Jump to content

Zorla Müslüman Edilmek

Recommended Posts

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere..

Zorla müslüman edilmek akıl karı bir iş midir?

Zorla müslüman edilmiş bir insan gerçekten iman etmiş sayılır mı? Yoksa canını kurtarmak için müslümanlar gibi davranan sahtekar olmaya zorlanmış biri midir?

Şimdi dinde zorlama yoktur gibi zavazingolarla çıkmayın. Sizde şunları iyi bilirsiniz ki:

Ali savaşta ölüdeceği adam suratına tükürdü diye öldürmekten vazgeçince çevresindekiler sorar: ''Ya Ali bu kafiri neden öldürmedin''

Ali'de: ''Suratıma tükürünce sinirlendim ve onu sinirlendiğim için öldürmek istemedim ben onu Allah rızası için öldürmek istiyordum'' der..

Allah için öldürmek meşru bir durum yani..

Savaş esirlerinin müslüman olması durumunda serbest bırakılması..

Işidin yezidileri müslüman olması durumunda öldürmemesi.. kaldı ki el bağdadi denen cani üniversite mezunu fıkıh siyer kelam hadis dersleri almış adam.

Örnekler çoğaltılabilir..

Böyle bir müslümanlık Allah katında nasıl makbul olur? Bunu merak ediyorum..

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rivayetlere göre Muhammed'in arkadaşlarından Üsâme ibni Zeyd savaşta korkudan "La ilahe illallah" diyen bir adamın haykırışını dürüst bulmadığı için onu oracıkta öldürür, Muhammed "La ilahe illallah diyen birini niye öldürdün!" deyip arkadaşını kınar ve azarlar.

Bu olay bize canını kurtarmak için Müslüman olanların imanının bile İslama göre geçerli olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere..

Zorla müslüman edilmek akıl karı bir iş midir?

Zorla müslüman edilmiş bir insan gerçekten iman etmiş sayılır mı? Yoksa canını kurtarmak için müslümanlar gibi davranan sahtekar olmaya zorlanmış biri midir?

Şimdi dinde zorlama yoktur gibi zavazingolarla çıkmayın. Sizde şunları iyi bilirsiniz ki:

Ali savaşta ölüdeceği adam suratına tükürdü diye öldürmekten vazgeçince çevresindekiler sorar: ''Ya Ali bu kafiri neden öldürmedin''

Ali'de: ''Suratıma tükürünce sinirlendim ve onu sinirlendiğim için öldürmek istemedim ben onu Allah rızası için öldürmek istiyordum'' der..

Allah için öldürmek meşru bir durum yani..

Savaş esirlerinin müslüman olması durumunda serbest bırakılması..

Işidin yezidileri müslüman olması durumunda öldürmemesi.. kaldı ki el bağdadi denen cani üniversite mezunu fıkıh siyer kelam hadis dersleri almış adam.

Örnekler çoğaltılabilir..

Böyle bir müslümanlık Allah katında nasıl makbul olur? Bunu merak ediyorum..

Onlar sadece muhammedin yazdıklarını uyguluyorlar.

Kim bunu düşünüyor ki...

Onlar allah bu emri bize verdi mutlaka bi bildiği vardır diyorlar.

Sitelerde Paylaş

İman kesinlikle kalpten gelerek yapılması gereken bir şey değil mi? Gönüllü olarak inanmadığın sürece ne manası var rol yapmanın? Öyleyse niye cennet ve cehennem yalanlarıyla insanları korkutup ve kandırıp inançlarını değiştirmeye çalışıyorsunuz ki?

Sitelerde Paylaş

İman kesinlikle kalpten gelerek yapılması gereken bir şey değil mi? Gönüllü olarak inanmadığın sürece ne manası var rol yapmanın? Öyleyse niye cennet ve cehennem yalanlarıyla insanları korkutup ve kandırıp inançlarını değiştirmeye çalışıyorsunuz ki?

Onları koyun gibi yönetmek için...

Cennet cehennem sadece korkutmak için var.

İnanmakta tereddüt edenleri de böyle korkutuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Allah bir zorbadır zaten..

Adem yaratılmak istedi mi?Adem'i zorla yaratmadı mı Allah?

Nuh tufanı mesela..İnsanlar boğulmak istedi mi?İnsanları boğulmaya zorlamadı mı Allah?

Adem ve Havva'nın çocukları birbirleriyle sevişmek istedi mi?Allah zorlamadı mı bunu da?

Her türlü zorbalık yapıyor insanlara,sonra da ''benim dediklerimi yaparsanız,Cennet'te size baldırımı gösteririm'' diyor :lol:

Ben bir ateist olarak o baldırı görmek istemiyorum..Allah'ın baldırını görmek isteyen Işid'e katılsın :lol:

Sitelerde Paylaş

konuyla alakasız olacak ama, imzadaki şu cümleyi okuyunca dumura uğradım :ph34r::excl:

Birbirleriyle kız çocuk alışverişi yapmışlar,insanlarda bunlara peygamber-halife filan diyor..!

O onun çocuğunu çadıra atmış,çocuğunu veren de(kaptıran) sonradan onun çocuğunu almış..

Bu da yetmemiş,''benim karı güzel,senin karı da güzelmiş;gel şu karıları değiş tokuş yapalım'' demişler..

Onlarca kadınla/kızla birlikte olmuşlar,arada tecavüz ettikleri de olmuş..

Sitelerde Paylaş

Birbirleriyle kız çocuk alışverişi yapmışlar,insanlarda bunlara peygamber-halife filan diyor..!

O onun çocuğunu çadıra atmış,çocuğunu veren de(kaptıran) sonradan onun çocuğunu almış..

Bu da yetmemiş,''benim karı güzel,senin karı da güzelmiş;gel şu karıları değiş tokuş yapalım'' demişler..

Onlarca kadınla/kızla birlikte olmuşlar,arada tecavüz ettikleri de olmuş..

o kızları korumak için evlenmişler hamd olsun.

Sitelerde Paylaş

o kızları korumak için evlenmişler hamd olsun.

Öyle inanıyor müslümanlar ama esasında resmen çocuk tecavüzü var ortada..Ömer Ali'nin çocuğunu zorla almış mesela..Çocuğa zorla tecavüz etmiş..Bunu islami kaynaklar yazıyor..Tecavüz ettiği bu çocuktan,iki de çocuk sahibi olmuş..Müslümanlara sorsan,Ömer süpper bir adamdır..

Sitelerde Paylaş

Öyle inanıyor müslümanlar ama esasında resmen çocuk tecavüzü var ortada..Ömer Ali'nin çocuğunu zorla almış mesela..Çocuğa zorla tecavüz etmiş..Bunu islami kaynaklar yazıyor..Tecavüz ettiği bu çocuktan,iki de çocuk sahibi olmuş..Müslümanlara sorsan,Ömer süpper bir adamdır..

islam alemi = koca bir uyutulmuşlar sürüsü

geçen gün 3 eski arkadaşımla buluştum, üçü de koyu müslüman. ve aynı zamanda da koyu islam cahili. normal bi durum zaten. koyu islamcıların büyük çocuğunluğu gibi bunlar da islam cahili (benim eski halim)

laf arasında konu döndü dolaştı evlilik yaşı mevzusuna gelince ben şakayla karışık; kendi 60 yaşında olup 20 yaşındaki kızla evlenme konusundaki düşüncelerini sordum bunlara. üçü de hiç teredüt etmeden sapıklık dedi. ben de çaktırmadan: "neden öyle diyosunuz ki? belki de bi açıklaması vardır, belki kızın korunmaya ihtiyacı vardır?" dedim. bunlar benim alay ettiğimi düşünerek gülüp geçtiler, gülüp geçerken birisi: "bunun açıklaması olamaz, net sapıklıktır" demeyi de ihmal etmedi.

bunlar koyu müslüman. ama islam konusunda bi bok bilmezler. hepsi de çocukluktan arkadaşım. hepsini çok iyi tanıyorum. bir kez açıp kuran meali okumamışlardır. şimdi burada sapıklık dedikleri, ve: "makul bir açıklaması olamaz, bu net olarak sapılıktır" dedikleri şeyi peygamberlerinin yaptığını öğrenseler ne derlerdi acaba. muhtemelen: "o devirde erkekler savaşta öldüğü için erkek yokmuşsdjfdjsfg" diye geçiştirirler, ya da bu rezilliği hazmedemeyip, görmezlikten gelmek için: "tüm islam tarihi uydurmadır-yalandır, peygamberimiz öyle biri değildir" deyip kafalarını kumun içine saplarlardı. ya da benim gibi dini reddederlerdi ama bu çok küçük bi ihtimal.

bu arkadaşlarımdan biri evli. bir daha buluştuğumuzda buna: "sen 3 kız çocuk yap, hepimiz birer kızını alıp evlenelim" diyim, acaba ne der (tabi önce suratıma yumruğu indirmezse :) )

tarihinde Ben Masumum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu arkadaşlarımdan biri evli. bir daha buluştuğumuzda buna: "sen 3 kız çocuk yap, hepimiz birer kızını alıp evlenelim" diyim, acaba ne der (tabi önce suratıma yumruğu indirmezse :) )

Aişe'ye 9 yaşında atlamış,''kızım'' dediği gelinine atlamış ama adı peygamber..!

Müslümanlarla konuşmaya gelmez..Bırak neye inanırlarsa inansınlar..Çok merak edene bu siteyi tavsiye edersin...Gelir karşımıza,anlatırız ona da gerçekleri..

Bu din öyle ilkel/vahşi bir din ki,tüm dinler arasında bir kıyas/yarışma yapılsa,ilkellikte/vahşilikte ilk sırayı alacağı kesindir..

Mesela,konuyla alakalı şunu söyleyebilirim..Bu dine girerken önünüzdekinin bir kısmını kesiyorlar,çıkacağım bu dinden dediğiniz zaman da komple kafayı kesiyorlar..Böyle bir şey olabilir mi :huh:

Girerken kesiyorlar,çıkarken kesiyorlar ama adı hoşgörü dini :lol:

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu din öyle ilkel/vahşi bir din ki,tüm dinler arasında bir kıyas/yarışma yapılsa,ilkellikte/vahşilikte ilk sırayı alacağı kesindir..

nedenini çok araştırmaya gerek yok. dinin çıktığı coğrafyanın nasıl insanlarla dolu olduğuna bakmak yeterli. insanlık tarihi boyunca vahşete ev sahipliği yapmış bir yer. dinin halifeleri, önde gelen sahabeleri bile birbirlerini öldürmüşler sürekli. ki bunlar bide islam aleminde gıpta edilen şahsiyetler.

Sitelerde Paylaş

nedenini çok araştırmaya gerek yok. dinin çıktığı coğrafyanın nasıl insanlarla dolu olduğuna bakmak yeterli. insanlık tarihi boyunca vahşete ev sahipliği yapmış bir yer. dinin halifeleri, önde gelen sahabeleri bile birbirlerini öldürmüşler sürekli. ki bunlar bide islam aleminde gıpta edilen şahsiyetler.

Liste yapmıştım :)

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=57833entry1164508

Sitelerde Paylaş

Bende 20 yıllık arkadaşımla tartışıyorum bu mevzuları.. Bana sende vicdan olamaz dedi seni engelleyen birşey kalmadı artık dedi.. Al da at dercesine bir pas vermiş oldu..

Benim insanlara karşı olan tutumumda en ufak bir değilşim olmadı. Yine dolandırmıyorum, hırsızlık yapmıyorum, adam öldürmüyorum, banka soymuyorum, eşimi aldatmıyorum kısaca insanlara karşı en ufak yamuk yapmıyorum. Aynı şekilde yaşamaya devam ediyorum. Fakat sen hiç eşi öldürülmüş kadının yakarışlarını, çocuğu öldürülmüş annenin feryadını izledinmi? Peki ya kurşuna dizilmek üzere olan 13 yaşındaki çocuğun hıçkıra hıçkıra ağladığını izledinmi dedim? Eğer bu adamlarda ki vicdansa ben vicdansızım evet dedim. Kitaba en bağlı kalan müslüman hareketidir ışid. Ama dedi cüppeli hoca onlar haram işler yapıyor filan:) (Aslında cübbeli kıvırmakta geç bile kaldı)

Cübbeli dediğin adam kertenkeleyi 1 vuruşta öldürene 100 sevap, 2 vuruşta 50... bunu söylemiş adam. İşi bitmiş artık. 15 yıl önce sapık hoca, şişçi hocalardan görüyordunuz ama şimdi ipine sarıldınız dedim..

Adam olacak ama ne zaman bakalım.

Her hafta bir konu ile gel bana çürüteyim diyor:)

İlk hafta hisse hatası yani 27/24 mevzusunu tartıştık. 2 gün sonra onları toplayamazsın kendi aralarındaki oranlar diye netten akıl almış.

Lan hangi matematik bu o devirde kendi aralarındaki oranları hesaplayıp dağıtılacak. Hem normal oranlar dururken nispi oran vermek hangi aklın işi. Kim çözecek o devirde? Kolayı varken neden nispi oran?

Gidiş o gidiş düşünüyor:)

Sitelerde Paylaş

Bende 20 yıllık arkadaşımla tartışıyorum bu mevzuları.. Bana sende vicdan olamaz dedi seni engelleyen birşey kalmadı artık dedi.. Al da at dercesine bir pas vermiş oldu..

Benim insanlara karşı olan tutumumda en ufak bir değilşim olmadı. Yine dolandırmıyorum, hırsızlık yapmıyorum, adam öldürmüyorum, banka soymuyorum, eşimi aldatmıyorum kısaca insanlara karşı en ufak yamuk yapmıyorum. Aynı şekilde yaşamaya devam ediyorum.

Siz insanlara karşı tavırlarınızı hiç değiştirmezken, onların haksız yere sizi kusurlu görmeleri sizi nasıl etkiliyor?

Gerçekleri bulmak için maddi manevi yoruluyorsun karşılığı insanlar seni sapık yerine koyuyor bu durumda benim psikolojim bozuluyor.

Sitelerde Paylaş

Siz insanlara karşı tavırlarınızı hiç değiştirmezken, onların haksız yere sizi kusurlu görmeleri sizi nasıl etkiliyor?

Gerçekleri bulmak için maddi manevi yoruluyorsun karşılığı insanlar seni sapık yerine koyuyor bu durumda benim psikolojim bozuluyor.

Bu ülkede müslüman olmak zor değil ki ateist olmak zor. Müslümanım deyip her türlü pisliği yapabilir hatta belli gruplara yakın olup türlü menfaatler sağlayabilirdim.

Fakat bütün bunların yerine bir kenara çekilip insan gibi yaşamaya çalışıyorum. Annemle babama münakaşa etmemek için konuya hiç girmiyorum onların yanında.

Sapık yerine hiç bir zaman koyulmadım yada bana denk gelmedi. Sadece bir arkadaşım sende vicdan olamaz dedi :) hepsi bu :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...