Jump to content

İŞİD müslüman değildir

Recommended Posts

• İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iste böyleee,

isid müslümen degilse

Ozaman kur,anda müslümen d

e

g

i

l

Suchergebnisse

1. Kuranda adam öldürmek ayetleri, adam öldürmek ile ilgili ayetler ...
    meal.ihya.org/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-adam-oldurmek-ile... Im Cache
    Kuranda geçen adam öldürmek ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte. Kuranda adam öldürmek ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor: 2:178 -

2. Kuranda öldürmek ayetleri, öldürmek ile ilgili ayetler, Kurani ...
    meal.ihya.org/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-oldurmek-ile-ilgili... Im Cache
    Kuranda geçen öldürmek ve öldürmek ile ilgili ayetler . ... Hem sen, bir adam öldürdün de seni gamdan kurtardık. Seni çeşitli musibetlerle imtihan ettik.

3. Kuranda Adam Öldürmek - Adam Öldürme ile ilgili Ayetler
    www.mainboard24.com/ayet-hadis-ve...adam-oldurmek-adam...ayetler.html Im Cache
    Adam Öldürme ile ilgili Ayetler nelerdir - Kuranda Adam Öldürmenin Hükmü - Adam öldürme ile ilgili hadis ve ayetler Kuranda adam öldürmek ile alakali ...

4. Öldürmek hakkında ayetler - Mumsema
    www.mumsema.com › Kur'an-ı Kerimİslamda KuranKuran Meali
    Öldürmek hakkında ayetler Mumsema ÖLDÜRMEK İLE İLGİLİ AYETLER Nasıl oluyor da Allah'ı inkâr ediyorsunuz? Oysa ölü iken sizi O diriltti; sonra sizi yine ...

5. Öldürmek İle İlgili Ayetler - MAIN-BOARD
    www.mainboard24.com/.../312334-oldurmek-ile-ilgili-ayetler.html Im Cache
    Öldürmek İle İlgili Ayetler ... Kuranda Adam Öldürmek - Adam Öldürme ile ilgili Ayetler. Konuyu Açan: Leyl-i Lal, Forum: Ayet Hadis Ve Dini Bilgiler.

6. KUR'AN'DA ADAM ÖLDÜRMEK
    kurannesli.info/bilgibankasi/yazi.asp?id=1308 Im Cache
    KUR'AN'DA ADAM ÖLDÜRMEK : ... Andolsun ki, onlara resûllerimiz apaçık deliller (mucize ve âyetler) getirdiler. Ama onlardan birçoğu bundan sonra da ...

7. kuran ı kerim deki öldürme ayetleri - itü sözlük
    www.itusozluk.com/goster.php/kuran+%FD+kerim+deki+%F6ld%FCrme+ayetleri Im Cache
    kuran ı kerim deki öldürme ayetleri: (bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık) ilgili başlıklar: ateist olacaklara tavsiyeler

8. Kuran’da anlatılan “Adam öldürmek” meselesi ve müeyyidesi ...
    aliaksoy.net/2007/11/11/kuranda-anlatilan-adam-oldurmek-meselesi... Im Cache
    Etiketler: adam öldürmek kuranda, allah, allah b, haf, kuran, kuran da adam öldürmek, kuranda adam öldürme, kuranda öldürmek, kuranda insan öldürmek, egil.
    isidin yaptiklari kur,anin buyruklari.
    Tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşid müslüman değildir müslüman görünümündelerdir sadece işidi lanetliyoruz !!!

Sen kimsin? Seni kim takar. Seni hiç bir müslüman sallamaz.

Müslüman olmayan sensin. Sen daha islamı bile bilmiyorsun.

İşid islam için cihad yapıyor islama hizmet ediyor. Kuranda hadiste ne yazıyorsa uyguluyor. Sen nette oturup klavye müslümanlığı yapıyon.

İşid islam şeriatı için canını veriyor.

Sitelerde Paylaş

Işid,kesiyor-parçalıyor-öldürüyor..Kuran'da da KES-PARÇALA-ÖLDÜR yazıyor..Eee..!

Sitelerde Paylaş

Durduk yere savaş kötüdür ama savaş olduğunda kafirlere güç kullanmak sevaptır

savaşı islam çıkarır....

islamı tebliğ eder - kabul ederse karşı tarafa BİAT eder.....yok kabul etmezse o zaman CİZYE ÖDE denir....onu da kabul etmezse gidlir oraya - kelleler alınır - karıları kızları CARİYE yapılır - erkek çocukları KÖLE edilir....malları yağmalanır.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Iside önerim erkeksen suratini AC.

Götün sikiyorsa Isreilede saldir.

Silahsiz insanlara saldirmak hüner degildir.

Bu tip saldiriyi 100 yasidaki bir dedede yapabilir silahi olduktan sonra,eger insanligini kaybetmisse.

Tuttugun yol COK yanlis.

ÖNÜNÜZ VEYILkuyusu.

Yolunuzun sonu gelmeden geri dönün.

Ölüm ölümü getirir bu tinettekiler bunu unutmasinlar.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Durduk yere savaş kötüdür ama savaş olduğunda kafirlere güç kullanmak sevaptır

İslam'da durmak yoktur..Ömrünün sonuna kadar cihat etmek zorundasın..Yani savaş çıkaran taraf sensin..

Ezidileri evlerinde yakalayıp kafalarını kesen mücahitler,bir savaş halinde değillerdi..Bunu sadece kafirleri yakaladığınız yerde öldürün söylemine karşılık yaptılar ve yapacaklar..

Sitelerde Paylaş

şimdi sen bağdadiye gidip sen müslüman değilsin dersen acaba ne olur ?

ADamın özgeçmişini göndermiştim daha önce hiç okumuyorsunuz. ADam zamanın imamı. Ayrıca cihad yolunca amerikalılara esir düşüyor 4 sene. O sürede kendini islama veriyor. ADam cuma namazı kıldırıyor ve cemaati var. Hutbe okuyor. Milledi cihada çağırıyor. Kelle koltukta takılıyor. Amerikanın yeni destesinde kupa ası olmuş durumda.

Sen diyorsun ki bunlar müslüman değil ? Peeeeee. İnanç olmasa adam bunların hepsini yapabilir mi ?

inanç olmasa idi peygamber olur muydu ?

atatürk olur muydu

250.000 kişi savaşta ölür müydü ?

Niye millet rahatını bozsun. TAbi ki bunların temelinde inanç var. Bağdadi de gemi kazanı gibi yürek var abi içi inanç dolu...

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bagdadi buna bakar şöle bi ...."bundan cacık olmaz" der kafasını keser.

Şu zavallı şairin ölümü aklıma geldi. Cemaatte bunu öldürecek kimse yok mu dedi ya muhammed. Oradan bir cengaver atıldı ben yaparım diye.

Müslümanlara güvenmişti kadının koynundan çıktı. Çocuğu var idiyse de gözleri önünde öldürüldü.

O gözümde canlandı. Ebu bekir bağdadi acaba o şekilde sorar mıydı yoksa meşhur replikteki gibi : "Fur ulan kendini. Ellerimi kanınla pisletme" mi derdi ?

Yeri değil ama dinin hangi temeller üzerine kurulu olduğunu göstermesi bakımından sorularla islamiyet sitesinden alıntı :

Hz. Câbir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) (bir gün): "Ka'b İbnu'l-Eşref'in hakkından kim gelecek? Zira bu Allah ve Resûlüne ezâ veriyor!" buyurdular. Muhammed İbnu Mesleme (radıyallahu anh) atılarak: "Onu öldürmemi ister misiniz?" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm: "Evet!" deyince Muhammed İbnu Mesleme: "Hakkınızda menfi şeyler söylememe de izin veriyor musunuz? (Güvenini kazanmamız için buna gerek olacak)" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm: "(İstediğinizi) söyle(yin)" buyurdu.

Bunun üzerine Muhammed İbnu Mesleme (radıyallahu anh) Ka'b-İbnu'l-Eşref'e gelip onunla konuştu, aralarındaki (eski) dostluğu hatırlattı ve:

"Şu adam var ya, sadaka istiyor ve bize sıkıntı oluyor!"
dedi. Ka'b bunu işitince:

"Ha şöyle! Vallahi ondan daha da çekeceksiniz!"
dedi. Muhammed İbnu Mesleme:

"Biz ona şimdi gerçekten tâbi olduk. Onu büsbütün terkedip sonunun ne olacağını seyretmekten de korkuyoruz."
dedi. Ka'b:

"Söyle bana dedi, içinde ne var, ne yapmak istiyorsunuz?"
Muhammed:

"Onu yalnız bırakmak, ondan ayrılmak istiyoruz."
deyince, Ka'b:

"Şimdi beni mesrur ettin."
dedi. Muhammed ilave etti:

"Bana biraz ödünç vermeni talebediyorum..."
dedi. Ka'b da:

"Bana rehin olarak ne bırakacaksın?"
diye sordu. Muhammed İbnu Mesleme:

"Ne istersin?"
dedi. Ka'b:

"Kadınlarınızı bana rehin bırakmalısın!"
dedi.

"Ama sen Arapların en yakışıklısısın. Sana kadınlarımızı nasıl rehin bırakalım? (Şu yakışıklılığın sebebiyle hangi kadın nefsini senden men edebilir?)"
dedi. Ka'b:

"Öyleyse çocuklarınızı rehin bırakırsınız!"
dedi.

"Ama nasıl olur, birimizin çocuğuna hakaret edip:
"Bir veya iki vask hurma karşılığında rehin edildin."
diye başına kakarlar. Ama sana zırhları yani silahı rehin bırakalım."
dedi. (Kab bu teklifi makul bulup:)

"Pekala, bu olur!"
dedi.

Bunun üzerine Muhammed İbnu Mesleme, ona el Hâris İbnu'l-Evs, Ebu Abs İbnu Cebr ve Abbâd İbnu Bişr ile birlikte gelmek üzere randevulaştı. Bunlar geceleyin gelip onu (dışarı) çağırdılar. Ka'b yanlarına indi. Kadını:

"Ben bazı sesler işitiyorum, bu sanki kan sesidir (gitme!)"
dedi. Ancak O:

"Hayır, bu gelen Muhammed İbnu Mesleme ile süt kardeşi ve Ebu Nâile'dir. Mert kişi geceleyin yaralanmaya bile çağırılsa icabet eder!"
dedi. Muhammed İbnu Mesleme arkadaşına:

"Gelince, ben elimi başına uzatacağım. Onu tam yakaladım mı göreyim sizi!"
dedi. Ka'b kılıncını kuşanmış olarak indi.

"Sende tîyb kokusu hissediyoruz!"
dediler. Ka'b:

"Evet! nikahımda falan kadın var. Arap kadınlarının (sevdiği) kokuyu sürüyorum."
dedi. Muhammed İbnu Mesleme:

"Ondan koklamama müsaade eder misin?"
dedi. Ka'b:

"Tabi ederim, kokla!"
dedi. Muhammed yakalayıp kokladı. Sonra:

"Bir kere daha koklamama müsaade eder misin?"
dedi. Sonra onu yakaladı.

"Göreyim sizi!"
dedi ve orada öldürdüler." [buhârî, Megâzî 15, Rehn 3, Cihâd 158, 159; Müslim, Cihad 119, (1801); Ebu Dâvud, Cihad 169, (2768)].
tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insafa geldim,sana biraz eğitim vermek gerek,tam bir Müslüman olamamışsın ne yazık ki,

Bak koçum,ortalıkta kafir,inkar eden gördünmü,hemen o adama savaş ilan edeceksin,eğer sana itaat etmezse kelleyi uçuracaksın,bu en yakın dostunda olsa bunu yapmak zorundasın,yoksa Allah'ın hükmünü yok sayıp,küfre düşersin.

Oldumu tatlı su müslümanı..böyle kulaktan duyma şeylerle buraya gelme,Kuran'ı oku, anla ondan sonra konuşalım..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...