Jump to content

19 safsatasını artık bir çözelim

Recommended Posts

heh bu muydu getireceğin şey Zavallı :)

Adam katil. Ama elinde kanıtın yok. Nasıl hapse atacaksın bu herifi. Suç üstü yakalayarak tabii.

Yada yüce Allah'ın şeytanı afişe ettiği gibi -onu azdırarak (beni azdırmana karşılık bkz bakara)- adamı afişe edeceksin.

Onu deneyeceksin.

İçindeki gerçek özü çıkaracaksın. (19 mucizesenin bu yönü bulunmakta. 74:31de ayrıca belirtiliyor bu. Bkz Fitne)

Hesap günü gelince kitabın açılacak ve yaptıkların yüzüne vurulacak.

Kendini savunmak için tek kelime bulamayacaksın.

Olay bu kadar basit değil tabii, sadece kısa ve öz anlatayım dedim.

Çağımız bilgisayar çağı.

Zira ilk bilgisayarlarda 1970 yıllarında çıkıyor.

Keşif 1974 yılında.

Lan deli misin, pc olmadan 19 nasıl keşfedilecekti.

O kadar yoğun matematiksel bir şeye tek tek sayarak bakamazsın.

vay be allah gevurun pc yi icat etmesini bekledi yani bunca sene yani gevur olmasa o zaman bu 19 safsatası da hiç ortaya çıkmayacaktı.

sen kuranda 19 mucizesi olduğunu ve 19 un kutsal bir sayı olduğunu ve kerameti olduğunu iddia ediyorsun.İşte bu nümerolojiden başka bir şey değil ve çağımıza da hitap etmez.ilk çağdan kalma psikolojik bir rahatsızlıktır nümeroloji.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 üzerine yapılan tüm eleştirileri biliyorum ben. Burada Edip'in ufak bir dalgınlığı olmuş, bundan yola çıkarak Edip'in bir şey bilmediğini söylemek haksızlık olur.

19 sistemi Amerika'dan Rusya'ya, İran'dan Asya'ya kadar bilinen geniş çaplı bir şey.

Yani yanlış bir algı var bunu belirtmek istiyorum, 19 sisteminin Edip'le bir alakası yok. Sadece Türkiye'de bununla ilgili kitapları olduğu için sanki 19 sistemini bulan keşfeden Edipmiş gibi algılanıyor.

Buradaki konu VAHİD sözcüğünün Elifle mi yoksa Elifsiz mi yazıldığı.

Nitekim 19 sistemi VAHİD sözcüğünün "elif" ile yazılmasını ön görmektedir.

Halis bu konuda Edip'den tarihi bir delil istiyor. Edip veremiyor sanırım.

Edip'in veremediği örnek daha sonra video halinde sunularak verilmiştir.

Reshad Halife'nin ortaya attığı bir sistemdir ve 19 cular oradan yola çıkıyorlar. Oturup hiçbiri de gerçekten tek tek saymıyor o kelimeleri

Kaldı ki, video dalgınlık olayı deseniz de, 7 ay sonra cevap niteliğinde kendince bir video daha konuluyor. Sorun elifli ya da elifsiz sayılması değil.

Çok net soru soruluyor, elifli de saydım elifsizde saydım olmadı. Bir sistem söyleyin nerede hangi eki alayım nerede almayım diye, 3 farklı denemede de zaten tamamen keyfi ve sürekli değişen sistemler ile hareket edildiği açığa çıkıyor.

Yani sistemi gerçekten arapçayı bilen biri inceleyebilir aslında ve bizim sevimli 19'cu türkler 19 sitesi altında ne söylense kafa sallayan biatçılara dönüyor.

Bu arada kullandığınız site de verilen videolarda Edip kökenlidir. Yani başka birine ait değiller. Bu sistemi Reşattan devralan ve yaymayı deneyen bizzat Edip Yüksel'dir.

Buna rağmen, Halis diyor ki, siz nerede neye göre işlem yaptığınızı söyleyin bunların sayımı uzun değil birlikte sayalım. Merak ediyorum şimdi, aylarca üzerinde taklalar atıpta her an sistem değiştiren şaklabanlar ordusunun sayıların dilinden bir haberdar yaşamlarında mucize türetecek kadar neden aklınızı inkar edip 19 karşısında secdeye yatmaktasınız?

Tanrının komedisi mi diyelim, çaresizliği mi seçin beğenin alın. 3 saatlik videoyu sanırımlar ile geçmek yerine hazmetmeyi deneyin.

tarihinde mrdragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Reshad Halife'nin ortaya attığı bir sistemdir ve 19 cular oradan yola çıkıyorlar. Oturup hiçbiri de gerçekten tek tek saymıyor o kelimeleri

Kaldı ki, video dalgınlık olayı deseniz de, 7 ay sonra cevap niteliğinde kendince bir video daha konuluyor. Sorun elifli ya da elifsiz sayılması değil.

Çok net soru soruluyor, elifli de saydım elifsizde saydım olmadı. Bir sistem söyleyin nerede hangi eki alayım nerede almayım diye, 3 farklı denemede de zaten tamamen keyfi ve sürekli değişen sistemler ile hareket edildiği açığa çıkıyor.

Yani sistemi gerçekten arapçayı bilen biri inceleyebilir aslında ve bizim sevimli 19'cu türkler 19 sitesi altında ne söylense kafa sallayan biatçılara dönüyor.

Bu arada kullandığınız site de verilen videolarda Edip kökenlidir. Yani başka birine ait değiller. Bu sistemi Reşattan devralan ve yaymayı deneyen bizzat Edip Yüksel'dir.

Buna rağmen, Halis diyor ki, siz nerede neye göre işlem yaptığınızı söyleyin bunların sayımı uzun değil birlikte sayalım. Merak ediyorum şimdi, aylarca üzerinde taklalar atıpta her an sistem değiştiren şaklabanlar ordusunun sayıların dilinden bir haberdar yaşamlarında mucize türetecek kadar neden aklınızı inkar edip 19 karşısında secdeye yatmaktasınız?

Tanrının komedisi mi diyelim, çaresizliği mi seçin beğenin alın. 3 saatlik videoyu sanırımlar ile geçmek yerine hazmetmeyi deneyin.

Ne kadar güzel söyledin. Kuranda mucize olmadığının bir kanıtı daha. Kuranın tek mucize iddiası zaten edebi değeri ama bunu görebilmek geçen açtığım başlıkta değindiğim gibi Arapçayı anadilin gibi bilmen gerekir.

19 da böyle bir şey işte. 19 un mucize olup olmadığını anlamak için hem Arapça hem de üst düzey matematik bilmek gerekir.

Yani Kuranın bana gösterebileceği hiçbir mucize yok. İşimi gücümü bırakıp Arapça da öğrenemem. Eğer Allah varsa kanıt yoktu inanmadım diyebilirim rahatlıkla.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar güzel söyledin. Kuranda mucize olmadığının bir kanıtı daha. Kuranın tek mucize iddiası zaten edebi değeri ama bunu görebilmek geçen açtığım başlıkta değindiğim gibi Arapçayı anadilin gibi bilmen gerekir.

19 da böyle bir şey işte. 19 un mucize olup olmadığını anlamak için hem Arapça hem de üst düzey matematik bilmek gerekir.

Yani Kuranın bana gösterebileceği hiçbir mucize yok. İşimi gücümü bırakıp Arapça da öğrenemem. Eğer Allah varsa kanıt yoktu inanmadım diyebilirim rahatlıkla.

Üstü düzey matematik ile kastınız nedir? Anladığım kadarı ile bu soytarılar bildiğimiz 4 işlem yapıyorlar ve eğer istedikleri sonuç çıkmazsa, işlemleri istedikleri ayara getirmek için kafadan eklemeler çıkartmalar yapıyor ya da olmazsa ayet inkar ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Üstü düzey matematik ile kastınız nedir? Anladığım kadarı ile bu soytarılar bildiğimiz 4 işlem yapıyorlar ve eğer istedikleri sonuç çıkmazsa, işlemleri istedikleri ayara getirmek için kafadan eklemeler çıkartmalar yapıyor ya da olmazsa ayet inkar ediyorlar.

matematik bilmeyen bir insan sıradan tesadüfleri görünce mucize zannedebilir. tıpkı incil ve tevrat kodlaması gibi.

Sitelerde Paylaş

Herkes matematik bilir, alt tarafı toplama, çarpma ve bölmeden bahsediyoruz, bir de sayı saymayı bilsinler yeter.

bu rakamları yan yana sırasıyla yazarsak;

2 1 60 2 40 3 1 4 30 5 30 6 5 7 1 8 30 9 200 10 8 11 40 12 50 13 1 14 30 15 200 16 8 17 10 18 40 19

işte bu 62 haneli kocaman sayı; 19 sayısının tam katıdır.

artık yorum sizin.

Sence mesela ilkokul mezunu bir esnaf "bir sayının 19 a bölünme ihtimali 1/19'dur. yani her 19 sayıdan biri mutlaka 19 a bölünür. sayının büyüklüğü hiçbir şeyi değiştirmez, isterse 200 haneli olsun." diyebilir mi?

Sitelerde Paylaş

2 1 60 2 40 3 1 4 30 5 30 6 5 7 1 8 30 9 200 10 8 11 40 12 50 13 1 14 30 15 200 16 8 17 10 18 40 19

artık yorum sizin.

Sence mesela ilkokul mezunu bir esnaf "bir sayının 19 a bölünme ihtimali 1/19'dur. yani her 19 sayıdan biri mutlaka 19 a bölünür. sayının büyüklüğü hiçbir şeyi değiştirmez, isterse 200 haneli olsun." diyebilir mi?

Sayı ne kadar kocaman olursa olsun farketmez, bölme bilen birisi bu sayıyı rahatlıkla böler. Bunu yapmak için yüksek matematiğe falan gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Verdigin sayi numerolojik manipülasyon ornegi.

Besmele için buraya verdigim 6 maddelik ornek boyle degildir.

Kendi icinde son derece tutarlidir.

Matematigi reddeden, aklini peynir ekmekle yemiş olan birisi ancak tesaduf diyebilir.

Bu kisilerde burada bolca bulunmakta :-)

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Verdigin sayi numerolojik manipülasyon ornegi.

Besmele için buraya verdigim 6 maddelik ornek boyle degildir.

Kendi icinde son derece tutarlidir.

Matematigi reddeden, aklini peynir ekmekle yemiş olan birisi ancak tesaduf diyebilir.

Bu kisilerde burada bolca bulunmakta :-)

ben hiçbir zaman matematiksel eleştiri yapmadım dikkat edersen. zaten senin sözde 19 sistemini hiçbir zaman incelemedim bile. çünkü bunların boş iş olduğunu biliyorum. kendi boş boş sayılarla kanıtlamaya çalışan birinin de akıl sağlığı yerinde olmayan biri olduğunu biliyorum.

Sitelerde Paylaş

ben hiçbir zaman matematiksel eleştiri yapmadım dikkat edersen. zaten senin sözde 19 sistemini hiçbir zaman incelemedim bile. çünkü bunların boş iş olduğunu biliyorum. kendini boş boş sayılarla kanıtlamaya çalışan birinin de akıl sağlığı yerinde olmayan biri olduğunu biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sorun kelime sayımlarında;

Diyelim ki; AT sayılacak. Eksiz olanları sayıyorlar olmuyor. Sondan eklileri sayıyorlar olmuyor, baştan eklileri sayıyorlar olmuyor karma yapıyorlar olmuyor. Anlamlarına göre isim sıfat ayrımı yapıyorlar diyelim ki AT tuttu.

Bu sefer DEVE sayımına geçiyorlar, yukarıdaki sistem işlemiyor, DEVE sayısı fazla oturup tek tek incelemekte kolay değil. O zaman iddia sahiplerinin az sayıda 19 katı olarak sundukları kelime inceleniyor, yine yukarıdaki sistem işlemiyor.

Hatta ne son ne baş ne orta hiçbiri işlemiyor keyfi çıkarma işlemi yapıyorlar.

Mesela fatiha suresi içinden 19 sayısını ciddi oranda türetiyorlar ama orada uygulanan tonla formül başka bir surede işlemiyor. Matematiğin dili der ki; keyfi formüller seçerseniz hıyarı kral da yaparsınız. Elinizde ciddi büyük bir metin varsa ve sabitlenmiş bir formülü her yerde kullanabiliyorsanız işte o kodlanmış kitaptır.

19'cular tanrıya cüce derken, ayetlerin içeriklerini de 19 cemaat başkanı doğrultusunda farklı yorumlayabiliyorlar. Hatta adamlar neden 2 ayet sildiklerini ve bu iki ayetin neden tevbenin son 2 ayeti olduğunu dahi tam bilemiyorlar. Sonuç itibari ile, tevbe'nin 9 ve 21. ayetini silseler, toplam ayet sayısı 2 azalacağından herhangi bir sorunları da olmayacak.

Ortada tanrı olmayınca, tanrıyı dillerinde guguk kuşuna çevirenlerin dünyası burası. 19'cuların dogmatik bağlantıları, bildiğiniz dincilerden daha ötede, ciddi anlamda 19 sayısının kölesi konumuna gelmişler. Hayır kitap, sadece tanrının bileceğini söylese de, höt bre tanrı bak üzerine basar ne dilersem söyletirim sana moduna geçiyorlar. Bayılıyorum bu modernsint müslümanların kendi açmazlarında kaybolmalarına...

Sitelerde Paylaş

Neden 365 kere gece yok? 52 hafta yok? 4 mevsim yok?

Muhammedin adi 4 kere geciyor, Yakubun adi 16 kere.

Neden peygamber isimleri kodlu degil? Ve bir cok baska seyler 19a uymuyor?

Zorlanarak bulunan 5-10 sey 19a uyuyor da,..

Neden BÜTÜN kitap kodlu degil?

Sitelerde Paylaş

Neden 365 kere gece yok? 52 hafta yok? 4 mevsim yok?

Muhammedin adi 4 kere geciyor, Yakubun adi 16 kere.

Neden peygamber isimleri kodlu degil? Ve bir cok baska seyler 19a uymuyor?

Zorlanarak bulunan 5-10 sey 19a uyuyor da,..

Neden BÜTÜN kitap kodlu degil?

öyle olsaydı herkes inanırdı ve bu imtihanın bir anlamı kalmazdı. allah imtihan yaparken böyle ucundan kıyısından gösteriyor işte.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...