Jump to content
Ateistforum

Astral seyahat, meditasyon, düşünce gücü vs.

Recommended Posts

insanın bir ruhu vardır değil mi ?

yani aslında size göre her canlının bir RUHU vardır değil mi ?

insan canlı hücrelerden meydana gelmiştir değil mi ?

peki insanı oluşturan hücrelerin de her birinin birer ruhu var mıdır ? yoksa topluca tek bir ruha mı sahiptirler ? İSLAM yahut KURAN ne diyor bu konuda ? bişiler anlatıyor mu ?

çok güzel...

işte bu tür sorular ile yol alabiliriz...

ruh...

bence var sence yok...

o zaman ortak noktamız "bilinç" olmalı doğrumu?

eğer,bunu ortak kabul olarak alabilirsek sorunuda cevaplarım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Lavoisier büyük bir kimyacıydı. Fransız devriminde saraya kimyasal üretmekle suçlanıp idama mahkum edildi. Sehpaya çıkarken bir dostuna rica etti. Kesik başını sepetten alıp kendisine seslenmesini istedi. Dostu sepetin başına, Lavoisier de giyotinin başına geçtiler. Giyotinin bıçağı inip Lavoisier'in başı gövdesinden ayrılınca dostu hemen kesik başı yakaladı ve "Lavoisier!" diye seslendi. Bıçak inerken gözlerini yummuş olan Lavoisier'in gözleri açıldı ve dostuna baktı. Sonra gözleri öylece açık kaldı.

Lavoisier'in ruhu ikiye bölündü, bir kısmı başında mı kaldı? Çünkü gövdesi de o anda bir süreliğine canlıydı. Kalbi atıyor, nefes almaya çalışıyordu. Lavoisier gerçek bir bilimciydi. Ölürken bile bilimsel bir merakını gidermeye çalışmıştı.

Bu başlığa baktığımda, acemi bakkal çırağının fıkrası aklıma geliyor. Bakkal çırağına müşteriye hiç bir şey için yok dememesini tembihlemiş. Söz gelimi kurşunkalem var mı diye sorana eğer kurşunkalem yoksa tükenmez var vereyim mi demesini istemiş. Bir müşteri tuvalet kağıdı istemiş. Çırak "tuvalet kağıdı şu an kalmadı, zımpara kağıdı var, vereyim mi?" demiş.

İslamdan çıkan ateistlere "hristiyanlık var, verelim mi?" "Budizm var, verelim mi?" diye soran bu düşünceden yoksun kişiler aynı böyle komikler.

Ben Budizme determinizm ışığında modern bir format verilebileceği kanısındayım. Çünkü Budizm de nedenselliği esas alır ve tanrı yerine "nirvana" kavramını ortaya koyar. Karma ahlakı ikisinde de vardır. Ama bu, benim deterministim diye budist olmamı hiç gerektirmez. Budizm şu anda hâla ilkel bir din. Tanrısız da olsa, nedenselliği de esas alsa, bir tarikattan bir farkı yok!

Dinlerin gelişmesi çok yavaş oluyor ve bilimdeki dinamizme asla yetişemiyorlar. Üstelik dinin bir anti etkisi var ki, buna ilaç bulmak olanaksız: Dinler insanların zihinlerine bütün doğruların peşinen bilindiğini ve daha bilinecek bir bilgi olmadığı sanrısını yerleştiriyorlar ki, bu berbat bir fikir.

Determinizmde bu asla yoktur. Determinizm tüm nedenselliği çözmek için var gücüyle çalışır ve asla her şeyi bildim, bütün nedensellik bağıntılarını açıkladım, bitti demez! Determinizm bakış açısında evren, okudukça sayfaları artan bir kitaptır. Asla SON ibaresini göremez, milyonlarca yıl boyunca yeni sayfalar açar okursunuz.

Nirvana ve bitti! Amaç gerçekleşti! Böyle bir şey determinizmde yoktur. Son, kıyamet, yok oluş, yaratılış gibi saçmalıklar determinizmde bulunmaz.

Sitelerde Paylaş

evet bilinç....

buyur şimdi sorumu cevapla ?

peki insanı oluşturan hücrelerin de her birinin birer ruhu var mıdır ? yoksa topluca tek bir ruha mı sahiptirler ? İSLAM yahut KURAN ne diyor bu konuda ? bişiler anlatıyor mu ?

1-ruh=bilinç dedik (anlaşabilelim diye...

2-her canlının hücreler (madde :moleküller-atomlar...) den meydana gelmiştir doğru...

3-gözümüzle görebildiğimiz,her canlının ve canlıyı meydana getiren maddenin de bilinci vardır...

insan,bilinen en akıllı ve aklını kullanabilecek zekası olan varlık,ne diyor bu insan: (Lavoiser (1743-1794) “Hiçbir şey yoktan var olmaz ve var olan hiçbir şey vardan yok olmaz ),peki fizik olarak geldiğimiz noktada ayni şeyimi söylüyoruz? hayır,şimdi “Her nesne enerjidir ve enerji yok olmayıp dönüşür”,noktasındayız....

bu geldiğimiz noktada,yeni bir maddenin insan eli ile ortaya çıkarılması mümkün mü? mümkün olmalı,aksi evrime ters düşer... CERN bunun için değil mi?

ya,insan olarak biz ortaya kendi bilinçimiz ile bilinçsiz yeni bir madde ortaya koyacağız veya geçmiştekilerin değimi ile tuzun ve naneninde bir ruhu olduğunu kabul edeceğiz...

aksi halde..

fizikten ayırdığımız metafizik evrimin gerçekten hikaye olduğunu, mevcutta var olan ve bizim tarafımızdan tespit edilmiş en küçük "1" (adı hücre,atom vs...)'in bile bize bilinçli olduğunu anlatacak..

dinlerin safsata olduğunu anlatmaya çalıştığınız zamanın 1/1000 i kadar bir zamanı parapsikoloji-psikiyatri enstitülerinde nelerle uğraşıldığını öğrenmeye harcasanız daha çok kazanım sahibi olursunuz...

hollywood fantastik filimlere para harcamayı, sadece kapitalist dürtüler ile mi yapıyor acaba...

4-islam-kuran bu konularda ne diyor merak ediyorsan sen araştıracaksın,benim ilgi alanıma girmiyor...

tarihinde eliflammim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1-ruh=bilinç dedik (anlaşabilelim diye...

2-her canlının hücreler (madde :moleküller-atomlar...) den meydana gelmiştir doğru...

3-gözümüzle görebildiğimiz,her canlının ve canlıyı meydana getiren maddenin de bilinci vardır...

insan,bilinen en akıllı ve aklını kullanabilecek zekası olan varlık,ne diyor bu insan: (Lavoiser (1743-1794) “Hiçbir şey yoktan var olmaz ve var olan hiçbir şey vardan yok olmaz ),peki fizik olarak geldiğimiz noktada ayni şeyimi söylüyoruz? hayır,şimdi “Her nesne enerjidir ve enerji yok olmayıp dönüşür”,noktasındayız....

bu geldiğimiz noktada,yeni bir maddenin insan eli ile ortaya çıkarılması mümkün mü? mümkün olmalı,aksi evrime ters düşer... CERN bunun için değil mi?

ya,insan olarak biz ortaya kendi bilinçimiz ile bilinçsiz yeni bir madde ortaya koyacağız veya geçmiştekilerin değimi ile tuzun ve naneninde bir ruhu olduğunu kabul edeceğiz...

aksi halde..

fizikten ayırdığımız metafizik evrimin gerçekten hikaye olduğunu, mevcutta var olan ve bizim tarafımızdan tespit edilmiş en küçük "1" (adı hücre,atom vs...)'in bile bize bilinçli olduğunu anlatacak..

dinlerin safsata olduğunu anlatmaya çalıştığınız zamanın 1/1000 i kadar bir zamanı parapsikoloji-psikiyatri enstitülerinde nelerle uğraşıldığını öğrenmeye harcasanız daha çok kazanım sahibi olursunuz...

hollywood fantastik filimlere para harcamayı, sadece kapitalist dürtüler ile mi yapıyor acaba...

4-islam-kuran bu konularda ne diyor merak ediyorsan sen araştıracaksın,benim ilgi alanıma girmiyor...

bunu neye dayanarak söylüyorsun ? cansız maddelerin bilinci olduğu meselesini yani ...?

Sitelerde Paylaş

bunu neye dayanarak söylüyorsun ? cansız maddelerin bilinci olduğu meselesini yani ...?

YILLAR ÖNCE...

yıllar önce, "analitik transformasyonel bilinç" adı ile bir kitap çıkaracaktım,o sıralar birisi de bu soruyu sormuştu,

tuz ruhu ve nane ruhu aklımda o zamandan kalmış bir şey...

"rayiha" ne demektir bilirmisin?

madde çekirdeğinde,atomun yapısında ve her ne zıkkımı düşünüyorsan,birisini baz al ve ayni değerleri başka bir şeye dönüştürmeye çalış bakalım sana ne diyecek...

Sitelerde Paylaş

Buraya saçma sapan şeyler yazmak için gelenler artık usanç verdi. Parapsikoloji - psikiyatri ne ya? Psikiyatri belli başlı, bilimsel, teknikleri, bilimsel dayanakları olan bir tıp uzmanlık dalı. Parapsikoloji ne? Zırvalardan, uydurma saçma sapan hezeyanlardan oluşan bir uyduruk şey. Bu ikisini hangi zeka yan yana getirip aynı kefeye koyar? Herhalde ileri zeka değil!

Bir de bir moda çıktı, "ben müslüman değilim! Müslüman gibi göründüğüme takılma!" Ya arkadaş sana kimse niye müslümansın diyor mu? Desek ne yapabiliriz yahu? "Niye müslümsün lan sen? Alayım mı paçanı şimdi aşağı" mı diyeceğiz yahu?

Madem müslüm değilsen senin ateizm ile ne alıp veremediğin olabilir? Madem müslüm değilsin, allaha inanmayanın derdi seni niye gerdi?

Ben artık bu müslüm milletinin iyice kafayı yemekte olduğundan emin oldum. Bir tane normal müslüm göremiyorum. Hepsi bunalımda, hepsi depresyonda. Hepsi kafayı yemiş, saçmalama modunda.

Lan bu kadar mı çabuk kendinizi imha edecektiniz be! Ben bile bu islam çökecek diyordum ama bu kadar çabuk ve hızlı çöküş sürecine gireceğini ummuyordum.

Ben ateistim ama müslümlerle mecburi dirsek teması içindeyim. Herifler bitik durumda. Hiç ümitleri yok, bunalımdalar ve çöküşü yaşamaktan acı içindeler. Erdoğan kazandı diye delice bir avuntu içinde saçmalıyorlar. Bununla moral bulmaya çalışıyorlar.

Lan Erdoğan kazandı da sen mi kazandın? İslam mı kazandı? :lol:

Bunlar öyle komikler, öyle zavallılar ki acınacak haldeler ama asla acımıyorum. Şeytan, pardon allah azapta gerek. Bunlar bu sonlarını kendileri hazırladılar. Bile bile kendilerini, insanları, herkesi ama herkesi aldattılar, kandırdılar, sömürdüler, yapmadıkları ahlaksızlık, çevirmedikleri katakulli, dümen, dalga dubara hiç bir şey kalmadı. Son derece ahlaksızlar. Her kötü sona layıklar. Beter olsunlar.

Sitelerde Paylaş

YILLAR ÖNCE...

yıllar önce, "analitik transformasyonel bilinç" adı ile bir kitap çıkaracaktım,o sıralar birisi de bu soruyu sormuştu,

tuz ruhu ve nane ruhu aklımda o zamandan kalmış bir şey...

"rayiha" ne demektir bilirmisin?

madde çekirdeğinde,atomun yapısında ve her ne zıkkımı düşünüyorsan,birisini baz al ve ayni değerleri başka bir şeye dönüştürmeye çalış bakalım sana ne diyecek...

aslında senin takılıp kaldığın nokta şu : bilinçsiz varlıklar nasıl olur da bir araya gelip bilinçli varlıkları meydana getirebilirler ? demi ? asıl mesele senin için bu...bunu bir türlü kabullenememem öyle değil mi ?

Sitelerde Paylaş

Buraya saçma sapan şeyler yazmak için gelenler artık usanç verdi. Parapsikoloji - psikiyatri ne ya? Psikiyatri belli başlı, bilimsel, teknikleri, bilimsel dayanakları olan bir tıp uzmanlık dalı. Parapsikoloji ne? Zırvalardan, uydurma saçma sapan hezeyanlardan oluşan bir uyduruk şey. Bu ikisini hangi zeka yan yana getirip aynı kefeye koyar? Herhalde ileri zeka değil!

sen hala babanın arko traş sabunu ile traş oluyorsun anlaşılan...

Uzun yıllardır sürdürülen bilimsel normalötesi araştırmaları, PEAR ve CSICOP türü kurumlarda artık belli sonuçlara ulaşıyor...

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/parapsikoloji/279150-parapsikolojinin-bilimsel-sorgulanmasi.html#ixzz3AxfdNj1H

hadi bu yazıyı oku da tartışalım...

Sitelerde Paylaş

aslında senin takılıp kaldığın nokta şu : bilinçsiz varlıklar nasıl olur da bir araya gelip bilinçli varlıkları meydana getirebilirler ? demi ? asıl mesele senin için bu...bunu bir türlü kabullenememem öyle değil mi ?

yok yaw...

o senin hüsnü kuruntun...

ben orayı geçeli epey oluyor,

bir zamanlar evrilip devrildiğime sudaki tek hücreli amipten primatlara evrimleştiğime inanıyordum ama zaman geçince kazın ayağının öyle olmadığını anladım...

Sitelerde Paylaş

yok yaw...

o senin hüsnü kuruntun...

ben orayı geçeli epey oluyor,

bir zamanlar evrilip devrildiğime sudaki tek hücreli amipten primatlara evrimleştiğime inanıyordum ama zaman geçince kazın ayağının öyle olmadığını anladım...

nasılmış kazın ayağı ? perdelimiymiş ?

buyur sen de bu başlığı incele ?

http://evrimagaci.org/fotograf/83/4381

PARAPSİKOLOJİ:

Yıllar geçtikçe bu tarz uçuk şeylerin var olmadığına giderek daha da inanan James Randi her türlü iddiaya karşı yine de açık görüşlü davranarak paranormal bir şeyi ya da olayı kanıtlayabilecek kişilere 1 milyon dolar vereceğini söylemiştir. Ancak başvuru yapan herkes başarısız kaldığından dolayı bugüne kadar kimse bu ödüle sahip olamamıştır.

James Randi bile bunca iddiayı gördükten sonra ''1 milyon doların hiçbir zaman kazanılacağını düşünmüyorum, çünkü günümüze kadar herhangi bir paranormal iddia için ikna edici bir kanıt görülememiştir'' demiştir.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen hala babanın arko traş sabunu ile traş oluyorsun anlaşılan...

:lol: Saçmalama bilader! Senin gibi zırvacı sahteci ruhçu bilmem parapsikopat birinden öğrenecek hiç bir şeyim yok benim. Sen bu zırvaları git keklere, aptallara anlat. Senin verdiğin linki tenezzül edip tıklamam bile. Zırvalara ayıracak iki dakikam bile yok.

Yav hayır, bu zırvaları burada, ateistforumda satabileceğinize dair nasıl bir umut besleyecek zeka düzeyindesiniz, anlamıyorun. Git müslüm sitelerine, astroloji siteleri var bir sürü, git oralara saçma alın, saçma satın. Ver hurafe al efsane gül gibi geçinin gidin. Ruhlardan konuşuuuun, cinlerden konuşuuuun, zırvalayın durun.

Ne cesaret ateistforuma gelip zırva, hurafe, saçma satmaya çalıştığınıza şaşıyorum. Hiç mi kafanız çalışmıyor?

Sitelerde Paylaş

:lol: Saçmalama bilader! Senin gibi zırvacı sahteci ruhçu bilmem parapsikopat birinden öğrenecek hiç bir şeyim yok benim. Sen bu zırvaları git keklere, aptallara anlat. Senin verdiğin linki tenezzül edip tıklamam bile. Zırvalara ayıracak iki dakikam bile yok.

Yav hayır, bu zırvaları burada, ateistforumda satabileceğinize dair nasıl bir umut besleyecek zeka düzeyindesiniz, anlamıyorun. Git müslüm sitelerine, astroloji siteleri var bir sürü, git oralara saçma alın, saçma satın. Ver hurafe al efsane gül gibi geçinin gidin. Ruhlardan konuşuuuun, cinlerden konuşuuuun, zırvalayın durun.

Ne cesaret ateistforuma gelip zırva, hurafe, saçma satmaya çalıştığınıza şaşıyorum. Hiç mi kafanız çalışmıyor?

İŞTE BU KAFALAR YÜZÜNDEN METAFİZİK ATEİZMİ BİTİRİYOR...

adamlar milyar dolarlar ayırıyor,ama bizim primadların zamanı yok..

oradaki iki kuruluşun harcama bütçe toplamı ülkemizin bütçesinden fazla,bliyormusun?

sevgili primadım...

Sitelerde Paylaş

İŞTE BU KAFALAR YÜZÜNDEN METAFİZİK ATEİZMİ BİTİRİYOR...

adamlar milyar dolarlar ayırıyor,ama bizim primadların zamanı yok..

oradaki iki kuruluşun harcama bütçe toplamı ülkemizin bütçesinden fazla,bliyormusun?

sevgili primadım...

PARAPSİKOLOJİ:

Yıllar geçtikçe bu tarz uçuk şeylerin var olmadığına giderek daha da inanan James Randi her türlü iddiaya karşı yine de açık görüşlü davranarak paranormal bir şeyi ya da olayı kanıtlayabilecek kişilere 1 milyon dolar vereceğini söylemiştir. Ancak başvuru yapan herkes başarısız kaldığından dolayı bugüne kadar kimse bu ödüle sahip olamamıştır.

James Randi bile bunca iddiayı gördükten sonra ''1 milyon doların hiçbir zaman kazanılacağını düşünmüyorum, çünkü günümüze kadar herhangi bir paranormal iddia için ikna edici bir kanıt görülememiştir'' demiştir.

Sitelerde Paylaş

milyar dolarlar

Aklı başında kimse zırva ve hurafelere beş dolar bile harcamaz adamım, saçmalama. Seni çok fena keklemişler. Parapsikoloji ve metafizik diye bir şeyler yoktur ve kimse bu zırvalar için iki dakika bile ayırmaz, iki dolar bile atmaz. Balataları sıyıranlar hariç.

Sitelerde Paylaş

PARAPSİKOLOJİ:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Parapsikoloji

kimsenin miiyar dolarlar harcayarak elde etikleri bulguları randinin 1milyon dolarına değişmesi söz konusu olmaz...

randi ve haverileri eğer önünüzdeki örnek ise,siz zaten bitmişsiniz...

7 ağustos 1928 de doğmuş dedem...

ah gidi gençlik ah...

Sitelerde Paylaş

Aklı başında kimse zırva ve hurafelere beş dolar bile harcamaz adamım, saçmalama. Seni çok fena keklemişler. Parapsikoloji ve metafizik diye bir şeyler yoktur ve kimse bu zırvalar için iki dakika bile ayırmaz, iki dolar bile atmaz. Balataları sıyıranlar hariç.

hazreti googleye danış adamım,en azından kaç ülkede kaç kuruluş var ve bütçeleri nelerdir öğrenirsin...

Sitelerde Paylaş

http://tr.wikipedia....i/Parapsikoloji

kimsenin miiyar dolarlar harcayarak elde etikleri bulguları randinin 1milyon dolarına değişmesi söz konusu olmaz...

randi ve haverileri eğer önünüzdeki örnek ise,siz zaten bitmişsiniz...

7 ağustos 1928 de doğmuş dedem...

ah gidi gençlik ah...

ÖDÜL halen geçerli ?

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

gir oraya - başvurunu yap ve 1 milyon doları kap ?

Sitelerde Paylaş

James Randi

Bu adam var ya, adamın hasıdır. Son derece zeki ve yaratıcı biridir. Müthiş yetenekli, müthiş kıvrak zekalıdır. Kendini hurafeler ile savaşmaya adamış gerçek bir kahramandır. Onun yaptığı büyük işleri anlatmakla bitmez. Çok maceraları ve kepaze ettiği çok şarlatan vardır. Belki bir sırası gelir biraz bahsederim.

Bu adama çok büyük saygı duyuyorum. Şu işe yaramaz insan yığınları içinden çıkmış pırlanta gibi bir zeka. Müthiş bir yetenek ve sınır tanımaz cesaret. Böyle bin tane insan daha olsa dünya tüm hurafelerden ve şarlatanlardan kurtulurdu.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...