Jump to content

19 safsatasını artık bir çözelim

Recommended Posts

arabın kitabında "beyin" den bahseden ayetleri yazarak,meal olarak beyin yazılmış kelimelerin doğrusunu yazabilirmisin???

Ben sana sordum, beyin hangi ayetlerde geçiyor diye. Sen kuru laftan başka bir şey bilmez misin? Hem Kuran'da beyinden bahsedilir diye sayıklıyorsun, hem de göster dediğimde dansöz gibi kıvırmaya başlıyorsun.

"beyin" batı tıbbında bilinmezken dinsel metinlerde geçiyor ve işlevi anlatılıyordu,

biliyormusun???

çünkü batı tıp bilgilerinin temelinde o beğenmediğin arabın medeniyeti var...

artık saçmalamaktan vazgeç,hele okumasını bile beceremediğin bazı şeyleri anlatmaktan uzak dur....

Asıl sen saçmalamaktan vazgeç de hangi dinsel metinlerde beyin geçiyor ve işlevi anlatılıyor? Boş lafı geç de ortaya somut bir şeyler koy.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yaw bu turan dursun yediğini nanenin farkına varalı epey oluyor siz hala onun peşindesiniz!!!

aslında turan dursun ülkemizde ateist geçinenlere tipik örnektir ve bizim primadların neden mzellikle islam dini değerlerine saldırdığını açıklar...

ÇÜNKÜ!!! bizim ülkemizde ki primatlar islam yüzünden travma yaşamışlardır...

turan dursunun kendi sitesinde yıllar önce "mor ve ötesi" niki ile yapılan tartışmaları araştırdığınızda görebileceğiniz gibi,zavallı adam o kadar engin islam bilgisi ile en sonunda salman efendinin kitabınmın ardına sığınmıştır...

kuranı mı eleştirmek istiyorsunuz???

yoksa piyasada bulunan meallerimi???

ülkemizin yetiştirdiği ender dehalardan birisi olan prof fuat sezgin (27 dilde okur yazar...) ve türkçeye çevrilmemiş 12 ciltlik eserinden haberi olan var mı?

kuranı eleştirmek istiyorsanız kaflammim i kalem okayabilecek halde olmanız gerekiyor,aksi halde kelem okuyanlar la yaptığınız muhabbet ahır tepişmesinden öte gitmez...

asdşasmkrfdşakrqw3rka a rfalişrl 3wpğq2lrğ ğ aralfw32wlri3e iş2w3

Yukarıdaki yazıyı eleştirmek istiyorsan; önce 25 ciltlik eserimi okumanı tavsiye ederim. Dilersen doktora yapabilrisin.

İnsana seslenmek için asırlar boyunca insan diline muhtaç kalan putlardan biri adına, yazılı bir kitaba sığınmanız ve onun diline hapsolmanız tanrınızın aciziyetinden mi yoksa sizin mi? (aptalca bir yöntemin etkisizliğini defalarca yaşayan gariban tanrı bu yöntemden başkasını düşünecek zeka düzeyine dahi sahip değil.)

Hani çiçeğe tapan adamın çaresizliğinde çiçek dile gelemeyince evet o çiçek dilerse konuşurda dilerse yanağına öpücük kondurur da diyen deli divane adamlar gibi neden ciltler dolusu eser yazıp en güzel çiçek benimkidir ben ne istersem o da onu öter der durursunuz?

Yoksa hepiniz içten içe olmayan tanrının üstüne basa basa kendi kuklanızı ellerinizde mi oynatma eğilimindesiniz?

Yokluğun ortasında hayat bulan garibanların da kelle alırken sarıldığı tanrı o kitaptan fırlayan ama hiç olmadığı halde insanların ellerine dillerine ve hayallerine çizilmiş garibanın ta kendisidir.

Siz 245 ciltlik eser okumayı bırakın, 245 gün boyunca aralıksız tüm müslüman kardeşler ile birlikte tüm dini ritüelleri yerine getirseniz de, klavyenin dahi ne olduğunu bilemeyen hayali tanrınız, ne bir a harfine basabilir ne de ufacık bir kum tanesini yerinden kıpırdatabilir. Putlar gibi ancak ona inanır olan safların eylemleri üzerinden hayat bulacak hayalet ile mutluysanız o sizin güzelliğinizdir.

tarihinde mrdragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

arabın kitabında "beyin" den bahseden ayetleri yazarak,meal olarak beyin yazılmış kelimelerin doğrusunu yazabilirmisin???

"beyin" batı tıbbında bilinmezken dinsel metinlerde geçiyor ve işlevi anlatılıyordu,

biliyormusun???

çünkü batı tıp bilgilerinin temelinde o beğenmediğin arabın medeniyeti var...

artık saçmalamaktan vazgeç,hele okumasını bile beceremediğin bazı şeyleri anlatmaktan uzak dur....

sen çok cahil ve yobazsın.

kuranın hiçbir yerinde beyin kelimesi geçmez.günümüzdeki meallerde beyinsiz kelimesini görebilirsin.fakat doğru çevirisi akılsızdır.ortaçağdaki insanlar kalbi düşünme organı zannederlerdi ve kuranda da bu bilimsel hata mevcut. akılsız kelimesini bu hatayı ört bas edebilmek için kasıtlı olarak beyinsiz olarak çeviriyorlar. ama doğrusu akılsız.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bende çok meraklandım.

Kuran`ın hangi ayetlerinde(Arapça ve Türkçe, Almanca da olabilir) beyinden bahsediliyor ?

Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

İddia sahibinin sakin ve kibar bir şekilde sorumu cevaplamasını umuyorum.

Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki yazıyı eleştirmek istiyorsan; önce 25 ciltlik eserimi okumanı tavsiye ederim. Dilersen doktora yapabilrisin.

İnsana seslenmek için asırlar boyunca insan diline muhtaç kalan putlardan biri adına, yazılı bir kitaba sığınmanız ve onun diline hapsolmanız tanrınızın aciziyetinden mi yoksa sizin mi? (aptalca bir yöntemin etkisizliğini defalarca yaşayan gariban tanrı bu yöntemden başkasını düşünecek zeka düzeyine dahi sahip değil.)

Hani çiçeğe tapan adamın çaresizliğinde çiçek dile gelemeyince evet o çiçek dilerse konuşurda dilerse yanağına öpücük kondurur da diyen deli divane adamlar gibi neden ciltler dolusu eser yazıp en güzel çiçek benimkidir ben ne istersem o da onu öter der durursunuz?

Yoksa hepiniz içten içe olmayan tanrının üstüne basa basa kendi kuklanızı ellerinizde mi oynatma eğilimindesiniz?

Yokluğun ortasında hayat bulan garibanların da kelle alırken sarıldığı tanrı o kitaptan fırlayan ama hiç olmadığı halde insanların ellerine dillerine ve hayallerine çizilmiş garibanın ta kendisidir.

Siz 245 ciltlik eser okumayı bırakın, 245 gün boyunca aralıksız tüm müslüman kardeşler ile birlikte tüm dini ritüelleri yerine getirseniz de, klavyenin dahi ne olduğunu bilemeyen hayali tanrınız, ne bir a harfine basabilir ne de ufacık bir kum tanesini yerinden kıpırdatabilir. Putlar gibi ancak ona inanır olan safların eylemleri üzerinden hayat bulacak hayalet ile mutluysanız o sizin güzelliğinizdir.

hay sizin de sizin anlatmaya çalıştığınız tanrı-tanrılarında köküne kibrit suyu....

Sitelerde Paylaş

Al bak bir de bu çıktı. Allaha şirk koşmuş mendeburlar...

13 rakamını biliyorsunuz hristiyanlar kötü sayar. 13. Cuma var. Ayrıca

571 deki 5 + 7 + 1 = 13

1453 deki 1 +4 +5 + 3 = 13

Anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmm. Ben demi ANTİ oldum yoksa.

10622999_10152225749210895_6288785002718641007_n.jpg?oh=b2bb944a2d93048ee871709383792730&oe=547B9099

bunu yaparken biraz daha araştırsaydın da kendi elin ile aptallık kuyusuna düşmeseydin...

1-13 rakamı "allah" lafzının ilk iki rakamının sayısal karşılığıdır ve "alemlerin rabbini ifade eder,

2-13 hrıstıyanlar tarafından bunun için kötü bilinir ve kökü kabalaya dayanır,

3-allah lafzında son iki rakam 31 dir ve buda müslümanlar tarafından kötü bilinir çünkü şeytanı anlatır...

4-allah lafzı;(H) hu dairesi içerinde "alemlerinrabbi ve şeytan simetrisidir" ihlas suresindeki "huve" bunu anlatır,

5-sadece bu bile kurandaki "biz" sözünü açıklamaya yeter,

6-sadece bu bile şeytanın kitabındaki insanoğlunu yaratma hikayesini doğrulamaya yeter...

biraz araştırsanız,ne dediğimi anlayacaksınız...

alemlerin rabbi ve şeytan denilen vatandaşlar dünyaya nasıl geldiklerini ve insanoğlu denilen hıyarı nasıl yarattıklarını apaçık anlatıyorlar....

Sitelerde Paylaş

bunu yaparken biraz daha araştırsaydın da kendi elin ile aptallık kuyusuna düşmeseydin...

1-13 rakamı "allah" lafzının ilk iki rakamının sayısal karşılığıdır ve "alemlerin rabbini ifade eder,

3-allah lafzında son iki rakam 31 dir ve buda müslümanlar tarafından kötü bilinir çünkü şeytanı anlatır...

4-allah lafzı;(H) hu dairesi içerinde "alemlerinrabbi ve şeytan simetrisidir" ihlas suresindeki "huve" bunu anlatır,

6-sadece bu bile şeytanın kitabındaki insanoğlunu yaratma hikayesini doğrulamaya yeter...

alemlerin rabbi ve şeytan denilen vatandaşlar dünyaya nasıl geldiklerini ve insanoğlu denilen hıyarı nasıl yarattıklarını apaçık anlatıyorlar....

Amca sen tamamen uçmuşun.

İki tane rakamla sayıyla kainatı açıkladın,yaşamı varoluş sırlarını ifşa ettin,

Seni tebrik ederim. Bilim adamları işsiz kaldı.

Sitelerde Paylaş

Amca sen tamamen uçmuşun.

İki tane rakamla sayıyla kainatı açıkladın,yaşamı varoluş sırlarını ifşa ettin,

Seni tebrik ederim. Bilim adamları işsiz kaldı.

"allah" lafzı ortada ebced ve cifirde...

ve bunlar ile iş gören kadim öğretilerde...

ama,akıl olacak ve bunları metafizik diye hasır altı yapıp kendini primat zannetmeyecek...

Sitelerde Paylaş

"allah" lafzı ortada ebced ve cifirde...

ve bunlar ile iş gören kadim öğretilerde...

ama,akıl olacak ve bunları metafizik diye hasır altı yapıp kendini primat zannetmeyecek...

O kendini primat zannedenler, her geçen gün yaşamımızı kolaylaştırıyor, insan ömrünü uzatıyor, hastalıklara çare buluyor ve bunun gibi birçok şey.

Sen ve senin tayfa ne yapıyor? Kadim ilimlerin öğrencileri? Ben söyleyeyim; çöpçatanlık bile yapamazsınız.

Sitelerde Paylaş

O kendini primat zannedenler, her geçen gün yaşamımızı kolaylaştırıyor, insan ömrünü uzatıyor, hastalıklara çare buluyor ve bunun gibi birçok şey.

Sen ve senin tayfa ne yapıyor? Kadim ilimlerin öğrencileri? Ben söyleyeyim; çöpçatanlık bile yapamazsınız.

sallama...

dünyada bilimsel araştırma yapan,ilim adamların arasında ateistlerin sayısı hakkında bir bilgin var mı?

yine sallama...

dünyada araştırma yapan kişi ve kuruluşların hemen hemen tamamına yakın olanlar kadim öğreti bağlıları tarafından yönetilir veya organize edilir...

ispat mı?

dünyanın en ünlü,araştırma yapan üniversitelerin vakıflarını incele,

kaç tanesi kliseye bağlı ve kaç tanesinin finansörü hangi kuruluş....

siz harbiden hiç bişi bilmiyorsunuz...

hadi sana bir güzellik yapayımda zihnin açılsın...

dünyada parapsikolojinin ve metafizik araştırma yapan kuruluşların temelinde SSCB yani komünizm vardır,

hani şu;"din toplumları uyuşturan bir afyondur..." diyen sistem...

bu günde,bu işte en ileri olan ülkelerin başında sovyetler,kuzey kore ve çekoslavakya gelir...

ben ateizmin başını metafizik yiyecek derken,en büyük dayanağım bu örneklerdir,

eskinin,ateizmi devlet dini haline getiren ülkeleri bu gün en büyük metafizik araştırmalarını yapar...

Sitelerde Paylaş

Hayat sana güzel yahu, ben çok özeniyorum dostum sizin gibilere... Keşke ben de birkaç tane kıytırık ezoterik cifir masalı filan okuyup varoluşun bütün sırlarını bildiğimi zannedebilsem... Bir de şöyle cehaletime doymadan dünya bilim mirasını, evrimi filan da çökertim mi tamam olurdu her şey... Ama yapamıyorum, bana da öğretsene şu işi, çok ihtiyacım var :/

tarihinde Theravada tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hay sizin de sizin anlatmaya çalıştığınız tanrı-tanrılarında köküne kibrit suyu....

Biz tanrı anlatmayı denemiyoruz, dilsiz, kişiliksiz ve de kimliksiz tanrıları eliniz mahkum siz anlatıyorsunuz. Yoksa onların gıkı çıkıyor mu yok. Çıkabilir mi yok. Onlar yok olunca sabahtan akşama kadar sizin çenenizi çekiyoruz. Hindiye tapan adamın dramı gibi sizinkisi.

Sitelerde Paylaş

Ne saçmalıyorsun? Bir insan bu çöple neden uğraşsın ki?

Evet, Kuran'da nerede beyin kelimesi geçiyordu?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yav yok artık adam numeroloji gibi bayat bir şeyi bize bilim diye kakalamaya çalışıyor sayıların hiçbir kerameti yok ancak psikolojik rahatsızlıkları olan biri sayılarla uğraşır.ben de 7 rakamını çok severim mesela ama kalkıp da bir şeyleri 7 ile açıklamaya çalışmam.

Sitelerde Paylaş

Benim kendi özel ebcetim var. Daha doğrusu bu işin asıl adı izopsefi'dir. Tüm alfabelerde vardır. İlk alfabeyi icat edenler bunu akıl etmişlerdi. Mısır hiyerogliflerindeki sembollerin de rakamsal değerleri vardır. Bu tarihle yaşıt bir konu.

Benim özel izopsefim hepsinden farklı. Bazı harflerin rakam değerleri eşit. Her harfinki farklı eğil. İzopsefi kriptoloji için birebirdir. Şifreli kodlamalar yapmak için çok elverişli bir yöntemdir. Harflere atadığın değerleri sadece sen bildiğin için çok karmaşık kodlamalarla çözülmesi çok zor şifreler oluşturulabilir. Fakat günümüz bilgisayarlarının çözemediği şifre bulunmuyor. Atanan rakamlar belirlendiği anda tüm şifreler sapır sapır dökülür, hepsi çözümlenir. Böyle bir riski var.

Şifrelemeyi çok karmaşık hale getirebilmek için bir şifre makinesi tasarlamayı dahi denedim. Fakat bilgilerim o kadar da gizli olmadığı için kafa yormaya üşenip vazgeçtim.

Aynı rakamsal değerler üzerinde anlaşan kişiler bununla gizli bir tarikat kurup kimse anlamadan mesajlaşabilirler. Örneğin "cumartesi yedinci ayın onaltısında saat beşte uçağım kalkıyor. 175 dakikalık bir uçuştan sonra havaalanından taksiye binip sekizinci caddedeki Bulvar otelinde konaklayacağım. Oda numaram 326. Saat 18:56 ile 07:38 arası otelde olacağım. Altı gün kalmayı planlıyorum" gibi sıradan bir cümle şifreler içerebilir.

Bunu Echelon bile dinlese anlaması zaman alır. Belli bir zaman sonra hooop, anlaşma ile rakam atamalarını değiştiriverirsin. Ama Echelon'u işletenler kafaya takarsa işi süper bilgisayarlara havale ederlerse kaçış yok! Mutlaka çözerler.

Teknoloji henüz çözümsüz kriptolojiyi başaramadı.

Sitelerde Paylaş

yaw bu turan dursun yediğini nanenin farkına varalı epey oluyor siz hala onun peşindesiniz!!!

aslında turan dursun ülkemizde ateist geçinenlere tipik örnektir ve bizim primadların neden mzellikle islam dini değerlerine saldırdığını açıklar...

ÇÜNKÜ!!! bizim ülkemizde ki primatlar islam yüzünden travma yaşamışlardır...

turan dursunun kendi sitesinde yıllar önce "mor ve ötesi" niki ile yapılan tartışmaları araştırdığınızda görebileceğiniz gibi,zavallı adam o kadar engin islam bilgisi ile en sonunda salman efendinin kitabınmın ardına sığınmıştır...

kuranı mı eleştirmek istiyorsunuz???

yoksa piyasada bulunan meallerimi???

ülkemizin yetiştirdiği ender dehalardan birisi olan prof fuat sezgin (27 dilde okur yazar...) ve türkçeye çevrilmemiş 12 ciltlik eserinden haberi olan var mı?

kuranı eleştirmek istiyorsanız kaflammim i kalem okayabilecek halde olmanız gerekiyor,aksi halde kelem okuyanlar la yaptığınız muhabbet ahır tepişmesinden öte gitmez...

Sen primat kıçımla gülüyorum yaw turan dursundan eyleniyorum demekten başka kelime bilmiyormusun. turan dursun seni bu kadar rahtsız etmesinin nedeni allah putunu uydurma olduğunu anlatığı içinmi rahtsız oldun. gel istersen arap putunu tartışalım ne dersin örneyin allahın g....tü varmı :lol:

Sitelerde Paylaş

Biz tanrı anlatmayı denemiyoruz, dilsiz, kişiliksiz ve de kimliksiz tanrıları eliniz mahkum siz anlatıyorsunuz. Yoksa onların gıkı çıkıyor mu yok. Çıkabilir mi yok. Onlar yok olunca sabahtan akşama kadar sizin çenenizi çekiyoruz. Hindiye tapan adamın dramı gibi sizinkisi.

yazdıklarım içerinde bir tek tanrı anlatımı göster,

eğer gösteremezsen özür dile...

bu forumda,bir tek tanrı anlatımımı bulamaz ve özür dilemez isen....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...