demeseydin bir değerin yine de olabilirdi. Kendin sıfırladın, aptal kafanın derdine yan! Bir okka mum al da, olur mu!

Sitelerde Paylaş

Ben dinin yalan olduğunu ama bir "sonraki hayat" olduğunu astral seyahat sayesinde keşfettim. Biliyorum yobaz ateistler bana "Saçmalıyorsun! Delilin var mı?" tarzı yargılayıcı ithamlarla yaklaşacak ama bu herkesin kendisi için deneyip deneyimleyebileceği bir şey.

En basitinden şunu deneyin: 10 dakika boyunca nefes alıp verişinize odaklanın. Nefes alışınız ve verişiniz derinden ve uzun olsun. Uykuya dalarsanız muhtemelen bir yerden düşüyormuş gibi uyanacaksınız. Bunu bir deneyin. Konu ilerlerse daha fazla diyeceklerim var.

Bu tür şeylerin temel şartı inanmaktır. İnanıyorsan kendini deli de yaparsın, veli de...

Madem astral seyahata çıkıyorsun, hazır çıkmışken evrenin ötesinde ne var, ne yok? Çoklu evren, peralel evren gibi evrenler var mı, yoksa evrenimiz tek mi? Bunlardan haber ver, gerisini boş ver...

Sitelerde Paylaş

Basit ve zor neye/kime göre basittir veya zordur? Hepimizin bildiği ve girdiği sınavlardan örnek vermek gerekirse; İyi çalıştığı için soruların yanıtını bilen birisi için sorular basittir, iyi çalışmadığı için bilmeyen için de zordur. Bilene zorlaştıramazsınız, bilmeyene kolaylaştıramazsınız.

Doğru sorular nedir? Bir örnek verin.

Ben bir soru sorayım: Size göre ruh ve biliç ayrımıdır, aynı mıdır?

Bana göre bilinç beyin fonksiyonlarının bileşkesi olan bir olgudur. Bedenin dışında (içine girip çıkan) ruh diye bir olgu yoktur. Ruh, beynin ne işe yaradığını bilmeyen atalarımızdan miras kalan bir kavramdır.

Sitelerde Paylaş

Basit ve zor neye/kime göre basittir veya zordur? Hepimizin bildiği ve girdiği sınavlardan örnek vermek gerekirse; İyi çalıştığı için soruların yanıtını bilen birisi için sorular basittir, iyi çalışmadığı için bilmeyen için de zordur. Bilene zorlaştıramazsınız, bilmeyene kolaylaştıramazsınız.YANİ,HEPİMİZ BİLDİĞİMİZ KADARI İLE KONUŞMALIYIZ,,, bana şeyi hatırlattı;"ilimi ile amel etme sözünü..."

Doğru sorular nedir? Bir örnek verin.

Ben bir soru sorayım: Size göre ruh ve biliç ayrımıdır, aynı mıdır?

Bana göre bilinç beyin fonksiyonlarının bileşkesi olan bir olgudur. Bedenin dışında (içine girip çıkan) ruh diye bir olgu yoktur. Ruh, beynin ne işe yaradığını bilmeyen atalarımızdan miras kalan bir kavramdır.

bana göre;ruh ve biliç ayrımıdır, aynı mıdır? sorusunun cevabı AYRIDIR VE RUHUNDA KENDİ BİLİNCİ VARDIR...

"Bedenin dışında (içine girip çıkan) ruh diye bir olgu yoktur... sözüde bir inanışın ifadesidir,aynen "allah vardır..." sözü gibi...

" Ruh, beynin ne işe yaradığını bilmeyen atalarımızdan miras kalan bir kavramdır." demek ise,bu konuşlar ile uzaktan yakından bir ilgim yok demektir... bunu da psikoloji babaları duymasın,çok kızarlar...

tuz ruhu,nane ruhu vb benzeri tanımların içeriği üzerine azıcık kafa yorabilseniz,insan ruhu size çok uçuk gelmeyebilir... o çok sevdiğiniz "madde"nin bile bir ruhu ve o ruhun sahip olduğu bir bilinci var...

siz,bunu anladığınızda metafizik ateizmin içine etmiş olacak...

DOĞRU SORU NEDİR?

doğru soru çok iyi bildiğiniz konuda,tıkandığınız anda bildikleriniz ile sormayı becerebildiğiniz sorudur...

tabi cahile sormamak şartı ile...

Sitelerde Paylaş

basiti zorlaştırmak mı kolaydır?yoksa ,zoru basitleştirmek mi?

"astral seyahat" doğru sorular ile gidildiğinde doğru cevapların alındığı bir eylem de olabilir?

Astral seyahat, sadece bir uydurmadan ibarettir. Hepsi bu. Esrar yada LSD çekip hayal kurmaktan farkı yoktur. Ha, elbette bir de şizofrenlerin şeylerinden elbette.

Sitelerde Paylaş

Astral seyahat, sadece bir uydurmadan ibarettir. Hepsi bu. Esrar yada LSD çekip hayal kurmaktan farkı yoktur. Ha, elbette bir de şizofrenlerin şeylerinden elbette.

ne kadar bilimselsin yaw...

bir psikolog bul ve şizofreniyi iyice irdele,o şizofrenik sanrılarının realitesini idrak edebilsen...

Sitelerde Paylaş

Bir sürü tekniği var bunun. Bir tanesini denedin de başaramadın diye pes etme. Şu dediğim tekniği bu gece bir dene istersen ama tabii önce zihnini ön yargılardan arındırman lazım. "Saçma sapan bir şey ama deneyeyim!" tarzı düşünme. Sadece nefes alıp verişine odaklan 10 dk. boyunca uzanır pozisyondayken.

la 10 dk "uzanıp" nefes alış verişine odaklanınca uyuyorsun işte ^_^

senin astral seyahat dediğin şey içinin geçmesi olmasın sakın :)

Sitelerde Paylaş

seviyeni "primad" tan yukarı çıkaramadığın sürece yanıt alamayacaksın...

Valla senin için primattan aşağıya indim, belki bir gayret omurgalıya filan çıkrsan, nerediade filan seviyesinden, bir şeyler konuşabiliriz sanıyorum. Neymiş, ruhmuş, yok astral seyahatmiş, peh, bu zırvalarla mı uğraşacağız bu saatten sonra.

Sitelerde Paylaş

bana göre;ruh ve biliç ayrımıdır, aynı mıdır? sorusunun cevabı AYRIDIR VE RUHUNDA KENDİ BİLİNCİ VARDIR...

"Bedenin dışında (içine girip çıkan) ruh diye bir olgu yoktur... sözüde bir inanışın ifadesidir,aynen "allah vardır..." sözü gibi...

" Ruh, beynin ne işe yaradığını bilmeyen atalarımızdan miras kalan bir kavramdır." demek ise,bu konuşlar ile uzaktan yakından bir ilgim yok demektir... bunu da psikoloji babaları duymasın,çok kızarlar...

tuz ruhu,nane ruhu vb benzeri tanımların içeriği üzerine azıcık kafa yorabilseniz,insan ruhu size çok uçuk gelmeyebilir... o çok sevdiğiniz "madde"nin bile bir ruhu ve o ruhun sahip olduğu bir bilinci var...

siz,bunu anladığınızda metafizik ateizmin içine etmiş olacak...

DOĞRU SORU NEDİR?

doğru soru çok iyi bildiğiniz konuda,tıkandığınız anda bildikleriniz ile sormayı becerebildiğiniz sorudur...

tabi cahile sormamak şartı ile...

Kusura bakma ama, külliyen hamaset.

Buralara, "bana göre"den öte birşeylerle gelmen lazım.

Bilinç, benlik..bunarın hepsi beynin, neo-korteksin fonksiyonudur.

....biraz alkol ya da bir süre oksijensiz kalan beyin veyahut kafaya ağır bir darbe..

sonuç ortada..2+2=4

Maddenin bile bir ruhu, onunda bir bilinci var demek..ooh, suyundan da koy.

Bol keseden salla..

Milletin ne demesini bekiyordun? Ya da hemen ikna olmasını falan mı..?

Biraz daha ipe sapa gelir şeyler, biraz daha somut kanıt..

ha gayret..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Valla senin için primattan aşağıya indim, belki bir gayret omurgalıya filan çıkrsan, nerediade filan seviyesinden, bir şeyler konuşabiliriz sanıyorum. Neymiş, ruhmuş, yok astral seyahatmiş, peh, bu zırvalarla mı uğraşacağız bu saatten sonra.

seni kütlü pamuk gibi çekirdeğinden ayırmak benim için çocuk oyuncağı olur,fark ettin değil mi?

bak sana bir şey söyleyeyim,senin savunmaya çalıştığın ateizm SSCB zamanında kurulan psikiyatri enstitülerinde elde edilen klinik bulgular ile yok edildiğinden bu yana sizler evrimin anlattığı tek hücreliler konumuna döndünüz...

adamlar elde ettiklerini istihbarattan "yeni ırk" düzlemine taşımaya çalışırken siz hala evrimin devrilmesine inanıyorsunuz...

METAFİZİK ATEİZMİ BİTİRMİŞTİR...

sizde evrim süreci sizi okuma-yazma-anlama-farkındalık seviyesine taşıdığında anlarsınız...

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama, külliyen hamaset.

Buralara, "bana göre"den öte birşeylerle gelmen lazım.

Bilinç, benlik..bunarın hepsi beynin, neo-korteksin fonksiyonudur.

....biraz alkol ya da bir süre oksijensiz kalan beyin veyahut kafaya ağır bir darbe..

sonuç ortada..2+2=4

Maddenin bile bir ruhu, onunda bir bilinci var demek..ooh, suyundan da koy.

Bol keseden salla..

Milletin ne demesini bekiyordun? Ya da hemen ikna olmasını falan mı..?

Biraz daha ipe sapa gelir şeyler, biraz daha somut kanıt..

ha gayret..

hamaset bir deyim vardır,bilirsin...

böyle ol canımı ye derler...

1-Bilinç, benlik..bunların hepsi beynin, neo-korteksin fonksiyonudur.

beynin,elektiriğini ölçen bir sistem mevcut mu?

evet mevcut...

tıp,beyin ölümü denilen bir deyimi kullanıyor mu?

evet kullanıyor...

fizik beden,bu deyimin kullanılması durumunda bile yaşamaya devam ediyor mu?

evet ediyor...

...

2-.biraz alkol ya da bir süre oksijensiz kalan beyin veyahut kafaya ağır bir darbe..

sonuç ortada..2+2=4

:) aynen böyle, ama arada bir fark var;

bazıları 2+2=4 e travma ile ulaşır,bazıları ise bu travmadan deneyim kazanarak profesyonelliğe adım atar,

primatlar ise kendilerine ezberletileni tekrar eder...

-travma yaşayanlar tesadüflerin şansına sahiptir,

-profesyoneller,hakikat yolunda gerçekleri sorgulamaya başlamıştır,

-primatlar ise hala muzlarla zaman harcamaktadır....

biz profesyonelleri izleyelim.hemde senin örneklerin ile...

alkol-narkotikler ve nefes,yani oksijen...

çamur ev,kızılderilelerin koko yaprağı çiğneyerek bireysel deneyim yaşadıkları yerdir,

benzeri eskimolarda da vardır,hindular da da,

bizimkilerde tekke-zaviyelerde inzivaya çekilir...

kimisi koko yaprağı çiğner,kimisi tespih çeker,kimizi mantra...

amaç,adına nefs-çakra dedikleri endokrin sistemi harekete geçirmektir...

işte bu sırada,

uygulama ne olursa olsun ortak bir şey yaşanır...

FİZİK BEDENİN DIŞARINDAN GÖRÜLMESİ...

İŞTE BU DENEYİMLER PROFESYONELCE SÜRDÜRÜLMEYE ÇALIŞIRKEN ORTAYA DENEYİMLER SONUCU BİR TAKIM BULGULAR ÇIKAR...

nefes-oksijensiz kalmakta bu çalışmalardan birisidir...

7-7-7 ile başlayıp hiperventilasyon uç çoktasına çıkan bir çalışmada ayni sonucu verir,

bir süre sonra FİZİK BEDENİ DIŞARIDAN GÖRMEK normalleşir...

ÖLÜM ANI...

hani ,klasik olarak söylenen bir şey vardır,ölüm anında hayat gözlerimizin önünden film şeridi gibi geçer,işte o an RUH DENİLENİN FİZİK BEDENİ DIŞARIDAN SEYRETTİĞİ VE ONU HESABA ÇEKTİĞİ ANDIR....

bilinçli bir andır...

ve!belirli çalışmalar ile profesyonel olarak yapılabilmekltedir...

birileri,onun için ölmedem evvel ölünüz demiştir...

Sitelerde Paylaş

Eliflammim seninde dediğin gibi beyin ölümü gerçekleştiği zaman kişi bitkisel hayat yaşamaktadır yani bilinci kapanır. Buda bilincin beyinden bağımsız olmadığının kanıtı aslında

güzel...

buradaki dikkat edilecek olan nokta "bilinç kapanması"dır...

peki!

kapanan hangi bilinçtir?

veya!

beyin öldüğü halde,fiziksel beden ne halt etmeye işlevini sürdürmeye devam eder?

beyin öldüğü,bilinç kapandığı halde neden sistem gümlemez?

acaba bizden beklenen,iflas eden beyinin yerine yenisini koyabileceğimizi düşündürtmek isteyen bir mekanizma olmasın?

Sitelerde Paylaş

güzel...

buradaki dikkat edilecek olan nokta "bilinç kapanması"dır...

peki!

kapanan hangi bilinçtir?

veya!

beyin öldüğü halde,fiziksel beden ne halt etmeye işlevini sürdürmeye devam eder?

beyin öldüğü,bilinç kapandığı halde neden sistem gümlemez?

acaba bizden beklenen,iflas eden beyinin yerine yenisini koyabileceğimizi düşündürtmek isteyen bir mekanizma olmasın?

insanın bir ruhu vardır değil mi ?

yani aslında size göre her canlının bir RUHU vardır değil mi ?

insan canlı hücrelerden meydana gelmiştir değil mi ?

peki insanı oluşturan hücrelerin de her birinin birer ruhu var mıdır ? yoksa topluca tek bir ruha mı sahiptirler ? İSLAM yahut KURAN ne diyor bu konuda ? bişiler anlatıyor mu ?

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...