Jump to content

Ateistler öldürülmeli midir? İslama bir defa girince çıkış imkansız mıdır?

Recommended Posts

kuranda şiddete teşvik eden ayetler vardır.bunu kimse inkar edemez.din allahın olana kadar savaşın çok kesin bir emirdir.sizden olmayanlarla arkadaşlık etmeyin çünkü onlar asla sizin dostunuz olamaz gibi ayetlerde korkunç bir önyargıya neden olur.

müslüman biri özel veye genel nedenden dolayı birini öldürme isteği duyarken şöyle düşünmeli.hayatın insanı nasıl değiştireceği hiç belli olmaz.bugün ateist olan biri zaman içinde yaşadığı travmalar sonucu müslüman olup allaha büyük hizmetler verebilir,ateistliklikten nasıl döndüğünü anlatarak müslümanları gururlandırabilir.bu kişiyi öldürerek islama hizmet ettiğini sanan aslında zarar veriyor da olabilir.bu çerçeveden bakmaya çalışın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 307
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kuranda şiddete teşvik eden ayetler vardır.bunu kimse inkar edemez.din allahın olana kadar savaşın çok kesin bir emirdir.sizden olmayanlarla arkadaşlık etmeyin çünkü onlar asla sizin dostunuz olamaz gibi ayetlerde korkunç bir önyargıya neden olur.

müslüman biri özel veye genel nedenden dolayı birini öldürme isteği duyarken şöyle düşünmeli.hayatın insanı nasıl değiştireceği hiç belli olmaz.bugün ateist olan biri zaman içinde yaşadığı travmalar sonucu müslüman olup allaha büyük hizmetler verebilir,ateistliklikten nasıl döndüğünü anlatarak müslümanları gururlandırabilir.bu kişiyi öldürerek islama hizmet ettiğini sanan aslında zarar veriyor da olabilir.bu çerçeveden bakmaya çalışın.

evet.ilginç ve güzel bi bakış açısı. ;)

Sitelerde Paylaş
sen kısa pantolunla gezerken ben kuran ın türkçesini okuyordum canım benim.müslümanalrın kuran okumadığınıda nerden çıkardın.

kurandaki müşrikleri öldürün ayetlerinide biliyorum

o ayetin bana hitap etmediğininde farkındayım.

bu ayet o günki savaşlar için inmiş bi ayettir.

akıllı ve mantıklı bi insanım

şayet bana hitap etseydi.

bir çok ateisti gözümü kırpmadan öldürürdüm.

evet zamanında ateizme düşmandım ve ateistleri öldürmek istiyordum

bunun nedeni kuran değildir.özel bir sebebten dolayıdır.

Biliyoruz; zaten yapıyorlar da dindaşlarınız sık sık böyle eylemler... :( Bu sitenin bir misyonu da 1400 yıl önceki antik bir kitaba dayanarak adam öldürme potansiyeline sahip tehlikeli insanları aydınlatmak...

Sitelerde Paylaş

hiçbir Müslüman'a/bilinçli insana can almak gerekli/şart değildir/olmamalıdır. Bir insanı gereksizce öldürmek, tüm insanlığı öldürmek gibidir. Kur-an ayetlerinde ise savunma ölçüsü vardır. Saldırı(n) ölçüsü yoktur, yani bir insan topluluğuna eğer falan zaman içerisinde bunu bırakmazsanız veya felan yeri terk etmezseniz, suçlular dairesinde 'KÖTÜLERİN' yok olması temizlenmesi mübahtır.

Ha illa bende kötüyüm dersen, İslam hukukunun sözde uygulandığı ülkelere gidersin, öldürülmeye uygun bir adım atarsın, gerisi zaten dediğin şeye gelir.

Bizde buradan, Ateistler Öldürülmeli midir? diye diye kendimizi yer-bitiririz.

Sitelerde Paylaş
Biliyoruz; zaten yapıyorlar da dindaşlarınız sık sık böyle eylemler... :(

bu eylemleri onlar yapıpta kuran a isnad ediyorlarsa buda suçlu kim?

islam bu emrediyorsa ben neden öldürmüyorum? öldürmem gerekmezmiydi?

Sitelerde Paylaş

geçen ramazandan kardeşim fatih çarşamba semtinde oruç saatinde sigara içtiği için saldırıya uğradı.arabasına zarar verildi.

şimdi diyeceksiniz bu kuranda yok,ama var gibi de. bütün hayatlarını islami referansla yaşayan insanlar kuranı bu şekilde yorumluyorsa,ben onların kuranı en iyi anlayan insanlar olduğunu düşünüyorum.onların hayatı islam zaten

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
geçen ramazandan kardeşim fatih çarşamba semtinde oruç saatinde sigara içtiği için saldırıya uğradı.arabasına zarar verildi.

şimdi diyeceksiniz bu kuranda yok,ama var gibi de. bütün hayatlarını islami referansla yaşayan insanlar kuranı bu şekilde yorumluyorsa,ben onların kuranı en iyi anlayan insanlar olduğunu düşünüyorum.onların hayatı islam zaten

ne yani.elimize bi bıçak alalım ateistleri gördüğümüz yerde öldürelimmi?

ben islamı çok iyi anladığımı düşünüyorum.dinde zorlama yok.adam sokakta bile orocunu yiyebilir.bi müslüman inkarcıda olsa kimseyi incitmemeye özen göstermelidir.

Sitelerde Paylaş
O Mekke'de 20 kişiyken öyleydi... Endülüs'e kadar bu ayetin emriyle gidilmedi... ;) Allah duruma göre davranır, çok politiktir kendileri...

duruma göre ayet inmesi çok doğal değilmi?

şöyle bi ayetmi inseydi yani:

2000 li yıllarda müslümanlar ellerine bıçak alıp tüm ateistleri kessinler biçsinler.bumudur yani?

böyle bi ayet olsaydı ozaman dediğin doğru olabilirdi.

islamda ciddeen durduk yere öldürün emri yoktur.

o ayetler savaş ayetidir.

Sitelerde Paylaş

her zaman olduğu gibi; ateistlerin yine 2 yüzlü tavırlarının çarpıcı örnekleri ile dolu mesajları okudum.

atesitlerin yukarıda yaptıkları eleştirileri, bir hırıstiyan yapsa anlarım. çünki inandığı bir yaratıcı var ve o yaratıcı tarafından gönderilen elçiler var. bu noktadan, islama dair hükümleri kendi noktasından eleştirebilir.

peki siz ey atesitler; hangi akıl ile, olmadığını iddia ettiğiniz bir ilahın, olmayan bir kitabında yazan hükümleri sorguluyorsunuz. madem siz, bunların hepsini inkar ediyorsunuz; o halde bu hükümleri eleştirmek hangi sağlıklı aklın işi olabilir. -Allah korusun- ben atesit olsam, hiç zamanımı böyle şaçma bir tartışmaya ayırmazdım. farzzu muhal; islama dair eleştirdiğiniz konularda haklı çıktınız diyelim. Bu sizin ateizm felsefenizi doğrulamaz ki. Çünki bu hükümleri eleştirdiği halde, hem Allah'a, hem ahirete, hem peygamberlere vs... inanan çooook sayıda bilim adamı, filozof ve sizin muasır medeniyet seviyesi diye gözünüzde çok büyüttüğünüz milletlerde var.

Vaktinizi boşa sarf etmeyin.

Önce şu varoluş bilmecesini açıklayın millete. Ateiz hurafesine inanmamız için, bir kaç delilcik yazın. Konu buraya geldimi, copy-past an ileri kayda değer birşey yapmıoyrsunuz. En sonunda da, sokak bebeleri gibi küfür ediyorsunuz. arşivdeki yazılar hep bu şekilde.

Sitelerde Paylaş
duruma göre ayet inmesi çok doğal değilmi?

şöyle bi ayetmi inseydi yani:

2000 li yıllarda müslümanlar ellerine bıçak alıp tüm ateistleri kessinler biçsinler.bumudur yani?

böyle bi ayet olsaydı ozaman dediğin doğru olabilirdi.

islamda ciddeen durduk yere öldürün emri yoktur.

o ayetler savaş ayetidir.

Çok haklısınız çok doğal... O zaman bizim de hakkımız herhalde değil mi bugünkü durumlara göre ayet beklemek... :rolleyes:

O ayetler savaş ayeti olsa bile ki değildir, islamda savaş kavramı da çok muğlaktır... Adam "ben savaştayım" derse ne olacak?... Üstelik tüm ayetleri evrensel kabul etmek durumundayız neticede; yoksa Kur'an o zamana has bir kitap mı; bunu mu demek istiyorsunuz?... Yani "o onun ayeti, bu bunun ayeti" diye kutsal ve evrensel kitap olamaz... Hele hadis redcisi iseniz işler daha da karışık o zaman...

Sitelerde Paylaş
her zaman olduğu gibi; ateistlerin yine 2 yüzlü tavırlarının çarpıcı örnekleri ile dolu mesajları okudum.

atesitlerin yukarıda yaptıkları eleştirileri, bir hırıstiyan yapsa anlarım. çünki inandığı bir yaratıcı var ve o yaratıcı tarafından gönderilen elçiler var. bu noktadan, islama dair hükümleri kendi noktasından eleştirebilir.

peki siz ey atesitler; hangi akıl ile, olmadığını iddia ettiğiniz bir ilahın, olmayan bir kitabında yazan hükümleri sorguluyorsunuz. madem siz, bunların hepsini inkar ediyorsunuz; o halde bu hükümleri eleştirmek hangi sağlıklı aklın işi olabilir. -Allah korusun- ben atesit olsam, hiç zamanımı böyle şaçma bir tartışmaya ayırmazdım. farzzu muhal; islama dair eleştirdiğiniz konularda haklı çıktınız diyelim. Bu sizin ateizm felsefenizi doğrulamaz ki. Çünki bu hükümleri eleştirdiği halde, hem Allah'a, hem ahirete, hem peygamberlere vs... inanan çooook sayıda bilim adamı, filozof ve sizin muasır medeniyet seviyesi diye gözünüzde çok büyüttüğünüz milletlerde var.

Vaktinizi boşa sarf etmeyin.

Önce şu varoluş bilmecesini açıklayın millete. Ateiz hurafesine inanmamız için, bir kaç delilcik yazın. Konu buraya geldimi, copy-past an ileri kayda değer birşey yapmıoyrsunuz. En sonunda da, sokak bebeleri gibi küfür ediyorsunuz. arşivdeki yazılar hep bu şekilde.

Biz ateist olmak bir yana dini kullanan şarlatanlardan bu millet kurtulsun diye mücadele ediyoruz... Çocuklarımız için... "İnanan bilim adamı" diye bir şey olmaz bu arada; ya bilir, gözlemler veya henüz bilemez gerçek bilim adamları... Sizin bahsettikleriniz belki adamcıktır... Varoluş bilmecesine gelince varoluş'un alternatifi ne hiç gördünüz mü? yokluk ne hiç biliyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

sen neyden bahs ediyorsun????

Dedign ayetler daima savunma amacli. Git Kuran ayetlerini cimbizla degil bütün olarak gör!!!!

Kuranda durup durana siddet uygula diye bir ayet yok!!!!

Sitelerde Paylaş

Yanlis düsünüyorsun,

Cogunluk haklidir mantigi seninki.....

Sitelerde Paylaş
Kişilerin kendi uydurdukları İslamın değil ama gerçek İslamın ne dediği önemsenmeli...

Ayetleri yazdik ya...

Ama okuyan yok ki!!!!

Ne diye hala yaziyorsunuz?

Bak bir daha paste edeyim:

Selam,

Kuranda öldürme geciyor, haklisin.

2:178 İnananlar! Öldürmede size eşitlik farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye köle, kadına kadın... Ama kim maktulun hısımları tarafından bağışlanırsa, o zaman uygun olanı yapması ve diyeti güzelce ödemesi gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra kim sınırı aşarsa onun için acı bir azap var.

2:179 Sizin için bu eşitlikte hayat kurtarma vardır, ey akıl sahipleri, böylece korunursunuz.

17:33 ALLAH'ın kutsal kıldığı canı haksız yere öldürmeyin. Kim haksızlığa uğrayarak öldürülürse onun mirasçılarına yetki vermişizdir. İntikam duygusuyla öldürmede sınırı aşmasın; zira kendisine yardım edilmiştir.

5:32 Bunun için İsrail oğullarına şunu yazdık: Kim, cinayet işlememiş veya yeryüzünde bozgunculuk yapmamış bir kişiyi öldürürse tüm insanları öldürmüş gibidir. Kim de o canı yaşatırsa, bütün insanları yaşatmış gibi olur. Elçilerimiz onlara apaçık delillerle geldiler. Buna rağmen onların çoğu hemen sonra yeryüzünde azgınlık yapmaya başladılar.

5:45 Orada onlara: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş ve yaralara ödeşmeyi emrettik. Kim bu hakkından vazgeçerse günahlarını örter. ALLAH'ın indirdiği ile hüküm vermeyenler zalimdir.

Bu ayetlerden anlasiliyorki, Kuran ölüm cezasını hoş görmez. Canı bağışlamak için her çeşit bahane sunulur, hatta katillerin canını bile... Öldürülen kişinin tarafı, katilin öldürülmesi yerine para cezasını uygun görebilir. Kuran'a göre, bu daha iyi bir davranıştır. Ayrıca ölüm cezası her öldürme vakası için geçerli değildir. Örneğin, kadın erkeği öldürürse yahut tersi gerçekleşirse o zaman katile ölüm cezası verilemez. Bunun yerine toplumun öngördüğü başka bir cezaya mahkum edilir. Para cezası veya mecburi hizmet cezası, bazı durumlarda hapis cezasından daha uygun ve ekonomik olabilir.

Savunma Amacıyla Savaş

2:190 Sizinle savaşanlarla ALLAH yolunda savaşın. Saldırgan olmayın. ALLAH saldırganları sevmez.

2:191 Onları yakaladığınız yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden onları çıkarın; zulüm ve işkence öldürmekten beterdir. Kutsal Mescid'in yanında sizinle savaşmadıkça onlarla savaşmayın. Size saldırırlarsa siz de onlara saldırın. İnkarcıların cezası böyledir.

2:192 Son verirlerse, ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.

2:193 Zulüm ve işkence ortadan kalkıncaya ve din ALLAH için oluncaya kadar onlarla savaşın. Son verirlerse, artık zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur.

Savaşa, savunma amacıyla izin verilmiştir

60:8 ALLAH, din uğrunda sizinle savaşmayan ve sizi yurdunuzdan çıkarmayan kimselere iyilik yapmanızı ve onlara adaletli davranmanızı yasaklamaz. ALLAH adaletli davrananları sever.

60:9 Ancak ALLAH, sadece, sizinle din uğrunda savaşan, sizi yurdunuzdan çıkaran ve sizi çıkarılmanıza yardım eden kimselerle dost olmanızı yasaklar. Onları dost edinenler zalimlerdir.

Barışı Gerçekleştirin

47:35 Barışa giden yolda gevşemeyin. Zafer sizindir. ALLAH sizinle beraberdir ve işlediklerinizi ziyan etmeyecektir.

Dinden dönen insanlar, müslümanların can ve mal güvenliklerini hiçe sayan düşmanlarla birlik olup savaşmadıkça kendilerine dokunulmaz.

4:88 Size ne oluyor da ikiyüzlüler hakkında iki gruba ayrılıyorsunuz? İşlediklerinden ötürü ALLAH onları baş aşağı çevirdi. ALLAH'ın saptırdığını siz mi doğru yola ulaştırmak istiyorsunuz? ALLAH'ın saptırdığı kimseye sen hiçbir yol bulamazsın.

4:89 Sizin de kendileri gibi inkar etmenizi istediler ki onlarla bir olasınız. ALLAH yolunda harekete geçinceye kadar onlardan kimseyi dost edinmeyin. Size karşı dönerlerse onları yakalayın, onları bulduğunuz yerde öldürün. Onları ne dost ne de yardımcı edinmeyin;

4:90 Ancak aranızda anlaşma bulunan bir topluluğa katılan, yahut sizinle veya kendi halkıyla savaşmaktan dolayı göğüslerinde sıkıntı duyarak size gelenler hariç... ALLAH dileseydi onları başınıza musallat eder ve onlar da sizinle savaşırdı. Sizi yalnız bırakır, sizinle savaşmaz ve size barış önerirlerse ALLAH sizin onlara saldırmanıza izin vermez.

4:91 Hem sizinle hem kendi toplumlarıyla güven içinde durmak isteyen bir başka grup bulacaksınız. Ne zaman kargaşalığa çağrılsalar içine dalarlar. Sizi yalnız bırakmaz, barış yapmak istemez ve ellerini sizden çekmezlerse karşılaştığınız yerde onları öldürebilirsiniz. Böylelerine karşı size apaçık yetki verdik.

Kuran'ın izin verdiği savaş savunma amacıyladır. Şu ayetlere de bakınız: 2:167,168,190,192,193,256; 4:91; 60:8-9.

9:1 Bu, ALLAH ve elçisinden, kendileriyle anlaşma yapmış bulunduğunuz putperestlere bir ültimatomdur

9:2 Yeryüzünde dört ay daha dolaşın, bilin ki siz ALLAH'ı aciz bırakamazsınız ve ALLAH inkarcıları rezil eder.

9:3 Bu, aynı zamanda, ALLAH ve elçisinden tüm halka, büyük hac günü yayımlanmış bir bildiridir: ALLAH putperestlerden uzaktır, elçisi de... Tevbe ederseniz sizin için daha iyidir. Dönerseniz, bilin ki siz ALLAH'ı aciz bırakamazsınız. İnkarcılara acı bir azabı müjdele.

9:4 Ancak, kendileriyle yaptığınız anlaşmanın koşullarına eksiksiz uyan ve size karşı başkalarıyla işbirliğinde bulunmayan putperestlerin anlaşmasını tanıdığınız süreye kadar uygulayın. ALLAH erdemlileri sever.

9:5 Kutsal aylar çıkınca, (hâlâ barışa yanaşmıyorlarsa) o putperestleri yakaladığınız yerde öldürün. Onları yakalayın, onları kuşatın ve her hareketlerini izleyin. Tevbe edip namaz kılar ve zekat verirlerse yollarını serbest bırakın. ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.

9:6 Putperestlerden biri sizden geçiş emniyeti dilerse ona koruma sağla ki ALLAH'ın sözünü işitsin; sonra onu kendisinin güvenlik bölgesine ulaştır. Çünkü onlar bilgisiz bir topluluktur.

9:7 Putperestlerin ALLAH ve elçisi yanında nasıl bir anlaşması olabilir ki? Kutsal Mescid'de sizinle anlaşma yapmış olanlar hariç. Onlar sizin haklarınızı gözettikleri sürece siz de onların haklarını gözetin. ALLAH erdemlileri sever.

5:51 İnananlar, Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onlarla dost olursa onlardan sayılır. ALLAH zalim toplumu doğru yola iletmez.

Bu ayette kendileriyle dost olmamız yasaklanan kitap halkının nitelikleri 5:57 ayetinde açıklanıyor. Kitap halkının arasında iyiler de var (3:113). Kitap halkının yemeği yenir, kızlarıyla evlenilir.

Bu ayetlerde, diğer insanlar ve toplumlarla olan ilişkilerimizde bize temel ilkeleri verir.

5:57 İnananlar, sizden önceki kitap halkı ve inkarcılar arasında dininizi alay ve eğlence konusu yapanları dost edinmeyin. İnanmış iseniz ALLAH'ı dinlemelisiniz.

60:8 ALLAH, din uğrunda sizinle savaşmayan ve sizi yurdunuzdan çıkarmayan kimselere iyilik yapmanızı ve onlara adaletli davranmanızı yasaklamaz. ALLAH adaletli davrananları sever.

60:9 Ancak ALLAH, sadece, sizinle din uğrunda savaşan, sizi yurdunuzdan çıkaran ve sizi çıkarılmanıza yardım eden kimselerle dost olmanızı yasaklar. Onları dost edinenler zalimlerdir.

Birkac Kuranda Kitap halki üzerine ayetler....

3:113 Ancak hepsi bir değil. Kitap halkından dosdoğru bir grup var ki geceleri ALLAH'ın ayetlerini okuyup secde ederler.

3:114 ALLAH'a ve ahiret gününe inanırlar, iyiliği öğütler kötülükten sakındırır ve iyi işlere koşuşurlar. İşte onlar iyilerdendir.

2:62 İnananlar, Yahudiler, Hıristiyanlar ve diğer dinlerden her kim: ALLAH'a ve ahiret gününe inanır ve erdemli bir hayat sürdürürse, onların ödülleri Rab'leri katındadır. Onlar için korku ve üzüntü yoktur.

2:111 "Yahudi veya Hıristiyanlardan başkası cennete giremez," dediler. Bu, onların kuruntusudur. De ki: "Doğru sözlüler iseniz delilinizi getirin."

5:69 İnananlar, Yahudiler, diğer dinlerden olanlar ve Hıristiyanlardan kim ALLAH'a ve ahiret gününe inanır ve erdemli bir yaşam sürerse onlar için bir korku yoktur ve onlar üzülmeyecekler de...

Baris ve güven

Sitelerde Paylaş
sen neyden bahs ediyorsun????

Dedign ayetler daima savunma amacli. Git Kuran ayetlerini cimbizla degil bütün olarak gör!!!!

Hiç fetih diye bir şey duydun mu sen veya "din Allah'ın oluncaya kadar savaşın" diye?

Bakın tatlı su müslümanları kafanızdan konuşmayın Peygamberiniz sizin için tefsir etmiş bu ayetleri:

"Onlar, Allah'tan baska Allah olmadigina, Muhammed'in onun kulu ve elçisi olduguna inanincaya, bizim kiblemize dönünceye, kestiklerimizi yiyinceye, ve namazimizi kilincaya ve zekatlarini verinceye kadar, insanlarla öldürüsmem (mukatele) emroldu. Insanlar, bunlari yerine getirdikleri zaman, benden kanlarini ve mallarini kurtarmis olurlar.(Buhari, Selat/28; Tecrid, hadis 24; Ebu Davud, Cihad/104, hadis 2641; Müslim, Iman/32, hadis 20,22)

Sitelerde Paylaş

Boşa konuşup kendi kendinizi tatmin ediyorsunuz. Kendi anlayışınızı apaçık Kuran hükümleri yerine koyuyor, kendi inancınıza göre kendi nefsinizi Allah'a ortak koşuyorsunuz.

Muhammed ve ardından gelen halifeler senin daima savunma amaçlı diye kendi kendini kandırdığın ayetlere dayanıp milyonlarca insanı katlederek, köleleştirip cariyeleştirerek, ırzına geçerek, yerlerinden sürerek önce bütün Arabistan'ı, Irak'ı, Mısır'ı, sonra İran'ı, Anadolu'nun yarısını, Hindistan'ı fethedip Mağrib'ten Çin'e kadar dayanmadı mı? Tarih de mi okumadın?! Kendilerini savuna savuna mı ülkeleri fethettiler? Yoksa onlar günah mı işlediler? Sen daha mı iyi müslümansın onlardan? Onlarca kuşak müslümanın yanlış anladığı hükümleri bir tek sen ve senin gibi reformistler mi doğru anlamış?!

Sonra geliyor burada tatlısu müslümanlığı yapıyorsunuz!..

Sitelerde Paylaş
Çok haklısınız çok doğal... O zaman bizim de hakkımız herhalde değil mi bugünkü durumlara göre ayet beklemek... :rolleyes:

O ayetler savaş ayeti olsa bile ki değildir, islamda savaş kavramı da çok muğlaktır... Adam "ben savaştayım" derse ne olacak?... Üstelik tüm ayetleri evrensel kabul etmek durumundayız neticede; yoksa Kur'an o zamana has bir kitap mı; bunu mu demek istiyorsunuz?... Yani "o onun ayeti, bu bunun ayeti" diye kutsal ve evrensel kitap olamaz... Hele hadis redcisi iseniz işler daha da karışık o zaman...

hala ötüyor! :lol:

Ulen ayetleri ekledik, görmezlikten gelerek bu hallere düstün!

Ayetlere bir kritik getirsen. Tümnü gön önünde bulundurarak. Laf da etmiyecegim, ama sirf karalama calismalarai...

Burda da su ana kadar islamiyet adina yapilan hatalari ben de kiniyorum, ama bu hatalari Allahin ayetlerine mal etmek ne.

O hata yapan kisilerin yolundan gidiyorsun, ayetleri cartiriyorsunuz....

Baris ve güven

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...