Jump to content

İŞİD müslüman değildir

Recommended Posts

microsoft word yerine google drive üzerinden doküman oluşturup oraya yazmak daha iyi bence. ben öyle yapıyorum.

faydaları;

word belgesi silinebilir, kaybolabilir, pc bozulur disk göçer belge uçar. google dokümanı uçmaz.

disk uçunca word belgesi kaybolmasın diye başka yere yedekleme yapırsin bu sefer de sürekli hepsini güncel tutmaya çalışırsın hep. google drive dokümanına nerden erişirsen eriş hep günceldir.

paylaşman gerekirse doküman adresini gönderip istediğin kişilerle paylaşabilirsin, görüntüleme hakkı verirsin adam sadece okur.

word belgesine sadece pc üzerinden erişirsin, drive dokümanına pc, telefon, iş yeri pc, arkadaşının evindeki pc, üzerinde office kurulu olmayan pc.. nereye gidersen git erişebilirsin

Selamlar dostum :D aldın başına belayı öyle kolay kolay kurtulmak yok. bana selam veren borçlu çıkar. nasıl uygulanır az anlat ben indirdim ama kulanmasını bilmiyorum klasör diyor dosa diyor word belgeside yüklenirmi? birde oturum dan bahsediyor mecburmuyum pcye şifre mail eklemek neyse yaw seni yormuyum ben fazla anlmam bilgisayradan yinede teşekkür ederim ilgin için

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Selamlar dostum :D aldın başına belayı öyle kolay kolay kurtulmak yok. bana selam veren borçlu çıkar. nasıl uygulanır az anlat ben indirdim ama kulanmasını bilmiyorum klasör diyor dosa diyor word belgeside yüklenirmi? birde oturum dan bahsediyor mecburmuyum pcye şifre mail eklemek neyse yaw seni yormuyum ben fazla anlmam bilgisayradan yinede teşekkür ederim ilgin için

selam hocam.

ben google direve'ın farklı bir işlevselliği olan dökümanlar hizmetini kastetmiştim. drive ile dökümanlar hizmetlerini ayrı ayrı açıklayayım.

google drive bir bulut depolama hizmetidir. tarayıcı arayüzü üzerinden erişilir. oraya veri yüklersiniz ve veriniz google tarafından saklanır. ne güzel değil mi?

aslında o kadar da güzel değil. çünkü bulut servisine sürekli elle veri yüklemek angarya bir iş. meseleyi biraz açmak gerekirse, mesela word belgenizi google drive ile güncel olarak saklamak isterseniz, bu word belgenizi her düzenlediğinizde şu işlemi tekrarlamanız gerekecek:

1- tarayıcıdan drive.gogle.com a gireceksiniz.

2- oturum açacakınız.

3- oturumunuzu açtıktan sonra tarayıcı içerisinde drive klasörleriniz görüntülenecek, word belgenizi saklamakta olduğunuz drive klasörünü bulacaksınız.

4- ilgili klasörü bulduktan sonra klasör içindeki eski word belgesini sileceksiniz.

5- sildiğiniz eski word belgesinin yerine, bilgisayarınızdaki güncellemiş (bilgi eklemiş) olduğunuz güncel word belgesini upload edeceksiniz.

her günün sonunda bu işlemi bir kez yaparsanız, ilgili word dökümanın güncel bir kopyasını drive hesabında saklamış olursunuz. ancak bu angarya bir iş. her gün her gün çekilecek çile değil.

işte bu dosyaları otomatik güncellemek(yedeklemek) için google drive masaüstü programı üretildi. artık drive'a erişim için tarayıcıdan drive.google.com adresine girmeye gerek yok. bu programı kurup oturum açtığınızda (oturum açmak tabiki zorunlu) sizden pc üzerinde bir klasör göstermenizi istiyor, sonra size ait drive hesabınızdaki verileri o seçmiş olduğunuz klasöre kopyalıyor, yani google tarafındaki drive klasörünüz ile pc üzerinde seçmiş olduğunuz klasörü senkronize ediyor. bu ne sağlıyor? şunu sağlıyor: sen bilgisayarının içerisindeki o klasöre ne kopyalarsan kopyala, kopyaladığın şey anında drive hesabına aktarılıyor. senkronizasyon işte.

böylece sen ilgili word dökümanını pc içerisinde seçmiş olduğun drive klasörü içerisinde herhangi bir yere kopyalarsan, sonra artık o word dosyasını kendi bilgisayarındaki microsoft office word programı ile açıp düzenleyip CTRL+S ile kaydettiğin anda, kaydetmiş olduğun güncel dosya anında drive'a aktarılır-güncellenir. sen hiç uğraşmazsın bile. angarya işlere son. otomatik yedeklemeye merhaba. böylece bilgisayarın bozulsa bile bu dökümanları kaybetmeyeceksin hiç.

buraya kadarki anlattıklarım drive hizmeti. ama benim asıl değindiğim mevzu döküman hizmeti idi.

döküman hizmeti ise, drive.google.com adresi üzerinden döküman oluşturup düzenlemedir. çok kullanışlıdır.

pc üzerinde word belgesi oluşturup, bu word belgesini "notlar.docx" şeklinde bir dosya olarak kaydetmek bence artık eski bi yöntem. bunun yerine drive.google.com üzerinden: "notlar" adında bi döküman (aynı word belgesi gibi) oluşturursanız, şu kolaylıklardan da faydalanabilirsiniz:

- notlar.docx bir dosyadır ve ancak microsoft office ile düzenlebilir. üzerinde office kurulu olmayan bir pc üzerinde bu dosyayı düzenleyemeyebilirsiniz. oysa drive üzerindeki döküman tarayıcı üzerinden düzenlenir, program gerektirmez.

- arkadaşınızın bilgisayarını kullanarak düzenleme yapacak olsanız notlar.docx'i önce bilgisayara indirip, sonra microsoft office ile açmanız gerekir. ve indirip düzenledikten sonra da tekrar drive hesabına upload etmeniz gerekir. ayrıca upload ettikten sonra da arkadaşınızın bilgisayarına indirmiş olduğunuz notlar.docx dosyasını da silmeniz gerekir. oysa döküman kullanıyor olsanız, tarayıcı üzerinden düzenlemenizi yaparsınız. CTRL+S bile yapmanıza gerek kalmadan yaptığınız değişiklikler anında dökümana kaydedilir.

- notlar.docx'i kaydedip bilgisayarı kapattıktan sonra artık eski hallerine ulaşamazsınız. oysa döküman kullanacak olursanız, siz save yapmadan her şey otomatik kaydedildiği gibi, geri al tuşu ile daha önce yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz. yani arkadaşınızın bilgisayarına notlar.docx'i indirip düzenleyip sonra tekrar drive'a upload etmiş olsaysınız, eski notlar.docx gitmiş olacaktı. geri dönemeyecektiniz. oysa döküman kullanırsanız, arkadaşınızın evinden kendi evinize döndüğünüzde tek yapmanız gereken notlar isimli dökümanı açıp: "geri al" tuşuna basmak. böylece arkadaşınızın evide iken yapmış olduğunuz düzenleme geri alınacak.

- notlar.docx'i gerektiğinde telefondan açamayabilirsiniz. döküman kullanmak bu noktada da çok avantajlıdır. telefondan açılabilir, düzenlenebilir. düzenlemeler anında kaydedilir-senkronize edilir.

- notlar.docx yerine döküman kullanırsanız, paylaşma şansınız da olur. diğer insanlara görüntüleme yetkisi verirsiniz, sadece görüntülerler. ya da belli başlı arkadaşlarınıza düzenleme yetkisi eklersiniz ve onlar düzenleyebilirler.

yani evdeki kişisel bilgisayarında sağ tuş tıklayıp: "yeni microsoft excel dosyası oluştur" diyerek böyle dosyalar üzerinden çalışmaya bence gerek yok artık. eğer gizli-saklı bir bilginiz yoksa google üzerinden dökümanları kullanın (word-excel var orada) böylece döküman tek bir yerde durur, her yerden (ek yazılıma da ihtiyaç duymadan) ulaşırsınız.

Sitelerde Paylaş

selam hocam.

ben google direve'ın farklı bir işlevselliği olan dökümanlar hizmetini kastetmiştim. drive ile dökümanlar hizmetlerini ayrı ayrı açıklayayım.

google drive bir bulut depolama hizmetidir. tarayıcı arayüzü üzerinden erişilir. oraya veri yüklersiniz ve veriniz google tarafından saklanır. ne güzel değil mi?

aslında o kadar da güzel değil. çünkü bulut servisine sürekli elle veri yüklemek angarya bir iş. meseleyi biraz açmak gerekirse, mesela word belgenizi google drive ile güncel olarak saklamak isterseniz, bu word belgenizi her düzenlediğinizde şu işlemi tekrarlamanız gerekecek:

1- tarayıcıdan drive.gogle.com a gireceksiniz.

2- oturum açacakınız.

3- oturumunuzu açtıktan sonra tarayıcı içerisinde drive klasörleriniz görüntülenecek, word belgenizi saklamakta olduğunuz drive klasörünü bulacaksınız.

4- ilgili klasörü bulduktan sonra klasör içindeki eski word belgesini sileceksiniz.

5- sildiğiniz eski word belgesinin yerine, bilgisayarınızdaki güncellemiş (bilgi eklemiş) olduğunuz güncel word belgesini upload edeceksiniz.

her günün sonunda bu işlemi bir kez yaparsanız, ilgili word dökümanın güncel bir kopyasını drive hesabında saklamış olursunuz. ancak bu angarya bir iş. her gün her gün çekilecek çile değil.

işte bu dosyaları otomatik güncellemek(yedeklemek) için google drive masaüstü programı üretildi. artık drive'a erişim için tarayıcıdan drive.google.com adresine girmeye gerek yok. bu programı kurup oturum açtığınızda (oturum açmak tabiki zorunlu) sizden pc üzerinde bir klasör göstermenizi istiyor, sonra size ait drive hesabınızdaki verileri o seçmiş olduğunuz klasöre kopyalıyor, yani google tarafındaki drive klasörünüz ile pc üzerinde seçmiş olduğunuz klasörü senkronize ediyor. bu ne sağlıyor? şunu sağlıyor: sen bilgisayarının içerisindeki o klasöre ne kopyalarsan kopyala, kopyaladığın şey anında drive hesabına aktarılıyor. senkronizasyon işte.

böylece sen ilgili word dökümanını pc içerisinde seçmiş olduğun drive klasörü içerisinde herhangi bir yere kopyalarsan, sonra artık o word dosyasını kendi bilgisayarındaki microsoft office word programı ile açıp düzenleyip CTRL+S ile kaydettiğin anda, kaydetmiş olduğun güncel dosya anında drive'a aktarılır-güncellenir. sen hiç uğraşmazsın bile. angarya işlere son. otomatik yedeklemeye merhaba. böylece bilgisayarın bozulsa bile bu dökümanları kaybetmeyeceksin hiç.

buraya kadarki anlattıklarım drive hizmeti. ama benim asıl değindiğim mevzu döküman hizmeti idi.

döküman hizmeti ise, drive.google.com adresi üzerinden döküman oluşturup düzenlemedir. çok kullanışlıdır.

pc üzerinde word belgesi oluşturup, bu word belgesini "notlar.docx" şeklinde bir dosya olarak kaydetmek bence artık eski bi yöntem. bunun yerine drive.google.com üzerinden: "notlar" adında bi döküman (aynı word belgesi gibi) oluşturursanız, şu kolaylıklardan da faydalanabilirsiniz:

- notlar.docx bir dosyadır ve ancak microsoft office ile düzenlebilir. üzerinde office kurulu olmayan bir pc üzerinde bu dosyayı düzenleyemeyebilirsiniz. oysa drive üzerindeki döküman tarayıcı üzerinden düzenlenir, program gerektirmez.

- arkadaşınızın bilgisayarını kullanarak düzenleme yapacak olsanız notlar.docx'i önce bilgisayara indirip, sonra microsoft office ile açmanız gerekir. ve indirip düzenledikten sonra da tekrar drive hesabına upload etmeniz gerekir. ayrıca upload ettikten sonra da arkadaşınızın bilgisayarına indirmiş olduğunuz notlar.docx dosyasını da silmeniz gerekir. oysa döküman kullanıyor olsanız, tarayıcı üzerinden düzenlemenizi yaparsınız. CTRL+S bile yapmanıza gerek kalmadan yaptığınız değişiklikler anında dökümana kaydedilir.

- notlar.docx'i kaydedip bilgisayarı kapattıktan sonra artık eski hallerine ulaşamazsınız. oysa döküman kullanacak olursanız, siz save yapmadan her şey otomatik kaydedildiği gibi, geri al tuşu ile daha önce yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz. yani arkadaşınızın bilgisayarına notlar.docx'i indirip düzenleyip sonra tekrar drive'a upload etmiş olsaysınız, eski notlar.docx gitmiş olacaktı. geri dönemeyecektiniz. oysa döküman kullanırsanız, arkadaşınızın evinden kendi evinize döndüğünüzde tek yapmanız gereken notlar isimli dökümanı açıp: "geri al" tuşuna basmak. böylece arkadaşınızın evide iken yapmış olduğunuz düzenleme geri alınacak.

- notlar.docx'i gerektiğinde telefondan açamayabilirsiniz. döküman kullanmak bu noktada da çok avantajlıdır. telefondan açılabilir, düzenlenebilir. düzenlemeler anında kaydedilir-senkronize edilir.

- notlar.docx yerine döküman kullanırsanız, paylaşma şansınız da olur. diğer insanlara görüntüleme yetkisi verirsiniz, sadece görüntülerler. ya da belli başlı arkadaşlarınıza düzenleme yetkisi eklersiniz ve onlar düzenleyebilirler.

yani evdeki kişisel bilgisayarında sağ tuş tıklayıp: "yeni microsoft excel dosyası oluştur" diyerek böyle dosyalar üzerinden çalışmaya bence gerek yok artık. eğer gizli-saklı bir bilginiz yoksa google üzerinden dökümanları kullanın (word-excel var orada) böylece döküman tek bir yerde durur, her yerden (ek yazılıma da ihtiyaç duymadan) ulaşırsınız.

Dostum sağol bu kadar çok yazman beni mahçup eti çok teşekkür ederim sevgiyle kal

Sitelerde Paylaş

Taliban Pakistan'da kafa kesiyor

Taliban’ın Pakistan’da faaliyet gösteren kolu dün bir video yayınlayarak asker olduğu iddia edilen bir grup erkeğin kesilmiş başlarını sergiledi. Güvenlik yetkilileri ise militanlarla yaşanan çatışmanın ardından 15 kadar askerin kayıp olduğunu açıkladı.

haberin devamı : http://www.hurriyet.com.tr/planet/21357697.asp

VİDEO : http://videonuz.ensonhaber.com/izle/taliban-pakistan-da-12-askerin-basini-baltayla-kesti-izle

Sitelerde Paylaş

İşid müslüman değildir müslüman görünümündelerdir sadece işidi lanetliyoruz !!!

Nooldu la İslam'ın da mı tanımı değişti? Büyük ihtimal sen sünnisin, sana göre İmanın şartı 6; İslamın şartı 5... dinin kaynakları da ortada... IŞİD bunlardan hangisine uymuyorsa söyle de bilelim...

tarihinde Theravada tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşid müslüman değildir müslüman görünümündelerdir sadece işidi lanetliyoruz !!!

İŞİD İslam'ın özüne dönmüştür. İslam nasıl kurulup nasıl güç elde ettiyse İŞİD'in uygulamaları birebir aynıdır. Peygamber ne yaptıysa İŞİD de aynısını yapmaktadır. Hadis ve Kuran'da ne yazıyorsa aynen uygulamaktadır. Kuran'ın cihad emirlerine uyarak önlerine çıkan herkesi İslam'laştırıyorlar. Yani öyle Türkiye'den müslümanlık yapmakla olmuyor. İslam olmak istiyorsan elini taşın altına koyup kelle alacaksın, milletin karısına, kızına sağ elinle sahip olacaksın. Müşrikleri gördüğün yerde öldüreceksin. Allah yolunda ölüp öldüreceksin. Tek suçu senin dinine inanmamak olan masum insanları tek tek tövbeye davet edecek, etmezlerse kellesini alacaksın. Sen kim, İŞİD kim?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ebu Basır’dan: İmam Muhammed Bakır Hazretleri şöyle buyurdu;

"Bir değirmen taşı mutlaka dönmelidir. O taş tam olarak milinin etrafında bir kez döndüğünde Allah taş kalpli ve soyu belli olmayan birini onların üzerine gönderecek ve zaferler onunla olacak. Onun askerlerinin saçları ve bıyıkları çok uzun olacak, elbiseleri siyahtır ve onlar, kara bayrakların adamıdırlar. Onlara düşmanlık edenler mahvolacaktır ve onları hiçbir fark gözetmeksizin topluca öldüreceklerdir. Allah’a andolsun ki; ben onları, onların yaptıklarını ve facirlerin onlardan görecekleri eziyetleri görür gibiyim. Allah, cefakâr Arapların başına onları acımadan musallat kılacaktır. Fırat kıyılarındaki şehirlerinde, karada ve denizde onları öldüreceklerdir. Bu, onların yaptıklarının cezasıdır ve Rabbin, kullarına asla zulmetmez." (Gaybeti Numani)

Sitelerde Paylaş

Hepsi de öz müslümandır. Seni aydınlatmak haddime olmayabilir ancak Kuran'ı tam anlamıyla okuyup anladığından emin değilim. Şia'yı mürted olarak gördükleri için Haram aylar dışında öldürmeleri zaten vacip. Yani İslama göre şu anda sevap kazanıyorlar. Tevbe suresi 5. ayete bakmanı öneririm. Özellikle tüm çevirileri oku. Ayette kafirleri öldürmek gerektiği yazıyor. İslam alimleri ise bunu şu şekilde açıklarlar: "Gayrimüslim biri öldürülecekse, ya da öldürülmesi gerekiyorsa haram aylar da öldürülmesin diye inmiştir. Ayet adam öldürmeyi emretmez. Öldürüleceğin vaktini emreder." Ancak bu yalnızca bir "kıvırtma" cümlesi. Kendinde açıkca göreceksin eğer okursan.

Sitelerde Paylaş

Elin Cameron'u bile bunları ne halt olduğunu, MÜSLÜMAN OLMADIĞINI söylüyor, bizim yeril İslam düşmanları ise bu abd ve batının uşağı ışid üzerinden İslama, müslümanlara dil uzatmaya kalkıyor.

Bunun iki sebebi var birincisi eğer dünya liderleri bu islamdan kaynaklıyor derler ise dünya savaşı çıkar kan gövdeği götürür bundan iyi kötü herkes zarar görür. Kimse dünyayı savaşa sürekleyen insan olarak bilinmek istemez.

İkincisi uyandırma kerizi bulandırma denizi ortadoğu halkları afrika halkları ne kadar müslüman kalmaya devam ederse o kadar daha fazla sömürülebilir o kadar fazla pazar olarak kullanılabilir.

Sorunun kabak gibi islamdan kaynaklandığı inan bütün dünya biliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...