Jump to content

İçki ve domuz eti neden haram

Recommended Posts

Türküyü söyleyen hemde sahnede Kadınla nasıl sevişebilir? Bunlar hepten kafayı yemişler. :) Boşver içmesinler bunlar Rakı falan hakikaten bunlara yaşamda günah Rakı.

İçsinler şerbeti yesinler Kebabı .Ondan sonrada Kudursunlar kadınlara . Başkada birşey yok yaşamlarında.İstedikleri kadar mevkii para kazansınlar.Bunlar muhabbet sevgi aşk falan bilmezler.Aslında tam Maddeciler.

Konuyla alaksı yok ama senin beni alıntılayıp cevap vermen bana bidirilmiyor. zaten yedi sekiz ay önce profilimi yanışlıkla karştırmıştım sitenin böye bir özeliyini farketmiştim aha bana mesaj geldi diye yazmıştım aynen böyle alenen kimse cevap vermemişti delidir dediler belkide :lol: gerçeten o zaman farketim ama şimdi yine beni alıntı yapanların bildirisi gelmiyor. şimdi tesadüfen gördüm neyse eskiden nasıla ona döndüm. ayrlarda yabcıcıca yazıyor anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Alkolun haram olduguna ve kesinlikle icilmeyecegine dair bir kuran ayeti yoktur.!

Aksine alkolun nasil yapilacagini ögreten ve icilmesini tesvik eden ayetler vardir. Sadece bir ayette ( Maide 91.) lütfen icmeyin gibi bir ifade bulunur.

Kuran ayetlerini bilmeyen ahmaklar müslümanlikta alkolün icilmemesi gerektigini savunurlar ama savunurlarken kuranin icindekileri bilmeyen ahmaklar olduklarini bilmezler.

Sitelerde Paylaş

Cariye ile cinsel ilişki caizdir. Zina da olmaz.

saltanat yılların da! hükümdara yaranmak için! mükkelef din adamları tarafından!! bicimli tevilli uydurulan! o saltantın sızıntılarından faydalanmak isteyen!! birini daha görüyorum ben şuan!

o devir kapandı artık yavrum! laik türkiye cumhuriyeti Hükümetinde yaşıyoruz türkler azimleriyle aynı sadr-ı islamda olduğu gibi

laik hükümete kavuştular!! hahayyyy!!!

laikliği elbise olarak düşünün Onu giyecek hakiki bir müslüman Türk yoktur! çünkü vaktiyle giymiş gelmiştir!!!!

senin deden doğduğu vakit!!!!!!!!!!!! laikliği ile doğdu!!!

İSLAMIN EN BÜYÜK DÜŞMANI CEHALETTİR sözü hala anlaşılmıyor mu?

hala kafalara bak!!! cariye ile istediğin gibi ilişki yaparmışsın diyor adam kafaya bak yaawwww!!! ne cahil!!

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ahmak olup kendisinin alim oldugunu sananlar yasam harmonisinin defolu carklaridir.

Carklari dislileri kayisi degistirmek bi dünya masraf oldugundan bunlarin tavsanlar gibi üremeleri de sorun olmaya basladi.

Sorunun büyügü ise bu tavsanlari besleyip büyüttükten sonra bunlari düdükleyenlerin gücü ellerinde bulundurmlaridir.

Iste bizler bu güclere karsi bir sey yapamiyoruz....

...yoksa ahmak tavsan sürülerinin egitilmelerinin lafi bile olmaz.!

Sitelerde Paylaş

saltanat yılların da! hükümdara yaranmak için! mükkelef din adamları tarafından!! bicimli tevilli uydurulan! o saltantın sızıntılarından faydalanmak isteyen!! birini daha görüyorum ben şuan!

o devir kapandı artık yavrum! laik türkiye cumhuriyeti Hükümetinde yaşıyoruz türkler azimleriyle aynı sadr-ı islamda olduğu gibi

laik hükümete kavuştular!! hahayyyy!!!

laikliği elbise olarak düşünün Onu giyecek hakiki bir müslüman Türk yoktur! çünkü vaktiyle giymiş gelmiştir!!!!

senin deden doğduğu vakit!!!!!!!!!!!! laikliği ile doğdu!!!

İSLAMIN EN BÜYÜK DÜŞMANI CEHALETTİR sözü hala anlaşılmıyor mu?

hala kafalara bak!!! cariye ile istediğin gibi ilişki yaparmışsın diyor adam kafaya bak yaawwww!!! ne cahil!!

Yaw hiç Kuranı okudun mu sen? Ayetler ortada. Sevişebilirsiniz mi yazsın Allah?

Sitelerde Paylaş

Temiz şarap Şaraben Tahura. diyor Celveti.Ama Şerbet demiyor!Gül suyu demiyor! Şarap diyor SEKER diyor.

Aşkı ilahi diye bir şey olmaz.Yaratıcı bir Allah var olsa dahi onu göremeyen Yaratılmış ona aşık olamaz.Yani onu karşılıksız sevemez.

Ama bak şu olur:Manevi şarap Yani ruha verilen şarap vardır.Oda Sendeki Bendeki celaldir.Zaten Meyhane tasavvufta Allahın Celal sıfatı olarak tanımlanır.

Celal öfkedir.Öfke Düşüncenin bidayetidir. düşünceyi başlatmak açısından yararlıdır. Ancak ondan sonra zararı olur .Yani temizken pislenir.Zaten rızkta bedeni besleyen besin değildir. Ona NİMET denir. Ruhu besleyen besindir rızk.Ruh nedir? Düşüncedir.Herhangi bir şeyi beynin düşünemez o zaman Beynin Öfkeyi ortaya çıkarır. İşte o öfke Şaraptır aynı zamandada Sekerdir.Ve Düşünemediğini düşünmeye başlarsın.O zamanda Ruhi açıdan ileriye gidersin.

Onun için manevi kitabın Bakkalda markette satılan İçkiyle illiyeti olmaz.Bana ne senin ne yediğinden Bana seni gerek seni.Sendeki sen senin beyninin faalliyetleridir.Senin İnkişafındır. Onada İrşat denir. Tasavvuf yapacaksan şayet doğru yap Celveti Şeyh hazretleri:)

Hararet nardadır sacda değildir

Hakikat baştadır tacda değildir

Her ne ararsan kendinde ara

Kudüste Mekkede hacda değildir.

Dila!!! (Ey gönül) sen o dildara layık mı değilsin ya!

Da'va-yı muhabette!! sadık mı!!! değilsin ya

Özrü nedir Azra'nın!!! Vamık mı değilsin ya (

Bu gam sen de ne gezer! aşık mı değilsin ya

Aşıkta keder neyler! gam halkı cihanındır

Koyma kadehi elden! söz pir-i muganındır

Mahzun idi bir gün gönül! meyhane i ma'nade ( meyhane o manaya)

İnkara döşenmiştim!! efkar düşüp! yade

Bir! pir! gelüp nagah pend etti alel- ade! (buradaki pir Allahtır)

Al destine bir bade! ver derd ü gamı bade

şu söz de hoşuma gitti onuda yazayım!

"Asıl israf,sayılı nefesini Hak'tan gafil olarak geçirmektir."

tenceredeki yemeği ikişnci kez ısıtıp isrraf olmasın diye yeme!! at gitsin çöpe!! ki hasta olmayasın

Şu söz de pek DOĞRUYMUŞ!

"Hz. İnsan incinirse, hâlk gıdâ-i ruhâniden mahrum kalır."

Sitelerde Paylaş

Hâke düşmüş katreyiz! deryaya girmiş çıkmışız

Gâh serrâya! gehi darrâya! girmiş çıkmışız

Pür gubâr olsak da pâkiz! biz Hanefî meşrebiz

Dâmeni kirletmeden! dünyaya girmiş çıkmışız :D yaaaa

İmtihan olmuş meleklerle! demi tahmirde

Hüccet almış menzil-i esmaya! girmiş çıkmışız

Fakrı fahretsek ne var! zakkuma rağbet etmeyip

Biz gınâ-yı kalb ile kimyaya girmiş çıkmışız :D

Nefsi tenzih etmeyiz tahdisten de geçmeyiz

Ke’s-i nâ-pâk içmeyiz takvaya girmiş çıkmışız :D hah

Zülfe el sundurmadık ruhsâra toz kondurmadık

Zulme divan durmadık helvaya girmiş çıkmışız

Ölmeden öldük cevâbın önce verdik Münkerin

Ruh olmuş maşeri ahyâya girmiş çıkmışız

biz ne edebiyatımız vardır! evden toplandık mı! yahu şunun yakasını şuraya getir bakıyım! diyeceğimize!

birazda edebiyatımızdan bir şeyler okuyun be! :D

Allahsız muhabbet husumete,

Allahsız aşk ihtirasa,

Allahsız irade ihtiyale,

Allahsız hürriyet esarete götürür.

Sitelerde Paylaş

Buraya alintiladigi sacmaliklarin ne anlama geldigini anliyormus gibi kas kas kasilmis cumbullu...

Türkiye insaninin genelinin hic bir konuda bilgisi yok ama bilmedikleri konu hakkinda ahmakca alim tavri takinmaktalar. Bu ülkeden hic bir halt olmaz..!

Sanirim yaklasik 112.000 akademik ünvanli ve bir o kadar ön lisansli insan bulunmakta ama ise yarar dogru dürüst 20 bilim insani yok.

Ne memleket ne memleket.

Sitelerde Paylaş

Buraya alintiladigi sacmaliklarin ne anlama geldigini anliyormus gibi kas kas kasilmis cumbullu...

Türkiye insaninin genelinin hic bir konuda bilgisi yok ama bilmedikleri konu hakkinda ahmakca alim tavri takinmaktalar. Bu ülkeden hic bir halt olmaz..!

Sanirim yaklasik 112.000 akademik ünvanli ve bir o kadar ön lisansli insan bulunmakta ama ise yarar dogru dürüst 20 bilim insani yok.

Ne memleket ne memleket.

Eh madem nazımdan gittik ! şöyle bir şey buldum yeridir sanırım

Şehâdetnâmeli câhil mi istersin bu âlemde?

Maârif şimdi bizde meyvasız eşcâra dönmüştür (seçereler yani)

şu sözde hoşuma gitti "Allahsız muhabbet tatlı olmaz".

Sitelerde Paylaş

sen tohumu tarlaya mı ekersin! yoksa sıçtığın yere mi ekersin! hah-ha

ayyyy! hah-ha tarlaya ekilir oradan ekilmez

kadınlar sizin tarlanızdır manası: güzel sözlerle kulağından güzel bakışlar ile gözlerinde gönlünden girin

yabani ot istemen biter! en güzel çiçek gül pek nazlı yetişir! gül yetiştirmek istiyorsun konuşucaksın pek naz ile bakıcaksın! sen ateist bunları nerden bileceksin

sen ne zannediyorsun! Allah sana haydut bir çocuk verdiğin de! suç Allah da mı! senin tarlaya girip ektiğin tohumu çok kötü baktığından dolayı oldu! yabani ot yetiştirmişsin artık ayvayı yedin! sen ona tabi olacaksın! acı acı bir ömür o çocuğa tabi olucaksın! ot gibi geldin ot gibi gidiceksin tabiri çok güzel anlatıyor demek istediğimi!!

kadınlar sizin mantanızdır dalganızdır zevk aletinizdir dememiş! tarlanızdır demiş!!yaa!!! tarladan güzel iyi bir çocuk yetiştirmek isteyenler! kadına çok nazik davranmalıdır! Çocuğun var oluşu seks ile başlamaz! evlendiğin ilk günde başlar! yani güzel sözlerle yada kavgalı sözlerle yada çok hoş hallerin neticesi ile söylenen sözlerle! çocuğun tekevvünü başlıyor:! seks ile başlamaz sen bunları nerden bilicen

haaahh gud veri gud

Yazdıklarını bir oku...sonrada kafa kesen insanları yakarak öldüren her fırsatta adam öldüren Müslümanın bu aşk çocukları olup olmadığına karar ver ..Kadınlar sizin tarlanizdir varın tarlaniza dilediğiniz gibi girin gibi kaba bir sözden yukarida yazdıklarınızı mi anlıyorsunuz :) işte bu yüzden size Muslo diyoruz ...he canım He yabani ot gibi olanlar sizin gibiler işte. .sizin birleşiminiz den çıkan cahil zavallı lari gayet iyi bildiğin halde utanmadin değilmi yazarken..sanırsın müslümanlar böyle çocuk yetişirdikleri için herseyde en iyiler..neymiş kadına çok naziklermis hep güzel sözler söylerlermis ...hahaha tarladan bunu çıkarmış hasta..Kadın cinayetlerinde Muslo ların eline kim şu dokebilir. .ulan bizzat kuran dövün karilari demiyormu. .sen istediğin gibi kıvir. ..ateist forum burasi kıvırta kivirta dansöz yaparlar adami

Sitelerde Paylaş

domuz yiyiceler! basar düğmeye! bir anda! milyonla insan kan kusarak parçalanır!

hasta yatağın da inlerken! çocuğun başında tüy bitmemişken 80 yaşında pir fani

anne camaşır asrken çocuk evde oynarken!

hiç kimsenin bir şeyden haberi yokken basar düğmeye! hepsi bir den parçalanarak kanlar içinde ölür!

merhamete bak sen!

doymadım der bir tane daha atar! bir daha basar düğmeye! yine dünyanın bir yerinde hayat durur!

gördün mü domuz yiyen insanın merhametini! az mış dimi pek az mış!

koca islam saltanatı!sana kim dil uzatabilir

sana dil uzat daima ilmen aklen tepelenir!!!

Sen dangalakmisin? ?

Dünyada öldürülen her 10 müslüman dan 9 unu müslümanlar öldürüyor! !! Domuz eti yemedikleri için olsa gerek...İslam a dil uzatanlarin aklen tepelendikleri hususunda sana tüm kalbimle katılıyorum...!!! :) :) ..doğru söyle decoder çözemedi anlamadın değilmi. .

Sitelerde Paylaş

benim mantığıma göre tanrı insanları önemser ve onların iyiliğini ister...

Bu yüzden de insanlara zararlı olan şeyleri yasaklaması gerekli olur...

İçkinin zararları aklen ve tecrübe ile görülebilİyor....

Ama domuz eti konusun da bu kadar net bir durum yok...

Sitelerde Paylaş

Hâke düşmüş katreyiz! deryaya girmiş çıkmışız

Gâh serrâya! gehi darrâya! girmiş çıkmışız

Pür gubâr olsak da pâkiz! biz Hanefî meşrebiz

Dâmeni kirletmeden! dünyaya girmiş çıkmışız :D yaaaa

İmtihan olmuş meleklerle! demi tahmirde

Hüccet almış menzil-i esmaya! girmiş çıkmışız

Fakrı fahretsek ne var! zakkuma rağbet etmeyip

Biz gınâ-yı kalb ile kimyaya girmiş çıkmışız :D

Nefsi tenzih etmeyiz tahdisten de geçmeyiz

Ke’s-i nâ-pâk içmeyiz takvaya girmiş çıkmışız :D hah

Zülfe el sundurmadık ruhsâra toz kondurmadık

Zulme divan durmadık helvaya girmiş çıkmışız

Ölmeden öldük cevâbın önce verdik Münkerin

Ruh olmuş maşeri ahyâya girmiş çıkmışız

biz ne edebiyatımız vardır! evden toplandık mı! yahu şunun yakasını şuraya getir bakıyım! diyeceğimize!

birazda edebiyatımızdan bir şeyler okuyun be! :D

Allahsız muhabbet husumete,

Allahsız aşk ihtirasa,

Allahsız irade ihtiyale,

Allahsız hürriyet esarete götürür.

İnsan yetmiyormu yahu?

Allah deyip bağırma

Irak sanıp çağırma

Hakkı dilden ayırma

Şeytan güler bu hale

Hayali bir yerdesin

Sen arada perdesin

Hak sende sen nerdesin

Nedir cevap suale?

Levhi mahfuzdur yüzün

Anın şerh eyler sözün

Arif bilir iç yüzün

Cahil düşer zevale

Kurbanıdır sözümüz

Rahmanıdır yüzümüz

Hakkı görür gözümüz

Aldanmayız hayale

Aba deyip Ademe

Secdegah ol aleme

Hateme er hateme

Döndür yüzün cemale

MİHRABİ cümle ayat

Müteşabih muhkemat

İşte destimde berat

Sun ey saki piyale

Yeterki insan olsun sen Allahı merak etme.

Ancak Kuru Kuru Kurbanın olam demişler.

Demsiz yemsiz muhabbette olurmu bee!:)

Sitelerde Paylaş

Yazdıklarını bir oku...sonrada kafa kesen insanları yakarak öldüren her fırsatta adam öldüren Müslümanın bu aşk çocukları olup olmadığına karar ver ..Kadınlar sizin tarlanizdir varın tarlaniza dilediğiniz gibi girin gibi kaba bir sözden yukarida yazdıklarınızı mi anlıyorsunuz :) işte bu yüzden size Muslo diyoruz ...he canım He yabani ot gibi olanlar sizin gibiler işte. .sizin birleşiminiz den çıkan cahil zavallı lari gayet iyi bildiğin halde utanmadin değilmi yazarken..sanırsın müslümanlar böyle çocuk yetişirdikleri için herseyde en iyiler..neymiş kadına çok naziklermis hep güzel sözler söylerlermis ...hahaha tarladan bunu çıkarmış hasta..Kadın cinayetlerinde Muslo ların eline kim şu dokebilir. .ulan bizzat kuran dövün karilari demiyormu. .sen istediğin gibi kıvir. ..ateist forum burasi kıvırta kivirta dansöz yaparlar adami

Sen dangalakmisin? ?

Dünyada öldürülen her 10 müslüman dan 9 unu müslümanlar öldürüyor! !! Domuz eti yemedikleri için olsa gerek...İslam a dil uzatanlarin aklen tepelendikleri hususunda sana tüm kalbimle katılıyorum...!!! :) :) ..doğru söyle decoder çözemedi anlamadın değilmi. .

he ya he!

Kuranı kerim ve hadisi şerif ile pek sabit ve direk!!! Işid mıdır nedir! hepsi alemi nara gidcelerdir.. bana cehennem de yaşayan insanları gösterme! kainatta hangi hayır bir şey vardır ki! Şer olarak kullandığın da! Şerre inkılap etmesin!

bana kainatta dünya da bir hayır! en hayırlı bir şey göster ki! bu çok hayırlı şeyi! Şer olarak kullandığın da! şer olmasın! yine hayır olsun! yok böyle bir şey kainatta! onlar din gibi en hayırlı bir nimeti kötüye kullanıyorlar! suç dinde değil! ona salik olanlar da!!

din daima güzelliği iyliği emreder!

Amma Allah hamine'de değildir eşyaya nazarı hakaretle bakan insanlara zulm eden insanlara karşıda haminne gibi durmaz!

zulm eden size misli ile zulm edin der!

Allah zalimi zalim ile teper!! bir tane mazlum olsa içlerin de! o mazlumun ahı!! Işidi yerle yeksan eder!!!

demek iki aralarında bir tane mazlum yok! o yüzden devam ediyor!!

Sitelerde Paylaş

Masum başkadır Mazlum başkadır. Masum suçsuz ve kabahatsiz olandır. Canlılar yaşam mücadelesi yaptıkları için Masum olamazlar.

Ama mazlum zulme uğrayandır. Zulme uğrayan Masum değildir.IŞİD denen melunlar bu kadar insan öldürdüler? Öldürdükleri arasında silahsız ve savunmasız mazlumlar hayli yüksek! E hani nerede?

Bunu bırak bir kenara anlatımlara bak: Peygamberin soyunu Kerbelada kıtır kıtır kestiler. Bebeleri boğazlarından okladılar ama Emevi saltanatı yine sürdü.

Mazlumun ahını işitirmiş İsmail?:)))İşitmek bir kenara. Fuzulinin yazdığı Hadikatül sühedada Bu Allah Hz Huseyne seslenir. Elini çabuk tut bir an evvel gel bak senin nasıl gırtlaklandığını meleklerime göstereceğim!

Başka yazılarda vardır. Bütün peygamberler kerbalada toplanırlar. Ve" Ya Huseyn Kanından bir damla verki günahlarımızdan arınalım."

Hangisi doğru Mazlumun ahını duyup yetişen Allahmı yoksa ortaya bol bol mazlum çıkarıp zevk alan Allahmı?Bu Allah İsayı çarmıha gerdirmedi İslama göre ama Şebberi Şübberede acımadı.Şimdide acımıyor ya.

En iyisi bizim dışımızda gözle görülmeyen kulakla işitilmiyen bir Allah yoktur diyelim. Ve Bizler olabileceğimiz kadar kendimiz Allah olmaya bakıp mazlumları kurtarmaya çalışalım. Bence doğrusu budur.

Sitelerde Paylaş

Masum başkadır Mazlum başkadır. Masum suçsuz ve kabahatsiz olandır. Canlılar yaşam mücadelesi yaptıkları için Masum olamazlar.

Ama mazlum zulme uğrayandır. Zulme uğrayan Masum değildir.IŞİD denen melunlar bu kadar insan öldürdüler? Öldürdükleri arasında silahsız ve savunmasız mazlumlar hayli yüksek! E hani nerede?

Bunu bırak bir kenara anlatımlara bak: Peygamberin soyunu Kerbelada kıtır kıtır kestiler. Bebeleri boğazlarından okladılar ama Emevi saltanatı yine sürdü.

Mazlumun ahını işitirmiş İsmail? :)))İşitmek bir kenara. Fuzulinin yazdığı Hadikatül sühedada Bu Allah Hz Huseyne seslenir. Elini çabuk tut bir an evvel gel bak senin nasıl gırtlaklandığını meleklerime göstereceğim!

Başka yazılarda vardır. Bütün peygamberler kerbalada toplanırlar. Ve" Ya Huseyn Kanından bir damla verki günahlarımızdan arınalım."

Hangisi doğru Mazlumun ahını duyup yetişen Allahmı yoksa ortaya bol bol mazlum çıkarıp zevk alan Allahmı?Bu Allah İsayı çarmıha gerdirmedi İslama göre ama Şebberi Şübberede acımadı.Şimdide acımıyor ya.

En iyisi bizim dışımızda gözle görülmeyen kulakla işitilmiyen bir Allah yoktur diyelim. Ve Bizler olabileceğimiz kadar kendimiz Allah olmaya bakıp mazlumları kurtarmaya çalışalım. Bence doğrusu budur.

Peygamber soyu senin acımana kadı!

onalr akıllıyla karar vermezler Şuhudlarıyla iş yaparlar ve Kalem-i ala hizmetlerindedir

ne isterlerse kadere onu yazarlar! hah-ha

Ümmeti muhammede ağlamak kapısı olsun diye açılmıştır

hah- yavrum hah! hazreti Huseyin atına bindi! gidiyor paçasından kızı tuttu! kerimesi tuttu! amcama yaptıklarını bilirsin ailemizden o kimseye yaptıklarını da bilirsin! arkadan bizi ağlatmak mı istyiyorum babacım dedi!!!

Atından indi! Kudret filmi çevirdi! bak yavrum dedi!

Aaa!! babacım seni parçalıyorlar!!!

Ben bu başrolde oynadığım filim de şehadeti biliyorum da gidiyorum dedi!

yaa

(ayet: dünya hayatı oyun eğlenceden ibarettir!)

ahirette filimini izliyceksin! izleyenelre sıkıntı veren bir filim

yoksa izleyenlere! yaptığın rol ile sarsılmayan iman ve güler yüzle! yüzüne bakıldığı vakit! insana huzur veren! ferahlık veren bir yüzle mi! filmindeki rolünü oynadın! yoksa yüzüne bakılınca insana of latan sıkıntı veren bir yüzlü mi rolünü oynadın!

orada bakalım oscar mı alıcan yoksa en kötü oyuncu mu!

neyse!! onlar mazlum değildirler! zalimi zalim yapanlardır! onlar kıyılmış ama kimseye de kıymamışlardır!

bu hadise : taa kıyamete kadar gelecek insanlardan muhipleri ile kafireri ayırt edicidir yarı ile ağyarı ayırt edicidir

adam seçicidir

adam seçiyorlar!

Sitelerde Paylaş

Öldürdükleri arasında silahsız ve savunmasız mazlumlar hayli yüksek! E hani nerede?

Çocuklar bu işe karışmaz! onların ruhu da iler de! bunun hesabını onlardan alıcaklardır! Allah için zaman yoktur!

büyüklere ceza bu! bunun ilaçı! biz refah zamanın da! kimlerin ruhunun kellesini kopardık!

yani bunun ilaçı muhasebe-i nefstir ! herkes şöyle bir düşünsün! niyetlerini değiştirsin! yarın kalktıklarında dünya başka türlü olur birden bire

nasıl kışı yazı sen yapamıyorsun buda öyledir!

Alllah zalimi zalim ile tepelee! islamı da islam ile muzaffer kıl diye evliyanın canı gönülden duası vardır

camilerde hem bu dua söylenir!

Sitelerde Paylaş

İnsan yetmiyormu yahu?

Allah deyip bağırma

Irak sanıp çağırma

Hakkı dilden ayırma

Şeytan güler bu hale

Hayali bir yerdesin

Sen arada perdesin

Hak sende sen nerdesin

Nedir cevap suale?

Levhi mahfuzdur yüzün

Anın şerh eyler sözün

Arif bilir iç yüzün

Cahil düşer zevale

Kurbanıdır sözümüz

Rahmanıdır yüzümüz

Hakkı görür gözümüz

Aldanmayız hayale

Aba deyip Ademe

Secdegah ol aleme

Hateme er hateme

Döndür yüzün cemale

MİHRABİ cümle ayat

Müteşabih muhkemat

İşte destimde berat

Sun ey saki piyale

Yeterki insan olsun sen Allahı merak etme.

Ancak Kuru Kuru Kurbanın olam demişler.

Demsiz yemsiz muhabbette olurmu bee! :)

nazımdan gidiyoruz bari nazımdan devam edelim

onu bunu şunu yap diyorsun da!

Vücud! cûd-i ilâhi,!

hayât! bahş-ı kerîm,

Nefes! atiyye-i rahmet,!

kelâm! fazl-ı kadîm,

Beden! binâ-i Hudâ,!

rûh! nefha-i tekrîm,

Kuvâ! vedia-i kudret,!

havâs! sun'-ı hakîm,

Bu kâr-ı hânede! bilsem ki! ben neyim,!! hem nem var benim!!!!!

ne varsa cümle onundur! bir özge varım yok!

cihana gelmede gitmede! ihtiyarım yok!!

neler demiş evliya!!!

daha ne olsun cihana gelme de gitme de ihtiyarım yok!

benim benim diyecek elimde bir medarım yok! benlikten sıyrılmadıkça hakikat açılmaz!

----------------------

Meyhaneyi seyrettim! uşşaka mataf olmuş

Teklif ü tekellüften! sükkanı maaf olmuş

Bir neşe gelüp meclis bi havf u hilaf olmuş

Gam sohbeti yad olmaz! meşrebleri saf olmuş

özlü sözler: İnsana hayat veren bir müessesnin! aleyhinde olmak kadar divanelik var mıdır?

bu müesseseyi hakiki bir medeniyeti ortaya koymak! anlamak isteyip ihya edeceğine imha etmeye çalışıyorsun!

Çok doğru sözler Beden terbiyesini! fikir terbiyesini herkes düşünebilir! ,fakat asıl lazım olan; hissi terbiyeyi düşünmektir.! Zira bir milletin terakki edebilmesi içün! yegane çare! hissi terbiyedir

yani hislerini terbiye etmek

Sitelerde Paylaş

Peygamber soyu senin acımana kadı!

onalr akıllıyla karar vermezler Şuhudlarıyla iş yaparlar ve Kalem-i ala hizmetlerindedir

ne isterlerse kadere onu yazarlar! hah-ha

Ümmeti muhammede ağlamak kapısı olsun diye açılmıştır

hah- yavrum hah! hazreti Huseyin atına bindi! gidiyor paçasından kızı tuttu! kerimesi tuttu! amcama yaptıklarını bilirsin ailemizden o kimseye yaptıklarını da bilirsin! arkadan bizi ağlatmak mı istyiyorum babacım dedi!!!

Atından indi! Kudret filmi çevirdi! bak yavrum dedi!

Aaa!! babacım seni parçalıyorlar!!!

Ben bu başrolde oynadığım filim de şehadeti biliyorum da gidiyorum dedi!

yaa

(ayet: dünya hayatı oyun eğlenceden ibarettir!)

ahirette filimini izliyceksin! izleyenelre sıkıntı veren bir filim

yoksa izleyenlere! yaptığın rol ile sarsılmayan iman ve güler yüzle! yüzüne bakıldığı vakit! insana huzur veren! ferahlık veren bir yüzle mi! filmindeki rolünü oynadın! yoksa yüzüne bakılınca insana of latan sıkıntı veren bir yüzlü mi rolünü oynadın!

orada bakalım oscar mı alıcan yoksa en kötü oyuncu mu!

neyse!! onlar mazlum değildirler! zalimi zalim yapanlardır! onlar kıyılmış ama kimseye de kıymamışlardır!

bu hadise : taa kıyamete kadar gelecek insanlardan muhipleri ile kafireri ayırt edicidir yarı ile ağyarı ayırt edicidir

adam seçicidir

adam seçiyorlar!

Sen bunlara inanıyormusun?Bunlar Doğal yaşama uygun şeylermi?Bunların hepsi insan ruhunda oluşan olayların sembolize edilmesidir.

Sitelerde Paylaş

nazımdan gidiyoruz bari nazımdan devam edelim

onu bunu şunu yap diyorsun da!

Vücud! cûd-i ilâhi,!

hayât! bahş-ı kerîm,

Nefes! atiyye-i rahmet,!

kelâm! fazl-ı kadîm,

Beden! binâ-i Hudâ,!

rûh! nefha-i tekrîm,

Kuvâ! vedia-i kudret,!

havâs! sun'-ı hakîm,

Bu kâr-ı hânede! bilsem ki! ben neyim,!! hem nem var benim!!!!!

ne varsa cümle onundur! bir özge varım yok!

cihana gelmede gitmede! ihtiyarım yok!!

neler demiş evliya!!!

daha ne olsun cihana gelme de gitme de ihtiyarım yok!

benim benim diyecek elimde bir medarım yok! benlikten sıyrılmadıkça hakikat açılmaz!

----------------------

Meyhaneyi seyrettim! uşşaka mataf olmuş

Teklif ü tekellüften! sükkanı maaf olmuş

Bir neşe gelüp meclis bi havf u hilaf olmuş

Gam sohbeti yad olmaz! meşrebleri saf olmuş

özlü sözler: İnsana hayat veren bir müessesnin! aleyhinde olmak kadar divanelik var mıdır?

bu müesseseyi hakiki bir medeniyeti ortaya koymak! anlamak isteyip ihya edeceğine imha etmeye çalışıyorsun!

Çok doğru sözler Beden terbiyesini! fikir terbiyesini herkes düşünebilir! ,fakat asıl lazım olan; hissi terbiyeyi düşünmektir.! Zira bir milletin terakki edebilmesi içün! yegane çare! hissi terbiyedir

yani hislerini terbiye etmek

Benim zaten diyemezler. Çünkü ruhlarında o birliği sağlayamamış insanlardır sofiler.Ve Kendi gerçeklerini görmüşlerdir.

Kamu bimarına canan devayı derd eder ihsan

Niçin kılmaz bana derman ol beni bimar sanmazmı?

Bir yandan Beşeri hayatla mücadele ederken bir yandanda kendi ruh mozayiğinindeki birliği sağlayacaksın. Bu ne kadar zor iştir? Bunu ancak ve ancak yaşayan bilir?

Çok ama çok yorucudur.Ve bazı zikirlerde hep bu hal anlatılmaya çalışır. Ama O birliği zaten sağlamış olanlara o zikirler hiç bir şey ifade etmez.Onlar sadece cuşa gelir dururlar. Şeyh efendilerde onları bir güzel silkeler durur.! :))

İradeyi cüziyesini kullanamayan insanlardır sofiler. Ama bu sakın yanlış anlaşılmasın APTAL değil ama ABDALDIRLAR. Çünkü onlardada İradeyi cüziye vardır.(Yani Akıl)Ama bunun yanında birde İradeyi Külliye vardır.İradeyi Külliye ise Şuuraltını kontrol eden genlerde oluşan çift yönlü düşüncedir. İnsanda Tereddütleri yani VESVESELERİ oluşturur.Ve İradeyi cüziyeyi siler.Bir günü bir gününe asla uymaz sofinin. Bir gün Cüzi iradesi ile çok rahat hallettiği bir işi ertesi gün yapamaz!!!

Onlarda Yusuf ve Züleyha asla birleşmez.

O zamanda bu insanlar BEN diyemezler. BİZ derler. Demeseler bile bilirler.Saklar dururlar kendilerini aksi taktirde yaşayamazlar.

Derdi gammın gevherini bulmağa

Kasavet bahrine daldık bakalım

Ümidimiz vardır halas olmağa

Girdabı mihnette kaldık bakalım

Takdire bağlanıp demişiz beli

İradeyi cüziyeden çekmişiz eli

Dümeni şikeste keştii dili(Şikeste kırık)

Nihayat ummana saldık bakalım

Bir güruha bende hem sırdaş olduk

Gahu Pestü geda gahu baş olduk(Pest:Alçak)

Harabat ehline ayakdaş olduk

Melamet tablını çaldık bakalım(melamet tablı:Sevilmeyen davul)

TURABİ çak ettim alemde özüm

Hatmeyledim bunca encamı sözüm(sözümü tamamladım)

Bezmi erenlerden heyyy iki gözüm

Mahfice bir teselli aldık bakalım(Mahfice:gizli)

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...