Jump to content

Ateist komunistler niye böyle iki yüzlü?

Recommended Posts

(BatınınAnasını'ya hitaben bu cümleler)

Hitleri yenen adam Stalin'dir.

Hitleri durdurmayıp da HİTLERANANI olsaydı çok severdin onu değil mi?

Bu propogandaların altında aslında biraz da Hitleri alt eden adamın Stalin olmasının ezikliği yatar.

Adam Avrupayı ve dünyayı bir beladan kurtardı.

Millet anasına sövüyor :)

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 493
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Stalin dünyayı Hitler'den kurtarmadı. Stalin Hitler'in elinden paçayı zorlukla ve Amerika'nın savaşa girmesi sayesinde kurtardı.

Dünyanın en büyük savunma savaşı Çanakkale ve Petersburg savunmalarıdır. Çanakkale'yi biliyoruz. Petersburg ise Moskova'yı, yani Stalin'i, yani Sovyetleri kurtaran savunmadır.

Fakat Almanlar Peterburg'u sonunda düşürür ve Moskova'ya ilerlerlerdi. Ancak devreye dünyanın bu kez en büyük çıkartma harekatı girdi: Normandiya çıkartması. Amerika dev bir güçle buraya yüklendi. Amanların savunması çok çok güçlüydü ama bu kadar büyük bir çıkartmaya dayanacak güç yoktu. Gemiler harıl harıl asker, tank, top, makineli tüfek boşalttı. Dalga dalga sahile görülmemiş kuvvetler akıyordu. Buna kimse dayanamazdı. Alman savunması doğal olarak çöktü. Rus birlikleri de elini kolunu sallayarak Berlin'e girdi. Bozgun başlayınca savunma olanaksızdır.

Normandiya gibi bir çıkartmayı tarih kaydetmemiştir. Tsunami gibi Avrupa'ya girmiş çok büyük bir akındır. Amerika taze güçleri ve müthiş silah üstünlüğü ile dengeleri alt üst etti. Amerika Henry Ford'un geliştirdiği üretim hattı stratejisini keşfetmişti. Fabrikalar dakikada on tüfek, saatte bir tank, bir uçak üretiyor, harıl harıl bunlar cepheye sürülüyordu. ABD öyle güçlüydü ki, Japonların batırdığı gemiler ABD ye bir zarar veremiyordu.

ABD iki çok iddialı ve çok güçlü rakibi birden (Almanya ve Japonya) alt etmiş çok güçlü bir devlet. Dünya liderliğini boşuna ele geçirmedi. Sovyetleri de bertaraf etmeyi başardı.

Yani uzatmayayım, kısaca Nazizmin yok oluşunu ABD ye borçlusunuz. Stalin'e filan değil.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun. ABD'nin Avrupa'da dişe dokunur bir savaşı yoktur. Avrupa'ya Sovyet ilerleyişine karşı girdi. ABD'nin savaşı Pasifik savaşıdır. Zaten dikkat edersen, ABD'nin savaşa giriş gerekçesi Hitler falan değil, Pearl Harbour komplosudur.

ABD Avrupa'ya ayak bastığında, BİZ Hitler'in dişlerini sökmüştük. Sadece Stalingrad'da değil, Balkanlarda da Partizanlar Nazi doğruyordu. ABD Sovyetlerin Avrupa'da ilerlemesine karşı Avrupa'ya girdi. Asya'daki ilerleyişini durdurmak için de Hiroşima'ya atom bombası attı. Kahpece!

Bahsini ettiğin müthiş silah o herhalde!

Sitelerde Paylaş

Ya yazını dikkatlice okumamışım. Kusura bakma, bayağı komik bölümler varmış.

Normandiya'da Almanlar yenildiği için mi BİZ Berlin'e girdik? Kusura bakma sesli gülüyorum. Normandiya ile Berlin arasındaki mesafeyi hesaplayalım mı? Ya da hesaplamayalım ya. Kapatalım bu konuyu.

Sitelerde Paylaş

Yanıldığımı hiç düşünmüyorum. İkinci Dünya savaşının kaderini ABD nin savaşa girmesi değiştirmiştir. Bu olmasa Hitler tüm Avrupa ve Sovyetleri dize getirirdi. Sovyetler Almanların elinden ABD sayesinde zorlukla kurtuldu. Dişlerini sökmek söz konusu bile değil. Dişlerini zor kurtardılar Hitler kerpeteninden.

Bana kimse sakın Sovyet dikatatör zulüm ve baskı imparatorluğunu övmeye kalkışmasın. Sovyetlerden nefret ederdim.

Atom bombası ise Japonya'nın ertelediği ve gereksiz ölümlere neden olan yenilgisini sadece çabuklaştırdı. Bu silah kullanılmasaydı sonuç yine değişmeyecek, ama iki atom bombasınıun öldürdüğünden çok daha fazla insan ölecekti.

Atom bombasının kullanılması yerinde olmuştur. Yoksa daha fazla insan ölürdü.

Sitelerde Paylaş

Normandiya ile Berlin arasındaki mesafe

Bunun konumuzla hiç alakası yok. ABD ve müttefikler onca korkunç yığınağı şenlik yapalım, sahilde parti verelim diye yapmadılar. Almanlar da onca savunma hattını, kuleleri, makineli tüfek ve top mevzilerini asker boş durmasın, canı sıkılmasın diye inşa etmediler.

Normandiya ABD ye Avrupa kapısını açtı ve Hitler burada bozguna uğradı. Kuvvetler buradan akarak tüm Avrupa'yı hızla Nazi egemenliğinden kurtardı. Stalin pazarlık avantajı yakalamak için hemen Berlin'e yürüdü. Hiç bir direnişle karşılaşmadı. Normandiya savunmasının çökmesi ile Almanlar bozgun ve panik halindeydiler. Normandiya çıkartması Alman savunması ve direnişi diye bir şey bırakmamıştı. Stalin beleşe kondu.

Sitelerde Paylaş

Şey gibi değil mi, hani birinci savaşta Almanya yenilince biz de yenilmiş sayılmıştık ya. Onun gibi. Normandiya'daki Alman birlikleri ABD askerinin karaya çıkmasını engelleyemeyince bütün Almanya yenilmiş sayıldı. Bu Almanya'nın yaptığı savaşlarda hep böyle garip yorumlar oluyor zaten.

Biraderim, ABD'nin muharip kara birlikleri bile yoktu! Çıkartma dediğiniz şey denizci birliklerin karaya çıkmasından ibarettir. Batı Avrupa halklarına moral vermekten başka bir işe yaramamıştır. Doğru dürüst bir tek kara çarpışması yoktur. Hayal görmeyin.

Sitelerde Paylaş

Atom bombasını savunacak kadar savrulmuşsunuz.

Atom bombası sadece iki kente atıldı. İlk atıldığında Japonların teslim olmaması aptalca bir gurur. İkinci onların suçudur. Teslim olsalardı ikincisi atılmazdı.

Fakat bu iki bomba atılmasaydı tüm Japon kentleri klasik bombalarla bombalanacak, yakılıp yıkılacaktı. İki etkili bomba yerine kelebek yumurtası gibi bombalar tüm Japon kentlerine yağacaktı. Çünkü Japonya teslim olmadan bu savaş bitmezdi. Savaş bitti müjdesini duymak için Japonya mutlaka teslim olmalıydı.

Atom bombalarını kullanmaktan başka çare yoktu. İlk bomba ile sarsılan Japonlar aptalca bir gurur ile direndiler. İkinci bomba ile ağlayarak gururlarını bir kenara koyup teslim olmak zorunda kaldılar. Yoksa üçüncü dördüncü bombalar ile tüm Japon kentleri yok olacaktı.

Sitelerde Paylaş

Çıkartma dediğiniz şey denizci birliklerin karaya çıkmasından ibarettir.

ABD nin ana kuvvetlerine deniz piyadeleri denir. Ayrı kara birlikleri zaten yoktur. Tüm savaşları deniz aşırı olduğu için böyle adlandırılır.

Normandiya dünyada yapılmış en büyük, en kapsamlı çıkartma savaşıdır. Hayal dünyasında Sovyet hayaletinin avuntusu ile yaşayamazsınız. Gerçek dünyaya dönün.

Sitelerde Paylaş

Bakın şimdi, eski Sovyetçi veya Maocu neyse sosyalistler iki gruba ayrıldı. İlkesiz, omurgasız ve şerefsiz olanları eski düşmanları ABD nin safına geçip liboş oldular. Emperyalizmin köpekliğine başladılar.

Onurlu, ilkeli, dürüst ve ahlaklı olanlar ise ulusalcı oldular. Atatürk devrimciliğini sürdürme kararı aldılar.

Emperyalist köpekliği yapmayacak onurlu, ilkeli, dürüst tüm sosyalistler Atatürkçü ulusalcı harekete katılmalıdır. Ulusalcı harekette evet müslümler de var. Olabilir. Laik olduktan sonra siyasette inancın hiç bir önemi yoktur. Siyaset inançtan bağımsızdır. Gerçek, dürüst, ahlaklı, ilkeli siyaset din ile hiç ilgilenmez.

Herkesi ulusalcılık hareketine, Atatürk bayrağının altına davet ediyorum. Müslümü, sosyalisti, ateisti, hatta liboş olmayan liberali, ulusal bağımsızlığa inanan herkesi...

Ulusal bağımsızlık nihai bir erek değildir. Nihai erek dünya halkı kavramıdır. Ama ona ulaşıncaya kadar ulusal onur şarttır. Sonra onurlu uluslar oturur, müzakere eder, sınırları kaldıralım diye anlaşırlar. Bu, budur. Şu an ulusalcılık modern dünyada geçerli tek siyasi duruştur. Sonrasına bakılır.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ergen hezeyanlarından hakikaten sıkılıyorum. Bir insanın herhangi bir değerler sistemine bağlı olmasına karşı çıkıyorsun, anladığım kadarı ile. Tam bir ergen hezeyanı.

Lenin ve Stalin bundan 100 sene kadar önce yaşamış insanlardır. Bütün hayatları, yaptıkları kayıt altındadır. Mitoloji ile bunun ne alakası var?

Bu insanların yaptıklarını iddia ettiğiniz katliamları, kaynakları ile beraber yazın tartışalım.

Bende sıkılıyorum lâkin internet ortamı katlanmak gerek. Ben karşı çıkmıyorum. Sadece ergenligin verdiği hezeyan ile birşey gösterdim...

Muhammed de 1400 yıl önce yaşamış yaptıkları ortadan ve kayıt altında. Insanlar bunları kullanılarak yaşıyor ve konuşuyor. Bütün bunlar Mitoloji ile alakalı ise forumu kapatalım. Ayrıca Lenin ve Stalin bu tutku ile 1400 sonra mitoloji de farklı bir dalda yer alacağı aşikar. Bırakın 100 yılı bir saat önce yaşanan olay bile farklı bir şekilde etrafa yayılıp gelişirken,ders ve tarih kitapları değişirken 100 yıllık bilgiye nasıl itibar edersiniz..

Ben bu insanların katliyam yaptığını idda etmedim ki ! Ben tarihe güvenmem yani ezberletilmiş kelimeler ile tartışmam selam eder geçerim....

Sitelerde Paylaş

Almanları ABD yendi. Japonları da. Fransa minnet ifadesi olarak Hürriyet Heykelini inşa edip parçalar halinde ABD ye taşıdı ve New York'a diktiler.

İngiltere savaşın ancak ABD nin girmesi ile biteceğini çok iyi bildiği için ABD yi Pasifik cephesinden Atlantik cephesine evirmek için çok çaba gösterdi. Bunu da başardı. Uygun zamanı kollayan ABD, Nazilerin Petersburg önlerinde takılıp ilerleyememesi fırsatını kaçırmayarak Normandiya'ya dünya tarihinin en büyük çıkartmasını gerçekleştirdi.

Sovyetler Nazilerin elinden Petersburg halkının direnişi sayesinde ucuz kurtuldu ve beleşe kondular. Bu beleşle tüm Doğu Avrupa'yı korkunç bir zulüm ve baskı altına aldılar. Bu baskıyı reddeden Macaristan, Polanya gibi ülkerleri acımasızca tanklarla ezdiler. Yıllarca utanç duvarı insanlıkla vahşet ve baskının arasını ayırdı.

Sovyetler yakın tarihin en zalim ve baskıcı imparatorluğu ünvanını elinde bulundurmaktadır.

Sitelerde Paylaş

ABD Reklamı.

Sam Amcayı fazla dinlemişsin.

Sam Amcanın yazdığı tarih neden geçerli oluyor?

ABD nerede doğru söylemiş ki?

Parasında bile yazıyor her haltı yapabilecekleri.

In God We Trust.

Biz teizm için her şerefsizliği yaparız demenin başka bir versiyonu.

Teist ABD'ye güveniyorsun da

Ateist Sovyet arşivlerine güvenmiyor musun?

Nasıl Ateistsin sen?

Sitelerde Paylaş

Siyasi konularda insanların inançları ile hiç ilgilenmem. Siyaset inançtan tümüyle bağımsızdır. İnsanların inançlarına değil, yaptıklarına bakarım. Yaptıklarını değerlendirirken inançlarını hiç kaale almam.

Siyaset biter, konu inanca gelirse durum başka moda geçer. Artık siyaset biter inanç konusu başlar. Allah yok din yalan derim. Beni bu söylemimden hiç kimse çeviremez. "Bak laikliği bırakır dinci oluruz sen ateizmi bırakmazsan" diye tehdit etmeleri beni hiç ırgalamaz. Buyrun gidin dinci olun, yar saçların lüle lüle, hadi sana güle güle derim.

Ben ateismi bırakmıyorum diye gidip dinci olacak müslüm aptalı benden uzak, saçma uyduruk allahına yakın olsun. Gitsin el kol kafa kessin ahmak! Laik olmayan ateist de olsa işim yok zaten. Laik olmayan ateist nasıl olur derseniz ne yazık ki çok gördüm.

Ben siyasette laikim, liderim Atatürk'tür. İnançta ateistim.

Sitelerde Paylaş

@Cesed

Bal gibi de onu lider olarak görüyorsunuz. Hz Ömer İslam için neyse Stalin de komunizm için odur. Senin gibilere tatlı su komunisti derler

@sağduyu,

Olay o değil. O cok uzun mesele. Biri vardı, gördüm, komunist ateist, islamı eleştiriyordu. Ben de , kendi kimliğimi kullanmadan dedim ki sizinkiler cok mu temiz. Yani sağduyu, zaten hep islam tartışması yapıyoruz, lüfen konuyu roaya getirme. Sen komunist ateistin islamı eleştirmesini doğru buluyor musun? Eğer komunizm de kanlı diyorsan, islamdan mı cok nefret ediyorsun komunizimden mi?

@Robespierre

Sana tarihini ben mi öğreteceğim. Git biraz tarih oku. Milyonlarca insanı, gerek açlık, gerek sürgün, gerek katliam yollarıyla öldürmüştür stalin.

Ayrıca Lenin de az kanlı değildir. Onu da başka bir başlıkta tartışacağız.

@Ayyaşgezer

Zaten ben siz kemalist ateistlere lafım yok.

@Serinlemeye geldim.

Helal olsun ne diyeyim. Azcık aklı çalışan biri.

@Realperest

Bu sizin nasıl pislikler oldugunuzu hasır altı etmeye yetmiyor. bu arada, Komunizm adı altında Doğu Türkistanda zulüm var. Bunu bir Türkçüye söyle de gör ...

@KAunos.

Dostum, SİZ KOMUNİSTLER ÇEŞİTLERE AYRILIYORSUNUZ.

1. STALİN YOLDAŞTI, KATLİAM YAPMADI DİYENLER

2.STALİN İYİ BİR LDİER DEĞİLDİ ONUN TASVİP ETMİYORUM DİYENLER

3. KATLİAM YAPTI AMA SADECE FAŞİSTLERE DİYENLER.

@Robespierre

Şuraya bak yahu. Bir de nasıl da üste cıkmaya calışıyor. O zaman senin islamı eleştirmeye tek kelime etmeye hakkın yoktur.

Öldürdüğünüz bebekler için kına yakın. Milyonlarca insanı öldüren katiller.

Devrimine kafam girsin.

@Nolan.

Ben adamların, savaşta, öldürdüğü askerlere bir şey demiyorum. Adamlar, kendi halkarına zulmedip, masum köylüleri sürgüne yolladılar.

@Materyalist Bilinç

Siz ne kadar hasır altı etmek isteseniz de, tarih gerçeği gösteriyor. Hiç de yalan falan değil. Milyonlarca insanı öldürdünüz. Videolar kayıtlar her şey var. Hiç kıvırmazsın.

@Yeniçeri

Dediğin gibi, bir sürü kan döküldü.

Ayrıca dediğin gibi, BİR İNSANIN RAHAT YAŞAMASI İÇİN GÜÇ YETER. MATERYALİST BİLİNÇ HİÇ AĞLAMASIN. BAL GİBİ DE HALKI SÖMÜRDÜNÜZ. BİR SÜRÜ İNSANI SÜRGÜN ETTİNİZ.

@Democrassian

Farkındayasn Atatürke bir şey demedim. Sen Lenin i iyice bir araştır. O da az şerefsiz değil

@ Materyalist Bilinç

Burada kapitalizmi savunan yok. Kendi pisliğinizi kapitalizmle örtemezsiniz.

İki.

Heralde yenecek Hitleri. Savaş durumunda. Aynı bokun laciverti ikisi de. Bir de dua mı edeyim Stalin e. O kadar öldürdüğü Türkleri, görmezden mi geleyim.

@Democrassian.

Sen tarafsızlıgını İslam hariç her yerde kullanıyorsun. Gerekir Amerikayı savunursun. Ki bu mesajında böyle. Ki haklısın da, Almanyanın yenilmesi konusunda onlara büyük iş düşmüştü. Buna bir şey demiyorum. Azcık Aklını kullan ve Stalin ve LEnini araştır.

@Robes

Elbette, Amerika şerefsizdir ve Atom bombası kullanmıştır.

@ democ.

Siz Amerika yüzünden mi, Avrupa yüzünden mi Hitler yenildi tartışa durun, bu sonralara kalabilir. Mesele Stalin in ve Lenin ve Maonun İnsanlık dışı eylemler yapmasıdır

Ayrıca atom bombası sayesinde, orasının geleceği de cok kötü oldu. Bknz radyasyon.

Normal bombalamalarla belki insanlar daha cok ölürdü ama en azından bu illet olmzdı

@Democ.

Helal olsun. Sovyetleri eleştirebilmişsin. Aferin sana.

@Materyalist bilinç.

ABD reklamı ile alakası yok. ABD yi günahım kadar sevmediğimi sen de iyi biliyorsun. Her gün Amerikaya sövdüğümü de.

Ama bu, sizin pisliğinizi örtmez.

Rezil bir tarihiniz var.

Allah Stalin de Leninin de belasını versin.

Sitelerde Paylaş

Kurtaracak yanınız kalmadı Komunistler

Sırf İslamcılar mı eleştiriyor sizi. Aha bak, burada kemalistin biri.

Hiç hasır altı edemezsin. Hiç kurtarmaz. Cilalasan, da kurtarmaz.

Stalin milyonlarca masum insanı öldürmüştür.

Lenin ise yüzbinlerce masum insanı açlıktan öldürmüştür.

Mao yu anlatmam gerek yok bile.

Burada, kıyas yaparsak, Atatürk, Komunizm yanında MELEK KALIR MELEK!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...