Jump to content

Atatürk'ü Neden Sevmezler

Recommended Posts

bir insan neden atatürk'ü sevmez anlamıyorum. ülkenin dört bir yanını saran ingilizler, fransızlar, italyanlar, yunanlar varken bir de bunlar yetmiyormuş gibi ingiliz himayesini kabul eden osmanlı hükümeti ve sözde "hoca"lara rağmen milleti birleştiren, bütünleyen, liderlik yapan, bağımsızlık mücadelesinde kimse öne atılmazken kendisi öne çıkıp imkansızı başarıp yurdun dört bir yanından düşmanı temizlediği için mi sevmez?

artık yozlaşmış ve işlemeyen osmanlı düzenini kaldırdığı için mi sevmez? işlemeyen diyorum çünkü devrin şartlarına göre artık çalışmayan bir yapıydı osmanlı yapısı. işlese zaten bu durumlara düşmezdi.

okuma oranı %4 lerde gezen osmanlının alfabesini değiştirip batıya modern şekilde entegre ettiği için mi sevmez? ulan bir de demezler mi eski kitaplarımızı okuyamıyoruz yeaaaaa. osmanlı da suçlu o zaman. bende osmanlı yüzünden göktürk alfabesini okuyamıyorum. ne olacak şimdi? atatürk olmasaydı o bağımsızlık mücadelesi hiçbir zaman verilmemişti ve şu an bırakın arapçayı, osmanlıcayı türkçe bile konuşamıyor. günlük dilimiz ingilizce olmuştu. bknz: avustralya nın ingilizce, abd nin ingilizce, afrikadaki ülkelerin fransızca, günay abd ülkelerinin portekizce, ispanyolca konuşması gibi.

neymiş efendim dinimizi öğrenmemizi zorlaştırmış. kuran-ı kerim'i mealini yayımlatıp dağıtmış ki ne okuduğunu bil diye. kuran'ı ne okuduğunu bilmeden okumanın ne anlamı var? ne anlattığını bilmezsen, bilmeyince uygulayamazsan bunun sana ne yararı vardır mümin kardeşim?

uyanın artık. atatürk olmasaydı şu an ya türklük benliğimizi kaybetmiş yada suriye, ırak, afganistandan farksızdık. bu adamı bütün her şeye rağmen sevmedin diyelim. ulan bu kadar iş yapmış ülkendeki bağımsızlık mücadelesinde öncülük etmiş. hiç değilse saygı duy bari.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Maide 44

... Allahın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerdir.

Enfal 55:

Allah katında yer yüzündeki varlıkların en kötüsü kafirlerdir...

Muhammed müslümanlara, kendine inanmayanları göstererek, tut tut kıs kıss kıss yapıyor, müslümanlar da önüne geleni ısırmaya kalkıyor. Tabii yüzyıllar sonra bile olsa Muhammed'in zırvalarına ters düşenler olduğu zaman, müslümanlar ona da saldırıp ısırıp parçalamaya çalışmaktan geri durmuyorlar.

Mesele budur.

Sitelerde Paylaş

Bir müslüman şeriat için çalışmalı.

Şeriat isteyenler azınlıkta merak etme.

Bizim TR Müslümanlarının maçası yemez şeriata. Zor gelir onlara şeriat

Hele türbanlı olup siyasal İslamcı partileri destekleyen kadınlar;

Atatürk'ün getirdiği medeni hukuktan faydalanmayı çok iyi bilirler ama lafa gelince,

''Atatürk'ü sevmiyorum Humeyni'yi seviyorum dinimizi yaşayamıyoruz vs. vs. ''

Sitelerde Paylaş

Camilerde yapılan propoganda.

Türkiyenin kurulduğu zamanlarda Atatürke karşı olan sadece Osmanlı Hanedanı taraftarlarıydı.

Bunlar da kendi içlerinde ikiye ayrılıyordu.

Kürtler ve İslamcılar (İki grup da hanedan yanlısıydı).

Bu iki grup zaten direnişte ve milli mücadelede de düzenli orduya katılmadılar (Kuvayı Milliye dışında kaldılar)

Kuvayı Milliyeyi din düşmanları, halife düşmanları gibi görüyrlardı.

Atatürk hanedanı sona erdirince Atatürk aleyhindeki propogandayı devam ettirdiler.

Kürtler kişiye odaklı propaganda yerine devletin şahsına yönelik bir kine dönüştürdü bu propagandayı.

İslamcılar da Atatürk ve devleti koruyan kurumlara.

Bunlar Tebaa'dır.

özgürlük diye bir kavram bilmez bunlar.

Birilerine ait olmak zorundalar.

Bir efendi olmak zorunda ve onlar da köle olmak zorunda.

Onlara köle olmak koymuyor çünkü birine köle olarak dünnyadaki diğer gruplar karşısında üstünlük arıyorlar.

Mesela Kürrtler kendi içinde birilerinin kölesi olmaktan rahatsızlık duymazlar çünkü kendi içinden birine köle olarak Türklere, Araplara, diğer gruplara karşı bir üstünlük ve yarışa girmenin heyecanı onlara kendilerini iyi hissettirir.

İslamcılar da öyle.

İslamcıları liderleri öldürse bile onlar bunu olumlu karşılar.

Çünkü onlar başka gruplara karşı üstün olma savaşına girer.

Mesela Batıya, Avrupaya, Rusa,

Bunlara üstün olma savaşını verdiklerini düşünerek köleliklerini unuturlar.

Liderleri de sütlerini sağar.

Canlarını bile alır.

Dünyaya hükmetme, birilerini dize getirme vs hırsları kendi köleliklerini unutturur.

Sitelerde Paylaş

Kafirler gibi davranan dini sahte saçmalık gibi gosteren bir adamı asla sevemeyiz zaten dinimizde bunu emreder.

Bu arada duyrulur hem atatürkçü hem islamci olunmaz.Sözüm meclisten içeri...

Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki şeref ve kudret tamamen Allah’a aittir.” (Nisâ: 139)

Sitelerde Paylaş

Kafirler gibi davranan dini sahte saçmalık gibi gosteren bir adamı asla sevemeyiz zaten dinimizde bunu emreder.

Bu arada duyrulur hem atatürkçü hem islamci olunmaz.Sözüm meclisten içeri...

Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki şeref ve kudret tamamen Allah’a aittir.” (Nisâ: 139)

Ne farkeder ki.

Kim gelirse gelsin becerecek seni.

Atatürk gitsin, kahrolsun, ölsün tamam

CHP de gitsin bitsin

Senin dinine karşı kim varsa ölsün.

Yine seni biri çıkıp becerecek.

Senin içinden çıkan biri.

Mahkumsunuz buna.

Atatürkü yoketsen de bela bulacak seni.

Çocuğun, eşin, sevdiklerin asla güvende olmayacak.

İslamı ne kadar çok yaşarsan o kadar huzursuzluk ve pislik içinde olacaksınız.

Git yık büst.

Veya heykel yık.

Eminim sana 500 metre uzaklıkta bir tane bulursun.

Git yık.

Sanma ki siz CHP'lilere, Ateistlere, Solculara vs hükmedebilirsiniz.

Bunu asla yapamazsınız.

Bu ülke karışsa CHP'liler kendini sağlama alır.

Ateistler sağlama alır.

Siz sap gibi açıkta kalırsınız.

Birbirinizi yersiniz.

Suriyede savaş oluyor orada o kadar Ermeni var, Hristiyan var sen hiç onların acizliğini görüyor musun?

Veya Lübnanda Hristiyanlar, Ermeniler zor durumda mı?

Değiller.

Olmayacaklar.

Burası karışınca da CHP taraftarına, Aleviye, Batı yanlısına bir şey olmayacak.

Siz birbirinizi yiyeceksiniz.

Birbirinizin kafasını keseceksiniz.

Sitelerde Paylaş

bir insan neden atatürk'ü sevmez anlamıyorum. ülkenin dört bir yanını saran ingilizler, fransızlar, italyanlar, yunanlar varken bir de bunlar yetmiyormuş gibi ingiliz himayesini kabul eden osmanlı hükümeti ve sözde "hoca"lara rağmen milleti birleştiren, bütünleyen, liderlik yapan, bağımsızlık mücadelesinde kimse öne atılmazken kendisi öne çıkıp imkansızı başarıp yurdun dört bir yanından düşmanı temizlediği için mi sevmez?

artık yozlaşmış ve işlemeyen osmanlı düzenini kaldırdığı için mi sevmez? işlemeyen diyorum çünkü devrin şartlarına göre artık çalışmayan bir yapıydı osmanlı yapısı. işlese zaten bu durumlara düşmezdi.

okuma oranı %4 lerde gezen osmanlının alfabesini değiştirip batıya modern şekilde entegre ettiği için mi sevmez? ulan bir de demezler mi eski kitaplarımızı okuyamıyoruz yeaaaaa. osmanlı da suçlu o zaman. bende osmanlı yüzünden göktürk alfabesini okuyamıyorum. ne olacak şimdi? atatürk olmasaydı o bağımsızlık mücadelesi hiçbir zaman verilmemişti ve şu an bırakın arapçayı, osmanlıcayı türkçe bile konuşamıyor. günlük dilimiz ingilizce olmuştu. bknz: avustralya nın ingilizce, abd nin ingilizce, afrikadaki ülkelerin fransızca, günay abd ülkelerinin portekizce, ispanyolca konuşması gibi.

neymiş efendim dinimizi öğrenmemizi zorlaştırmış. kuran-ı kerim'i mealini yayımlatıp dağıtmış ki ne okuduğunu bil diye. kuran'ı ne okuduğunu bilmeden okumanın ne anlamı var? ne anlattığını bilmezsen, bilmeyince uygulayamazsan bunun sana ne yararı vardır mümin kardeşim?

uyanın artık. atatürk olmasaydı şu an ya türklük benliğimizi kaybetmiş yada suriye, ırak, afganistandan farksızdık. bu adamı bütün her şeye rağmen sevmedin diyelim. ulan bu kadar iş yapmış ülkendeki bağımsızlık mücadelesinde öncülük etmiş. hiç değilse saygı duy bari.

"Benim gibi olan 1000 yil yasasin, bana benzemeyenin cani cehenneme!"

Adamlarin düsünce yapisi böyle cünkü kitaplari böyle yaziyor, peygamberleri böyle yapmis, Allahlari da böyle!

Kültürleri bu,

ilerisini düsünemiyorlar!

Sitelerde Paylaş

Atatürk, hayatları boyunca birilerine kulluk, kölelik eden birçok insana özgürlük verdi. Bu özgürlüğü bazı insanlar çok sevdi, birçokları da bundan nefret ettiler. Zira nefret edenler bir efendiye köle olmaya, kul olmaya kendilerini adamışlardı. Kölelik ve kulluk bu insanların her şeyiydi. Kölelik olmadan kendi hayatları konusunda sorumlu olmak zorunda kalacaklardı, kölelik olmadan, yaşayabilmek için düşünmek, kararlar vermek adına akıllarını kullanmak zorunda kalacaklardı. Halbuki daha evvel bir başkası onların yerine düşünüp karar veriyordu. Bu sorumluluk onları korkuttu hala da korkutmaya devam ediyor. Yeniden köle olabilmenin yollarını aramaktalar. Bu köleliği seven insanlar cahillikten mutsuzlar ve başkalarının da kendileri gibi mutsuz ve cahil olmasını istiyorlar.

tarihinde sertanyaril tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeriat isteyenler azınlıkta merak etme.

Bizim TR Müslümanlarının maçası yemez şeriata. Zor gelir onlara şeriat

Hele türbanlı olup siyasal İslamcı partileri destekleyen kadınlar;

Atatürk'ün getirdiği medeni hukuktan faydalanmayı çok iyi bilirler ama lafa gelince,

''Atatürk'ü sevmiyorum Humeyni'yi seviyorum dinimizi yaşayamıyoruz vs. vs. ''

Neden yemesin. Türk halkı 1000 yıl şeriatla yaşamış halk. Türk halkı şeriata yabancı bir halk değil.

Osmanlı selçuklu şeriatla yönetildi.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

KAFIR,kendi ilkel kafalariyla uydurduklarini Tanriya iFTiRA eden KÖTÜLERiN en kötüsüdürler.

Böle beyinsizler Atatürkü beyenirlermi?.

Atatürk YURTTA SULH , DÜNYEDE SULH demisken ve bunu basarmiskan, bunlar kendi isanlarinin bile KAFASINI kesen KAFASIZLARDIR.

Yakindir, onlarinda sonu öldürdükleri gibi olacaktir .

Insana saygi göstermiyene saygi gösterlmez

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...