Jump to content

Ateist komunistler niye böyle iki yüzlü?

Recommended Posts

"Ateist komunistler niye böyle iki yüzlü?" diye sormuş başlığı açan. Hiç bu kadar dikkat etmemiştim. Ateist yada değil ama tüm koministlerin ve elbette sosyalistlerin de iki yüzlü olduğunu 24 sayfanın sonunda -gözüm sulandı okumaktan- görmüş oldum.

1400 yıl önce yaşamış bir adamı yaptıkları ve söyledikleriyle yerden yere vurabiliyorsam eğer, daha dün yaşamış Atatürkü niye göklere çıkarayım yahu! Lenin, Stalin ve Mao da eleştirilerimden neden muaf olsunlar! Onlar insan değil mi? İlahi ve kutsal kişiler mi ki hiç hata yapmamış, katliama yanaşmamış, kendi dava arkadaşlarını dahi astırmamış olsun!

Biz farklı bir tarih mi okuyoruz acaba, bilemiyorum. Benim okuduğum tarih göstermiştir ki, tek adam iktidarı kan demektir. Devrim demek önce kendi evlatlarını yiyen bir canavar demektir. Fark etmiyor iktidarın yada devrimin sahibinin adı Muhammed olsun, Atatürk olsun, Mao olsun, Lenin olsun.

Muhammedi sütten çıkmış ak kaşık zanneden müslümanın fanatizmi ile Stalinin ellerinin kansız olduğunu iddia eden koministin fanatizmi aynı. Şu 24 sayfalık tartışma sanki bu fanatizmin evrensel bir ispatı gibi duruyor.

Ben soruyu tekrar edeyim çünkü NEDEN olduğuna dair hala bir fikir sahibi olmuş değilim:

KOMÜNİSTLER NEDEN BU KADAR İKİ YÜZLÜ?

baslik cok uzun ve adamin biri israrla demis stalinden bizene? Stalin benim tanrim deil

Sitelerde Paylaş
  • İleti 493
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1- Sovyet mekanizması tüm inançların açıkça dışlanması ile oluşturulan bir sistemdir. Bunu sistemin neresine zoom yaparsanız yapın görürsünüz.

2- Sovyetlerde insanların hepsine (köylü, çöpçü, şehirli) sınıf farkı gözetilmeksizin devletin tüm imkanları ulaştırılmaya çalışılmıştır. Bunu açıkça görebilirsiniz.

3- Sovyetlerde kuruculardan hiçbirinin mal varlığı yoktur. bunu da inceleyip görebilirsiniz.

4- Sovyetlerde tüm işler işin uzmanına bırakılmaya çalışılmış ve bir plan doğrultusunda yürütülmüştür.

5- Sovyetlerde milliyetçilik, dincilik, bölücülük, faşizm ile mücadele edilmiştir. Bunu da açıkça görebilirsiniz.

Bu sistemde kurucu liderlerden hiçbiri (troçki hariç, o liberal bir demokrattı) kendi şeyinin keyfine hareket etmedi.

Bir nesnellik mekanizması yürütüldü.

O yüzden kimsenin eleştirmeye hakkı yok.

Eleştirilebilsinler diye uyduruk kanıt ve ola yaratmanız acınası bir durum.

Adamlar üniformalarını çıkarmadan 24 saat insanlar için mükemmel bir sistem tasarladı.

Bundan da kişisel menfaat elde etmedikleri güneş kadar kesin bir gerçek.

Ayrıca Hitleri durduran yine Sovyetlerdir.

Bu insanları eleştirmeye kalkmak mantığın, iyi niyetin, barışçıllığın eleştirilmesidir.

O yüzden eleştiremezsiniz. Ortada eleştirmenizi gereken bir durum yok.

Sitelerde Paylaş

1- ...

1. Komünizmin iyi ve doğru olduğuna inancı esas almak bir inanç türü değil mi?

2. Madem o kadar devlet imkanı ulaştırılmaya çalışılmış, neden Azeri ve Kazakların çoğunluğu kominist sistemden nefret ediyor?

3. Zaten tüm kullanımı senin elinde olan bir şeyi ne diye mülkiyetine alasın ki?

4. O kadar uzmanına bırakmışlar ki sonunda yıkmak zorunda kaldılar. Buna açıklaman nedir?

5. Bu nedenle mi Sovyet denildiğinde Rus anlaşılır?

Eleştirmeye bal gibi hakkımız var efendim, bal gibi. Hiç kimse kutsal değildir, ilahi değildir, sütten çıkmış ak kaşık hiç değildir. Bu nedenle her şeyi ve herkesi eleştiririz.

Kanıt uydurmaya gerek yok. Moskovada, Taşkentte Kievde ve Baküde komünizmi yaşamış ihtiyarlarla konuş yeter. Ben öyle yaptım.

Mantık, iyi niyet ve barışçılık dahi eleştirilebildiği için o insanları da eleştirebiliriz efendi!

Eleştiririz efendim, ortada çoook sebep var, bal gibi eleştiririz.

Sitelerde Paylaş
- Sovyet mekanizması tüm inançların açıkça dışlanması ile oluşturulan bir sistemdir. Bunu sistemin neresine zoom yaparsanız yapın görürsünüz.

2- Sovyetlerde insanların hepsine (köylü, çöpçü, şehirli) sınıf farkı gözetilmeksizin devletin tüm imkanları ulaştırılmaya çalışılmıştır. Bunu açıkça görebilirsiniz.

3- Sovyetlerde kuruculardan hiçbirinin mal varlığı yoktur. bunu da inceleyip görebilirsiniz.

4- Sovyetlerde tüm işler işin uzmanına bırakılmaya çalışılmış ve bir plan doğrultusunda yürütülmüştür.

5- Sovyetlerde milliyetçilik, dincilik, bölücülük, faşizm ile mücadele edilmiştir. Bunu da açıkça görebilirsiniz.

Sorularınızın cevaplarına geçiyorum. Size öyle geliyor çöpçüyle parti büyüğü hiç bir zaman bir olmadı Hastaneleri bile ayrıydı, mesela tüm SSCb cumhuriyyetlerinde "Leç Komissiya" denilen hastaneler vardı yalnızca parti büyükleri, pröfesorlar, ünlü yazar ve şairler şurada tedavi göre biliyordu. Doğal olarak şu hastanelerin donanımı ve orada olan persönelin eğitimi daha iyiydi ve daha lüksdü. Sosyal tesisler dinlenme tesisleri hepsi ayrıydı ve kalite farkı barizdi. Hatta bırakın parti büyüklerini mesela Moskova "vatandaşı" ola birisiyle Rusiyanın her hangi bir ilinin her hangi bir ilçesinde her hangi bir köyün "vatandaşı" beyninde bile çok büyük fark vardı.

Ayrıca SSCB 60 lara kadar köylülere nüfüs cüzdanı verilmediği için kendi köylerinin dışında yaşama imkanları bile yoktu.

Sovyetlerde her parti büyüğünün mal varlığı vardı ve mal varlıkları milyonlarala dolarlıkdı fakat orada hiç kimse mal varlığını kendi ismine kayıt yaptırmazdı, yani bir uçuk bir evde yaşayan her hangi bir köylünün ismine kayıtlıdır her şey.

Sovyetlerde işin kime bırakılması ve o planın nasıl yapıldığı ve nasıl uygulandığı çok farklıdır. Fakat bir şey diyelim ki, Rusiyada bu az çok yazılana uygun olsa bile öteki cumhuriyyetlerde öyle değildi (Pribaltik cumhuriyyetler hariç onlarda sistem farklıydı ve tam sosyalizm değildi)

Milliyetçilik vardı. Mesela Rus olmak ayrıcalıktı. Eşi rus olan bir azeriyle eşi azeri olan bir azerinin bile statüsü aynı değildi.

Fakat şu konuların uluslararası alemde duyulmamasının iki nedeni vardı. Bir Kuzey Kore gibi kapalı olması. Yani şimdi o ülkede ne var ne yok her kese sır SSCB de öyle. İkincisi şu işi bir az aşikar götürenin kafası hemen giderdi. Ama rus milleti üstündü, ardınca üstünlük sırası Ukraynlar ve beyaz ruslardaydı. Her şeyde bu üç ırk daha üstündü.

Ayrıca Hitleri durduran yine Sovyetlerdir.

Hitler neden hücüm etdi nasıl mağlup oldu şu uzun bir konu fakat Hitlerin SSCB de başarılı olmayacağı Hitlerin kendisinden tutun da alman ordusunda savaşan teğmen bile belliydi bir mucize bekliyorlardı o da gerçekleşmedi. Yani o savaşın kaderi baştan belliydi.

tarihinde azer mustafayev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2. Madem o kadar devlet imkanı ulaştırılmaya çalışılmış, neden Azeri ve Kazakların çoğunluğu kominist sistemden nefret ediyor?

3. Zaten tüm kullanımı senin elinde olan bir şeyi ne diye mülkiyetine alasın ki?

4. O kadar uzmanına bırakmışlar ki sonunda yıkmak zorunda kaldılar. Buna açıklaman nedir?

Eleştirmeye bal gibi hakkımız var efendim, bal gibi. Hiç kimse kutsal değildir, ilahi değildir, sütten çıkmış ak kaşık hiç değildir. Bu nedenle her şeyi ve herkesi eleştiririz.

Kanıt uydurmaya gerek yok. Moskovada, Taşkentte Kievde ve Baküde komünizmi yaşamış ihtiyarlarla konuş yeter. Ben öyle yaptım.

Mantık, iyi niyet ve barışçılık dahi eleştirilebildiği için o insanları da eleştirebiliriz efendi!

1- Fırsat kaynak ve imkanların herkese eşit mesafede durmaları veya buna çabalanması bile niyeti belli eder. Burada ağzını açıp laf söylemen için ırkçı, anti komünist, radikal bir kapitalist olman lazım. Bu militanlığı yapan da sensin işte bu yüzden. Ben değil.

2- Azeri ve Kazakların çoğu komünist sistemden nefret etmiyor. Azeri ve Kazakların çoğu geri kalmış insanlardı. İslam toplumlarının hepsi geri kalmış, eğitimsiz ve ilkel toplumlardır. Onlarla yapılan eğitim ve sosyalleşme mücadelelerini mağdur ayağına yatıp eziyet olarak gösteriyorlar. Bunu her coğrafyada her islam toplumu yapıyor. Kendilerine eğitim, bilim, sosyal açıdan bir talep götür bakalım islam toplumlarının yanıtı ne olacak? Aynısı şu anda da oluyor. Azeriler ve Kazaklar enerji kaynaklarının tehdit amaçlı kullanılmayacağını taahhüt ettikleri için kimse onlara bulaşmıyor.

Sen dünyada üretim gerçekleştiren, sanayi, teknoloji, gelişimi yönlendiren ülkelere enerji kaynaklarını silah gibi tehdit olarak kullanırsan onlar da kaynakların olduğu yerlere asker çıkarmak zorunda kalır.

Gelişimi sağlayan toplumların tüm makineleri petrolle çalışıyor. Bunu tehdit olarak kullanınca gelişimi sağlayanlar gelişimde zerre payı olmayanları yok eder.

ABD'nin yalnız mı olduğunu sanıyorsun tüm bu enerji kaynaklarını güvence altına alma çabalarında? Tüm üreten dünya arkasında onların. Çünkü ABD sana petrol şantajı yapmaz, ama Müslümanlar yapar.

Aynı durum şu anda olurken bile kimin haklı kimin haksız olduğu %100 belli. Neyin davasındasın?

Kazaklar ve Azeriler bir yargı ve muhakeme otoritesi mi?

Hayır, duygusal geri kalmış toplumların ta kendileri.

Yürümeye zorlandılar, ayakları acımış, oturup ona ağlıyorlar.

3- Tüm kullanım nedir? Mal ancak başka mal ile yarışır. Para da ancak başka para ile.

Bu lafları ettiğine göre hangi kulvarda kimlerin malları ve paralarıyla yarıştığını da belirteceksin.

Kıçından laf söylemeyeceksin.

Bu mal ve paraları nerede ne şekilde kullandılar?

Ekonomi kanunları gereği kullandıkları mal ve paraların kullanım yerlerinde başka kaynaklardan para ve mallar olmalı. Hangi kaynaklardan? Hangi ortamda?

Mahalle dedikodusu yapma. Her düşünce bilmle sınanır.

4- Dışarıdan yeterli miktarda baskı ile tüm kapalı sistemler içine çökertilebilir.

5- Sovyet denildiğinde ancak ezikler Rus anlar. Stalin Rus değil. ABD'de 2000'li yıllarda olan azınlıktan başkan olayı, SSCB'de neredeyse 100 yıl önce olmuş. Kim daha yenilikçi?Kim daha reformcu?

Sen duygularına dayanarak eleştiri yapamazsın.

Duygularından bana ne? Milletlerin duygularından bana ne?

Sitelerde Paylaş

Açıklama ve aşağılama yapıyorum zannediyorsun. Sovyetleri ve komünizmi yobazca savunuyorsun. İki yüzlülük yapıyorsun.

Bize sadece sormak düşüyor:

NEDEN?

NEDEN KOMÜNİSTLER VE SOSYALİSTLER BU KADAR İKİ YÜZLÜ?

Sitelerde Paylaş

Açıklama ve aşağılama yapıyorum zannediyorsun. Sovyetleri ve komünizmi yobazca savunuyorsun. İki yüzlülük yapıyorsun.

Bize sadece sormak düşüyor:

NEDEN?

NEDEN KOMÜNİSTLER VE SOSYALİSTLER BU KADAR İKİ YÜZLÜ?

Senden ala iki yüzlü mü var lan?

Oturup gelişime çağdaşlığa üretime direnen dangalakların duygusal hezeyanlarını referans kabul ediyorsun.

Hapishanelerde de kadın beceremeyen, ayda bir dışarı izni alamayan mahkumların hezeyanlarını da referans kabul et de ona göre tutum belirle.

Ya da çocuk beceremeyen sübyancıların duygusal çöküntüleriyle birlik ol ve kanunlar neden böyle iki yüzlü? ne var şunlar çocuk becerse yani? de.

Ahmak herif. :) Entelektüellik adına bir bok yok.

Ancak bildik duygusal hezeyanlara tutunuyorsun.

Onların prim yaptığını biliyorsun.

Sığ herif.

Savunduğun adamlar ne verdi dünyaya?

Sitelerde Paylaş

Senden ala iki yüzlü mü var lan?

Oturup gelişime çağdaşlığa üretime direnen dangalakların duygusal hezeyanlarını referans kabul ediyorsun.

Hapishanelerde de kadın beceremeyen, ayda bir dışarı izni alamayan mahkumların hezeyanlarını da referans kabul et de ona göre tutum belirle.

Ya da çocuk beceremeyen sübyancıların duygusal çöküntüleriyle birlik ol ve kanunlar neden böyle iki yüzlü? ne var şunlar çocuk becerse yani? de.

Ahmak herif. :) Entelektüellik adına bir bok yok.

Ancak bildik duygusal hezeyanlara tutunuyorsun.

Onların prim yaptığını biliyorsun.

Sığ herif.

Savunduğun adamlar ne verdi dünyaya?

Siz gerçekten mi böyle düşünüyorsunuz yoksa numaramı. Ben yaşadım böyle olmuş diyorum siz yok öyle olmamış diyorsunuz o zaman siz anlatın nasıl olduğunu her halde siz yaşamışsınızdır.

Eşitlik falan yoktu be hastaneler bile ayrıydı .............. Apartmanların kalitesi bile farklıydı.

Sitelerde Paylaş

:D

Sitelerde Paylaş

Siz gerçekten mi böyle düşünüyorsunuz yoksa numaramı. Ben yaşadım böyle olmuş diyorum siz yok öyle olmamış diyorsunuz o zaman siz anlatın nasıl olduğunu her halde siz yaşamışsınızdır.

Eşitlik falan yoktu be hastaneler bile ayrıydı .............. Apartmanların kalitesi bile farklıydı.

Azer yalan söylemeyi bırak.

Adın soyadın oradan geliyor olabilir ezik herif.

Ama söylemlerin yalan.

Şerefsizce.

Kanıt kanıt dediğin şeylerin hepsi de ya bir blog, ya bir forum, ya da başka bir site.

Resmi bir şey yazmadın şuraya. Resmi kaynaklardan hiçbir şey getirmedin buraya.

Sen nitelikli üçkağıtçılık yapıyorsun.

Hain herif. Ailen de yıllarca ekmek yediği, gelişim gördüğü kaynağa ihanet eden haindi muhtemelen.

Şimdi islamın kollarına girin de becersin sizi islam.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Şerefsiz kendinizsiniz. Eğer bilmek istiyorsunuzsa Googleda Zdanie na Naberejnoy yazın sıradan bir vatandaşla parti büyüklerinin yaşamları arasındakı farkı görün. Leç Komisiya hastanelri kimin üçündü sanıyorsunuz. Bu hastanelerdeki doktorlar dah iyiydi. Donanımı daha iyiydi. Dah lüksdü. Hizmet daha iyiydi. Fakat her kes gidemiyordu. Oraya gitmeniz için ya parti büyüğü olmalıydınız, ya bakan ya bakanlıkda önemli görevde (zaten şunlar da partiliydi), yazar, şair (yalnız ünülüler) Kgb de çalışan, pröfesorlar şurada hizmet ala bilirdi.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...