Jump to content

Müslümanlar Artık İslamdan Utanıyor

Recommended Posts

• İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

neyse ki biz laik bir ülkede yaşıyoruz da neredeyse hiç suç işlenmiyor. işlenen tüm suçların nedeni islam değil mi? bak anlatmaya çalıştığım şeyleri anlamadığını sanmıyorum bence sadece işine gelmiyor. en basitinden bir insanı hırsızlık yapmaktan alı koyan şeyleri bir düşün. üzerini islamı ekle sence bu bir insanın hırsızlık yapmasını kolaylaştıran bir etki mi olur. yani insan Müslüman olursa daha mı kolay hırsızlık yapabilir. çünkü diyelim hırsızlık yapan bir müslümanla islamla herhangi bir ilgisi olmayan iki hırsızı karşılaştır. hangisinin daha kolay hırsızlık yapabileceğini düşün. vicdansa ikisinde de vicdan var ceza ise ikisinde de var. hatta islamda onun cezası daha şiddetlidir.( şimdi en çok şikayet ettiğimiz şeydir cezaların caydırıcı olmaması. ama islamdaki cezalar hep çok ağır olmakla suçlanır.) gizlilik ise Müslüman olmayan için mümkündür. karanlıkta yeterince sessizse ve şansı da yaver giderse yakalanmayacaktır ve ceza almayacaktır. fakat bir Müslüman için durum böyle değil. ne kadar karanlık olursa olsun Allah onu görür. gizli yapması söz konusu değildir.

ya arkadasim yasalar insani hirsizliktan alikoyabilir ki istatisliklere bakarsak oyle

ve diger musluman ulkelerden(Lubnan haric) daha az hirsizlik var turkiyede

gormedigi bir allahtan deil insanlarin 20 yil hapisten korktugunu verilerle kanitladim

once vicdan sonra kanun

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir yorumlarını okudum da...

Bir sürü hafız arkadaşın olduğunu yazıyorsun.

Recm'e karşı çıkıyorsun kuran da olmadığını yazıyorsun. (Doğru yoktur) Bu yüzden yapmam yapamam diyorsun.

Mezhebin ne diye sormuşlar hanefi demişsin.

Üzgünüm ama ÇOK CAHİLSİN.

Kuranı kesinlikle okumadığını düşünüyorum. Gelmişsin burada dinini savunmaya çalışıyorsun.

Kuran da yazar fıkralara bölünmeyin. Parça parça bölünmeyin.

Fıkralara bölünenlerin durumu Allah'a kalmıştır gibisinden belli başlı ayetler mevcut.

Mesela aç oku.

Al-i İmran 103. ve 105. ayet.

Enam 159. ayet.

Halbuki bilgili bir müslüman olsan burada benim mezhebim yok yazman gerekirdi.

Sitelerde Paylaş

ben de tam tersini düşünüyorum. acaba diyorum Allah'ı ve ahireti bilmeyen/inanmayan insanlar bu hayattan nasıl zevk alabiliyorlar. kendilerini nasıl avutuyorlar diyorum. çünkü gözleri önünde en sevdikleri anne babaları kardeşleri çocukları arkadaşları ölüyor/ölebiliyor. bir gün kendileri de mezbahanede kesilmeyi bekleyen hayvanlar gibi ölüp gideceklerini biliyorlar. ve ahiret inancı olmadığı için yeniden diriltilme ihtimali de yok ki (kendi inancınıza göre tabi ki yoksa inanmıyorum dediğiniz için Allah'ın sizi diriltmeyeceğini düşünmeyin) kendini teselli edebilsin. böyle yarım yamalak tat almanızı mı kıskanacaktık. zerre kadar kıskanmadığımı bilmeni isterim. neyinizi kıskanacağım arkadaşım. bendeki ahiret inancı asıl sizin dünyanıza değişmeyeceğim bir inanç. ve bence kıskanılması gereken siz değilsiniz benim. aslında bu kadar rahat olmanızın tat almanızın da o ihtimale az da olsa ya varsa ahiret diye düşünmeniz sayesinde olacağı fikrindeyim.yoksa akıl sahibi birinin ölüp bir daha dirilmeyeceğini düşünerek dünyadan alacağı zevklerin yarım olacağı kanaatindeyim. Müslümanların ise ot gelip saman gittiği falan da yok bizde gezip tozuyoruz. alkol alınmadan eğlenilemeyeceğini mi düşünüyorsunuz. ayrıca dünyayı o kadar ciddiye de almıyorum. dünya benim için az biraz durup oyalanılacak bir durak. ben daha ileriye gitmeyi planlıyorum. siz üç günlük dünyada aman buradan gidene kadar herşeyi yaşayayım buradan sonrası yok demeye devam edebilirsiniz.

Ben "bikinili kadin", "elele gezen gencler" demistim, ateistlikten bahsetmemistim.

Dedigim gibi, müslümanlarin bagzi "dünya zevklerine" karsi gelmelerinin nedeni kendileri yapamamalari! Yoksa bu dünyada zevk alan, keyifle yasayan insanlar müslümanlarin cennete gitmelerini engellemiyor ama biz "islam ahlaki istiyoruz" diyerek, kendileri öyle yasamak(bikini giymek, icki icmek) zorunda olmadigi halde onlara karsi cikiyorlar.

Bunun nedenide kiskancliktir diye düsünüyorum.

Kurana girmeden diger konular hakkinda da bir kac satir yazmak istiyorum. Islam insanlari ne kadar iyiye yönlendiriyor? Müslümanlar ne kadar ahlakli?

Islam kadina deger verir derler ama müslüman bir ülkede bir kadin gec saatte disarda gezemez, gezerse basina her türlü bela gelebilir, ayrica birde kadin mini etekliyse, müslümanlara göre, suc kendidedir!!! Kadin kismi gec saatte disarda olmaz, en azindan ahlakli, müslüman kadin.

Müslüman olmayan ülkelerde bir kadin tek basina gece 01:00de mini etegiyle meyhaneden cikar, metroya biner ve evine gider ve basina hic bir sey de gelmez! Basina bir sey gelirse de, mini etek giydi diye suc kendinde degildir!

Bir kac sayfa önce yazmistim yine tekrarliyorum, hapiste yatan insanlarin %99u bir tanriya inanirlar, yani bir tanriya inanmak, hristiyan, müslüman olmak, bir dine inanmak suc önlemeyi ne azaltir ne de durdurur!!! Müslümanlarin "islam olmasa herkes ahlaksiz olurdu, suc islerdi" tezi yanlis! Sadece bir hikaye, bir yalan!

Bir insanin, iyi-kötü, zalim-vicdanli, yardimsever vs olmasinin bir dinle, bir tanriyla hic bir alakasi yok!!!

Müslümanlar, ne yazik, "iyi ahlaki" cinsellik ve alkola indirgiyorlar. Bu iki sey, hic kimseye zarari olmasa da, "kötü ahlakin" simgesi gibi.

Cinselligin tabiatta normal bir sey oldugunu ve kimseye zarar vermeyen adamin ictigi biraya karisilmamasi gerektigini anlamiyorlar.

ANLAYAMIYORLAR Mi ACABA? Yoksa yukarda yazdigim nedenden dolayi (kiskanclik) anlamak mi istemiyorlar?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben "bikinili kadin", "elele gezen gencler" demistim, ateistlikten bahsetmemistim.

Dedigim gibi, müslümanlarin bagzi "dünya zevklerine" karsi gelmelerinin nedeni kendileri yapamamalari! Yoksa bu dünyada zevk alan, keyifle yasayan insanlar müslümanlarin cennete gitmelerini engellemiyor ama biz "islam ahlaki istiyoruz" diyerek, kendileri öyle yasamak(bikini giymek, icki icmek) zorunda olmadigi halde onlara karsi cikiyorlar.

Kurana girmeden diger konular hakkinda da bir kac satir yazmak istiyorum. Islam insanlari ne kadar iyiye yönlendiriyor? Müslümanlar ne kadar ahlakli?

Islam kadina deger verir derler ama müslüman bir ülkede bir kadin gec saatte disarda gezemez, gezerse basina her türlü bela gelebilir, ayrica birde kadin mini etekliyse, müslümanlara göre, suc kendidedir!!! Kadin kismi gec saatte disarda olmaz, en azindan ahlakli, müslüman kadin.

Müslüman olmayan ülkelerde bir kadin tek basina gece 01:00de mini etegiyle meyhaneden cikar, metroya biner ve evine gider ve basina hic bir sey de gelmez! Basina bir sey gelirse de, mini etek giydi diye suc kendinde degildir!

Bir kac sayfa önce yazmistim yine tekrarliyorum, hapiste yatan insanlarin %99u bir tanriya inanirlar, yani bir tanriya inanmak, hristiyan, müslüman olmak, bir dine inanmak suc önlemeyi ne azaltir ne de durdurur!!! Müslümanlarin "islam olmasa herkes ahlaksiz olurdu, suc islerdi" tezi yanlis! Sadece bir hikaye, bir yalan!

Bir insanin, iyi-kötü, zalim-vicdanli, yardimsever vs olmasinin bir dinle, bir tanriyla hic bir alakasi yok!!!

Müslümanlar, ne yazik, "iyi ahlaki" cinsellik ve alkola indirgiyorlar. Bu iki sey, hic kimseye zarari olmasa da, "kötü ahlakin" simgesi gibi.

Cinselligin tabiatta normal bir sey oldugunu ve kimseye zarar vermeyen adamin ictigi biraya karisilmamasi gerektigini anlamiyorlar.

ANLAYAMIYORLAR Mi ACABA? Yoksa yukarda yazdigim nedenden dolayi (kiskanclik) anlamak mi istemiyorlar?

ne gecesi? müslüman kadının tek başına dışarı çıkması her zaman yasak.

Sitelerde Paylaş

ne gecesi? müslüman kadının tek başına dışarı çıkması her zaman yasak.

Kurana girmeden, müslümanlari yazdim.

Mesela Türkiyede saat 22:00den sonra yalniz bir kadini disari cikmasi iyi karsilnamaz, Doguda daha da erken.

Ülke/sehir ne kadar müslümansa, kadinlarin disari cikma yasagi o kadar erken oluyor.

Suudi Arabistanda da bütün gün yasak!!!

Sitelerde Paylaş

mini etekli gece birde metroya binen kadının başına bir şey gelirse o mini eteği yüzünden suçlanıyor demiyorum ama senin de dediğin gibi başına bir şey gelebilir. işte başına bir şey gelmemesi için tedbir alıyor olmanın neresi yanlış diyorum. masum, kimseye zararı olmayan içkiyi içmiş ve sarhoş olmuş masum bir adam yine kimseye zararı olmayan masum, mini etekli bir bayanı gece metroda yada meyhane çıkışında gözüne kestirip tecavüz etti ya da taciz etti. kanunlar bunu yakaladı adamın savunmasını daha yapmadan biliyoruz. sarhoştum hatırlamıyorum diyecek. bunun gibi belki binlercesi yaşanmış. duyuyoruz. ben bu ara haberlerde çok duyar oldum. sarhoştum, hatırlamıyorum. bu tür olayların yaşanmasını engellemeye kanunlar yetmiyor. fakat her ne kadar eleştirseniz de islamın kadına yalnız sokağa çıkmamasını söylemesi, içkinin içilmesini yasaklaması bu tür olayların azalmasına neden olmayacak mı? kapımı kilitlemeden tatile gidiyorum eve döndüğümde bi bakıyorum evde bir şey kalmamış hırsız girmiş. polisi aradığımda bana demeyecek mi kapını neden kilitlemedin. hırsız girmesin diye alınacak tedbir kapıyı kilitlemektir. kapıyı kilitlememek seni suçlu yapmasa daq mağdur olmana neden olur. mağdur olmamak için de tedbir alınır. islamda kadına tedbir almasını söylüyor. içki içende mağdur aslında burada belki de ayık kafayla masum bir kadına tecavüz etmeyecekti. ama sarhoş olup iradeyi kaybettikten sonra hiç yapmayacağı bir şeyi yapmış oldu. İslamiyet onu da uyarıyor içki içmemesi de onun suç işlememesi için bir tedbir. yok yine de sen ısrarla dersen sarhoş erkekler ve yarı çıplak kadınlar gece sokaklarda dolaşsın sonucun üç aşağı beş yukarı böyle olacağını düşünüyorum. ister gece mini etekle sokağa çıkan kadını, ister içki içtiği için kendini kaybeden erkeği suçlayın. iş işten geçtikten sonra o adama ne ceza verirseniz verin o kadının psikolojisini düzeltmeyecek bunu bilin yeter. kadınlara özgürlük verdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz biliyorum ama kadınların tecavüze uğrayabilecekleri bir duruma neden olan ortamı hazırlayıp buna neden olan silersiniz. varsa çevrenizde tecavüze uğramış bayanlar gidin artık onlara anlatın özgürlüğün ne demek olduğunu.

Sitelerde Paylaş

Bir sürü hafız arkadaşın olduğunu yazıyorsun.

Recm'e karşı çıkıyorsun kuran da olmadığını yazıyorsun. (Doğru yoktur) Bu yüzden yapmam yapamam diyorsun.

Mezhebin ne diye sormuşlar hanefi demişsin.

Kuranı kesinlikle okumadığını düşünüyorum. Gelmişsin burada dinini savunmaya çalışıyorsun.

Kuran da yazar fıkralara bölünmeyin. Parça parça bölünmeyin.

Fıkralara bölünenlerin durumu Allah'a kalmıştır gibisinden belli başlı ayetler mevcut.

Mesela aç oku.

Al-i İmran 103. ve 105. ayet.

Enam 159. ayet.

Halbuki bilgili bir müslüman olsan burada benim mezhebim yok yazman gerekirdi.

bu fırkalara bölünmek mi oluyor. ben şimdi Hanefi mezhebine göre ibadet ediyorum mesela bu şafi mezhebinin yanlış ibadet ettiğini falan düşünmüyorum. fırkalara ayrılma konusu bence çok daha farklı bir konu. burada Müslüman olup olmadıklarını bile anlamadığım din savunucuları var. kuranın değiştirilmiş olduğunu düşünenler. hadisleri reddedenler. dışarıdan bakıldığında herkes Müslüman ama şu da var. imanın şartlarından birini bile reddeden kafir olur. bir adam kuran değişmiştir inanmam ya da peygambere inanmam derse. onunla aynı fırkadan olmak gibi bir gayem olamaz. sen diyebilirsin kuranda fırkalara ayrılmayın diyor diye. ama ben de bu tür şeyleri savunan bir insanın islamla bağının kopmuş olduğunu düşünüyorum. yoksa diğer türlü hiçbir Müslümanın görüşünü reddettiğim yok. islamdan çıkmış küfre girmiş fikirlerle aynı fırkada olmaya gerek yok.

Sitelerde Paylaş

ben buraya yazmaya başladığım ilk yazılardan beri bir din alimi olmadığımı. sadece sıradan bir Müslüman olduğumu yazmıştım. yani ben size bir konuda cevap veremezsem yada yanlış cevap verirsem bu islamın değil benim eksikliğimdendir. cahillik konusunda bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. bence en büyük cehalet bilmediğini bilmemektir. ben sürekli söylüyorum alim değilim öğrenmeye açığım. burada sizlerle konuşarak araştırma yapıyorum. kendimi geliştirmeye çalışıyorum. sizde buna benzer savunmalar yapıyorsunuz. bütün ateistler evrim bilimci biyolog Prof. falan değil her şeyi bilemezler diyorsunuz ya işte onun gibi bütün Müslümanlar da alim değil. tabi bu bizde bahane olmaz çünkü bizler sürekli yeni şeyler öğrenmek zorundayız. ilmimizi arttırmaya uğraşırız. sizin sorduğunuz sorulara cevap ararken kendimi geliştirip yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum.
Sitelerde Paylaş

kuranda recm yok. sen de destekledin zaten ispatı kolay bir konu kuranda recm yok. ama dinde recm olmadığını savunan ben değildim. hele dinde yok o yüzden yapmam yapamam hiç demedim. eleştirirken daha dikkatli olmanı rica ediyorum. ben burada başka bir ateistin söylediği bir şeyi seninkilere birleştirip seni eleştirsem bu sana haksızlık olur. bu yaptığında bana haksızlık.
Sitelerde Paylaş

mini etekli gece birde metroya binen kadının başına bir şey gelirse o mini eteği yüzünden suçlanıyor demiyorum ama senin de dediğin gibi başına bir şey gelebilir. işte başına bir şey gelmemesi için tedbir alıyor olmanın neresi yanlış diyorum. masum, kimseye zararı olmayan içkiyi içmiş ve sarhoş olmuş masum bir adam yine kimseye zararı olmayan masum, mini etekli bir bayanı gece metroda yada meyhane çıkışında gözüne kestirip tecavüz etti ya da taciz etti. kanunlar bunu yakaladı adamın savunmasını daha yapmadan biliyoruz. sarhoştum hatırlamıyorum diyecek. bunun gibi belki binlercesi yaşanmış. duyuyoruz. ben bu ara haberlerde çok duyar oldum. sarhoştum, hatırlamıyorum. bu tür olayların yaşanmasını engellemeye kanunlar yetmiyor. fakat her ne kadar eleştirseniz de islamın kadına yalnız sokağa çıkmamasını söylemesi, içkinin içilmesini yasaklaması bu tür olayların azalmasına neden olmayacak mı? kapımı kilitlemeden tatile gidiyorum eve döndüğümde bi bakıyorum evde bir şey kalmamış hırsız girmiş. polisi aradığımda bana demeyecek mi kapını neden kilitlemedin. hırsız girmesin diye alınacak tedbir kapıyı kilitlemektir. kapıyı kilitlememek seni suçlu yapmasa daq mağdur olmana neden olur. mağdur olmamak için de tedbir alınır. islamda kadına tedbir almasını söylüyor. içki içende mağdur aslında burada belki de ayık kafayla masum bir kadına tecavüz etmeyecekti. ama sarhoş olup iradeyi kaybettikten sonra hiç yapmayacağı bir şeyi yapmış oldu. İslamiyet onu da uyarıyor içki içmemesi de onun suç işlememesi için bir tedbir. yok yine de sen ısrarla dersen sarhoş erkekler ve yarı çıplak kadınlar gece sokaklarda dolaşsın sonucun üç aşağı beş yukarı böyle olacağını düşünüyorum. ister gece mini etekle sokağa çıkan kadını, ister içki içtiği için kendini kaybeden erkeği suçlayın. iş işten geçtikten sonra o adama ne ceza verirseniz verin o kadının psikolojisini düzeltmeyecek bunu bilin yeter. kadınlara özgürlük verdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz biliyorum ama kadınların tecavüze uğrayabilecekleri bir duruma neden olan ortamı hazırlayıp buna neden olan silersiniz. varsa çevrenizde tecavüze uğramış bayanlar gidin artık onlara anlatın özgürlüğün ne demek olduğunu.

Whynot çok konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun. Senin mücevher gibi evde saklayalım dediğin kadınları evlerinde öldürüyorlar hem de binlercesini. Bu vahşi insanlık dışı cinayetler neredeyse hergün işleniyor. Muhafazakar-dindar yapının zihniyetinin örneğidir kadını öldürmek.

http://www.milliyet....default.htm iyice okursan cinayet işleyenlerin %71 i namaz kılıp oruç tutuyor diye yazmış.

burada birşeyleri savunacağım diye dışardaki gerçek hayatı unutuyorsun veya ne olup bittiği konusunda haberin bile yok.

tarihinde kuralsız tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranda recem olmayabilir ama bu ayeti keçinin yediyini islam alimleri sahih hadisler söyler. sonuç islamda bal gibi recem var.

yorum yaparken önce yazılanları okumanı tavsiye ederim. ben hiçbir yerde dinde recm yok demedim zaten. kuranda yazmıyor dedim. tartışmanın ortasına balıklama dalıp daha ne dediğime bile bakmadan yorumda bulunmuşsun. bende dinde recm yok demedim hiç bir yerde.
Sitelerde Paylaş

Aferim...

Sitelerde Paylaş

Whynot çok konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun. Senin mücevher gibi evde saklayalım dediğin kadınları evlerinde öldürüyorlar hem de binlercesini. Bu vahşi insanlık dışı cinayetler neredeyse hergün işleniyor. Muhafazakar-dindar yapının zihniyetinin örneğidir kadını öldürmek.

http://www.milliyet....default.htm iyice okursan cinayet işleyenlerin %71 i namaz kılıp oruç tutuyor diye yazmış.

burada birşeyleri savunacağım diye dışardaki gerçek hayatı unutuyorsun veya ne olup bittiği konusunda haberin bile yok.

sen beni boş konuşmakla suçluyorsun. ben de seni vicdansızlıkla suçluyorum. haberdeki cinayetleri okudum. mesela birisinde adam gece yarısı bir adam kapısını çaldı diyerek karısından ve o adamdan şüphelenmiş ve çekmiş hem adamı hem de karısını öldürmüş. gördüğün gibi olayın nedeni kıskançlık. dinle ilgisi bile yok. oysa dinimiz böyle bir durumda cinayete izin verirmiş gibi yansıtmaya çalışıyorsun. ben senin varsa vicdanına sesleniyorum. çok iyi biliyorsun ki o adam karısıyla başka bir erkeği zina yaparken bile yakalasa yine de cinayet işleme hakkını vermez islam. hatta bu suça bir ceza verilebilmesi için 4 kişinin şahit olması gerekiyor. sen islamla ilgisi olmadığı halde kıskançlık cinayetini bile islama mal edersen bende senin vicdansız olduğunu düşünürüm. ben Müslümanlar suç işlemiyor demiyorum zaten. ama bu suçun islamla bir ilgisi olmadığını kıskançlıktan kaynaklandığını görmeni istiyorum. ayrıca benim yukarıda yazdığım konuya bir cevap olmamış sadece bana sataşmaya çalışmışsın. sen bir ateist cinayet işlese her ne sebeple olursa olsun. o zamanda ateist olduğu için insanlar cinayet işliyor hadi bir tanrıya inanalım mı diyeceksin?

Sitelerde Paylaş

sen beni boş konuşmakla suçluyorsun. ben de seni vicdansızlıkla suçluyorum. haberdeki cinayetleri okudum. mesela birisinde adam gece yarısı bir adam kapısını çaldı diyerek karısından ve o adamdan şüphelenmiş ve çekmiş hem adamı hem de karısını öldürmüş. gördüğün gibi olayın nedeni kıskançlık. dinle ilgisi bile yok. oysa dinimiz böyle bir durumda cinayete izin verirmiş gibi yansıtmaya çalışıyorsun. ben senin varsa vicdanına sesleniyorum. çok iyi biliyorsun ki o adam karısıyla başka bir erkeği zina yaparken bile yakalasa yine de cinayet işleme hakkını vermez islam. hatta bu suça bir ceza verilebilmesi için 4 kişinin şahit olması gerekiyor. sen islamla ilgisi olmadığı halde kıskançlık cinayetini bile islama mal edersen bende senin vicdansız olduğunu düşünürüm. ben Müslümanlar suç işlemiyor demiyorum zaten. ama bu suçun islamla bir ilgisi olmadığını kıskançlıktan kaynaklandığını görmeni istiyorum. ayrıca benim yukarıda yazdığım konuya bir cevap olmamış sadece bana sataşmaya çalışmışsın. sen bir ateist cinayet işlese her ne sebeple olursa olsun. o zamanda ateist olduğu için insanlar cinayet işliyor hadi bir tanrıya inanalım mı diyeceksin?

Anlamamışsın gene. Kadınlar mücevherdir kapatalım evde saklayalım diyorsun ya..... bu dinci-muhafazakar kesim onları namus ve töre cinayetleriyle öldürüyor gene mi anlamadın? Ateistler herhangi bir din adına cinayet işlemez dinsiz ülkelerde namus ve töre cinayetleri yoktur. Haberde namus cinayeti (katilin) itibarını artırıyor yazıyor. Namusunu temizlemiş ya ondan.....

tarihinde kuralsız tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlamamışsın gene. Kadınlar mücevherdir kapatalım evde saklayalım diyorsun ya..... bu dinci-muhafazakar kesim onları namus ve töre cinayetleriyle öldürüyor gene mi anlamadın? Ateistler herhangi bir din adına cinayet işlemez dinsiz ülkelerde namus ve töre cinayetleri yoktur. Haberde namus cinayeti (katilin) itibarını artırıyor yazıyor. Namusunu temizlemiş ya ondan.....

hep benim anlamadığımdan dem vuruyorsunuz. peki siz beni anladığınızı mı düşünüyorsunuz. bende bu işlenen cinayetlerin islamla ilgisinin olmadığını söylüyorum verdiğim örnekteki kıskançlıkla islamın ne ilgisi var. islam bu şekilde bir cinayete izin vermiyor ki. ayrıca son cümlemde ateistlerin cinayet işlemesiyle ilgili yazdığımda da namus cinayeti demedim zaten. bir ateist herhangi bir nedenle bir cinayet işlerse. bu tüm ateistlere mi mal edilecek dedim. bir kez olsun yazdıklarımı çarpıtmadan yazdığım gibi okuyupta eleştiri yapın rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş

namus ve töre cinayetlerini islama mal etmen yanlış diyorum işte zaten. bizim bu törelerimizin kaynağı islam değil diyorum. Türkler islamdan önce kıskanç değil miydi? erkekler karılarını kıskanmıyor muydu? islamın bu şekilde cinayete izin vermediğini bile bile her kötü şeyi islama mal etmek vicdansızlıktır diyorum.

Sitelerde Paylaş

hep benim anlamadığımdan dem vuruyorsunuz. peki siz beni anladığınızı mı düşünüyorsunuz. bende bu işlenen cinayetlerin islamla ilgisinin olmadığını söylüyorum verdiğim örnekteki kıskançlıkla islamın ne ilgisi var. islam bu şekilde bir cinayete izin vermiyor ki. ayrıca son cümlemde ateistlerin cinayet işlemesiyle ilgili yazdığımda da namus cinayeti demedim zaten. bir ateist herhangi bir nedenle bir cinayet işlerse. bu tüm ateistlere mi mal edilecek dedim. bir kez olsun yazdıklarımı çarpıtmadan yazdığım gibi okuyupta eleştiri yapın rica ediyorum.

Cinayetin islamla alakası yokmu ? islam , aldatan eş kadınsa bırakınız yapsın mı demiştir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...