Jump to content

Cübbeli Ahmet ---Allah´ın Yarattığı ilk mahluk nedir?

Recommended Posts

aynen!imansızlara ölünce ateş var!

hani bazı insanlar der ki! öldü ne güzel!!! kurtuldu derler

bektaşi demiş ki: Yooo şimdi tutuldu! :lol:

ömrü boyunca serbestti ne evinde annesine yardım etti ne babasına yardım etti serbestti

şimdi tutuldu!! demişler

insan vazifelenmeli! boş boş durmamalı! yoksa ahirette tutarlar adamı!!

vazife: ilmen-aklen-manen-vicdanen-insaniyeten-cemiyeten-örfen-kalben-aşken Yapılması MECBURİ olan işin adına vazife denir

onun için mukaddestir!

mukaddesatı tanımayan! adamı ahirette cehenneme atarlar

vazife mukaddes kabul edilmezse! ismen vazife olsada hakikatte ona vazife denmez!! uşaklık denir!!!

yani her halükarda allah RUHUNU - muhammedin de NURUNU cehennemde cayır cayır yakacak ? :D

imansızlar da gene onların ruhlarından ve nurlarından müteşekkil nede olsa ? :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bizim bildiğimiz Ateş cinsinden ateş yok

hamdım yandım piştim hazreti Mevlana hangi ateşle pişti! İman ateşiyle!!!

salat ateşiyle yandı! pişti. cehennemliklerin cehennem de pişeceklerini beyan edilen o ateş kelimesi de aynı salat kelimesin kök maddesinden gelmektedir. :)

Bi kere ateş zaten dünyada olan bir elemente verilmiş isimdir.

Ona benzer birşey yoksa zaten o ateş olmaz.

Kendinle çelişiyorsun.

Sitelerde Paylaş

e ben dünyada iyiyim....ölünce de diğer tarafda da iyi - ferah olurum o zaman...sıkıntı yok.

bu dünya da hased ile yaşayanlar ahirette maymun yılan akrep bedeni içinde olucaklar!!

insan muamelesi görmiycekler!!

insani hüviyetin değişmiyor!!! bedenin değişiyor insan olduğunu bildiğin halde o zillete mahkum ediliyor

2-) insan kırıklıklarla mahrumluklar asla asude mutlu huzurlu olamaz!

medem ki insansın kırıklıklar ve mahrumluklar mutlu olamazsın!

insanın cenneti keşfetmesi kendi huzurunu mutluluğunu keşfetme mesafesindedir

alemi nardakilerinde narı kesfetmesi kendi mutsuzluklarını sıkıntılarını keşfetme mesefasindedir!

sıkıldığın bunaldığın zaman işte cehennemdesin

sıkıntız rahat ferah ve içinde safa isen işte cennettesin

İnsanın son anında ahirete giderken ki hali ne ise o şekilde hasşr olucaktır

aranılan şey ölümün son anından ki durumdur!!! o anda ki vucud ile ahirete gidicen!!!

sonra cennet cehennem daha çoook sonra insanı allah daha bpek çok yede çalıştırır!

insan ölünce hayata atılır!!!!

bu dünyada iyiler merhametliler! ahirette en güzel yerler de! mevkilerde olucak! zengin olucaklardır!

imansızlar yaramazlar ise ahirette merhametrlilere göre daha az zengin olucaklardır!!

ahirette insan azabını ve mükafatını yine bu beden ile göreceklerdir

çünkü bu beden ile sen iylik ve kötülük yaptın

bu beden ile bunun güzelliğine yada tersine tadıcan yaşıycan

sonra taa sonra cennet cehennem var!!

bu dünyada adam olmayan yarın alemi berzahta adam olur! orada da olmayan cehennem de olur!!!

not: bana alemi berzah hayatı yoktur falan filan diye ayet getirme! alakası yok! ben o senin getirdiğin ayetleri 12 sene evvel biliyordum

Sitelerde Paylaş

yani her halükarda allah RUHUNU - muhammedin de NURUNU cehennemde cayır cayır yakacak ? :D

imansızlar da gene onların ruhlarından ve nurlarından müteşekkil nede olsa ? :D

kızım sen de var mı!

mevlana! iman ateşiyle yandığın da! cayır cayır mı yandı!! hah-hah hah haaaaa :lol:

heee naber cevap: hahahaahahahah

işte kafirler de cehennem de o ateşte yanmış gibi yanacaklar!! cayır cayır yanmıycaklar hah-hah-hah-haaaaa kamon :lol:

başka sorun kalmadı hah-hah-hah-hah-hah hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah

hah-hah-hah-hah-hah hah-hah-hah-hah-hah :lol:

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kızım sen de var mı!

mevlana! iman ateşiyle yandığın da! cayır cayır mı yandı!! hah-hah hah haaaaa :lol:

işte kafirler de cehennem de o ateşte yanmış gibi yanacaklar!! cayır cayır yanmıycaklar hah-hah-hah-haaaaa kamon :lol:

Bi kere ateş zaten dünyada olan bir elemente verilmiş isimdir.

Ona benzer birşey yoksa zaten o ateş olmaz.

Kendinle çelişiyorsun.

ahirette olan bir şeyin maddesinden! modelinden! cinsinden! bu alem de yoktur

biz bu alem de olduğumuz için! Allah bize bu alemdeki maddenin! yapıclığı ile misal verir

oranın cezası ile buranın cefası!!

oranın sefası ile buranın sefası!! bambaşka şeylerdir!

örnek :

cennette olanlar kafur içiçekler!

kafur dünya da içilen bir şey değildir! haşereli def eden bir maddedir!!!!!

cennetekilere bunu içirmeye kalksan!!! geberirler! perişan olurlar! mahvolurlar

o ne lan !!!!!!!!!!! içilir mi lan kaffur!!!!!!!! denir ! :lol: :lol: hah-hah-hah haaaaaaaaa :lol:

o zaman!! neden Allah!! kafur içicekler dedi!!

maddileştirirsen ! kafuru içersen geberirsin mahvolursun! ağzın burnun kayar

neden kafur dedi!

kafur maddesinin yapıcılığı şudur!

kafur haşeratı def eder!

cennet haşerelerden münezzehtir! safa-i kalbe sahip olanlar girer!!!

yani hulasa cennette girecek insanlar!!! haşere gibi birbirini sokan! yedi beni yedi diyen!! birbirine dır dır dır yiyen! insanlar değillerdir!!!!

Sitelerde Paylaş

O zaman ona ateş denemez...

Cevap 1: o zaman kaffur da denmezdi

Cevap 2: ( nasihat) suyun temizlemediği kiri! toprak (musibet) temizler

toprağın temizlemediği kiri de!!! ateş temizler

iyice kaynadı mı denir yahut nihayet yakın denir!! dimi

cehennem de tahihane-i küfürdür! küfrün temizlendiği yerdir

onun için ateş denmiştir!!

hem ateş denmesi! işin ne kadar mühim! ne kadar önemli bir şey olduğunu da! beyan etmek içindir

Sitelerde Paylaş

kızım sen de var mı!

başka sorun kalmadı hah-hah-hah-hah-hah hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah-hah

hah-hah-hah-hah-hah hah-hah-hah-hah-hah :lol:

cayır cayır yanma yoksa - ACI da YOKTUR....

varsa nur da yandı - allahın ruhu da yandı gitti. kül oldular !!!

Sitelerde Paylaş

Cevap 1: o zaman kaffur da denmezdi

Cevap 2: ( nasihat) suyun temizlemediği kiri! toprak (musibet) temizler

toprağın temizlemediği kiri de!!! ateş temizler

iyice kaynadı mı denir yahut nihayet yakın denir!! dimi

cehennem de tahihane-i küfürdür! küfrün temizlendiği yerdir

onun için ateş denmiştir!!

hem ateş denmesi! işin ne kadar mühim! ne kadar önemli bir şey olduğunu da! beyan etmek içindir

Yalnız kaffur da denmesin diyorum.

Ki insan en çok bilmediğinden korkar.

Ve araplar çöllerde değil kutuplarda yaşasaydı dondurmak çok mühim olacaktı.

Sitelerde Paylaş

Yalnız kaffur da denmesin diyorum.

Ki insan en çok bilmediğinden korkar.

Ve araplar çöllerde değil kutuplarda yaşasaydı dondurmak çok mühim olacaktı.

ne alaka! ateş en korkutucudur

bilmediğinden korkarsa dondurucu sağuyu bilmiyorlardı ondan korkmuş olsalarmış senin hayalin de

Sitelerde Paylaş

cayır cayır yanma yoksa - ACI da YOKTUR....

varsa nur da yandı - allahın ruhu da yandı gitti. kül oldular !!!

acı yoktur zaten!!! acı olur mu!!!!

mevlana yanarken nasıl yandıysa iman ateşiyle acıdı mı?

cehennemdekiler de cehennem ateşiyle yanacaklar ama mevlana gibi pişmiş olmıycaklar! başka türlü pişmiş olucaklar

yani aynı derece sahip olamıycaklar!! çünkü iman ateşi cehennem ateşinden daha kuvvetlidir yakıcıdır!!!

iman ateşiyle yanan

cehennem ateşiyle yanandan elbette daha hayırlıdır

Sitelerde Paylaş

acı yoktur zaten!!! acı olur mu!!!!

mevlana yanarken nasıl yandıysa iman ateşiyle acıdı mı?

cehennemdekiler de cehennem ateşiyle yanacaklar ama mevlana gibi pişmiş olmıycaklar! başka türlü pişmiş olucaklar

yani aynı derece sahip olamıycaklar!! çünkü iman ateşi cehennem ateşinden daha kuvvetlidir yakıcıdır!!!

iman ateşiyle yanan

cehennem ateşiyle yanandan elbette daha hayırlıdır

olsun...sonuçta acı yok...o zaman korkacak- endişelenecek bişi de yok....yan gel yat...boşver allahı

Sitelerde Paylaş

evet zalimler korksun insan haklarınını inletenler korksun! mahlukata nazarı hakaretle bakanlar korksun!

o zaman en çok müslümanlar korkmalı

bakınca şöle bi etrafa ?

ışid den tut - el kaide - bokoharam taliban - öso .....vs.vs.vs ve üyeleri - destekçileri - sempatizanları ?

+

islam ülkelerindeki yöneticiler - devlet adamları - onları oralara getirenler ? destekçileri - sempatizanları vs.vs.vs ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

CÜBBELİ YALAN SÖYLEMİYOR !!! adam GERÇEKLERİ KONUŞUYOR !!!

Hakime binti Ümeyme (R.A.V), Annesi Ümeyme (R.A.V) nın şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir:

Resulullah (S.A.S) in içine idrar yaptığı ağaçtan bir kabı vardı ki onu serir'in altına koyardı. Bir kere kalkıp o kabı aradığında bulamayınca: "Kap nerdedir?" diye sordu.

Buna cevaben "Habeşistandan Ümmü Seleme ile beraber gelen hizmetçisi Berre onu içti" dediklerinde, Resulullah (S.A.V) :

"Muhakkak ki o, ateşten büyük bir korunma ile korunmuştur." buyurdu.

(Taberanî, Mu 'cem-i Kebir, No:527,24/205, Heysemî, Mecmeu 'z-Zevaid, No:14014,8/484)

.

Esma b. Ebi Bekr dedi ki: Abdullah b. Zübeyr’e Mekke’de hamile kalmıştım, Medine’ye gelip, Kuba’ya yerleştim ve burada doğurdum. Sonra bebekle Resulullah’ın (aleyhissalâtu vesselâm) yanına geldim, bebeği alıp kucağına koydu, sonra bir hurma istedi, hurmayı ağzına alıp çiğnedi ve bebeğin ağzına tükürdü. Bebeğin içine giren ilk şey Resulullah’ın (aleyhissalâtu vesselâm) tükürüğü oldu. Sonra tahnik yaptı/hurmayı damağına sürüp, çocuğa dua etti ve Allah mübarek kılsın dedi.

Buhari (7/195), Müslim (2147).

.

Buharî Sarihi İmam-ı Allâme Bedruddin-i Aynî (Rahimehullah) Resulullah (S.A.S) in saçının, kanının, idrarının ve mübarek vücudundan çıkan her şeyin temiz olduğuna dair ulemanın ittifaklarını zikretmiş ve bunun aksini söyleyenlerin islâm dairesinden çıkacaklarından korktuğunu beyan etmiştir.

(Aynî, Umdetü'l-Karî, 3/35)

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine hadislerden mi kaynak getirip doğru olduğunu savunuyorsun. :lol:

29:51 Hayret! Bu ilahî kelâmı, kendilerine iletmen için sana göndermiş olmamız onlara yetmez mi? Kuşkusuz onda rahmet(imizin tezahürü) ve iman edecek kimseler için bir uyarı vardır.

2:25 Ama imana ermiş olup doğru ve yararlı işler yapanlara, içlerinden ırmaklar akan has bahçelerin kendilerine ait olacağını müjdele! Onlara ne zaman rızık olarak oradan bazı ürünler bahşedilse, "Bunlar, bize daha önce bahşedilenlerin aynısıymış" diyecekler. Çünkü onlara o(geçmişte tadılanlar)ı hatırlatacak şeyler verilecek. Onlar, orada tertemiz eşler bulacaklar ve orayı mesken edinecekler.

50:29 Benim verdiğim hüküm değişmeyecek; ve Ben kullarıma asla zulmetmem!"

Sitelerde Paylaş

(O Gün) cennet, Allah'a karşı sorumluluk bilinci duyanların görüş sahasına getirilecek ve hiç uzaklaştırılmayacaktır; (ve onlara;)

"Size vaad edilen (yer) budur!" (denilecek,) -"Allah'a yönelen ve O'nu her zaman aklında tutanlara (vaad edilen)-

insan kavrayışının dışında olduğu halde Rahman'ın ürpertisini duyan ve pişmanlık dolu bir kalp ile (O'na) gelmiş olan (herkese).

Bu (cennete) huzur içinde girin; bu, ebedî hayatın başladığı Gündür!"

Onlar orada arzu ettikleri her şeye sahip olacaklar, ama (bilsinler ki) katımızda daha fazlası da var.

BU(GÜN hakikati inkar ede)nlerden önce -onlardan çok daha güçlü olan- kaç nesli yok ettik: ama (her ne zaman azabımız başlarına geldiyse) yeryüzünde gezginler gibi dolaşıp sığınacak bir yer aradılar.

Bunda şüphesiz kalpleri açık olanlar, (yani) uyanık bir zihinle kulak verenler için bir uyarı vardır;

ve Bizim gökleri ve yeri ve aralarındaki her şeyi altı devrede yarattığ(ımızı) ve bizi hiçbir yorgunluğun etkilemedi(ğini bilenler için).

O HALDE (ey müminler,) onların söyleyebilecekleri her şeye karşı sabırlı olun ve güneşin doğmasından ve batmasından önce Rabbinizin sınırsız ihtişamını yüceltin ve hamd edin;

geceleri ve her namazın sonunda O'nun şanını yüceltin.

Ve (ölüm) çağrısında bulunan Allah'ın (sizi) yakından çağıracağı o Güne (daima) kulak verin;

(ve kendi kendinize düşünün) bütün (insanoğlunun) nihaî çağrıyı gerçekten duyacağı Gün(ü), (ölümden) hayata dönecekleri Günü.

Gerçek şu ki, hayat veren ve ölümü getiren Biziz; her yol, Bizim katımızda menziline varır,

onlar (Allah'ın hükmüne doğru hızla) koşarken yeryüzünün çepeçevre yarılıp parçalanacağı Gün: bu toplanma, Bizim için kolay olacaktır.

Biz onların, (o yeniden dirilmeyi inkar edenlerin) ne söylediklerini iyi biliyoruz; ve sen onları hiçbir şekilde (inanmaya) zorlayamazsın. Ama sen yine de Benim uyarımdan korkabileceklere bu Kur'an aracılığıyla hatırlatmada bulun. (QAF 31-45)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...