Jump to content

Müslümanlar Artık İslamdan Utanıyor

Recommended Posts

• İleti 408
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İddia mı ediyorsun...? Bu iddia etmek eylemi de ayağa düştü yahu... :)

Evrimin olmadığını, uzaylıların insanları şekillendirdiğini, büyücüleri, cinleri, perileri ya da ezoterik, gnostik vs daha bir dünya saçmalıkları... velhasıl benim ortaokul-lise yıllarında okuduğum ve eğlendiğim tanrıların arabaları gibi fantezilerin gerçek olduğunu zanneden birisi benim yazacak bir şeyim olmadığını iddia ediyor... Zaten yazdıklarımı beğenseydin kendimden şüphe ederdim teşekkür ederim :)

Sen günümüz dünyasının hastalığı olan postmodern algı çarpıklığının bir ürünüsün ve bu yüzden yazdıklarını ciddiye almakla örümcek adamın gerçek olduğu iddiasını ciddiye almak arasında hiçbir fark yok. Seninle bilim tartışılmaz, seninle tarih de tartışılmaz çünkü gerçeklik algın bozuk, sana sadece gülüp geçmek gerekir bu şartlarda...

Normalde sana iyilik yapıyorum farkında değilsin. Bu forumda neden çoğu kimse seni ciddiye almıyor anlaman ve iddialarını gözden geçirmen için sana bir manzara çizdim ki bugün iyi günümdeyim normalde bunu da yapmazdım...

Örümcek adam falan deme şimdi bu deli gider bi yerlerden saçma sapan yazılar alıp koyar örümcek adamın varlığını kanıtlamak için.

Sitelerde Paylaş

Allah dediğiniz gibi sadist olsaydı bu dünyaya ve imtihana gerek olmazdı. Sadece cehennemi yaratır içini de insanlarla doldurur istedigi eziyeti yapardı. Hiçbir insanın da karşı gelmeye gücü yetmeyecekti. Ama öyle yapmadı bu kainatı ve insanları yarattıktan sonra insanları cehennem konusunda uyarıyor. Eger amaç gercekten insanları yakmak olsaydı neden bu kadar uğraşsın ki. Insanları uyararak doğru yolu bulmalarını amaçlıyor olamaz mı. Bir çocuk evde sobayla oynamasın diye bir anne ona sakın sobayla oynama senin elini kırarım ya da seni öldürürüm diye korkutması o annenin sadist olduğunu mu gösterir.o sadece bile bile elimizi ateşe sokmayalım diye bizi uyarıyor. Ister kabul edelim ister etmeyelim. Allahın vaadi de cezasıda çok büyük. Ben yanlış düşünüyorsam bule bunun eksileri olduğu gibi artıları da var. Tamam her istediğimi yapamıyorum inancım gereği uymam gereken kurallarım var. Ama bu inanç sayesinde çok büyük dertlerimde bile kendimi Allahın varlığı sayesinde teselli edebiliyorum. Fakat Allahı kaybedersem sadece ahireti değil dünya hayatımı da karartmis olacağım. Buda akıl kârı değil bence. Allah inancı bana yük değil aksine hem dünyada hem ahirette bir kurtuluş. Ahiret senin dediğin gibi yoksa bile bu inancın bana bu dünyada ki faydası o kadar çok ki. O yüzden sizi gerçek anlamda anlayamıyorum. Allahı reddederek kazandığını düşündüğün özgürlük duygusu eger gercekten bir Allah varsa , cennet cehennem varsa onlardan vazgeçmeye değecek kadar degerli mi?

Verdiğiniz örnek hiç bir şekilde allahınızın durumuyla uyumlu değil..doğru örnek şu olmasın? anne çocuğuna,hayatın boyunca ben ne dersem onu yapacaksın yok eğeer söylediklerimi yapmazsan şu yakmış olduğum ateşe seni atarak seni cezalandırım ,beni takmayıp evi terkedersen seni ne yapıp edip bulur ve o ateşte seni sonsuza kadar yakarım..derse bu anne için ne düşünürüz?. Dostum ben gerçeğin peşindeyim ve konu ne olursa olsun kandırılmaktan nefret ederim..Allahı reddetmek bir tercih değil bir sonuç.Ortada tüm çıplaklığıyla duran bir gerçek var ben kafama kuma gömemem.

Sitelerde Paylaş

bir yığın yalan dolan bir yığın palavra ve bunlar ile kendini avutan cahiller topluluğu...

Foruma yeni üye oldum ancak uzun süredir takip ederim..Sizin kadar kendini beğenmiş,kibirli,ukala,saygısız ve insanlara sürekli hakaret eden bir üyeye rastlamadım..hakaret eden üye çok fazla var,kendini beğenmiş kibirli üyelerde var ancak siz tüm bu kötü özelikleri bir arada bulundurmayı başarıyorsunuz! İnsanlara hakaret edip saygısızlık yaparsanız düşüncelerinizin bir önemi kalmaz,bilgilerinizin hiç ama hiç ehemmiyeti olmaz.

tarihinde Losing_my_religion tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Foruma yeni üye oldum ancak uzun süredir takip ederim..Sizin kadar kendini beğenmiş,kibirli,ukala,saygısız ve insanlara sürekli hakaret eden bir üyeye rastlamadım..hakaret eden üye çok fazla var,kendini beğenmiş kibirli üyelerde var ancak siz tüm bu kötü özelikleri bir arada bulundurmayı başarıyorsunuz! İnsanlara hakaret edip saygısızlık yaparsanız düşüncelerinizin bir önemi kalmaz,bilgilerinizin hiç ama hiç ehemmiyeti olmaz.

O adam deli. Hesabı kapandı zaten.

Sitelerde Paylaş

Bir MÜSLÜMAN "İSLAMDAN" utanıyorsa o müslüman olabilir mi?

Bir insan müslümansa islamı kablu ediyor demektir, islamdan neden utansın ki? İslamdan utanacaksa zaten islama kabul etmez, dolayısıyla da müslüman olmaz.

Müslümanlar İslamdan utanıyor demek hangi akılın, hangi mantığın ürünü anlamak mümkün değil, acaip saçma bir başlık olmuş.

Komedi gibi:)

Sitelerde Paylaş

Bir insan müslümansa islamı kablu ediyor demektir, islamdan neden utansın ki? İslamdan utanacaksa zaten islama kabul etmez, dolayısıyla da müslüman olmaz.

Müslümanlar İslamdan utanıyor demek hangi akılın, hangi mantığın ürünü anlamak mümkün değil, acaip saçma bir başlık olmuş.

Bir müslümanın islamı reddetme özgürlüğü yoktur.

Bir banka binasından silahla rehin alınmış ve soyguncularla işbirliği yapan tüm rehineler tutsaktır.

Silahlı soyguncuların onları düşürdüğü utanç verici durumdan utanırlar yine de tüm olanlara katlanırlar.

Tecavüz edilseler bile yine orada delienleri yaparlar.

Sanki özgür düşünce varmış da, utansa reddeder, müslüman olmaz vs saçmalıyorsun.

Kuş beyinli.

Sitelerde Paylaş

Sindire sindire islamı kabul edenler olabilir. Mesela, içten içte keşke dinden dönen öldürülmese diyebilir bilinçaltında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...