Jump to content

müslümanlar niçin İSLAM kaynaklarını reddediyorlar ?

Recommended Posts

İslamın dejenere olması ayrı bir şey, islamı dejenere etmek için müslüm gibi görünüp içeren yıkmak ayrı bir şey. Böyle bir iş yapmak isteyenler vardır belki ve olmaları da belki gereklidir. Bunu ben bilemem. Herkesin bir stratejisi var.

Ama önerilerimizin ne anlama geldiğini iyi tartmamız lazım. Eğer söylediklerimiz ateistlere bir çağrı, ateist olduğunuzu gizleyin, müslüm gibi görünün ve islamı içerden yıkın şeklindeyse, ateistlerin ihtiyacı böyle bir şey değil.

Belki islamın dejenere edilmesi de bir yoldur. Ama bütün ateistleri buna çağırmak doğru değil. Bunu yapacak olan yapsın. Elini tutacak, yapma diyecek halimiz yok. Ama ateistlere genel olarak böyle bir çağrıda bulunmak zararlıdır. Çünkü ateistlerin başlıca görevi dogmayı kırmaktır. Bir halk yüzde doksandokuzu müslümandır safsatası ile yol alamaz. Toplumda inanç çeşitliliği şarttır. Birilerinin ve hatırı sayılır oranda birilerinin çıkıp yok ben müslüm filan değilim demesi şart.

Bize ilk lazım olan allah yoktur din yalandır dendiğinde müslümlerin tepki verecek mecallerinin kalmaması. Artık buna alışmaları, tepkilerinin soğuması, duyarsızlaşmaları. Bunu sağlamanın tek yolu ateizmi, allah yoktur din yalandır söylemini yaymak.

Ha, bu arada birileri de ateist olduğu halde müslüm görünüp islamı içten dejenere edermiş. Ben orasını bilemem ve hiç kimse sakın böyle yapmaya kalkışmasın diyemem. Yapacak olan buyursun. Ama böyle yapalım diye ateistlere çağrı yapılmasın.

Neye çağırdığımız net olsun. İslamın dejenere olması iyiymiş. E tamam iyi. Olmasın diyen yok. Ama bu ne anlama geliyor? Ateist olduğumuzu gizleyip müslüm gibi görünerek islamı dejenere etmeye mi çalışalım? Ateistlere yapılan öneri bu mu? Açıkça söylemek lazım.

Eğer böyle bir strateji açık edilir mi, aptal mısın filan diyecek varsa, o zaman forumda bu şekilde yorumlanmaya uygun önerilerde bulunmaması gerekiyor. Yani bu öneriden alınan koku bu. Ben yanlış anlıyorsam da yine açık söylenmesi gerekiyor. Ben bu kokuyu alıyorum, burnum yanlış koku alıyor da olabilir. Yanlışsam düzeltebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yanlış!

Afganistan'daki islam işte bu.

İslam'ı küçük düşüren, rezil eden bir anlayış bu.

Bırakın da ortada cezayı hakeden biri varsa o cezayı yaratıcı versin.

Ne yani ateistler insanları dinden soguturken.Mesela bu senin çoğunda olsa razı olacakmisin ?

Bu suretle benim çocuğumu dinden çıkarmaya kalkışan ateist.

Mutlak suretle benim dusmanimdir.

Buna ne izin nede razı olurum...

Sitelerde Paylaş

Bak kardeşim, kimse sana niye ateist oldun diye kafanı govdenden ayirmaz.

Amma sen islama saldırır,onu küçük düşürür,hekir etmeye calisirsan.

Kafanın govdenden ayrılmasınada şaşmamalisin.

kjüçük düşürmek ?

sözlerle mi ?

tıpkı zamanında muhammed için ŞİİR yazanların öldürülmesi gibi mi ?

onlar da şiir yazarak muhammedi küçük düşürmüşlerdi ....

onların da CANI ALINDı muhammet emriyle !

Sitelerde Paylaş

Ne yani ateistler insanları dinden soguturken.Mesela bu senin çoğunda olsa razı olacakmisin ?

ne diye rahatsız oluyorsun ki. madem doğru din olduğuna bu kadar eminsin , o zaman çocuğun düşündükten sonra elbet doğru olana ulaşacaktır.

Sitelerde Paylaş

ne diye rahatsız oluyorsun ki. madem doğru din olduğuna bu kadar eminsin , o zaman çocuğun düşündükten sonra elbet doğru olana ulaşacaktır.

Evet. doğru olduğuna adım gibi eminim.

Ama küçük bir çocuğun sizin dogmalarinizla beynin tıkanmasına asla izin vermem.

Zira çocuk kalbi ekilen tarla gibidir ona ekersen büyüdüğünde onu bicersin.

Ben asla çocuğumu ateşe atmam.Peki siz atarmisınız ?

Tabi ki hayır.

O Zaman beni bu noktada anlamak zorundasınız.

Çünkü bu benim inancım...

Sitelerde Paylaş

Evet. doğru olduğuna adım gibi eminim.

Ama küçük bir çocuğun sizin dogmalarinizla beynin tıkanmasına asla izin vermem.

Zira çocuk kalbi ekilen tarla gibidir ona ekersen büyüdüğünde onu bicersin.

Ben asla çocuğumu ateşe atmam.Peki siz atarmisınız ?

Tabi ki hayır.

O Zaman beni bu noktada anlamak zorundasınız.

Çünkü bu benim inancım...

çocuğun kendi başına doğru dini bulamaz yani öyle mi ? illa ki çocukluktan beri beynine empoze etmeniz gerek ki müslüman olsun ?

hastayım müslümlerin şu tarla metaforlarlarına , her konuda girecek bir tarla buluyorlar :lol:

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin de kendi düşüncelerini ifade etme hakları var, sen de bunu yapıyorsun mesela.

Hatta haklarını verelim, islami forumlara ateist biri gelmeye kalksa, insanları sepetlemeye kalkıyorlar anında.

Sen çocuğuna dinini anlatır öğretirsin.

Ama hidayeti Allah verir ya da alır unutma.

Yani çocuğun farklı fikirlere temas etmesin diye onu bir fanusta korumaya çalışmak kadar komik seninkisi...

Sitelerde Paylaş

çocuğun kendi başına doğru dini bulamaz yani öyle mi ? illa ki çocukluktan beri beynine empoze etmeniz gerek ki müslüman olsun ?

hastayım müslümlerin şu tarla metaforlarlarına , her konuda girecek bir tarla buluyorlar :lol:

Eğer dediğin gibi olsaydı sehy ve müride hiç gerek kalmazdı !

Allah'a yemin ederim ki, Cenab-ı Hakkın senin aracılığınla bir tek kişiyi hidayete kavuşturması, en kıymetli dünya malından, kırmızı develere sahip olmaktan daha iyidir.) [buhari, Müslim]

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin de kendi düşüncelerini ifade etme hakları var, sen de bunu yapıyorsun mesela.

Hatta haklarını verelim, islami forumlara ateist biri gelmeye kalksa, insanları sepetlemeye kalkıyorlar anında.

Sen çocuğuna dinini anlatır öğretirsin.

Ama hidayeti Allah verir ya da alır unutma.

Yani çocuğun farklı fikirlere temas etmesin diye onu bir fanusta korumaya çalışmak kadar komik seninkisi...

Çok bilmişlik tasliyorsun ama hidayet ve delalet kavramında en ufak fikrin yok

Ayrıca farklı fikirlere temas etmesi ayrı o çocuğa bunların tamamen saçmalık olduğunu anlatmaktan geçer.

Tabi bunun içinde iyi bir dini birikime sahip olman gerekir.

Peki senin çocuğunu ateşten korumak için yeterli dini bilgiye sahipmisin ?

Sitelerde Paylaş

Çok bilmişlik tasliyorsun ama hidayet ve delalet kavramında en ufak fikrin yok

Ayrıca farklı fikirlere temas etmesi ayrı o çocuğa bunların tamamen saçmalık olduğunu anlatmaktan geçer.

Tabi bunun içinde iyi bir dini birikime sahip olman gerekir.

Peki senin çocuğunu ateşten korumak için yeterli dini bilgiye sahipmisin ?

Benim çocuğum olursa ben ona sağlam bir dini eğitim veririm.

Gerisi kendi kararıdır, arkadaşlarını, tartışacağı kişileri seçecek insan ben değilim.

Zaten, iyi bir dini eğitim veriyorsan neden korkacaksın ki...

Korksan ne yazar hem, Allah'ın takdiriyle değil midir her şey...

Sitelerde Paylaş

Eğer dediğin gibi olsaydı sehy ve müride hiç gerek kalmazdı !

Allah'a yemin ederim ki, Cenab-ı Hakkın senin aracılığınla bir tek kişiyi hidayete kavuşturması, en kıymetli dünya malından, kırmızı develere sahip olmaktan daha iyidir.) [buhari, Müslim]

eğer senin doğruluğu şüphe götürmeyen dinin , yetişkin beyinlere seçenek olarak sunulduğunda onları ikna edemiyorsa allahın dini anlattığın kadar mükemmel değil gibi , ne dersin ?

çocuklarını ve çevreni müslüman yapmanın bonus sevap verdiği ile ilgili bir hadis bu konuyla ilişkilendiremedim. ama bunu develer üzerinden anlatması ne kadar tuhaf değil mi. bu sözün devenin ne olduğunu bilmeyen insanlara ulaştığında bir anlam ifade etmemesi allahın düşüncesizliği olsa gerek. sırf allah benzetme yapıcak diye yandı milyon tane insan.

Sitelerde Paylaş

Ben şu ana kadar hiçbir çocuğa küçüklükten itibaren dinsizliğin empoze edildiğine şahit olmadım.Büyük ihtimalle bunu yapan dinsiz bir anne baba da yoktur.Beyin yıkama ve zorla empoze etme dinlerin işidir.

Sıkıyorsa çocuğuna hiç dini eğitim verme, beynini yıkama, onu din seçiminde özgür bırak, üniversiteye geçince kendi araştırıp karar versin.Bak o zaman ne oluyor...

Sitelerde Paylaş

Ben şu ana kadar hiçbir çocuğa küçüklükten itibaren dinsizliğin empoze edildiğine şahit olmadım.Büyük ihtimalle bunu yapan dinsiz bir anne baba da yoktur.Beyin yıkama ve zorla empoze etme dinlerin işidir.

Sıkıyorsa çocuğuna hiç dini eğitim verme, beynini yıkama, onu din seçiminde özgür bırak, üniversiteye geçince kendi araştırıp karar versin.Bak o zaman ne oluyor...

Din empoze edilir, yalanlarla zorla beyne sokulur; dinsizlik araştırarak, aklını ve mantığını kullanarak kazanılır.

Sitelerde Paylaş

Hangi sağlıklı düşünen yetişkin bir birey sürekli kendini övüp duran, inanmayanlara karşı öfke nöbetleri geçiren, sadistik fanteziler kuran, iman karşılığı karı kız vaad eden Arabın tanrısına inanır ki. İslam ancak çocukluk telkinleriyle ayakta kalabilir.

Sitelerde Paylaş

İslamın dejenere olması ayrı bir şey, islamı dejenere etmek için müslüm gibi görünüp içeren yıkmak ayrı bir şey. Böyle bir iş yapmak isteyenler vardır belki ve olmaları da belki gereklidir. Bunu ben bilemem. Herkesin bir stratejisi var.

Ama önerilerimizin ne anlama geldiğini iyi tartmamız lazım. Eğer söylediklerimiz ateistlere bir çağrı, ateist olduğunuzu gizleyin, müslüm gibi görünün ve islamı içerden yıkın şeklindeyse, ateistlerin ihtiyacı böyle bir şey değil.

Belki islamın dejenere edilmesi de bir yoldur. Ama bütün ateistleri buna çağırmak doğru değil. Bunu yapacak olan yapsın. Elini tutacak, yapma diyecek halimiz yok. Ama ateistlere genel olarak böyle bir çağrıda bulunmak zararlıdır. Çünkü ateistlerin başlıca görevi dogmayı kırmaktır. Bir halk yüzde doksandokuzu müslümandır safsatası ile yol alamaz. Toplumda inanç çeşitliliği şarttır. Birilerinin ve hatırı sayılır oranda birilerinin çıkıp yok ben müslüm filan değilim demesi şart.

Bize ilk lazım olan allah yoktur din yalandır dendiğinde müslümlerin tepki verecek mecallerinin kalmaması. Artık buna alışmaları, tepkilerinin soğuması, duyarsızlaşmaları. Bunu sağlamanın tek yolu ateizmi, allah yoktur din yalandır söylemini yaymak.

Ha, bu arada birileri de ateist olduğu halde müslüm görünüp islamı içten dejenere edermiş. Ben orasını bilemem ve hiç kimse sakın böyle yapmaya kalkışmasın diyemem. Yapacak olan buyursun. Ama böyle yapalım diye ateistlere çağrı yapılmasın.

Neye çağırdığımız net olsun. İslamın dejenere olması iyiymiş. E tamam iyi. Olmasın diyen yok. Ama bu ne anlama geliyor? Ateist olduğumuzu gizleyip müslüm gibi görünerek islamı dejenere etmeye mi çalışalım? Ateistlere yapılan öneri bu mu? Açıkça söylemek lazım.

Eğer böyle bir strateji açık edilir mi, aptal mısın filan diyecek varsa, o zaman forumda bu şekilde yorumlanmaya uygun önerilerde bulunmaması gerekiyor. Yani bu öneriden alınan koku bu. Ben yanlış anlıyorsam da yine açık söylenmesi gerekiyor. Ben bu kokuyu alıyorum, burnum yanlış koku alıyor da olabilir. Yanlışsam düzeltebilirsiniz.

önce medyayı çöplerden temizlemeliyiz caner taslaman gibi cahil bir adam tv ye çıkıyor olacak iş değil.

Sitelerde Paylaş

önce medyayı çöplerden temizlemeliyiz caner taslaman gibi cahil bir adam tv ye çıkıyor olacak iş değil.

Çekememezlik olmasın o

Caner taslaman alayinizi durer paketleyip marsa gönderir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...