Jump to content

Teistlerin kahramanı (!) Einstein'ın ölmeden bir yıl önceki mektubu

Recommended Posts

'Din çocukça bir efsane'

İşte gerçek bir deha ve sıradışı bir bilim insanının ağzından din...

komik..

bir ateistin böyle bir habere sevinmesi gerçekten çok acı..

ne bu şimdi.

Einstein in ateist olduğununu öğrenince sevinen bir ateist kendine güvenemeyen zavallının tekidir

bakın einstein ateistmiş demek ki ateist olmak iyi birşey....demeye getiriliyor sanki

üstelik bu adam, din ile ilgili olumlu görüşlerini beyninin en iyi çalıştığı en verimli yaşlarında söylemiştir.

yaşalanıp da bunadığında söylediği sözlerin arkasına sığınmak ve üstelik buna sevinmek bir ateisttin düşebileceği en aşağılık durumdur.

başlığı açan arkadaş umarım bunların farkındadır.

Sitelerde Paylaş
komik..

ne bu şimdi.

Einstein in ateist olduğununu öğrenince sevinen bir ateist kendine güvenemeyen zavallının tekidir

bakın einstein ateistmiş demek ki ateist olmak iyi birşey....demeye getiriliyor sanki

üstelik bu adam, din ile ilgili olumlu görüşlerini beyninin en iyi çalıştığı en verimli yaşlarında söylemiştir.

yaşalanıp da bunadığında söylediği sözlerin arkasına sığınmak ve üstelik buna sevinmek bir ateisttin düşebileceği en aşağılık durumdur.

Bunu daha önce de yazdın faraday.

Hem dünyaya mal olmuş dinsizlerle neden övünmeyelim ki?

Sizin övünecek adamınız yok diye mi böyle kızıyorsun?

Sitelerde Paylaş
komik..

ne bu şimdi.

Sen bu sözleri Einstein'ı kullanan müslüman kardeşlerine söyle istersen... Başlığı açan arkadaş her şeyin farkında hiç merak etme sen; umarım sen de olursun zamanla...

Sitelerde Paylaş
.....

.....

Dostum teist misin bilmiyorum ama yinede bu yazını eleştirmek istiyorum. Sen sanıyorsun ki ateistlerin hepsi kararsız, aman şöyle değildir, aman böyle değildir gibi hergün kendini kandırıyor sanıyorsun. Sanıyorsunuz ki, bilinç altımız sürekli bir dayanak bulmaya çalışıyor.

Sosyal hayattan elde ettiğim verilere dayanaraktan sana şunu söyleyebilirim ki, bunu yapan hiç kuşkusuz, ateistler değil, teistler. Hemde bunu 24 saat durmadan yapıyorlar. Herhangi bir dinsizin lafını duyduklarında bilinç altlarındaki inandıkları düşünceleri harekete geçiriyorlar. Anlayacağın, "inanmamak düşüncesinden dahi korkuyorlar". İşler bu şekilde. Hiç kimsenin Einstein'ın düşüncelerini öneme alıp ateist olacağını sanmıyorum, ayrıca Einsten'ın ateist olduklarını bilmeside hiçbir anlam ifade etmiyor. Kimin ne olduğu kimsein umurunda değil. Herkesin hayatı kendine. Neyse, sana iyi akşamlar.

Zecal.

Sitelerde Paylaş
Dostum teist misin bilmiyorum ama yinede bu yazını eleştirmek istiyorum. Sen sanıyorsun ki ateistlerin hepsi kararsız, aman şöyle değildir, aman böyle değildir gibi hergün kendini kandırıyor sanıyorsun. Sanıyorsunuz ki, bilinç altımız sürekli bir dayanak bulmaya çalışıyor.

Sosyal hayattan elde ettiğim verilere dayanaraktan sana şunu söyleyebilirim ki, bunu yapan hiç kuşkusuz, ateistler değil, teistler. Hemde bunu 24 saat durmadan yapıyorlar. Herhangi bir dinsizin lafını duyduklarında bilinç altlarındaki inandıkları düşünceleri harekete geçiriyorlar. Anlayacağın, "inanmamak düşüncesinden dahi korkuyorlar". İşler bu şekilde. Hiç kimsenin Einstein'ın düşüncelerini öneme alıp ateist olacağını sanmıyorum, ayrıca Einsten'ın ateist olduklarını bilmeside hiçbir anlam ifade etmiyor. Kimin ne olduğu kimsein umurunda değil. Herkesin hayatı kendine. Neyse, sana iyi akşamlar.

Zecal.

teistlerin bunu yapması doğal.

çünkü bilim adamlarının çoğu benzer tavırlar içindedir.

belliki ateistler büyük bir kıskançlıkla bilim insanlarının hayatlarını didik didik eder olmuş.

birşeyler bulunca da zırt diye hoplamışlar gördükleri şeyin üstüne.

olay budur.sana da iyi akş.

Sitelerde Paylaş
teistlerin bunu yapması doğal.

çünkü bilim adamlarının çoğu benzer tavırlar içindedir.

belliki ateistler büyük bir kıskançlıkla bilim insanlarının hayatlarını didik didik eder olmuş.

birşeyler bulunca da zırt diye hoplamışlar gördükleri şeyin üstüne.

olay budur.sana da iyi akş.

Einstein müslümanlar tarafından haksız olarak çok kullanılan (kötüye tabii) bir bilim adamı olduğu için burada konu edilmiştir ve görüldüğü gibi yine iddialar asılsız çıkmıştır beklendiği üzere...

Sitelerde Paylaş

"Bana bilim adamlarının değil, felsefecilerin değil salt ve salt peygamberlerin tanrısı gerek" .

İsaac Newton .

Popüler bilimde insanoğluna en büyük acıyı tattırmış bir adamı kendinize örnek almazsınız umarım.

Atomun parçalanmasına kim neden oldu ?

Einstein, bu buluşun insanlığa zarar getirebileceğini öngörmeliydi. Ama meşhur olmayı tercih etti.

Hiroşima ve Nagazaki .

"Badem gözlüm beni unut, bu gemi bir kara tabut,

Çürük yumurtadan çürük benden yapacağın çocuk" diyor Nazım ,

kaf dağından anadoluya bir kısrak başı gibi uzanan bu sıradağlar bizim diyor aynı nazım.

Kaf dağının nerede olduğunu bulabilmiş mi sizin hurafelere inanmayan Einstein,

Nazım Hikmet ise Anadolu'nun bağrından çıkmış epopeleri şiirlerine taşıma cesaretini gösterebilmiş ! ! !

Siz şimdi Kur'an da ararsınız Kaf dağının nerede olduğunu .

Kolay gelsin...

Nazımca, insanca , yunus'ça : Selamlar..

Sitelerde Paylaş

ne bu şimdi.

Ben burda sevinen birini göremedim.Olay gayet doğal ve öyle de karşılanmış.-Tabi sadece bizim için.

sonuçta bu güne kadar bakın bu ''adam teistmiş demek ki teist olmak iyi bişey'' takıntısıyla yaşayan, sözlerinin içinde en ufak ötedünyasal bir anlam bulduğunda sevincinden anlaşılmaz hırslara kapılıp ateistlere ''bakın siz salaksınız koca Einstein bile teistmiş'' diyen sizlerdiniz.

Bu başlıkta gördüğün şey senin bu ucuz sevincinin boğazına tıkılması...

Bize bişey yok gayet doğal bir durum sevinecek bişey değil.

Ama sizin için acı gün.

Sitelerde Paylaş
Ben burda sevinen birini göremedim.Olay gayet doğal ve öyle de karşılanmış.-Tabi sadece bizim için.

sonuçta bu güne kadar bakın bu ''adam teistmiş demek ki teist olmak iyi bişey'' takıntısıyla yaşayan, sözlerinin içinde en ufak ötedünyasal bir anlam bulduğunda sevincinden anlaşılmaz hırslara kapılıp ateistlere ''bakın siz salaksınız koca Einstein bile teistmiş'' diyen sizlerdiniz.

Bu başlıkta gördüğün şey senin bu ucuz sevincinin boğazına tıkılması...

Bize bişey yok gayet doğal bir durum sevinecek bişey değil.

Ama sizin için acı gün.

einstein yada bir başkasının hangi zıkkıma inandığı beni ırgalamaz.

ben kendine güvenden söz ediyorum.

ateistlerin ağızlarının kulağına vardığını görüyorum.

yoksa aynı başlık bir kaç yerde aynı anda neden açılsın

Sitelerde Paylaş
einstein yada bir başkasının hangi zıkkıma inandığı beni ırgalamaz.

ben kendine güvenden söz ediyorum.

ateistlerin ağızlarının kulağına vardığını görüyorum.

yoksa aynı başlık bir kaç yerde aynı anda neden açılsın

Hadi ya.Yazık oldu.Bukadar çabuk terkettiniz sevgili fizikçinizi ha?

Şidmi yeni konulardan bahset evet.Kendine güven ffilanfallan...

Böyle devam et.Şİmdi kendize yeni bir kahraman bulun.Ondan sonra ben bu sözü hatırlatıcam.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
insanın en fazla hurafe uydurduğu dönem yaşlılık dönemidir. bunama dönemi de diyebilirsin sen buna.

Hadi ya.Yazık oldu.Bukadar çabuk terkettiniz sevgili fizikçinizi ha?

Şidmi yeni konulardan bahset evet.Kendine güven ffilanfallan...

Böyle devam et.Şİmdi kendize yeni bir dayanak bulun.Ondan sonra ben bu sözü hatırlatıcam.

Harun Yahya'nın ve müslümanların meşhur bilim adamı birden bunak oluverdi şimdi hay Allah...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...