Jump to content

Kur'an Tanrı Sözü müdür?

Recommended Posts

• İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tebbet suresindeki geleceği tahmin etme bile demiyorum, geleceği tastamam söyleme, mucizesine ne diyeceksiniz? İçinizden en üstün ıq lu ateist gelsin, Celal Şengör gelsin ve gelecekten haber versin. Ebu Leheb ve karısı cehennemliktir diyebilmek hangi insan aklı sonucudur? üstelik etrafta müslüman olan o kadar insan varken? İnsan hiç düşünmez mi, ya Ebu Leheb de iman ederse benim sahtekarlığım ortaya çıkmaz mı!!! Normal bir insan bundan bahseder mi?

Sitelerde Paylaş

Hahahahaa alemsin valla :), lafı evir çevir sahtekarlara getir. E o adam sahtekar, sahtekarlıkları da kanıtlanmış, Kur'an-ın haşa sahtekarlığını kanıtlayan var mı???

adamın sahtekarlığı nasıl kanıtlanmıştır?

bir-akil-insan dostum, neden Kur'an son, Hz.Muhammed son, bu soruya kafa yorarsanız inşallah bigbang etkisi yapar da yeni birşeyler doğar kafanızda!

Muhammed nalları diktikten sonra, kılıçla susturduğu kabilelerden pıtrak gibi peygamberler bitmeye başlar. Ebubekir bakar ki ekmeğe ortak çıkıyor, kabileler üzerine yürünür ve epey bir can alınır verilir. Bu sırada, hafızlar telef olduğu için de kuranı yazma gereği doğar. Kuran yazılırken, bir daha yeni peygamber çıkmasın da, ekmeğe ortak olmasın diye ahzab 40a peygamberlerin sonuncusuduru iliştirmiş olabilir.

Diğer taraftan, bu ayak oyunlarına rağmen, bir sürü peygamber çıkmış ve çıkmaktadır. Siz kendi masalınıza uymuyor diye beğenmiyor olabilirsiniz, ama bunlar da en az muhammed kadar şarlatan veya diğer adı ile peygamberdir.

Sitelerde Paylaş

Hahahahaa alemsin valla :), lafı evir çevir sahtekarlara getir. E o adam sahtekar, sahtekarlıkları da kanıtlanmış, Kur'an-ın haşa sahtekarlığını kanıtlayan var mı???

O Sahtekar dediğin adamlar Kuran'ı öyle bir güzel kullanıyorlar ki, hatta Kuran bir gün geçerliliğini yitirirse, yeni bir kitap yazmaktan geri kalmazlar.

Şimdi yazamıyorlar çünkü ''Kuran son kitaptır'' sözü hala geçerliliğini koruyor, inananlar bunu kabul ediyorlar.

Onlar da peygamberle irtibat halindeler ya ruhaniyette, yeni bir kitaba gerek yok, nasıl olsa çark dönüyor.

Bir de şu mantık akıllara ziyan; bu son kitaptır diyen Allah, diğer kitapları acemiliğinde mi yazmış, İncil ve Tevrat'ı neden koruyamamış?

Hz. Muhammed zamanında da ortaya çıkan sahte peygamberler vardı, Hz. Muhammed'in onların kitaplarına karşılık kendi kitabını sağlama almak için

son kitap diye vurgulamadığı ne malum?

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben henüz bu konuda fikirlerimi netleştirmedim, ama şu da bir gerçek ki, Kuran'ın Allah sözü olmaması kuvvetli. Şimdilik böyle düşünüyorum.

Araştırmanda başarılar...

Ama toptancı olmak gereksiz...

Yani ya hepsi tanrı sözüdür yada hiçbiri değİldir demek doğru değil...

Sitelerde Paylaş

Siz kendi masallarınıza inanın, gelecekten haber verme olayı bu kadar açık ve net, sağduyu dostum, Kur'an da yazıyor her millete peygamber gönderilmiştir diye. Diğer kutsal kitapların korunamamış olması otomatikman Kur'an-ı Kerim'in mucizesinin kanıtıdır. Çok derin bir mevzu, fazla uzun yazamıycam netten araştırın, güzel yazılar var. Sahte peygamber demeniz bile, demek ki gerçeği var ki sahtesi çıkıyor tezini ne güzel kanıtlıyor Allahım hem de ne güzel kanıtlıyor :D

Sitelerde Paylaş

Siz kendi masallarınıza inanın, gelecekten haber verme olayı bu kadar açık ve net, sağduyu dostum, Kur'an da yazıyor her millete peygamber gönderilmiştir diye. Diğer kutsal kitapların korunamamış olması otomatikman Kur'an-ı Kerim'in mucizesinin kanıtıdır. Çok derin bir mevzu, fazla uzun yazamıycam netten araştırın, güzel yazılar var. Sahte peygamber demeniz bile, demek ki gerçeği var ki sahtesi çıkıyor tezini ne güzel kanıtlıyor Allahım hem de ne güzel kanıtlıyor :D

O zaman bana bize gönderilen peygamberi göster, bekliyorum. Çünkü ben bu yaşıma kadar görmedim.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca bu peygamberlik işi de saçmalıktan başka bir şey değil. Herifin biri çıkıyor, bir tanrı var ve bana inanmanızı ve itaat etmenizi istiyor, yoksa hepinizi sonsuza kadar yakacak diyor. Ben bu herife neden inanayım? Madem bir tanrı var neden bazı kişilerle iletişime geçiyor da benimle iletişime geçmiyor, beni neden elaleme inanmaya zorluyor?

Sitelerde Paylaş

Yani ya hepsi tanrı sözüdür yada hiçbiri değİldir demek doğru değil...

Kusurlu, eksik, bölük pörçük, tutarsız bir kitap kabul edilebilecek makul hata sınırlarını aşar.

Böyle bir kitabın sahibi olan Allah'ın Allahlığına güvenilemez.

Hz. Osman'ın ''Siz elinizdeki kitabı Kuran'ın tamamı mı sanırsınız?'' sözü oldukça ilginçtir.

Kuran'ın derlenirken, kronolojik sıralamadan sapıldığını gösteren bariz hatalar var bunlar bir de soru cevap

şeklinde olunca, fazlasıyla elimizdeki Kuran'ın gerçekten Kuran'ın tamamı olmadığı çok açık.

Mesela;

Naziat-1 Sizi yaratmak mı daha zor, yoksa göğü yaratmak mı?

Bu sorunun cevabının aynı surede ve Naziat-1 no.lu ayetinin hemen altında olması gerekirken, cevap Mümin süresi 38. ayette veriliyor.

Mümin-38 Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir.

Şimdi bu sıralama düzenini bile korumayan bir kitap son kitap olduğunu ne kadar iddia edebilir?

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kur'an Tanrı Sözü müdür?

ANKEBÛT-46 İçlerinden zulmedenleri bir yana, ehl-i kitapla ancak, en güzel yoldan mücadele edin ve deyin ki: «Bize indirilene de, size indirilene de iman ettik. Bizim ilâhımız da, sizin ilâhınız da birdir ve biz O'na teslim olmuşuzdur.»

Demekki

Hristiyanlar ve Yahudiler, tanri(Allah) ve ahirete inaniyorlar!

Hristiyan ve Yahudiler, Muhammedin peygamberligine inanmiyorlar!

MUCÂDELE-22 Allah'a ve ahiret gününe inanan bir milletin, babaları, oğulları, kardeşleri, yahut akrabaları da olsa Allah'a ve Resulüne düşman olanlarla dostluk ettiğini görmezsiniz???!!!???

Burda bir yanlislik yok mu???

Allah burda emir vermiyor, bei durum belirliyor.

Ve bu belirledigi durum ne 1400 yil önce gecerliydi, ne de günümüzde gecerli!!!!

Bir tanrinin "yanlis" yapma hakki yok.

Bu ayet ama acikcaYANLIS!

Tanri sözü o l a m a z!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

O zaman bana bize gönderilen peygamberi göster, bekliyorum. Çünkü ben bu yaşıma kadar görmedim.

Ben gönderildim.. Allahtan aldığım talimatlara göre günde 100 vakit namaz kılacaktınız ama baktım adamlar telef olacaklar sıkı bir pazarlığa giriştik düşündük en iyisi bu dedik sonunda 3 te anlaştık.

İbadetleri peygambeler size peygamberliklerini yedirmek için kullanmışlar. Öyle kuru kuruya ben peygamberim de bakalım.. Millet demez mi hani ibadetler nerede böyle peygamber mi olur?

İnandığınız allah ne yapsın sizin ibadetlerinizi.. Bu tapınma olayının saçmalığını insanlara doğduğundan beri günde 5 doz verildiği için şuuru kapandığı için sorgulayamaz durumdalar..

Adalet olayına gelince.. Bu konuda Nolan'ın çok doğru bir sentezi olmuştu.(Onun hakkını yemeyelim) Yüzde yüz doğru bir yaklaşımdır.

Adalet diye baktığınız şey size kaybettilerinizi geri vermez. İntikam duygusu kaybedilenleri geri getirmez. Siz intikamı adalet sanıyorsunuz der.

Ancak kurallarla kanunlarla insanları suç işlemekten caydırarak nizam ve intizamı sağlayabilirsiniz. Suç işlendikten sonra yapılan tek şey intikam almaktır.

Atıyorum seni dolandırdım. Allahta öteki tarafta beni cezalandırdı. Sence adalet bu mu? Senin giden paran malın ne olacak. Çoluğunun çocuğunun rızgını kaptırmıştın. bu tarafta çektiğin sıkıntı ne olacak?

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya mırnaw dostum, çok basit, çürüt Kur'an'ı!, madem bu kadar emin konuşuyorsun e hadi buyur bekliyoruz, ya da bir tez hazırla, o kadar zekisiniz! Bakara suresini haşa çürüterek otomatikman Kuran'ı da çürütmüş olursun böylece. Hadi buyur!

mcmanaman,

Ben daha düne kadar Kuran'ı savunmaya çalışan biriydim, burda hem de. : )

Çürütmeyi vesaireyi boş ver şimdi.

Naziat suresinde sorulan bir sorunun cevabı Mümin suresinde ne arıyor?

Mümin-38 Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir.

Belki benim anlamadığım senin bildiğin bir şey olabilir.

Şimdi, bu soru-cevap neden alt alta değil de, soru kitabın bir ucunda cevabı diğer ucunda.

Şimdi bu durumda Kuran'a parçaları bizim birleştireceğimiz bir Puzzle diyebilir miyiz? Yoksa Kuran derlenirken yapılan bir hata demek mı doğru?

Ve bu kitap değiştirilmişse, ee ayetlerin sıralamasının değişmesi bile o kitabın orjinal olmadığının isbatıdır.

İncil ve Tevrat değiştiği için son kitap olamadılar peki bu haliyle Kuran'ın son kitap olduğunu nerden bilelim?

Sitelerde Paylaş

Ya mırnaw dostum, çok basit, çürüt Kur'an'ı!, madem bu kadar emin konuşuyorsun e hadi buyur bekliyoruz, ya da bir tez hazırla, o kadar zekisiniz! Bakara suresini haşa çürüterek otomatikman Kuran'ı da çürütmüş olursun böylece. Hadi buyur!

Kuranın çürümeyen yerini göster sen bize..:D Öyle bir yeri varmı?

Kuran o dönemin gözlem ve bilgisi ile yazılmış bir kitaptır.

Ne günümüz bilimsel bilgisine sahiptir nede mantığa akla yatkındır.

İçinde sadece çöl meyveleri vardır. Dünya düzdür. Gökler direklerin (dağların) üzerine inşaa edilmiştir.

Muhammedin cinsel hayatını, müşriklerle olan muhabbetlerini, onlara savurduğu tehdileri, hakaretleri ve diğer bir kaç populer dine ait hikayeleri düzensiz karman çorman bir şekilde anlatır.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mcmanaman,

Ben daha düne kadar Kuran'ı savunmaya çalışan biriydim, burda hem de. : )

Çürütmeyi vesaireyi boş ver şimdi.

Naziat suresinde sorulan bir sorunun cevabı Mümin suresinde ne arıyor?

Belki benim anlamadığım senin bildiğin bir şey olabilir.

Şimdi, bu soru-cevap neden alt alta değil de, soru kitabın bir ucunda cevabı diğer ucunda.

Şimdi bu durumda Kuran'a parçaları bizim birleştireceğimiz bir Puzzle diyebilir miyiz? Yoksa Kuran derlenirken yapılan bir hata demek mı doğru?

Ve bu kitap değiştirilmişse, ee ayetlerin sıralamasının değişmesi bile o kitabın orjinal olmadığının isbatıdır.

İncil ve Tevrat değiştiği için son kitap olamadılar peki bu haliyle Kuran'ın son kitap olduğunu nerden bilelim?

Ayet numaraları yanlış olmuş, 1. si naziat 27, 2.si Mümin 57 olmalı. Kontrol etmek isteyenler için.

Sitelerde Paylaş

Ceation dostum, 3. sayfada yazdıklarımı okumadın sanırım. Normal bir insanın yazdığını varsayarak okuduğunuzda, hiç kimsenin böyle bir işe bile bile girişemeyeceği sonucu ortaya çıkıyor. Bu gözle bakmıyorsunuz Kur'an'a. Resmen iddia var, gelecekten haber var. 3. sayfada yazdıklarıma cevap ver lütfen.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...