Jump to content

Kimse Cehennemde sonsuza kadar kalmaz

Recommended Posts

• İleti 401
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir zamanlar ateisttim...

Ya bilader, siz müslümler niye bu kadar yalancının, sahtecinin allahısınız? Bu kuyruklu yalanına inanacak bir saftiriğin olabileceğini düşünüyorsan, sen saftiriğin en önde gidenisin. Senin bu yalanına sivrisinekler bile inanmaz. İnanacak bir embesil varsa şaşarım!

Dürüst ol, harbi ol, mert ol. Sen ateist mateist değildin. Hiç bir halttan çakmayan gerinin tekiydin. Ateizm ne, din ne, hiç bir halt bilmezdin. Sonra ya bir abi ile tanıştın, ya rüyanda ak sakallı bir amca gördün, lan dedin dur ben müslüm olayım, ve oldun!

Senin yavan, adi, bayağı ve sıradan saçma sapan CV'in bu. Öyle ateisttim mateisttim diye kendini bir halt zannettirmeye kalkma.

Bu embesillere göre ayyaş içmemeye tövbe eder namaza başlar, bir zamanlar sıkı ateistti olur. Lan ayyaş geri zekalı, alkolik! Nesi ateist bunun?

Kafayı üşütmüştür, keçileri kaçırmıştır, sığınacak dinden başka yer bulamaz, tutar müslü olur, yine: "Bir zamanlar ateistti!"

Lan bi gidin, bi bitin ulan, bi bitin be! Bıktık yalancılığınızdan, sahtekarlığpınızdan, ikiyüzlülüğünüzden be! Takiyye paçalarınızdan akıyor, batırdınız ortalığı! Bi mert, dürüst olun be!

Sitelerde Paylaş

Sen burada materyalizzz ateist görmekten başka türlü ateistlerin olabileceğini hiç aklına getirmemişsin.

Sorun burada...

Bak iyi hatırlattın. Şu imzayı biraz genişleteyim. ^_^

Bazı şeyleri akıl süzgeçinden geçirip ateist olmak yada kalabilmek akla yapılmış en büyük ihanettir.

Lafa bak! İnsan bazı şeyleri akıl süzgecinden geçirmeyecek de nereden geçirecek?

Sitelerde Paylaş

Bazı şeyleri akıl süzgeçinden geçirip ateist olmak yada kalabilmek akla yapılmış en büyük ihanettir.

Lafa bak! İnsan bazı şeyleri akıl süzgecinden geçirmeyecek de nereden geçirecek?

Sana bunu daha öncede yazmıştım.

Makarna süzgecinden geçir.

Şu söz çook doğruymuş...

Ne kadar anlatırsan anlat anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Sitelerde Paylaş

Sana bunu daha öncede yazmıştım.

Makarna süzgecinden geçir.

Şu söz çook doğruymuş...

Ne kadar anlatırsan anlat anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Ne kadar aptalsın, söyleyeceğin her vecizenin sana döneceğini bile hesap edemiyorsun. Gerçi aklı kullanmayı akla ihanet gören birisi için ne kadar anlatırsak anlatalım farketmez, aklını kullanamayan birisi ne kadar anlayabilir ki?

Olguları anlamak için aklını değil de nereni kullanacaksın?

Sitelerde Paylaş

Ne kadar aptalsın, söyleyeceğin her vecizenin sana döneceğini bile hesap edemiyorsun. Gerçi aklı kullanmayı akla ihanet gören birisi için ne kadar anlatırsak anlatalım farketmez, aklını kullanamayan birisi ne kadar anlayabilir ki?

Olguları anlamak için aklını değil de nereni kullanacaksın?

Şu mııhteşem aklını kullan da şu boya'dan Tanrı'nın olamayacağı sonucunu açıkla. ^_^

Sitelerde Paylaş

Şu mııhteşem aklını kullan da şu boya'dan Tanrı'nın olamayacağı sonucunu açıkla. ^_^

ne sayıklıyorsun sen yaw ? bi tutturdun boya boya ? hayırdır oto kaporta boyacısı mısın ?

ne diosun ? kaynak getir görek bi hele ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onu gidip Turan Dursun'a soracaksın. Bana başkalarının laflarının hesabını soramazsın, bak ben sana falan şunu demiş, hadi bunun hesabını ver diyor muyum? Ben bizzat senin salaklıklarını gösteriyorum.

Bazı şeyleri akıl süzgecinden geçirmek nasıl akla ihanet oluyor, bir anlat bakalım. Sen bazı şeyleri nerenden geçiriyorsun da aklına ihanet etmemiş oluyorsun?

Sitelerde Paylaş

Onu gidip Turan Dursun'a soracaksın. Bana başkalarının laflarının hesabını soramazsın,

:lol:

Bazı şeyleri akıl süzgecinden geçirmek nasıl akla ihanet oluyor, bir anlat bakalım. Sen bazı şeyleri nerenden geçiriyorsun da aklına ihanet etmemiş oluyorsun?

E dedik ya sen makarna süzgecinden geçir. ^_^

Sitelerde Paylaş
materyalizzz ateist

Bu da kaçırdı keçileri... Lan sizin bir tane düzgününüz yok mu müslümler? Hep mi balatalar kaçırıyor? Siz böyle kafayı yiye yiye ne hale geleceksiniz? Durumunuz çok vahim!

Gerçi beter olun. Size zerre kadar acımıyorum. Aynen böyle devam edin, arabın uyduruk allahına sahip çıkın. Çok iyi gidiyorsunuz, aferin. Sizi hep böyle çukurlarda görmek istiyorum. Çok yakışıyorsunuz. Çukur ve müslümler... Ayrılmaz ikili...

Sitelerde Paylaş

Gidecem elbet benimde işim gücüm var.

Cevapla. :D

Utanmaz arlanmaz Al sana boya :D tut şunun ucunu boyuyalım abi. kız peygamberin moho ne diyor bi bak.

allahın pisliyi üzerine olsun emi. bidaha sana bu başlıktan cevap vermicem burayı yeterince kirletin bari boyuyalım temiz olsun :lol:

vY2Eqp.jpg

6YV203.jpg

Sitelerde Paylaş

münkirin ateistin itikadın da: her hadise diğer bir hadisenin vucudu ile kaimdir

örneğin : sen bir hadisesin! senin vucudun! babanin vucudu ile kaim! baban da bir hadise oda dedenin vucudu ile kaim!

Bizim İtikadımız da ise: her hadise herşey Allah ile kaim! onun aşkıylada daimdir!

herşey bu kaideye asliye tabidir! yaratılan herşey Allahın aşkıyla daimdir!

mesela: cep telefonundan! filme çektiğin geçmiş zamanı ve mekanları konuşmaları dinlersin! hem de zamansız mekansız! istediğin zaman ve istediğin yerde! izler ve dinlersin! hilkati alem geçmişi muhafaze ettiğindengeçmiş yok olmamıştır Allahın aşkıyla daimdir!!!

Bu safsatalar da mi senin, değilse şeyhin kim? Safsatalarını, onun bunun safsatalarına değil, ana safsatalara, yani kuran ayetlerine ve/veya hadislere dayandıracaksın.

yani "Allah sonsuz olduğundan! yarattığı herşey de sonsuzdur! onun için sonsuz denmiştir"

"Yarattığı her şey, yani; dünya, evren, insanlar ve tüm mahlukat sonsuz, ölüm yok, kıyamet yok, ahiret yok, cennet-cehennem yok. Hal böyle olunca tanrı ya da gerek yok, çünkü her şey tanrı oldu"

Evet, ya kuran ayetleri ve hadislerle tezini ispatlayacaksın ya da tükürdüğünü yalayacaksın.

Cehennemin sıfatları: Hased, kin, kibr, adavet, bugz, ucub, hırs

bunlar ateştir azaptır! kimde kin vardır huzuru yoktur azaptadır

Bunlar cehennemin sıfatlarıysa senin gibi münafık cehennemliklerin sıfatları nelerdir, acaba?..

Her ne kadar cehennemi-cenneti, ahireti yok ettiysen de, maksat muhabbet olsun diye devam edelim.

Cehennemlikleri, cehennem azaphanesinden kurtarmak için olmadık yorumlar yaparken, cehennemle aynı sonsuzlukta olan cennet kerhanesinden, cennet ahalisini kurtarmak için neden kılını kıpırdatmıyorsun? Seni gidi kerhaneci seni...

Sitelerde Paylaş

Bu safsatalar da mi senin, değilse şeyhin kim? Safsatalarını, onun bunun safsatalarına değil, ana safsatalara, yani kuran ayetlerine ve/veya hadislere dayandıracaksın.

"Yarattığı her şey, yani; dünya, evren, insanlar ve tüm mahlukat sonsuz, ölüm yok, kıyamet yok, ahiret yok, cennet-cehennem yok. Hal böyle olunca tanrı ya da gerek yok, çünkü her şey tanrı oldu"

Evet, ya kuran ayetleri ve hadislerle tezini ispatlayacaksın ya da tükürdüğünü yalayacaksın.

Bunlar cehennemin sıfatlarıysa senin gibi münafık cehennemliklerin sıfatları nelerdir, acaba?..

Her ne kadar cehennemi-cenneti, ahireti yok ettiysen de, maksat muhabbet olsun diye devam edelim.

Cehennemlikleri, cehennem azaphanesinden kurtarmak için olmadık yorumlar yaparken, cehennemle aynı sonsuzlukta olan cennet kerhanesinden, cennet ahalisini kurtarmak için neden kılını kıpırdatmıyorsun? Seni gidi kerhaneci seni...

ölüm yok ahiret yok cennet cehennem yok demedim ki!

Ama allaha göre bunların hiç bir yok tabi ki!

Arapça dilinde olan bir kelimenin diğer dillerde karşılığı yok ki!

mesela arapça merhaba demenin bir manası da: Allah cennetteki mekanını genişletsin demektir!

var mı başka bir dilde merhaba kelimesin karşılığı olan bir kelime!!!!

peygamberimiz ashabına iltifat ederdi merhaba derdi! Allah cennetteki mekanını genişletsin! ashabı da merhab ya resüllaha

Genişledi ya resülüllah derdi!

dünya da cennettir! birde Özel cennet var orası ayrı!! sen cennetti alayı kerhane mi sandım ey sofu ve ey atesit heee!!! :o

ve insanın kendi iklim-i Vucudunda de cennet cehennem vardır!

sıkılıyorsan vucudunun cehennemindesin sıkılmıyorsun vucudun cenettindesin!

işte böyle

Allah ebediyse onun yarattığı herşey de ebedidir bu kadar basit

bütün yarttıkları Allah ile kaim! onun aşkıyla daimdir nokta!

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kimlerin çocukların mı ? delilerin mi?

deliler mesul değildir!

peygamberimiz hazreti Aliye söyle demiş: Ya Ali dikkat edin kameri ayların 1 ile 10 cu günü eşin hamile kalmasın!

ilerde çocuğun Deli olma ihtimali vardır

neden ya Resülüllah

O gün cinnilere ayrılmış bir gündür demiştir!!

belki Fen mevzuuna bu girmiştir!!! kameri ayların 1 ile 10cu günü hamile olmamalı Eşin!!

Tamam,dış etkenlerle çeşitli anomaliler olabilir.Fakat bunların ötesinde ilk ve en büyük sebep Allah,onun yaratması,iradesi.İstemese sorumlu olmayan grup olmaz.Zaten melekler,hayvanlar var.Acaba mesul olmayan insanlar niye var?Sınava dahil edilmeyen bu tür insanların başkalarıyla ilişkilendirilmeden kendilerine bakan yaratılış gayelerinden bahsedilebilir mi?Bunun hikmetini soruyorum.İstersen deli de,istersen kısmen ehli fetret..

Konuyla alakasız yazıyorum bu arada, cevaplamayabilirsin.

Mesela deli, ailesi ve ya çevresi için imtihan unsuru.Ama insanlardan bir insan,ruhu var,özel,tek.O zaman yalnızca onu ilgilendiren bir gaye de vardır,o nedir?

Muhyiddin Arabi bir hadisin beyanında:

''Mahlukatı yarattım ki,bana bir ayna olsun ve o aynada cemalimi göreyim.'' demiştir.Burada tüm yaratılanlar adına bir maksat görmekteyiz.Daha spesifik olsun,insanlar ve cinler Allah'a ibadet etmeleri için yaratılmış.Başka ayetlerde ve hadislerde de farklı açıklamalar var.Bilinmek isteyen saklı bir hazine,Allah'ın isimlerinin gereği yani Allah olmasının,sanatçı-sanat eseri vb. bunlara rağmen insanın yaratılışında büyük bir giz var sanki çünkü Allah meleklerin yeryüzünde fesat çıkaracak,kan dökecek birisini mi yaratacaksın sorusunu sizin bilmediklerinizi ben bilirim diyerek yanıtlamış.

Sitelerde Paylaş

Tamam,dış etkenlerle çeşitli anomaliler olabilir.Fakat bunların ötesinde ilk ve en büyük sebep Allah,onun yaratması,iradesi.İstemese sorumlu olmayan grup olmaz.Zaten melekler,hayvanlar var.Acaba mesul olmayan insanlar niye var?Sınava dahil edilmeyen bu tür insanların başkalarıyla ilişkilendirilmeden kendilerine bakan yaratılış gayelerinden bahsedilebilir mi?Bunun hikmetini soruyorum.İstersen deli de,istersen kısmen ehli fetret..

Konuyla alakasız yazıyorum bu arada, cevaplamayabilirsin.

Mesela deli, ailesi ve ya çevresi için imtihan unsuru.Ama insanlardan bir insan,ruhu var,özel,tek.O zaman yalnızca onu ilgilendiren bir gaye de vardır,o nedir?

Muhyiddin Arabi bir hadisin beyanında:

''Mahlukatı yarattım ki,bana bir ayna olsun ve o aynada cemalimi göreyim.'' demiştir.Burada tüm yaratılanlar adına bir maksat görmekteyiz.Daha spesifik olsun,insanlar ve cinler Allah'a ibadet etmeleri için yaratılmış.Başka ayetlerde ve hadislerde de farklı açıklamalar var.Bilinmek isteyen saklı bir hazine,Allah'ın isimlerinin gereği yani Allah olmasının,sanatçı-sanat eseri vb. bunlara rağmen insanın yaratılışında büyük bir giz var sanki çünkü Allah meleklerin yeryüzünde fesat çıkaracak,kan dökecek birisini mi yaratacaksın sorusunu sizin bilmediklerinizi ben bilirim diyerek yanıtlamış.

deliyi ilgilendiren kendisi için her hangi bir gaye yok! eğer gayesi olsaydı, o zaman deli yaratmazdı Allah onu!

deliler mesul değildir demiş! bir mesuliyetleri yok! sorumlu değillerdir! diyor Allah!

hastalar! hastalıklarının manasıyla da alakası vardır!

deli nedir? Düşüncesi Bozuk insan!

düşünmek ne demek= Olanı görmek demektir! OLANI görüşleri bozuk!

deli ne vakit! alem-i ezel de! elestü bezmin' deki hitabı hatırlarsa! o zaman düşüncesi düzelir! insan olur! işte o zaman mesul olur!

onun için Dedeleriz Deliler musiki ile tedavi olabilir demişlerdir! vakıf kurmuşlardır her öğün musiki heyeti delilere musik çalmışlardır, o sıra da avrupa! delileri cin çarpmış diyerekten! yakıyordu ve bir de seyrediyordu! deli nasıl yanar diye :D hay allahım ya :)

Muzik ruhun gıdasıdır

Allahın: Ben sizin Rabbiniz değil miyim! o çok nazik hitabının! bütün eşyalarca zapt edilmiş! gizlenmiş haline! ve zaman zaman tecellisine musiki derler

onun için deliler! ne de olsa bu hastalıkları manasıyla da alakalıdır diyerek! musiki ile tedavi olur diyerekten! musiki fazlı kurmuşlardır! eski halkımız! eski dedelerimiz! para verip sabahleyin musiki heyeti: öğlen başka musiki heyeti! akşam başka musiki heyeti tutmuşlardır vakıf kurarak eskiden!

yani deli insan mesul değil diyor Allah! alemi ezeldeki hitabı hatırlatırsa Allah ona! işte o zaman normal insan olur mesul olur! Allah bilir yani

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ölüm yok ahiret yok cennet cehennem yok demedim ki!

Ama allaha göre bunların hiç bir yok tabi ki!

............................................................................

Asıl saçmalıkda burada zaten; yaratılan her şeyi, bu dünyada, Allah gibi ebedileştirip, böylece kıyameti-ahireti, olümü-dirilişi yok ettikten sonra cennet ve cehennemden bahsedebiliyorsun.

Sen, ne dediğini bilecek, sorgulayacak, algılayacak kapasitede olsaydın, diğer bir deyişle; ağzından çıkanı kulağın duysaydı, altından kalacağın o sözü etmez ve benzerlerini sıralamaya devam etmezdin. Bu nedenle, ettiğin hikmetli :lol: o sözün, dalkavukluğunu yaptığın İslam açısından ne kadar kafirce bir söz olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Her na kadar sana laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zor olsa da...

..................................................................

işte böyle

Allah ebediyse onun yarattığı herşey de ebedidir bu kadar basit

bütün yarttıkları Allah ile kaim! onun aşkıyla daimdir nokta!

Allah ebediyse ne demek? Şüphen mi var? Münafıklığını iyice belgeliyorsun...

Yok yok, o kadar basit değil, noktayı koyamamışsın. Allahın diğer zatı sıfatlarını unutmuş ve çok ayıp etmişsin. Senin gibi bir "dindar"a yakıştıramadım. Ben sana yardımcı olayım:

Allah ezeliyse onun yarattığı her şey de ezelidir.

Allah bir ise, onun yarattığı her şey de birdir

Allah kaim ise, onun yarattığı her şey de kaimdir

Allahın varlığı kendinden menkul ise, onun yarattığı her şeyin de varlığı da kendinden menkuldür.

Allah, kendinden başka hiç bir şeye benzemiyorsa, onun yarattığı her şey de kendinden başka hiç bir şeye benzemez. Nokta. Bu kıyağımı da unutma...

dindar:

"Allah sonsuz olduğundan! yarattığı herşey de sonsuzdur! onun için sonsuz denmiştir"

ilkeli

Bunun adı tek kelimeyle şirktir. Hem de yaratıkların sayısınca şirktir. Şirk affedilmezdir.

Evet, ya kuran ayetleri ve hadislerle tezini ispatlayacaksın ya da tükürdüğünü yalayacaksın. bay "dindar" namlı münafık.

Sana, Münafık diyorum, kerhaneci diyorum hiç oralı olmuyorsun. Benliğini bayağı bi terbiye etmiş gibisin... Amma velakin Müslüman olduğunu iddia eden hiç bir Müslümanın savunamayacağı safsatanı, kör inatla savunmaya devam edebiliyorsun. Bu ne iş

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...