Jump to content

Bu adam cehenneme gidecek

Recommended Posts

ya arkadaşlar,

ben olay sırasında ordaydım.

kafadan atmakla olmuyor bu işler...

hediyeyi verdikten sonra,

hiç istifini bozmadan sokağın sonundaki

camiye gitti o arkadaş.

çaktırmadan izledim ben de.

avluda abdest aldığı sırada da,

yanına bill gatesin,fidel castronun,

chavezin falan geldiğini gördüm.

o yüzden kimseyi dış görünüşüne bakıp

tekfir etmeyin hemen.

nurcu papazlar gibi

bunlar da gizli müslüman olabilirler. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Cehenneme kim gidecek Cennetle kimler ödüllendirilecek düşündürürcü değil sadece komik...

Eski dönemlerde Kudüsün(Jerusalem) uzaklarında Cenon yada Cenom dedikleri bir diyar varmış.Sönmemiş bir volkanın başında bekleyen cellatlar İbrani(Yahudi) mahkemesi tarafından ölüme mahkum edilen suçluları bu kızgın ateşin içine atarmış.Bu cezalandırma biçimi Nasıralı öksüz İsaya kadar devam etmiştir.İsa bu cezalandırma usülünü soyutlaştırıp, gerçek olan Cenomu yok edip insanların kafasına Cehennem fikrini yerleştirmiştir...Cennet yada göklerdeki babamızın krallığının yine arkasındaki baş isim İsadır...

Düşünürsek teknoloji aniden önümüze gelmedi...İnrenet çağına Dünya anidenmi girdi..İnsanlık bugüne kadar aşama aşama geldi.Dinler bu güne nasıl geldi tabiki onlarda aşama aşama geldi.İlkin İbrahim(Abraham) çıktı insanların yere çaktığı Tanrı deyerek taptıkları kazığı yada totemi aldı göğe yükseltti ve kutsal bir iki yalanla güzel bir yüceltti.Daha sonra oğlu İsak(İtzhak) İsakın oğlu Yakup(jakop), Yakubun 12 oğlundan biri olan Yusuf(Josep)

Yakubun diğer ismi İsrael 12 oğlu 12 kavim şu ana kadar her hangi cennet,cehennem,kutsal kitap yok sadece kulaktan duyma Tanrının kahramanlıkları ve mucizeleri anlatılıyor....Daha sonradan kitaplarda abartılarak yazılıcak olan kurtarıcı saçmalığı...

Kitapların temeli Musa ile başlıyor Muhammet ile bitiyor.Fazla uzatmıyayım uzun çalışmalar sonucu 4 tane mükemmel TArih kitabı ortaya çıkıyor.Boşuna Kelam,Şifre v.b. aramayın.TAbiki papağan gibi anlamadığınız dilde ezberleyip tekrarlarsanız her türlü anlam çıkarırsınız.Anlayarak oku o muhteşem çizgi romanları.....

tarihinde shemuel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

boyacıya araç hediye etmesi güzel bi hareket... tebrik etmek gerekli.Allah cömert insanları sever zaten

şu varki bu adam ın müslüman olmadığı belli değildir.müslümanda olabilir.

müslüman olmasa bile içinde insani duygular taşımaktadır

insanları sevmekte ve sevgi ve merhametle yaklaşmaktadır

bu adam ın ilerde müslüman olmicağı ne malum?

Allah iyi insanları hep sever ve korur

ateşte yakmaz.

başlığı açan arkadaş sanki şuan bu adamı cehennemde görmüş gibi yazmış.

çok kesin konuşmuş.adam daha dünyada.sende dünyadasın andromeda ağabeyi.

seninde müslüman olma ihtimalin var.

Sitelerde Paylaş
boyacıya araç hediye etmesi güzel bi hareket... tebrik etmek gerekli.Allah cömert insanları sever zaten

şu varki bu adam ın müslüman olmadığı belli değildir.müslümanda olabilir.

müslüman olmasa bile içinde insani duygular taşımaktadır

insanları sevmekte ve sevgi ve merhametle yaklaşmaktadır

bu adam ın ilerde müslüman olmicağı ne malum?

Allah iyi insanları hep sever ve korur

ateşte yakmaz.

başlığı açan arkadaş sanki şuan bu adamı cehennemde görmüş gibi yazmış.

çok kesin konuşmuş.adam daha dünyada.sende dünyadasın andromeda ağabeyi.

seninde müslüman olma ihtimalin var.

Kıvıracağınızı önceden bildiğim için "Şimdi müslümanın teki çıkıp "bu adam aslında gizli müslüman" derse hiç şaşırmayın." demiştim.

Şimdi sana bir soru: Bahsi geçn adam dinsiz veya Hristyan veya Yahudi halde ölürse İslam'a göre cehenneme mi gider, cennete mi?

Rica ederim vereceğin cevap kıvırtma olmasın.

Sitelerde Paylaş
Şimdi sana bir soru: Bahsi geçn adam dinsiz veya Hristyan veya Yahudi halde ölürse İslam'a göre cehenneme mi gider, cennete mi?

Rica ederim vereceğin cevap kıvırtma olmasın.

bu konuyla ilgili bilgi şurda:

http://www.imamhatip.com/kamusalalan/yahud...mi-t9495.0.html

Sitelerde Paylaş

Ağzıyla kuşta tutsa,hiç şansı yok, CEHENNEME!!

Sitelerde Paylaş
Yahu bu adam dedim, isa musa zamanındaki adam demedim.

Bahsi geçen adam nereye gidecek sen onu söyle.

kesin olarak bilemem.Allah bilir.çok karışık bi konu.ben bu başlıktan çekiliyorum. :blink:

Sitelerde Paylaş

Allah'ta ne yapacağını şaşırmıştır, bu davranıştan sonra cennetemi atsam?cehennememi atsam acaba?:)

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu Hristiyanlara da veya Musevilere de sorsanız aynı karşılığı alacaksınız : Bilmiyorum.

Hristiyanlara göre hem müslümanlar hem de museviler sonsuza kadar cehennemde yanacak çünkü İsa' yı Tanrı kabul etmiyoruz. Bizler onlara göre inançsızız.

Musevilere göre de hem Hristiyanlar hem Müslümanlar cehennemlikktşr çünkü son peygamber onlara göre Musa veya Davud' dur.

Romalılar İsa' nın Tanrı oglu oldugunu kabul etmediler, Museviler de İsa' nın babasız oluşunu. Onlara göre İsa annesinin zina sonucu ortaya çıkan gari meşru oğluydu.

Tarih uzun gece kısa...

Dileğim Edison gibi insanların cehennem gibi bir yere girmemeleri Ladin gibi insanların da cennete girmemeleri.

Sitelerde Paylaş
Doğru cevap aslında hiçkimsenin bir yere gittiğinin olmaması maalesef... Tüm bulgular ve deliller bu yönde... O yüzden bu dünyada yiyip yutanlara, bizi kandıranlara, millete sadaka dağıtırken ailelerini zengin edip saltanat sürenlere, gelir dağılımı adaletsizliklerine, kendilerini iki senede emekli edenlerin bizi ve çocuklarımızı 65 yaşında emekli etmelerine bu dünyadayken ve hayattayken fırsat vermeyelim; yoksa gerisi hikaye...
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...