Jump to content

Bu bir olgu (phenomenon) mudur ?

Recommended Posts

Tarihe baktığımız zaman birbirinden ayrı kabilelerin (aşiret vb) din etrafında birleştiği toplumlar görüyoruz. Bluetooth nedir diye bakarken gördüm

The word "Bluetooth" is an anglicized version of the Scandinavian Blåtand/Blåtann, (Old Norse blátǫnn) the epithet of the tenth-century king Harald Bluetooth who united dissonant Danish tribes into a single kingdom, according to a legend, introducing Christianity as well.

Tercümesi Bluetooth ismini 10.yüzyılda yaşamış kral harold dan alıyomuş. Bu adam aynı din etrafında kabileleri birleştiriyor ve krallık kuruyor.

Benzer durum daha önceye gidersek Muhammedde de var. Hazrec ve Evs kabileleri var mesela kanlı bıçaklı ama islam etrafında birleşiyorlar.

Daha yakın bir tarihe gelirsek Türkiye de Zeydan var bucak var vs. vs

Sonuç olarak aşiretler var bunlar o yörede yaşayan kalabalık güçlü topluluklar. Yeni kurulan devlette yer kapıp pastayı paylaşmaya çalışıyorlar gibi geliyor bana. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Benzer şekilde din milliyet gibi birleştirici unsurlar var. Adam bilmemne tarikatından veya zaza rum gibi bir milliyetten geliyor. Bazı durumlarda bunları ön plana çıkarıyor ve fırsatlar elde ediyor. iş buluyor, ihale kapıyor vs. Bunlar da birleşip gene güçlenmek ve pastadan büyük pay kapmak peşindeler. Aslında Allah da milliyet de bu amaçla yaratılmış çıkarlara hizmet eden tanımlar.

Peki biz ateistler, zavallı bireyler ne ayak ? Gelecek hiçbir zaman bizim geleceğimiz olmayacak beyler. Bizler kabilelerin görüşleri sonucu oluşmuş bir toplumda ne yazık ki azınlık olarak kalacak özgürlükçü bireysel beyinler mi olacağız ?

Sitelerde Paylaş

Kimi ateist üstün IQ lu güzel meslek sahibi olup iyide kazanabilir. O zamanda gider parayı bastırır nadide kulüplere üye olur hiç bir zaman yalnız kalmaz.

ama benim gibi IQ su düşük zibidi ama Namuslu Ateistlerde asabi olur!Elindeki bir karıyı tutmaya çalışır sadece bu hayatta.Böyle bu işler napalım.Zaten artislikte bir kabiliyet. İnanmadığın bir şeye inanmış gibi gözüküp maddi çıkar sağlamak keşke yapabilseydim.

Sitelerde Paylaş

Kimi ateist üstün IQ lu güzel meslek sahibi olup iyide kazanabilir. O zamanda gider parayı bastırır nadide kulüplere üye olur hiç bir zaman yalnız kalmaz.

ama benim gibi IQ su düşük zibidi ama Namuslu Ateistlerde asabi olur!Elindeki bir karıyı tutmaya çalışır sadece bu hayatta.Böyle bu işler napalım.Zaten artislikte bir kabiliyet. İnanmadığın bir şeye inanmış gibi gözüküp maddi çıkar sağlamak keşke yapabilseydim.

Mesele zekanın düşük olması değil, var olanı kullanmaya cesaret edilememesidir.

Tayyip akıllı bir adam değildir. Kendi başına, kıç tımarlamaktan başka hiçbir becerisi yoktur. Fakat bulunduğu durumlarda kime yamanacağını iyi bilir. Gücü eline geçirdikten sonra, doğası gereği her türlü hayvanlığı yaparak çevresindekileri sindirir. Tayyip köpeklik(yanaşma) ve köpekliğin(saldırganlık) iyi bir bileşimidir ve bunlar zeka gerektirmez, sadece çekinmemek yeterlidir. Yalakalıkta çekinmez, güç elindeyken de onu sonuna dek kullanmaktan çekinmez. Bu sayede bulunduğu yere gelmiştir.

Bizlerin de çeşitli kabiliyetleri bulunmaktadır, fakat ne yazık ki kullanmaktan çekiniyoruz. Bir araya gelince detaylarda boğuluyoruz, birbirimizden ayrı düşmek için en ufak bir detay bile yeterli oluyor.

Tayyiple aynı yazıda bahsetmek rahatsız etse de: Atatürk mevcut yeteneklerini çekinmeden kullanabilmiş, amaç uğruna detaylarda boğulmamayı becermiş, yeri geldikçe başkalarını detaylarda oyalayarak kendi istediği yere çekebilmiş bir insandır.

Kendinizi tanımaya çalışın ve çekingenliği üzerinizden atın. Yeteneklerinizi kullandıkça koşullarınız değişecek, koşullarınız değiştikçe farklı yeteneklerinizi farkedeceksiniz ve bu size bir özgüven sağlayacaktır. Önemli olan, sizi durduran, ayıran detayları -gerektikçe- göz ardı edebilmektir.

Sitelerde Paylaş

Mesele zekanın düşük olması değil, var olanı kullanmaya cesaret edilememesidir.

Tayyip akıllı bir adam değildir. Kendi başına, kıç tımarlamaktan başka hiçbir becerisi yoktur. Fakat bulunduğu durumlarda kime yamanacağını iyi bilir. Gücü eline geçirdikten sonra, doğası gereği her türlü hayvanlığı yaparak çevresindekileri sindirir. Tayyip köpeklik(yanaşma) ve köpekliğin(saldırganlık) iyi bir bileşimidir ve bunlar zeka gerektirmez, sadece çekinmemek yeterlidir. Yalakalıkta çekinmez, güç elindeyken de onu sonuna dek kullanmaktan çekinmez. Bu sayede bulunduğu yere gelmiştir.

Bizlerin de çeşitli kabiliyetleri bulunmaktadır, fakat ne yazık ki kullanmaktan çekiniyoruz. Bir araya gelince detaylarda boğuluyoruz, birbirimizden ayrı düşmek için en ufak bir detay bile yeterli oluyor.

Tayyiple aynı yazıda bahsetmek rahatsız etse de: Atatürk mevcut yeteneklerini çekinmeden kullanabilmiş, amaç uğruna detaylarda boğulmamayı becermiş, yeri geldikçe başkalarını detaylarda oyalayarak kendi istediği yere çekebilmiş bir insandır.

Kendinizi tanımaya çalışın ve çekingenliği üzerinizden atın. Yeteneklerinizi kullandıkça koşullarınız değişecek, koşullarınız değiştikçe farklı yeteneklerinizi farkedeceksiniz ve bu size bir özgüven sağlayacaktır. Önemli olan, sizi durduran, ayıran detayları -gerektikçe- göz ardı edebilmektir.

Tayyibin IQ sunun düşük olduğu zaten ortada.IQ su yüksek bir adam olsaydı tahsil hayatında İmam hatip eğitimi sonrada en düşük puanla girilen Sultanahmet İktisadi ticari ilimler tahsilini yapmazdı.Bizim zamanımızdada ÖSS çok zordu.3 dakikada her bir Fen sorusunu yapıp İTÜ Tıp Fen Fakültelerine girebilmek sadece çalışma değil Yüksek IQ ve Kabiliyet işidir.Bu günde öyle ya SBS de puan alamayan bir yığın IQ su vasat yada vasat altı olanlar paralarıda yoksa Doğruuu İmam Hatip!Hiç okutma onun yerine ver bir tamirci atolyesine daha iyi.

Ama şu var Tayyipte şuuraltu özgüven Yüzde Binbeşyüz! Tabiki ona bağlı olarak Hitabette o nisbette gelişmiş.İnanmadığı bir şey için bile ateşli nutuklar atabiliyor.Tam bir psikopat!ABD hizmetkarı ve uydusu olmasına rağmen ABD başkanının yanında bile ayak ayak üstüne atıp rahat rahat konuşabiliyor. Birde merhum Ecevitin haraketlerine bakın.Haşhaş ekiminden dolayı ABDye o kadar mertçe ve cesurca karşı koymasına rağmen ABD başkanı karşısında düğmeler ilikli otururken dahi ve ayaklar birbirine yapışmış. Ama hiç olmazsa oda güzel bir hatipti!

Sayın kardeşim bütün bunlar çocukluğumuzda bize verilen aile terbiyesinin şuuraltı genlerimize işlemesiyle oluşuyor.Tayyip Tam bir Kasımpaşalı olarak büyümüş ve aile baskısı falanda görmemiş.Bizlerin büyük bir kısmı ise aile ve toplum baskıları ile büyüyen ürkek kendi gölgesinden bile korkar fakat o nisbettede sinirli asabi vagatonik bünyeli(Heyecanlı yapı) insanlarız.Bu yapı bizi değil bir cemiyette sabit kadem olmayı aile birliğimizi bile zor ayakta tutuyoruz.Çünkü aynı zamanda İsyankar, alıngan vede hassas oluyoruz.Ve en ufak bir prensibimizden bile taviz veremiyoruz. bu ise Dengesizliğimizi oluşturuyor.Zararı ise tabiki bize dokunuyor.

Diğer yandan belkide size komik gelecek ama Tayyibin diğer başarısıda uzun boylu olmasında (Ne dedi Kılıçdaroğluna Benim Boyum 185 seninki kaç?!)Yaşamda yakışıklı olup Kadınların beğenisini kazanmak ve güçlü bir kadınla izdivaç yapabilmekte çok ama çok önemli.

Bütün bu meziyetleri sonuçta onun ŞANSINI Ortaya çıkarıyor. Harikulade bir şans! Dezavantajları dahi avantaja çeviriyor otomatikman.Yoksa aklı ile değil. Beraber yürüdüğü arkadaşı yoldaşı Fetoyu halka şikayet ediyor! ve Bu halk onaylıyor.

Sitelerde Paylaş

dünya ateist - deistlerinin toplanması gerekir - o zaman kalabalık gurup olunur...ama nasıl ? nerede ? :)

Şimdiye kadar ancak Sosyalist parti ve Derneklerde oluyordu.Ama sosyalistler açısından siyasal İslam yada diğer dinlerle Liberalizm arasında bir fark yoktur.İstediğin kadar din propagandası yap yeterki siyasete karışma.Din hususunda fazlada konuşursanız sizi dinlemezler.

Sitelerde Paylaş

Kadıköyde bir dernek kuruldu ama onun da gücü sıfıra yakın.

Dernekleşme de bir güç değil bence. Din güçlü bir kavram. 1400-2000-2500 yıl sonra bile daha da güçlü. Bakın avrupada bile ekonomik sıkıntılar artınca milliyetçilik evanjeliklik artıveriyor. Bunların karşısında ateizmin öngörülebilir bir gelecekte kazanma şansı yok bence. ülkelerin içinde dağınık birşekilde azınlık olarak yaşamaktan başka şansı yok. Sayıları artsa bile ülkeleşme kabileleşme aşiretleşme de mümkün değil. Temelinde birey var çünkü.

Sitelerde Paylaş

Ateizm güçlenmek ve başarılı olmak için bazı ilkeleri teizmden adapte etmek zorundadır.

Buna forumda birkaç kere değindim.

Türk Müslüman ateistlerinin zekası biraz düşük olduğu için anlamıyorlar.

Onlara herşeyi anlatmak mümkün değil.

Başarılı bir örgüt kurmak temeli sağlam ilkeler etrafında birleşmeyi gerektirir. O ilkelerin ayrıca bilimsel, insancıl, çağdaş, güvenilr ve denenmiş olmaları da şarttır.

Benim tanıdığım ateistlerin çoğu temeli sağlam ilkelere sahip değiller.

Bunu kendileri bu forumda dile getiriyorlar ve ateizmin bir tanrının varlığını reddetlmekten başka birşey olmadığında israr ediyorlar.

İlkesiz ve değersiz ateistlerle nasıl bir örgüt kurabilirsiniz?

Ben çoktan vazgeçtim.

Yanlış ve sapkın da olsa teistler bir takım ilkelere sahipler. Bu nedenden bir sürü sapkın örgütler kurabiliyorlar..

Hemen hepsi davalarına inanıyorlar. Davaları için canları pahasına mücadele etmekten çekinmiyorlar.

Ateizmin dindarların her başarısından ders alması gerekir. IŞID'dan bile öğreneceği şeyler var ateizmin.

Sitelerde Paylaş

Ateizm güçlenmek ve başarılı olmak için bazı ilkeleri teizmden adapte etmek zorundadır.

Buna forumda birkaç kere değindim.

Türk Müslüman ateistlerinin zekası biraz düşük olduğu için anlamıyorlar.

Onlara herşeyi anlatmak mümkün değil.

Başarılı bir örgüt kurmak temeli sağlam ilkeler etrafında birleşmeyi gerektirir. O ilkelerin ayrıca bilimsel, insancıl, çağdaş, güvenilr ve denenmiş olmaları da şarttır.

Benim tanıdığım ateistlerin çoğu temeli sağlam ilkelere sahip değiller.

Bunu kendileri bu forumda dile getiriyorlar ve ateizmin bir tanrının varlığını reddetlmekten başka birşey olmadığında israr ediyorlar.

İlkesiz ve değersiz ateistlerle nasıl bir örgüt kurabilirsiniz?

Ben çoktan vazgeçtim.

Yanlış ve sapkın da olsa teistler bir takım ilkelere sahipler. Bu nedenden bir sürü sapkın örgütler kurabiliyorlar..

Hemen hepsi davalarına inanıyorlar. Davaları için canları pahasına mücadele etmekten çekinmiyorlar.

Ateizmin dindarların her başarısından ders alması gerekir. IŞID'dan bile öğreneceği şeyler var ateizmin.

Sayın Hacı onlar parti kuruyorlar. Ve partinin ilkeleri etrafında birleşiyorlar.Çünkü Parti ilkeleri Kuran ve hadislere dayanıyor. Ben söylemiyorum kardeşim Kuran ve Hadis diyor .şeklinde savunuyorlar.Zaten Kuranıda çek çekebildiğin kadar uzar.Üstelik bu partileride Cemaatler ve tarikatlar besliyor.

Ama ateistler parti kuramazlar.Çünkü Parti ilkelerinde anlaşamazlar. Siyasi görüşleri dahi farklıdır.Misal Benim babam Deistti .yani allaha inanır ama Hiç bir dine inanmazdı. Cenaze namazı dahi kılmazdı.Atatürkçü ancak solcu değildi.Bilakis Demokrat Partisini tutar .Adnan Menderes Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkanı çok severdi.Onlar asıldığında bizim evimizde matem vardı.Babamı sevmem ama bende aynı siyasi görüşteyim.Sola karşı değilim ama benimde yumuşak karnım o noktadır.Ve değişmemde çünkü küçükken aldığım bir sevgidir.E nasıl olacak şimdi bir Türk sosyalisti kalkıp yanımda bunları söverse ? yada ben kalkıp onları methedersem?Hangi ilkeleri düstur edeceğiz şimdi?

Sitelerde Paylaş

Sayın Hacı onlar parti kuruyorlar. Ve partinin ilkeleri etrafında birleşiyorlar.Çünkü Parti ilkeleri Kuran ve hadislere dayanıyor. Ben söylemiyorum kardeşim Kuran ve Hadis diyor .şeklinde savunuyorlar.Zaten Kuranıda çek çekebildiğin kadar uzar.Üstelik bu partileride Cemaatler ve tarikatlar besliyor.

Ama ateistler parti kuramazlar.Çünkü Parti ilkelerinde anlaşamazlar. Siyasi görüşleri dahi farklıdır.Misal Benim babam Deistti .yani allaha inanır ama Hiç bir dine inanmazdı. Cenaze namazı dahi kılmazdı.Atatürkçü ancak solcu değildi.Bilakis Demokrat Partisini tutar .Adnan Menderes Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkanı çok severdi.Onlar asıldığında bizim evimizde matem vardı.Babamı sevmem ama bende aynı siyasi görüşteyim.Sola karşı değilim ama benimde yumuşak karnım o noktadır.Ve değişmemde çünkü küçükken aldığım bir sevgidir.E nasıl olacak şimdi bir Türk sosyalisti kalkıp yanımda bunları söverse ? yada ben kalkıp onları methedersem?Hangi ilkeleri düstur edeceğiz şimdi?

Yanılıyorsunuz. Ateistler de parti kurabilirler. Bazı değerler etrafında örgütlenebilirler. Yazılı ilkelere sahip olabilirler. Ateistlerin salak ve ilkesiz olmaları gerekmez. Siz onları salak, ahlaksız, amaçsız, değersiz ve ilkesiz kabul ediyorsunuz. Ben etmiyorum.
Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsunuz. Ateistler de parti kurabilirler. Bazı değerler etrafında örgütlenebilirler. Yazılı ilkelere sahip olabilirler. Ateistlerin salak ve ilkesiz olmaları gerekmez. Siz onları salak, ahlaksız, amaçsız, değersiz ve ilkesiz kabul ediyorsunuz. Ben etmiyorum.

Teessüf ederim.Ateistlerin parti kuramamalarının Salaklıkla Ahlaksızlıkla amaçsızlıkla değersizlikle ne illiyeti olabilirki?

Kardeşim Dini inanca dayalı parti kuramazsınız.Bu Anayasayada Siyasi partiler kanununada aykırıdır. Tabipsiniz bilmeyebilirsiniz.ama Hukuk öğrenin biraz.Aynı şekilde Dini reddedip ortadan kaldırmayı amaçlayan partide kuramazsınız. Kanunun mefhumu muhalifidir.

Alevi ve Bektaşi partisi kurabilirmisin? Hayır. aynı şekilde amacı Anti Alevi Bektaşi partisi kurabilirmisin? Yine Hayır.

Ha Ehli sünnet kuruyor kitabını uydurup diyebilirsin? O zamanda İdeolojini ortaya koyacaksın. Sadece Dinin Reddi ideolojisine dayanamazsın.Ekonomik görüşünü,Dış Politikanı İç politikanı ortaya koyacaksın. O zamanda Bütün ateistlerin partisi olamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Teessüf ederim.Ateistlerin parti kuramamalarının Salaklıkla Ahlaksızlıkla amaçsızlıkla değersizlikle ne illiyeti olabilirki?

Kardeşim Dini inanca dayalı parti kuramazsınız.Bu Anayasayada Siyasi partiler kanununada aykırıdır. Tabipsiniz bilmeyebilirsiniz.ama Hukuk öğrenin biraz.Aynı şekilde Dini reddedip ortadan kaldırmayı amaçlayan partide kuramazsınız. Kanunun mefhumu muhalifidir.

Alevi ve Bektaşi partisi kurabilirmisin? Hayır. aynı şekilde amacı Anti Alevi Bektaşi partisi kurabilirmisin? Yine Hayır.

Ha Ehli sünnet kuruyor kitabını uydurup diyebilirsin? O zamanda İdeolojini ortaya koyacaksın. Sadece Dinin Reddi ideolojisine dayanamazsın.Ekonomik görüşünü,Dış Politikanı İç politikanı ortaya koyacaksın. O zamanda Bütün ateistlerin partisi olamazsınız.

Sen ateistleri ve bu arada beni de salak sanıyorsun da ondan yazdın yukardaki iletiyi.

Herşeyden önce ateizmin din inancı ile ne alakası var? Din bazında ateizm nötraldir. Dinlere karşı değildir. Dinleri savunmaz ve ilkeleri arasında din ve inanç yoktur.

Ateistleri din dışında bazı ilkeler muvacehesinde kolaylıkla bir araya getirebilirsin. Ateizm dinlerin yok olması için mücadele etmez. Ateizm din ve inanç düşmanlığı değildir. Dinsizlik ideal bir durumdur ama, ateizmin kayıtsız şartsız dinsizliğe ulaşmak istediği iddiası ateizmi yanlış bilmektir. Ateizm inanç özgürlüğünü ve çeşitliliği savunur. Bektaşiler bir parti kurabilir mi bilmiyorum ama ateistler kurabilmeliler. Türkiye'de böyle bir parti kurulabilir mi? Orası ayrın bir konu. Şu anda Türkiye'de ateist dernek var. Partisi de kurulabilir. Ama ben daha çok sınırlı ateist derneklerinden bahsediyorum. Ateist doktorlar.. Ateist hukukçular, Kadın ateistler, Laik hümanist ateistler, Moralist ateistler, Şair ateistler, Yardımsever ateistler ve diğerleri..

Ayrıca ateistlerin kendilerine ait toplandıkları evler, binalar olabilir. Belli aralarla toplanıp, eğlenebilirler. Müzik dinleyebilirler. Spor yapabilirler. Çeşitli konuları tartışabililrler. Birbirlerini eğitebilirler. Çocuklarını eğitebilirler.

Bütün bunları teistler yapmaktadırlar. Ateistler neden yapamasınlar?

Sitelerde Paylaş

Ateist parti ile şeriat partisi aynı şeydir. İkisi de laikliğe aykırıdır.

Parti kurmaya gerek zaten yok. Atatürk partiyi kurmuş. CHP nin bir an önce bu dine yanaşmacı zihniyetten kurtarılması ve tekrar Atatürk'ün partisi olması yeterlidir. Bunun için çaba gösterilmeli. CHP bugün altı okundan biri olan milliyetçilik okunu kaldırıp yerine cemaatçilik okunu koymuştur. Atatürk'e ihanet içinde yüzmektedir.

Siyasette dinin de ateizmin de işi yoktur. Siyasette laik olunur. Bu budur. Ötesi yoktur. Bu laikliğin olmazsa olmazıdır. Dinci veya din karşıtı siyaset diye bir şey olmaz. Bu işler siyasetle partiyle yapılmaz.

Forumla, olur. Dernekle, olur. Etkinlikler, seminerler, konferanslar, tv ve radyo kanalları ile olur. Benim maddi olanağım olsa bir ateist radyo veya tv kurardım. Ölümü göze alıp bunu işletirdim. Bu müslümleri allahın olmadığına, dinin yalan olduğuna alıştırmak, tepki gösteremez hale getirmek ilk adım. Bunu yaptığımız anda önümüz açılır. Artık bunlara tepki gösteremez hale gelmeliler. Apaçık bir açık oturumda ateistler oturup allah yoktur, din yalandır demeliler. Kaç tanesini öldürebilirler? Yeterli sayıda olursa öldürmekle bitiremezler. Fakat sayısı az olursa öldürerek evet bitirebilirler. Ateizm bunu göze almadan kesinlikle gelişemeyecektir. Ölümü göze alan serdengeçtileri olmayan hiç bir fikir kesinlikle yol alamaz.

Sitelerde Paylaş

Ateist parti kurma fikrini kafasında tutan kim varsa bir an önce bunu unutsun. Böyle bir şey olamaz. Dini de ateizmi de siyasete sokamazsınız. Siyasette din hakkında olumlu ya da olumsuz hiç bir görüş olamaz. Bu laikliktir. Laikliği hiç bir biçimde ihlal edemezsiniz.

Ateizmi partinin temel ilkesi yaparsanız bu, allahın olmadığı ve dinin yalan olduğu eksenli siyaset güdeceksiniz anlamına gelir. Bu eksenli siyaset, dine dayalı siyaset gütmek kadar laikliği ihlal eder. Allah yoktur ve din yalandır. Ama bunu siyaset ilkesi yapamazsınız. Kamu yönetiminde bu ilkeyi kullanamazsınız.

Hiç bir dini, felsefi ideolojiyi siyasete sokamazsınız. Siyaset sadece ve sadece bilim bazında işler. Başka bir temel kabul edilmez.

Sitelerde Paylaş

Sen ateistleri ve bu arada beni de salak sanıyorsun da ondan yazdın yukardaki iletiyi.

Herşeyden önce ateizmin din inancı ile ne alakası var? Din bazında ateizm nötraldir. Dinlere karşı değildir. Dinleri savunmaz ve ilkeleri arasında din ve inanç yoktur.

Ateistleri din dışında bazı ilkeler muvacehesinde kolaylıkla bir araya getirebilirsin. Ateizm dinlerin yok olması için mücadele etmez. Ateizm din ve inanç düşmanlığı değildir. Dinsizlik ideal bir durumdur ama, ateizmin kayıtsız şartsız dinsizliğe ulaşmak istediği iddiası ateizmi yanlış bilmektir. Ateizm inanç özgürlüğünü ve çeşitliliği savunur. Bektaşiler bir parti kurabilir mi bilmiyorum ama ateistler kurabilmeliler. Türkiye'de böyle bir parti kurulabilir mi? Orası ayrın bir konu. Şu anda Türkiye'de ateist dernek var. Partisi de kurulabilir. Ama ben daha çok sınırlı ateist derneklerinden bahsediyorum. Ateist doktorlar.. Ateist hukukçular, Kadın ateistler, Laik hümanist ateistler, Moralist ateistler, Şair ateistler, Yardımsever ateistler ve diğerleri..

Ayrıca ateistlerin kendilerine ait toplandıkları evler, binalar olabilir. Belli aralarla toplanıp, eğlenebilirler. Müzik dinleyebilirler. Spor yapabilirler. Çeşitli konuları tartışabililrler. Birbirlerini eğitebilirler. Çocuklarını eğitebilirler.

Bütün bunları teistler yapmaktadırlar. Ateistler neden yapamasınlar?

Ben kimseyi salak görmem seni salak görmeminde bir sebebi olmalı? Varmı böyle bir sebeb ? Yoksa o zaman neden göreyim.

T.C de laikliğe aykırı parti zaten kuramazsınız.Onun içinde alevi Bektaşi partisi kurulamaz. Kurulmadımı? kuruldu ama iş Anayasa Mahkemesine gitmeden Parti kendini yok etti.Zaten ortada CHP vardı.Aynı şekilde Etnik milliyetçiliğe dayalı bölücü partide kuramazsınız. Anayasa Mahkemesi bunları kapatır.

Zaten biliyorsun AKP kapatılıyordu.Kurulan Kürt partileride Anayasa Mahkemesine gidilirse şayet kapatılırlar. ama anında ot gibi bitiyorlar.

Denek kurabilirsiniz.Amacı Hukuka ve Ahlaka aykırı olmayan Kişiler ve Mal varlıkları her zaman tüzel kişilik kazanabilir.Ama buradada bir tartışma olabilir efendim Bunlar ateist İslam dinini küçük göstererek Halkın İnançlarını rencide ediyorlar diyebilirler. Biliyorsun TCK da Bu hususta bir madde var.Kurulsa bile kapatmak için dava açılabilir.bunun dışında dedikleriniz aynen uygulanabilir. Küçük çaplı dernekler kurulur.Medyaya el atılır. Buralarda makaleler yazılır,Filimler gösterilir.Serbest tartışmalar açılır hepsi olur.

Sitelerde Paylaş

İslam dinini küçük göstererek Halkın İnançlarını rencide ediyorlar diyebilirler.

Bu da mücadelenin bir parçası. Hukuk guguk edilerek ezilmeye çalışılmamış hiç bir fikir hareketi olgunlaşamaz. Elbette dini inançları rencide ediyorlar diye davalar açılacak. Paralel ya da dikey hakim ve savcılarca mahkumiyetler bile olacak. Bıkılmadan usanılmadan allah var demek nasıl bir özgürlükse, allah yok demenin de aynı öyle bir özgürlük olduğu anlatılacak. Dine uyulmalı demek nasıl özgürlükse, din reddedilmeli demenin de aynı değerde özgürlük olduğu bıkılmadan, usanılmadan anlatılacak.

Çok önemli: Asla allaha dine kitaba muhammede sövülmeyecek. Bu yapılırsa ateizm başlamadan biter. Allah yok, muhammed de yaşamadı, yaşadıysa da hiç önemi olmayan biriydi, din yalandır, kuran insan haklarına ve bilime aykırıdır denilecek. Bunları demek yeter artar bile. Allaha kitaba sövgü, ateizmin sonunu getirir.

Sitelerde Paylaş

Bu da mücadelenin bir parçası. Hukuk guguk edilerek ezilmeye çalışılmamış hiç bir fikir hareketi olgunlaşamaz. Elbette dini inançları rencide ediyorlar diye davalar açılacak. Paralel ya da dikey hakim ve savcılarca mahkumiyetler bile olacak. Bıkılmadan usanılmadan allah var demek nasıl bir özgürlükse, allah yok demenin de aynı öyle bir özgürlük olduğu anlatılacak. Dine uyulmalı demek nasıl özgürlükse, din reddedilmeli demenin de aynı değerde özgürlük olduğu bıkılmadan, usanılmadan anlatılacak.

Çok önemli: Asla allaha dine kitaba muhammede sövülmeyecek. Bu yapılırsa ateizm başlamadan biter. Allah yok, muhammed de yaşamadı, yaşadıysa da hiç önemi olmayan biriydi, din yalandır, kuran insan haklarına ve bilime aykırıdır denilecek. Bunları demek yeter artar bile. Allaha kitaba sövgü, ateizmin sonunu getirir.

Hakimlerin TCK 216 ve 218 maddelerini yorumlamalarına bağlı .Haklısın Her açıdan Gerek Hukuki gerekse Sosyal açılardan çok büyük mücadeleler verilir. ve Ülkemizinde bu mücadelelere ihtiyacı aslında çok büyük.(İstemeselerde)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...