Jump to content

Türkmen köylerindeki sokaklar cesetlerle dolu

Recommended Posts

Keşke öyle bir şey hemen gerçekleşse ama inanıyorum. Bir gün dünyada din diye bir şey kalmayacak.

İnanıyorum derken bile din içerik li cümle kullanıyorsun nasil bitecek bu din böyle.

Din nedir? İnanış mı ! bitmez.

Din yoksa yaşam tarzını belirleyen kuralların yaşandığı uygulama, dayatma mı. Bitmez.

Tarzı degişir degişir ama bitmez.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Din insanlari abtallastiran insan ypisi bir br UYDURMADIR.

Nerde din orda

Cahallik

yoksulluk

Hastalik

kültürsüzlük

Basi bosluk

Üretimsizlik

Tüketimlik

Kendi yararini bile bilemezmelik

Hep baskalarin eline bakmak bir dine inananlarin GEERI olmustur.

Helede müslümenlige inananlar birbirlerinin azili dümeni olmaktadirlar.

Bilgiye úsa düsmen olduklarindan dogrulari hep EGRI görmektedirler.

Bu nedenlerle ISLAM marazinin IYILESTIRILMESI nerdeyse mümkün degildir.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

Ömrünü tüm semavi dinlere karşı inkar ve mücadeleye adayan siz bedbahtlar.Kendini bilimin yoktan var ettiğini iddia eden akılsızlar.Atalarının maymundan şundan bundan geldiğini ispatlamaya çalışarak ömürlerini boşa harcayan kara cahiller.Bir masanın bile ustası olduğunu söyleyipte herşeyin kendi kendine tesadüfen varolduğunu iddia edenler.Şu an yeryüzünde İslam adına katliam yapan hiç kimse bunun bahanesini gerçek İSLAM'da hiçbir yere dayandıramaz.Diyelim sizin memeleketinizden olan,aynı okuldan mezun olan,diyelim sizinle aynı aileden olan biri gitisn 8-10 kişiyi katletsin akılalmaz işkenceler yapsın.Bu sizi ne kadar bağlar yada sizinde öyle olduğunuzu mu gösterir.Birisi çıksa "sende onların geldiği yoldan geliyorsun" deyip seni suçlayıp sülaleni yeryüzünden silse sence ne kadar haklıdır.İslam Tarihinde şefkat merhamet insanlık adalet adına binlerce örnek varken şu insanlıktan çıkmışların yaptığını İSLAM diye kabul etmeniz çok çok büyük akılsızlıktır.

Sitelerde Paylaş

Ömrünü tüm semavi dinlere karşı inkar ve mücadeleye adayan siz bedbahtlar.Kendini bilimin yoktan var ettiğini iddia eden akılsızlar.Atalarının maymundan şundan bundan geldiğini ispatlamaya çalışarak ömürlerini boşa harcayan kara cahiller.Bir masanın bile ustası olduğunu söyleyipte herşeyin kendi kendine tesadüfen varolduğunu iddia edenler.Şu an yeryüzünde İslam adına katliam yapan hiç kimse bunun bahanesini gerçek İSLAM'da hiçbir yere dayandıramaz.Diyelim sizin memeleketinizden olan,aynı okuldan mezun olan,diyelim sizinle aynı aileden olan biri gitisn 8-10 kişiyi katletsin akılalmaz işkenceler yapsın.Bu sizi ne kadar bağlar yada sizinde öyle olduğunuzu mu gösterir.Birisi çıksa "sende onların geldiği yoldan geliyorsun" deyip seni suçlayıp sülaleni yeryüzünden silse sence ne kadar haklıdır.İslam Tarihinde şefkat merhamet insanlık adalet adına binlerce örnek varken şu insanlıktan çıkmışların yaptığını İSLAM diye kabul etmeniz çok çok büyük akılsızlıktır.

ANAYI - BABAYI DÜŞMAN eden - KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞMAN eden - bu ayetler varken ---- dostu dosta düşman ETMEYECEĞİNİ mi iddia ediyorsun sen ?

bu ayetler varken - islam ve islam adına yapılanlar HERKESİ BAĞLAR !

"Ey inananlar! Babalarınızı, kardeşlerinizi küfrü imana tercih ediyorlarsa dost edinmeyin" (K. 9, Tevbe Suresi, ayet 23).

"Akraba bile olsalar müşrikler için mağfiret dilemek Peygam­ber'e ve mü'minlere yakışmaz" (Tevbe Suresi, ayet 113).

"...Babanız dahi olsa, Tanrı'ya ortak koşan ya da Tanrı'ya düşman olandan uzaklasın, onlara mağfiret dilemeyin..." (Tevbe Suresi, ayet 113114)

"Ey inananlar! Kafirliği severlerse ve küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi de dost edinmeyin; içinizde kim onları severse, onlardır zulmedenler" (Tevbe Su­resi, ayet 23)

"De ki! Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım akrabanız, kazandığınız mallar, kesade uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler size Allah'tan, Resulünden ve Allah yolunda cihad etmekten daha sevgili ise, artık emrini getirinceye kadar bekleyin. Allah fasıklar toplu­luğunu hidhayete erdirmez" (Tevbe Suresi, ayet 24).

"Ey o bütün iman edenler.' Kafirlerin size yakın olanlarıyla (akrabalar) çarpışın, hem onlar sizden kalın bir kuvvet görsünler..." (Tev­be Suresi, ayet 123)

"Allah'a ve ahiret gününe inanan toplumun babaları, oğulla­rı, kardeşleri, yahut akrabaları da olsa Allah'a ve Resul'üne düşman olanlarla dostluk ettiğini göremezsin. İste onların kalbine Allah, iman yazmış ve katından bir ruh ile onları des­teklemiştir. Onları içlerinden ırmaklar akan cennetlere soka­cak, orada ebedi kalacaklardır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da Allah'tan hoşnut olmuşlardır... İyi bilin ki, kurtuluşa erecekler de sadece Allah'ın tarafında olanlardır" (K. 58, Mü­cadele Suresi, ayet 22).

"İbrahim'in babası için af dilemesi de (istiğfarı da) sadece ona verdiği sözden dolayı idi. Ne var ki, onun Allah'ın düşma­nı olduğu kendisine belli olunca, ondan uzaklaştı..." (Tevbe Suresi, ayet 114).

ENFAL - 12 :inkâr edenlerin yüreklerine korku salacağım; vurun (onların) boyunların(ın) üstüne, vurun onların her parmağına!

Muhammed - 4 : inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun.

KAYNAK : KURAN !

hqdefault.jpg

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ölümdevar,işte tüm sorun da bu ya..

Ölüm olmasa,acaba bir taşa günde 5 vakit döner miydiniz?

Ödünüz kopuyor ölümden..

Sizler Allah'a veya Muhammed'e inanmıyorsunuz,sizler ölümden korkuyorsunuz sadece..O karanlık sizin aklınızı oynatıyor..

Sitelerde Paylaş

Acaba size göre İslamiyet Arabistan´dan ta İspanya´ya kadar nasıl yayıldı ?

Oralara ellerinde çiçeklerle mi gittiler ?.

Daha önemlisi o uzak diyarlarda ne işleri vardı ?

Hani sizin dininiz size, benim dinim bana idi ?

Sizin kendi evinize hiç tanımadığınız ve görmediğiniz insanlar gelip te,

bundan böyle burada bizim borazanımız öter derse, tepkiniz nasıl olur ?

Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

Olumdavar takma adlı üye, salak saçma bir hayalle cevrenizdeki herkesi müslüman yapmak için ugrasan siz ama baktınız bu insanlık suçları fazla tepki çekmeye başladı "bizi bağlamaza" geçmeye başladınız değil mi. Müslüman mı, allahina yakın olsun biz insanlara uzak. Tüm dinler bu dünyanın belası ama islam kara belası. Rahat bırakın artık insanları o kara örümcek bağlamış zihinlerinizle kendinizi yiyip bitirin ama bu ülkenin ve insanlarının yakasından düşün

Sitelerde Paylaş

Nasıl böyle bir mantıkla yola çıkarsınız.Asıl,kendilerine kendi bozdukları dini kaynaklarıyla Yahudi ve Hristiyan diyen ve kendinden olmayanları insan bile kabul etmeyenler yüzyıllardır yeryüzünde gerçek soykırımın,katliamın alasını yapmışlardır.Özellikle müslümanlar üzerinde.Bunları nasıl görmezden-duymazdan-bilmezden gelebilirsiniz.Yakın zamanda Bosna-Hersek katliamı,Çin'de insanların sırf müslüman diye zulme uğraması yakılması,Yahudilerin Filistin'de yaptıkları zulüm.Avrupa'dan Amerika kıtasına gidip oraların yerli halkını yok edenlerde mi müslümanlardı?Şu an bakın kan ve gözyaşı nerelerde var:HEP MÜSLÜMAN COĞRAFYALARDA.Müslümanlar tarih boyunca durduk yere bir coğrafi bölgeye gidip çoluk çocuk kadın yaşlı hamile demeden katliam yapmamıştır.Bir tehdit yoksa savaşmamışlardır.Müslümanlığı tebliğe gidilen yerden ciddi isyan,başkaldırı ve tehditten sonra mücadeleye girmişlerdir.Bu arada ben ölümden korktuğum için takma adımı ÖLÜMDEVAR koymadım.HERKESE HER CANLININ BİR GÜN MUTLAK ÖLECEĞİNİ VE HESAP VERECEĞİNİ HATIRLATMAK İÇİN O İSMİ VERDİM KENDİME.Sizce bu beden ölünce ona hayat ve dirilik veren şey nedir ki ölen insanın tüm organları yerinde olduğu halde hareket edemez yiyemez içemez?

Sitelerde Paylaş

Nasıl böyle bir mantıkla yola çıkarsınız.Asıl,kendilerine kendi bozdukları dini kaynaklarıyla Yahudi ve Hristiyan diyen ve kendinden olmayanları insan bile kabul etmeyenler yüzyıllardır yeryüzünde gerçek soykırımın,katliamın alasını yapmışlardır.Özellikle müslümanlar üzerinde.Bunları nasıl görmezden-duymazdan-bilmezden gelebilirsiniz.Yakın zamanda Bosna-Hersek katliamı,Çin'de insanların sırf müslüman diye zulme uğraması yakılması,Yahudilerin Filistin'de yaptıkları zulüm.Avrupa'dan Amerika kıtasına gidip oraların yerli halkını yok edenlerde mi müslümanlardı?Şu an bakın kan ve gözyaşı nerelerde var:HEP MÜSLÜMAN COĞRAFYALARDA.Müslümanlar tarih boyunca durduk yere bir coğrafi bölgeye gidip çoluk çocuk kadın yaşlı hamile demeden katliam yapmamıştır.Bir tehdit yoksa savaşmamışlardır.Müslümanlığı tebliğe gidilen yerden ciddi isyan,başkaldırı ve tehditten sonra mücadeleye girmişlerdir.Bu arada ben ölümden korktuğum için takma adımı ÖLÜMDEVAR koymadım.HERKESE HER CANLININ BİR GÜN MUTLAK ÖLECEĞİNİ VE HESAP VERECEĞİNİ HATIRLATMAK İÇİN O İSMİ VERDİM KENDİME.Sizce bu beden ölünce ona hayat ve dirilik veren şey nedir ki ölen insanın tüm organları yerinde olduğu halde hareket edemez yiyemez içemez?

Belirttiğim kısım alışılageldik müslüman yalancılığını gösteriyor. Bu yalan ağızdan ağıza yayıldığı için ne yazık ki aktarının yalancılığı mı yoksa sadece bağnazlığı mı bilmek mümkün olmuyor.

Müslüman diyor ki: müslümanlar bir tehdit yoksa, tebliğ edilen bir yerde ciddi isyan, başkaldırı ve tehdit varsa ancak girip çoluk çocuk kadın yaşlı hamile demeden katliam yapmıştır.

Müslüman için ciddi başkaldırı, Muhammedin yalanlarına inanmamaktır. Bundan sonrası da zaten bildiğimiz katliamlar olarak gerçekleşmiştir.

Sitelerde Paylaş

Bir yanlışı başka bir yanlışla savunmak sizce ne kadar doğru acaba ?

Tekrar soruyorum:

Sizin kendi evinize hiç tanımadığınız ve görmediğiniz insanlar gelip te,

bundan böyle burada bizim borazanımız ötecek derse, tepkiniz nasıl olur ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dikkatinizi çekerim,ben "başkaldırı ve tehdit varsa ancak girip çoluk çocuk kadın yaşlı hamile demeden katliam yapmıştır." şeklinde bir cümle kurmadım.Bu tamemen sizin saptırmanız.Hz. Muhammed sav nasıl savaşılması gerektiğini,savaşta kadın çocuk yaşlıların ve hayvanların öldürülmemesini emretmiştir.Hiçbir kaynakta bunun aksini bulamazsınız.Biraz İslam tarihindeki savaşların nedenlerini ve şekillerini araştırırsanız göreceksiniz.Ve sen Hz. Muhammed'e yalancı diyen talihsiz kişi eğer inanıyorsan (inandığını sanmıyorum) eğer bu çirkin iftiradan dönmezsen ölümden sonra ALLAH'a ve Resulune hesap vermeye hazırmısın?

Sitelerde Paylaş

Tefsirciler, bu surenin belli birkaç kâfir için hususî indiğini söylüyorlar. Demek ki bu ifade herkese

"sizin dininiz size bizim ki bize"

demiyor, yalnız birkaç kişiyi muhatap alıyor. Bu sebeple, bu ifadeyi evrenselliğe zıt bir şekilde mütalaa etmek isabetli değildir.

Faraza bunu genel bir ifade kabul etsek bile,

“Sizin dininiz size, benim dinim bana.”

cümlesini Kur’an’ın ve sünnetin açıkça evrensel olan hükümlerine ters düşmeyecek şekilde anlamak gerekir.

“Biz seni bütün insanlara bir müjdeci ve bir uyarıcı olarak gönderdik.”

(Sebe, 34/28) mealindeki ayette bu gerçek açık olarak bildirilmiştir.

Peygamberimiz (a.s.m) de

“Ben bütün insanlara peygamber olarak gönderildim.”

buyurdu.(bk. İbn Kesir, ilgili ayetin tefsiri).

O halde,

cümlesi, İslam dininin evrensel olma iddiasında olmadığını gösteren bir ifade olmaktan ziyade, bütün insanlığa hitap eden İslam’ın insanları zorla değil, özgür iradeleriyle tercih yapmalarına imkân veren hürriyet-perver bir din olduğunun göstergesidir.

Öyle anlaşılıyor ki,

cümlesini,

“Dinde zorlama yoktur.”

(Bakara, 2/256),

“Dileyen iman etsin, dileyen küfre girsin.”

(Kehf, 18/29) mealindeki ayetlerin bir başka ifadesi olarak görmek en isabetli bir algılama olacaktır.

Sitelerde Paylaş

ENFAL - 12 :inkâr edenlerin yüreklerine korku salacağım; vurun (onların) boyunların(ın) üstüne, vurun onların her parmağına!

Muhammed - 4 : inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun.

10577127_665724483524703_573461477720245161_n.jpg

https://www.facebook...665724483524703

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...