Jump to content

Kardeşimin beynine yükledikleri virüssavar

Recommended Posts

öncelikle şunu söylemem gerek ki, kardeşim ve tüm ailem beni müslüman zannediyor.

geçen gün yemek yerken kardeşimle konuşuyorduk (başka kimse yok evde) laf arasında ben: "peygamberimizin kaç eşi vardı biliyor musun" diye sordum. o da anında cevabı yapıştırdı: "bilmiyorum" bunun üzerine ben bişey demedim, bu on saniye kadar düşünü ve bu sefer de: "kaç eşi olduğunu bilmiyorum ama o eşlerini hep koruma amaçlı almış, günümüzde bazı kafirler bunu reddediyolar sırf saldırmak için" dedi.

ben bunu duyunca şaşırdım çünkü aynı anne-baba beni de yetiştirdiği halde bana hiç: "peygamber çok eşi var ama eşlerini koruma amaçlı aldı" dememişlerdi. ben de: "peki eşlerinin isimlerini biliyomusun" diye sordum, anında cevap verdi: "hayır hiç bilmiyorum kim olduklarını, neden sordun" dedi, ben de hiçç diye geçiştirdim.

bir bilgisayar temiz olursa, temiz çalışır. ama bu yeterli değildir, bilgisayarı internet alemine çıkarmadan önce bir de virüssavar yüklemelisiniz ki gelen saldırılara karşı koyup eski temiz çalışan hâlini koruyabilsin.

bir çocuğa islamın sadece iyi yüzünü gösterirseniz, temiz inanır. ama bu yeterli değildir, çocuğu internete salmadan önce, yani üniversite gibi dinsiz-kafir(!) arkadaşlarla dolu yaban ellere göndermeden önce ona bir de virüssavar yüklemelisiniz ki, arkadaşlarından duyduklarına karşı kendini savunup: "temiz inanan" hâlini hep koruyabilsin.

kardeşlerimize ve bize bu gerçekler hiç öğretilmedi, ama görünen o ki kardeşime peygamber eşleri konusunda tek bir şey öğretilmiş, o da: "peygamber eşlerini koruma amaçlı aldı, gerisini boşver"

buyüzden ben kardeşime gerçekleri anlatsam da inanmayacak çünkü zaten virüssavar anında devreye girip: "bunları söyleyen kişi kafirdir, sen zaten o karıların koruma amaçlı alındığını biliyosun, dinleme onu!" diyecek. ama eğer bu virüssavar kurulmamış olsaydı, kardeşim gerçekleri öğrenince şoka uğrayabilirdi.

benim beynime kurdukları virüssavar iyi update edilmemiş ki, birçok konuda beynimi yıkadıkları hâlde kimse bana peygamberin bu kadar çok karısı olduğunu hiçbir zaman öğretmedi. bu konu hiç açılmadı bana. çooook uzun yıllar sonra öğrendim bunu ve şoka uğradım.

-----------------------------------------------

şimdi bu sitede müslüman arkadaşlar da var, size tavsiyem çocuğunuza iyi virüssavar kurun.

mesela geçmişte üretilen: "ben bilmem, alim bilir" virüssavarı çok etkili ve hâlen kullanımda, bu virüssavar konusunda kimsenin kuranı araştırmamasını-sorgulamamasını sağlıyoruz.

ama siz garantici olmak istiyosanız, günümüzde yeni üretilen: "tüm islam tarihi uydurmadır-çarpıtmadır" virüssavarını da yükleyin çocuklara, böylece duydukları herşeyi default olarak silip atarlar. 2000'li yıllarda üretilmiş etkili bir virüssavar.

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"peygamber eşlerini koruma amaçlı aldı, gerisini boşver"

kardeşine şunu sor madem öyle :

madem peygamber eşlerini korumak amaçlı aldı - neden ölürken "benden sonra peygamerin eşlerini nikahlamak olmaz" dedi ve onları arkasında DUL olarak bırakıp gitti ?

peygamberden sonra kim koruyacak onları _?

korumak için NİKAH şart idiyse.....muhammedden sonra NİKAHSIZ kalan kadınlar KORUNAMAMIŞ olmuyorlar mı ?

şunları da ekleyebiliriz..:

9 yaşındaki ayşeyi babası ebubekir koruyamıyormuydu da muhammed nikahına aldı ?

kuranda 4 kadına izin vardır...muhammet neden 15 - yahut 18 kadın aldı ? kurana karşı gelmek demek değil midir bu ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bende biliyordum bu koruma amaçlı meselesini. ama her gece biriyle sevişmek için onlara sıra verdiğini bilmiyordum. ne kadar masum düşünmüşüm..

ne kadar yüklerlerse yüklesinler illa ki açık bıraktıkları yer olacak. o kadar çok pisliği var ki hepsini kapatmaları mümkün değil. kardeşinden umudunu kesme , kulağına yapabildiğince gerçekleri fısılda. bir zaman sonra oda düşünmeye başlar belki ?

Sitelerde Paylaş

madem peygamber eşlerini korumak amaçlı aldı - neden ölürken "benden sonra peygamerin eşlerini nikahlamak olmaz" dedi ve onları arkasında DUL olarak bırakıp gitti ?

peygamberden sonra kim koruyacak onları _?

korumak için NİKAH şart idiyse.....muhammedden sonra NİKAHSIZ kalan kadınlar KORUNAMAMIŞ olmuyorlar mı ?

şunları da ekleyebiliriz..:

9 yaşındaki ayşeyi babası ebubekir koruyamıyormuydu da muhammed nikahına aldı ?

kuranda 4 kadına izin vardır...muhammet neden 15 - yahut 18 kadın aldı ? kurana karşı gelmek demek değil midir bu ?

Hadi diyelim ebubekir koruyamiyor veya bakimini üstlenemiyordu. Ayseyi neden nikahladida evlatlik edinmedi !!!

Tek cözüm korumak icin yatagami atmakmidir?

Dedim ya aklima gelince midem bulaniyor igrenc bir din bu islam:::::::::::::::

Sitelerde Paylaş

Zaten o zaman karı kız kıtlığı varmış diri diri toprağa gömülen kız çocukları yüzünden. Adam akranlarını bulamamışta o yüzden ayşeye yönlelmiş diyeceğim ama bir düzine akran da bulmuş.

O kadar nikahsız genç müslümler dururken sanamı kaldı bir düzine kadını korumak. Hatta evlatlığına sen iyi koruyamıyorsun bırak ben koruyacağım diyeceksin.

''Siz korumanın manasını yanlış anlamışsınız aslında korumak.......ertreterthdghdgdsfa'' saçmalamakta sınır yok. Getirde bir tanesini biz koruyalım diyebilen yok çünkü adam yazmış ''yan bakarsan allah seni sonsuz cehenneminde yakar'' demiş adam hadi yiyosa yan bak.. yiyosa evde fazla otur..

Geçen gün konya şehrinin 70 yaşındaki en eski imamlarından müslümlerin saygıda asla kusur etmedikleri eniştemiz konu evlilikten açılınca '' evlenin buyurmuştur peygamber efendimis sav hz aişeyi aldığında 9 yaşındaydı'' demişti.

19 culara da selam olsun buradan:)

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sadece kırmızılı kısmı söylemem yeterli; hışımla dehşet içinde sözümü kesin: "yoksa sen peygamberi sorguluyor musun!!!" diye hiddetle bana bakması için.

bizde sorgulamak = kafirlik denilebilir hemen hemen. belki yazdıklarım size şaka gibi geliyor ama durum bu. sorgulamak gibi bir şey hiçbir zaman kabul edilemez bizde çünkü ebedi cehennemliktir sorgulayanlar.

ramazanda oruç tutmadığımı söyliyim mi diye düşünüyodum, ilk önce deneme olsun diye bir gün oruç tutmadığımı söyliyim dedim ve oldukça geçerli bir bahane bulup o gün oruçsuz olduğunu söyledim. kardeşim duyar duymaz arka tarafa doğru irkilip sarsıntı geçirdi ve titreyerek: "neee! nasıl yani nasılll tutmazsınn!! böyle başlıyo bu işler bir gün iki gün derken kafir olursunnn!!!" diye iki saat ağzıma mıçtı afedersin. hele ilk söylediğim andaki irkilişi beni bile korkuttu, saldıracak zannettim. gerisini siz düşünün :(

Sitelerde Paylaş

sadece kırmızılı kısmı söylemem yeterli; hışımla dehşet içinde sözümü kesin: "yoksa sen peygamberi sorguluyor musun!!!" diye hiddetle bana bakması için.

bizde sorgulamak = kafirlik denilebilir hemen hemen. belki yazdıklarım size şaka gibi geliyor ama durum bu. sorgulamak gibi bir şey hiçbir zaman kabul edilemez bizde çünkü ebedi cehennemliktir sorgulayanlar.

ramazanda oruç tutmadığımı söyliyim mi diye düşünüyodum, ilk önce deneme olsun diye bir gün oruç tutmadığımı söyliyim dedim ve oldukça geçerli bir bahane bulup o gün oruçsuz olduğunu söyledim. kardeşim duyar duymaz arka tarafa doğru irkilip sarsıntı geçirdi ve titreyerek: "neee! nasıl yani nasılll tutmazsınn!! böyle başlıyo bu işler bir gün iki gün derken kafir olursunnn!!!" diye iki saat ağzıma mıçtı afedersin. hele ilk söylediğim andaki irkilişi beni bile korkuttu, saldıracak zannettim. gerisini siz düşünün :(

Zamanla alışır oda.. kimler nelere alışmadı ki. Bizimkiler de öyle ama ana babaya dikkat etmelisin. Bir adam 50-60 yaşına gelmiş ve iyice dine bağlanmışsa iş kötü. Hem algılama hem muhakeme kaybı büyük oluyor. Anlatabileceğin pek birşey kalmamış demektir. Bu saatten sonra dikkatli hareket etmelisin. Düşüncelerini bilmelerine gerek yok. Sen onların gözünde eski sen ol hayatlarının kalan kısmında mutlu olsunlar. Bu benim tavsiyem. Onlar artık bu hastalıktan kurtulamayacak kadar ileri derecede rahatsızlar. Herkes için geçerli bu. Benim ailem içinde bu böyle. Artık çocuklarını yetiştirirken günde 5 doz zehir vermezsin.

Sitelerde Paylaş

sen söleme o zaman ....görmesini sağla ? sahte isimden MAİL at mesela :D :D

şaka bi yana da...zor durum elbet...anlıyorum seni...aynılarını ben de yaşadım / yaşıyorum...bazılarını ikna etmek / ikna etmek için adım atmak bize nerdeyse imkansız !

Sitelerde Paylaş

Ben yazın hafızlık kursuna bile gittim .Daha güzel okumak için mesele bilgisayarın kendisinde :)

Bigisayarın kendisinde demeyelim de yüklenen yazılımda diyelim. Beden hardware ise bilgi software sayılır. Beyninde yüzlerce yıkılması gereken dağ, barikat engel, saçmalık varken ne tepki bekliyordunuz ki.

Bu engelleri 1400 yılda bu toplumlar oluşturdu..

Sürekli bilgi deforme oldu eklenip çıkartıldı..

Sonuç günümüz islamı..

Orjinali Işid..

Işid kitaba bağlı kalanların hareketidir...

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ey Peygamber, gerçekten biz sana ücretlerini (mehirlerini) verdiğin eşlerini ve Allah'ın sana ganimet olarak verdikleri (savaş esirleri)nden sağ elinin malik olduğu (cariyeler) ile seninle birlikte hicret eden amcanın kızlarını, halanın kızlarını, dayının kızlarını ve teyzenin kızlarını helal kıldık; bir de, kendisini peygambere hibe eden ve peygamberin kendisini almak istediği mü'min bir kadını da, -mü'minler için olmaksızın yalnızca sana has olmak üzere- (senin için helal kıldık). Biz, kendi eşleri ve sağ ellerinin malik olduğu (cariyeleri) konusunda onlar (mü'minler) üzerine neyi farz kıldığımızı bildik (size bildirdik). Böylelikle senin için hiç bir güçlük olmasın. Allah çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.

33-50

Akraba çiftlerden olan çocukların engelli doğması gayet açıkken bu akraba kızlarının helal kılınması ilginç ^^

Birde ''ganimet'' olan savaş esirleri var öyle yazıyor.

Sitelerde Paylaş

Ey Peygamber, gerçekten biz sana ücretlerini (mehirlerini) verdiğin eşlerini ve Allah'ın sana ganimet olarak verdikleri (savaş esirleri)nden sağ elinin malik olduğu (cariyeler) ile seninle birlikte hicret eden amcanın kızlarını, halanın kızlarını, dayının kızlarını ve teyzenin kızlarını helal kıldık; bir de, kendisini peygambere hibe eden ve peygamberin kendisini almak istediği mü'min bir kadını da, -mü'minler için olmaksızın yalnızca sana has olmak üzere- (senin için helal kıldık). Biz, kendi eşleri ve sağ ellerinin malik olduğu (cariyeleri) konusunda onlar (mü'minler) üzerine neyi farz kıldığımızı bildik (size bildirdik). Böylelikle senin için hiç bir güçlük olmasın. Allah çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.

33-50

Akraba çiftlerden olan çocukların engelli doğması gayet açıkken bu akraba kızlarının helal kılınması ilginç ^^

Birde ''ganimet'' olan savaş esirleri var öyle yazıyor.

dikkat ederseniz sadece muhammede serbest bırakıyor akraba evliliğini. çünkü direk akraba evliliği sakat doğuma neden olur deseydi insanlar.inanmazlardı bilim olmadığı için. anlam veremezlerdi. allah sadece muhammede serbest bıraktı ki görsünler sakat çocuğu.

bu da.bize gösteriyor ki kur-an akraba evliliğini 1400 yıl önce bilmiş ama kalpleri mühürlenenler bunu asla göremeyecek :(

Sitelerde Paylaş

İşte ben bu yüzden diyorum, bütün müslümlere oruç tutmadığımızı özellikle göstermemiz gerek, ezan okununca ayak ayak üstüne atmak gerek, eğer sorulursa kesinlikle allah yoktur, din yalandır demek gerek. Tabii bunu durup dururken söylemeyi tavsiye etmiyorum.

Bunları yaptıkça bunlar alışacak, tepki vermemeyi öğrenecekler. Son ramazanda ben daha fazla kimlere oruç tutmadığımı gösterebilirim diye çabaladım. Balkona çıktım çay içtim, bakkalın önünde durup gazoz içtim. Bisikletle tur atıp mataradan su içtim. Yine de yeteri kadar kişiye oruç tutmadığımı gösteremedim diye üzülüyorum.

Bunlar bana saldıracak olurlarsa da çok kalabalık gelmedikleri takdirde bunlarla yaka paça olacağım. Bunda kararlıyım. Bunların bu dogmalarına sesimizi çıkarmaya çıkarmaya bu hallere geldik. Bunların dogmalarına zerre kadar acımayın. Ağlasınlar, zırlasınlar, yanacaksın bilmem ne tehditleri savursunlar, hiç önemli değil. Ben artık bir ayağı çukurda gitmek üzere olan çok yaşlılar hariç kimseye acımıyorum. Ağlıyorlar, zırlıyorlar, yine de taş gibi allah filan yok, islamı yağmacı cahil araplar yarattı diyorum. Acımak yok... Bunlara acıya acıya bu hallere düştük.

Bunlar bize zerre kadar acımazlar, fırsat ellerine geçsin. Bunlar canidir, katildir, hayduttur. Bunlardan başka bir şey olmaz. Değilseler bile bunlara seslerini çıkarmaz, bırakalım kessinler kafirleri derler. Bunlarda zerre kadar insanlık yoktur.

Sitelerde Paylaş

dikkat ederseniz sadece muhammede serbest bırakıyor akraba evliliğini. çünkü direk akraba evliliği sakat doğuma neden olur deseydi insanlar.inanmazlardı bilim olmadığı için. anlam veremezlerdi. allah sadece muhammede serbest bıraktı ki görsünler sakat çocuğu.

bu da.bize gösteriyor ki kur-an akraba evliliğini 1400 yıl önce bilmiş ama kalpleri mühürlenenler bunu asla göremeyecek :(

Kuran kafirlerin değil müminlerin gözlerine perde indiriyor...

Sitelerde Paylaş

dikkat ederseniz sadece muhammede serbest bırakıyor akraba evliliğini.

Böyle bir şey yok. Kuran'da nikahlanması haram sayılan kadınlar belirtilmiştir. Bunların içinde kuzenler yoktur. Kuzenler yasak kapsamına alınmamıştır. Haram edilmeyen bir şey haram değil demektir.

Kuranda muhammede niye böyle bir şey söyleniyor, hiç bir kuzeni ayak diretmesin, allah emri deyip muhammede boyun eğsin diye. Çünkü islamı yaratan ekip, muhammede ayetleri allahtan geldi diye duyurması karşılığında onu bol kadına boğacaklarını vaat etmişler. Bu vaatlerini yerine getiriyorlar.

Böyle bir ayet yazmaya gerek duyduklarına göre ve muhammed gençliğini yaşlı bir dul ile geçirmek zorunda olduğuna göre ve ona ayetler allahtan geldi demesi karşılığı bol kadın vaat edildiğine göre herif aşırı tipsizdi. Kadınlar ona yanaşmak istemiyorlardı anlaşılan. Ancak ayetler yazıp zorlayarak kadınların muhammede katlanmasını sağlayabilmişler.

Öbür müslümler kuzenlerini zaten nikahlıyorlar, Arap geleneğinde bunun sakıncası bulunmuyor. İslam da buna sesini çıkarmıyor.

Kuran Mekke iktidarını ele geçirmek isteyen muhalif ekip tarafından derlenmiş ve muhammed bu sözlerin allahtan geldiğini duyurmakla görevlendirilmiştir. Ya da muhammed diye biri hiç yoktur, böyle bir fenomen yaratılmıştır.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...