Jump to content

Terörist heykel yerlerde

Recommended Posts

• İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce,haberlerde Atatürk heykelinin pkklılarca yakılıp,sonra yerinden sökülüp,yerde top gibi oynandığını gördüm..Lice'deki bu heykel yıkma kararına tepki olarak,teröristler böyle bir eylem yapmışlar..YENİ TÜRKİYE,işte bu..!

Sitelerde Paylaş

Bu yazdıklarınız paradoks içermiyor mu?

Ben onları öyle adlandırmıyorum.

Kendilerine onlar öyle diyorlar.

Ayrıca ben onların masum sivilleri öldürenleri sahiplerine kirlilik dedim.

Dürüst ve iyilerle aynı hakları kullanıp da yaşayamaz masumları öldürenler.

Nasıl olabilir ki?

Sitelerde Paylaş

Ben onları öyle adlandırmıyorum.

Kendilerine onlar öyle diyorlar.

Ayrıca ben onların masum sivilleri öldürenleri sahiplerine kirlilik dedim.

Dürüst ve iyilerle aynı hakları kullanıp da yaşayamaz masumları öldürenler.

Nasıl olabilir ki?

Şimdi de kürtlere ONLAR diye hitap ediyorsun..

Irkçı olduğunu söyleyebilirsin,benim veya forumun açısından bir sakınca yok..Sana ırkçısın diye kızacak halimiz yok..

Kürtler kirlisiniz deyip,sonra da ''onlar kendilerine böyle diyor'' demekle toparlayamazsınız :)

Sitelerde Paylaş

Burdaki ateistlerin ve dincilerin geneli ırkçı.. Daha öncede söyledim şimdide söylüyorum burası ateistforum değil ırçı faşist gruplarn toplandığı yer. Siz gidin başka yerlerde başka şeyler konuşun savaşın filan dinciler din elden gidiyor ateistler vatan elden gidiyorrrr,gidiyor ha gidiyorrrrrr hüloooğğğğğğğğ

Evet katiliyorum ateistformda irkcilik komedinin daniskasi.

Birde yöneticilerde bas bagiriyor bende irkciyim diye :-)

Hacinin cümlesine bakarmisin dua edin ben basbakan degildim :-)

Tamam haci isimiz süküre kaldi ise :-)

Allaha sükrediyorumki sen basbakan degilsin yoksa hepimizi keserdin :-)

Haci ben kürt degilim.türkde degilim.

Sadece beni kesebilirsin eger ilaki birini keseceksen ama o kestigin sadece bir insan ötesi yok.

Hacinin durumu avrupadaki türk nesline benzetiyorum.

Almanyada yasar milliyetcilik yapar:-)

Ironik degilmi Almanyada !!!

Hacida abd yasar vatanimi severim der!!!

Seni tutan kim haciiiii !!!!

Vatanını sevmek, anayasayı ve demokratik ilkeleri, hukuk devleti ilkelerini ve laikliği savunmak ırkçılıksa ben ırkçıyım.

Ama ben asıl bizi ırkçılıkla suçlayanların ülkemize düşman ve ırkçı olduklarını düşünüyor, onları ihanetle suçluyorum.

PKK'lılara duyuruyorum.

Benim başbakan olmadığıma şükredin..

Olsaydım topunuzu temizlerdim...

Sitelerde Paylaş

Şimdi de kürtlere ONLAR diye hitap ediyorsun..

Irkçı olduğunu söyleyebilirsin,benim veya forumun açısından bir sakınca yok..Sana ırkçısın diye kızacak halimiz yok..

Kürtler kirlisiniz deyip,sonra da ''onlar kendilerine böyle diyor'' demekle toparlayamazsınız :)

Toparlamaya çalışmıyorum.

Anlatıyorum sana işte.

Ben masum insanları öldürenleri sahiplenmiş bir gruptan değilim.

Bu nedenle masum insanları öldürenleri sahiplenip onlara dürüstlerle aynı gökyüzünü paylaştıran grup benim için ONLAR oluyor.

Anlamıyor musun?

Ayrıca sadece benim için değil dünyanın %99'u için bu bölgedeki, bu çıkar ve amaçları taşıyan bu gurup ONLAR oluyor.

Irkçılıkla ne alakası var bunun?

Ortada ırkçılıktan çok daha vahim bir durum var.

Onlar dediğim kitle etik olmayan tüm yöntemleri kullanma eğilimine giriyorlar.

Bilerek isteyerek masum bir sivil öldüren adamı sahiplenenleri ben neden kendimle eş tutayım?

Sen beni etiği yozlaştırmaya itiyorsun.

Ben Materyalistim.

Bunun hesabını ben sorarım.

Sosyalist ve Komünist ideolojiyi Faşizmle yanyana getirmenin hesabını ben sorarım.

Bu benim hakkım.

Sitelerde Paylaş

Sadece beni kesebilirsin eger ilaki birini keseceksen ama o kestigin sadece bir insan ötesi yok.

Senin ben ateist oldugunada kusku duymaya basladim.

Her iki cümledende sükür dua edin vs haci

Bu gidisle seni hacca gönderecez.

Sitelerde Paylaş

Burdaki ateistlerin ve dincilerin geneli ırkçı.. Daha öncede söyledim şimdide söylüyorum burası ateistforum değil ırçı faşist gruplarn toplandığı yer. Siz gidin başka yerlerde başka şeyler konuşun savaşın filan dinciler din elden gidiyor ateistler vatan elden gidiyorrrr,gidiyor ha gidiyorrrrrr hüloooğğğğğğğğ

Vatanını sevmek, anayasayı ve demokratik ilkeleri, hukuk devleti ilkelerini ve laikliği savunmak ırkçılıksa ben ırkçıyım.

Ama ben asıl bizi ırkçılıkla suçlayanların ülkemize düşman ve ırkçı olduklarını düşünüyor, onları ihanetle suçluyorum.

PKK'lılara duyuruyorum.

Benim başbakan olmadığıma şükredin..

Olsaydım topunuzu temizlerdim...

Sitelerde Paylaş

Yöneticileri göreve cagiriyorum .

Oturup kendi aralarimda konussunlar.

Bu nedir site dökülüyor.

Ne kadar milliyetci düsünce varsa burada..

Ateist bir indan asla ama asla irkci olamaz.

Her sey olabilir ama

1-)Her hangi bir dine sahip cikamaz

2-) Miliyetci olup her hangi bir irkada sahip cikamaz

Bunlar degismez kurallaridir.

Aksini idaa eden adamada ateist flan denmez ancak soytari denilir.

Nabza göre serbet bize verilmez...

Sitelerde Paylaş

Yöneticileri göreve cagiriyorum .

Oturup kendi aralarimda konussunlar.

Bu nedir site dökülüyor.

Ne kadar milliyetci düsünce varsa burada..

Ateist bir indan asla ama asla irkci olamaz.

Her sey olabilir ama

1-)Her hangi bir dine sahip cikamaz

2-) Miliyetci olup her hangi bir irkada sahip cikamaz

Bunlar degismez kurallaridir.

Aksini idaa eden adamada ateist flan denmez ancak soytari denilir.

Nabza göre serbet bize verilmez...

Dinleri sorgulamadaki tetikleyicimiz genel etiktir.

Nesnellik temelli etik.

Bu temel alınarak her türlü grup, kült, ırk, kültür sorgulanabilir, eleştirilebilir.

Buna ırkçılık da denmez.

Kendilerine Kürtler diyen insanların, sivil insanları (erkek, kadın, çocuk, yaşlı - savaşla veya otoriteyle alakası olmayan masumlar) bilerek ve isteyerek öldürmeyi normalleştirmiş bir grubu sahiplenmesi var ortada.

Elbette ki hepsi öyle değildir.

Eline geleceğe yönelik umutlarla silah alıp, otoritenin askeriyle mücadele edeceğim diyenler vardır.

Onları eleştirecek bir temelim yok elimde. Nesnel bir temelim yok.

Ancak masum ve sivilleri öldürenleri sahiplenip onlara dürüst insanlarla aynı şartlarda yaşama şansı sunmayı kabul edemem.

Bunu kabul edenin ciddi bir etik sorunu vardır.

psikopattır, sosyopattır.

Bu nedenle yazdıkların korumacı bir girişim.

Yozlaştırıyorsun, dokunulmazlık yaratıyorsun.

Bu ortadoğu, türkiye ve iranda toplam 20 milyon olan bu grubun büyük çoğunluğunun masum sivilleri öldürenleri sahiplendiği gerçeğini değiştirmez.

Ört bas edemezsin bunu.

bak masum siviller diyorum.

otoritenin silahlı güçlerinden bahsetmiyorum.

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet biz burda pkk sempatizanı çakma sosyalistlere laf yetiştirelim,

Bugün VAN'da ''barış ve özgürlük savaşçısı'' pkk tarafından 2 asker şehit edildi

E artık o ''gerilla''ların da heykelini dikerler. Sonra kürt teali cemiyeti üyeleri forumda o heykeli de savunurlar.

böle devam eder

Sitelerde Paylaş

Evet biz burda pkk sempatizanı çakma sosyalistlere laf yetiştirelim,

Bugün VAN'da ''barış ve özgürlük savaşçısı'' pkk tarafından 2 asker şehit edildi

E artık o ''gerilla''ların da heykelini dikerler. Sonra kürt teali cemiyeti üyeleri forumda o heykeli de savunurlar.

böle devam eder

Otoritenin askeriyle savaşabilir herhangi bir grup.

Asker kaybından otorite sorumludur.

Yani devlet sorumludur.

Adamı askerle çatışıyor diye şerefsiz ilan edemezsin.

Sitelerde Paylaş

Kürtler diye bir özneden bahsetmek yanlıştır. Kürtler, Türkler, Araplar ve benzeri toplum isimlerini siyasi bir özne olarak görmeyin. Bu ırkçılık ve ortaçağcılık tuzağına çeker. Tanrıtanımaz rumuzlu kişi, muhtemelen Türk öznesi içinde kabul edilmektedir, ama adam ben Türk değilim diyor. Şimdi Türkler diye bir özneden nefret eden kişi, tanrıtanımazı da bu nefretini odağına koymuş olacak. Oysa ben bir sosyalist olarak kültürel kimliğin, tek mantıklı ve doğru kimlik tanımı olduğuna inanıyorum.

Kültürel kimliği bir tarafa bırakıp biyolojik kimliği referans alırsanız ırkçı ve ortaçağcı olursunuz. Somut olarak söyleyecek olursak, PKK ve Kürt milliyetçiliğine muhalefet ediyorsanız, bu özneleri kullanmalısınız. Kürtler kirli demek ırkçılıktır. Ben olsam şöyle derdim; Kürt milliyetçiliği ve PKK fırsatçı, katliamcı, işbirlikçi, kirli hareketlerdir. Kürt milliyetçiliği, batı emperyalizminin petrol bekçiliği için icat edilip semirtilmiş yapay bir harekettir. Kürt halkı dilini ve kültürün yaşatma ve geliştirme hakkına sahiptir. Ancak silah kullanarak ve batının saldırıları ile harap olmuş Ortadoğu'da, fırsatçılık yaparak devlet kurmaya çalışan milliyetçilerin peşine takılmaları bir ahlaksızlık ve onun ötesinde bir intihardır. Eğer o devleti kurmayı becerebilirlerse, İsrail gibi bütün ömrünü savaşarak geçirirler. Buna değer mi? Fırsatçılıkla, ihanetle, işbirliği ile devlet kurulmaz.

Velasılı halkları, milletleri, etnik grupları blok olarak eleştirmeyin. O grupların adına hareket ettiğini iddia eden siyasi grupların adını kullanın. Bütün Kürtler PKK'nın osuruk fikirlerini savunmuyor. Ben de Kürt kökenliyim ama PKK'nın sırnaşık, ağlak ve yavşak ideolojisinden tiksiniyorum. Bir insan hangi ana babadan, hangi coğrafyada doğacağını seçemez. Ama fikirlerini seçebilir. Bir aydınlanmacı, demokrat ve sosyalist olarak, bu seçimin hayati önemde olduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Kürtler diye bir özneden bahsetmek yanlıştır. Kürtler, Türkler, Araplar ve benzeri toplum isimlerini siyasi bir özne olarak görmeyin. Bu ırkçılık ve ortaçağcılık tuzağına çeker. Tanrıtanımaz rumuzlu kişi, muhtemelen Türk öznesi içinde kabul edilmektedir, ama adam ben Türk değilim diyor. Şimdi Türkler diye bir özneden nefret eden kişi, tanrıtanımazı da bu nefretini odağına koymuş olacak. Oysa ben bir sosyalist olarak kültürel kimliğin, tek mantıklı ve doğru kimlik tanımı olduğuna inanıyorum.

Kültürel kimliği bir tarafa bırakıp biyolojik kimliği referans alırsanız ırkçı ve ortaçağcı olursunuz. Somut olarak söyleyecek olursak, PKK ve Kürt milliyetçiliğine muhalefet ediyorsanız, bu özneleri kullanmalısınız. Kürtler kirli demek ırkçılıktır. Ben olsam şöyle derdim; Kürt milliyetçiliği ve PKK fırsatçı, katliamcı, işbirlikçi, kirli hareketlerdir. Kürt milliyetçiliği, batı emperyalizminin petrol bekçiliği için icat edilip semirtilmiş yapay bir harekettir. Kürt halkı dilini ve kültürün yaşatma ve geliştirme hakkına sahiptir. Ancak silah kullanarak ve batının saldırıları ile harap olmuş Ortadoğu'da, fırsatçılık yaparak devlet kurmaya çalışan milliyetçilerin peşine takılmaları bir ahlaksızlık ve onun ötesinde bir intihardır. Eğer o devleti kurmayı becerebilirlerse, İsrail gibi bütün ömrünü savaşarak geçirirler. Buna değer mi? Fırsatçılıkla, ihanetle, işbirliği ile devlet kurulmaz.

Velasılı halkları, milletleri, etnik grupları blok olarak eleştirmeyin. O grupların adına hareket ettiğini iddia eden siyasi grupların adını kullanın. Bütün Kürtler PKK'nın osuruk fikirlerini savunmuyor. Ben de Kürt kökenliyim ama PKK'nın sırnaşık, ağlak ve yavşak ideolojisinden tiksiniyorum. Bir insan hangi ana babadan, hangi coğrafyada doğacağını seçemez. Ama fikirlerini seçebilir. Bir aydınlanmacı, demokrat ve sosyalist olarak, bu seçimin hayati önemde olduğunu düşünüyorum.

Kardeşim,

Kürtler benim için kendi içinde barındırdıkları masum sivil katillerini herhangi bir adalete teslim edene kadar kirlidir.

Bunda ne var?

Bilerek ve isteyerek otoritenin temsilcisi olmayan masumları öldürenleri benimsemek affedilecek bir şey değil.

İçlerinde bu adamları dürüst insanlarla aynı şartları paylaştırdıkları sürece bu böyle olacak.

Birine kızıp hiç alakası olmayan adını bile bilmediğin masum bir kadını, çocuğu veya erkeği öldüren biri ile dürüst insan aynı yaşam şartlarını paylaşamaz.

Paylaştıran kimse kirlidir.

Neyi savunuyorsunuz siz?

O zaman barbarlık çağına dönelim.

Herkes eline silah alsın ve gücü yeten birbirini öldürsün, eline geçirdiklerinin ırzına geçsin, çoluğunu çocuğunu öldürsün.

Bu mu yani?

Bu bir temel değerdir.

Dikkat edilmesi gereken bir değer.

Etiğe önem veren gruplar asla kendi grupları içlerinde bunun yaşamasına izin vermez.

Etiğe önem vermeyen gruplar bunu kullanır.

Ne iğrenç bir manzara bu.

Bunu neden saklamaya çalışıyorsun?

Sözlerimi neden başka anlamlara getiriyorsun?

Böyle bir dünya mı istiyorsun?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...