Jump to content

Kimse Cehennemde sonsuza kadar kalmaz

Recommended Posts

Nasıl vermez? Kuran'a göre Muhammed'e inanmayanlar, Muhammed yalancıdır diyenler sonsuza kadar cehennemde yakılmayacak mı?

Durum onu gösterebilir ama bu senin cehenneme kesin gideceğinin kanıtı var mı? Belki doğruyu bulup bir çok Müslümandan daha doğru bir Müslüman olacaksın? Belki ben sapacağım? Gidin en yakınınızdaki cami imamına sorun hiç biri ben kesin cennete gireceğim diyemez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 401
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlginç bir durumla karşı karşıyayız.

Ateistlerin forumunda üç müslüman tartışıyor. Ve anlaşamıyorlar.

Üç müslüman bile kendi kitap ve hadislerinde anlaşamazken 1.5 milyar müslümanın anlaşamaması gayet doğal.

Evet ilginc bi durumla karsi karsiyayiz bakalim neler olacak : )))))

Sitelerde Paylaş

Sagduyu kuranda derki kim peygambere efendimiz der ise o musriktir der.Ikileme diyelim sen anla.Ben inanmiyorum bir tanrinin insani diri diri yakacagina.Isin kisacasi bu isin icinde bir is var.Peygamber denilen zirtapozu devre disi birakmak.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pygamberi dogrudan devre disi birakan bir ayet varmidir sevgideger ateist arkadaslarim?Allah kuluna yetmezmi diyen ayetler varken degilmi ama?

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Durum onu gösterebilir ama bu senin cehenneme kesin gideceğinin kanıtı var mı? Belki doğruyu bulup bir çok Müslümandan daha doğru bir Müslüman olacaksın? Belki ben sapacağım? Gidin en yakınınızdaki cami imamına sorun hiç biri ben kesin cennete gireceğim diyemez.

Kuran'da inanırın düşünce özgürlüğü yoktur. Bakın:

AHZAP 36

Ve mü'min erkek ve mü'min kadının, Allah ve O'nun Resûl'ü, onlar için bir işin olmasına hükmettiği (karar verdiği) zaman, kendi işlerinde seçim hakkı olamaz. Ve kim, Allah ve O'nun Resûl'üne asi olursa (itaat etmezse), o taktirde apaçık bir dalâlet ile sapmış olur.

Ayrıca Kuran'da "kâfir" in tanımı açıktır, bakın:

Maide 44

Biz, içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat'ı indirdik. Kendilerini (Allah'a) vermiş peygamberler onunla yahudilere hükmederlerdi. Allah'ın Kitab'ını korumaları kendilerinden istendiği için Rablerine teslim olmuş zâhidler ve bilginler de (onunla hükmederlerdi). Hepsi ona (hak olduğuna) şahitlerdi. Şu halde (Ey yahudiler ve hakimler!) İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Ayetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

Bu ayetlerden anlıyoruz ki, Türkiye'de ve benzer tutumda olan ülkelerdeki müslümanların %90'ı kafirdir.

Sitelerde Paylaş

Pygamberi dogrudan devre disi birakan bir ayet varmidir sevgideger ateist arkadaslarim?Allah kuluna yetmezmi diyen ayetler varken degilmi ama?

Biz, elçileri(mizi) yalnızca müjdeci ve uyarıcı olarak göndeririz: bu nedenle, iman edip doğru ve yararlı işler yapanlar ne korkacak ne de üzüleceklerdir; 6:48

mesajlarımızı yalanlayanlara gelince, onlar işledikleri bütün günahkarca fiillerden dolayı azaba çarptırılacaklardır. 6;49

Sitelerde Paylaş

Kafa kesme konusu lursa hemen saniyesinde anlaşırlar.

İnanc(ınız)dan dolayı size karşı savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan sürmeyen (inkarcılara) gelince, Allah onlara nezaketle ve adaletle davranmanızı yasaklamaz: çünkü Allah adil davrananları sever. 60:8

tarihinde hawloo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu şimdi belki sonradan müslüman olacabilir, müslüman sapabilir falan diye kıvırmayı bırak. Biz kişinin öldüğü andaki durumundan bahsediyoruz. Aslında sen de bunu bal gibi biliyorsun da bilmemezlikten gelip şark kurnazlığı yapıyorsun.

Muhammed'e inanmayan, yalancı diyen birisi öldükten sonra sonsuza kadar yakılmayacak mı?

Sitelerde Paylaş

nanc(ınız)dan dolayı size karşı savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan sürmeyen (inkarcılara) gelince, Allah onlara nezaketle ve adaletle davranmanızı yasaklamaz: çünkü Allah adil davrananları sever. 60:8

Tevbe/5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Benim verdiğim ayet senin ayeti hükümsüz kılar.

Sitelerde Paylaş

Tevbe/5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Benim verdiğim ayet senin ayeti hükümsüz kılar.

Zaten sana bunun cevabı bilmem kaç kere verilmiştir buna adım gibi eminim.

+ Ali İmran 7

tarihinde hawloo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

+ Ali İmran 7

Bana din satıcılarının, sakallı şarlatanların laflarını getirme. Herifte beyin olmadığı görünüşünden belli, bu herif de düşünebilecek tip var mı bir baksana. Her hali ben bir din satıcısıyım, şarlatanım diye bas bas bağırıyor.

Tevbe suresi sondan 2. suredir ve bu suredeki hükümler öncekilerle çelişirse, öncekiler iptal olur.

Ayette açıkça bulduğunuz yerde öldürün diyor, yakalananlar ise ancak müslüman olduktan sonra serbest kalabiliyor.

Tevbe/29. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

Hristiyanlar ve yahudiler bile kellelerini ancak haraç vererek kurtardığı bir durumda diğerlerinin halini sen düşün artık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...