Jump to content

Einstein'ın İslam hakkında hiçbir sözü olmaması

Recommended Posts

şimdi arkadaş azıcık okuyun ve okuduğunuzu anlayın ben burda einstainı hedef almıyorum şu noktayı bir türlü anlamıyorsunuz anlamanız için genel olarak burda yazdığım şeyleri okumanız lazım.

arkadaş atom bombasının nasıl bulunduğunu bu devirde bilmek çok zor olmasa gerek google elimizde 3 saniye sürmez araştırması yani bi siz akıllsınız bi siz biliyosunuz değilmi?

ben burda einstandan yola çıkarak genelleme yapıyorum einstain kim derken ben bilim adamı kim diyorum burda devamlı savaştığım nokta budur einstan kim derken einstan değil bilim adamı diye büyüttüklerimiz kimdir?

adamlar einstain üzerinden yola çıkarak atom bombasını buluyor bu işte einstanın yaptığı katkıyı kim yapmıştır?

kaldı ki tekrar ediyorum derdim eisntain falan değil ben diyorum ki bilim adamları yüzünden dünya bu kör noktaya gelmiştir ve biz hala kendi celladımız olan bu psikopat sürüsüne tapmaktan başka bir bok yapmıyoruz.

bu zamana kadar bizleri öldürdüler katlettiler zehirlediler her türlü pisliği bilim adı altında yaptılar şimdi bunlar yetmiyormuş gibi bize kime inanmamız gerektiğini dayatıyorlar Allaha inanma bilim gerçeklik diyorlar ki dünyanın a... ına koydular şimdi ahiretimizide yakacaklar lanet olası psikopatlar bir türlü insanlığın yakasından düşmüyorlar her araştırmaları her buluşları nasıl daha fazla insanı yok ederim veya nasıl daha fazla insanı kendimize köle haline getiririz ve biz bu manyaklar sürüsüne aşık olup onların elinden can vermeye devam ediyoruz.

son 100 yılda yapılan icatların ve teknolojilerinin amacı savaşlar, köleleştirmeler ve katliamlar yapmaya hizmet etmek olmuştur bunun tersini kanıtlayabiliyorsan onu kanıtla gereksiz yere laf kalabalıklarına gerek yok heleki bu ortamda bilgi çağında bilgi 2 tık ötemizdeyken kimse cahil değil artık güzel kardeşim.

bana ispatla geleceksin o adam atomun parçalanabileceğini buluyor bir sonraki adam o adımın üzerinde bir adım atarak atom bombasını icat ediyor sen hala konuşuyorsun bu arada atom dedim çekirdeğini yazmaya gerek duymadım ancak bu defa çekirdek diyeceksin niyetin başka yerlere çekmek ya her zaman ateistlerin yaptığı tipik oyunlar laf kalabalıklarıyla sonucu gizlemeye çalışmak veya sonuca ulaşmayı engellemek.

hayır şimdide bazı akıllılar .ıkacak einstaini kastettin diyecekler en iyisi şöyle tamamlayım atom bombasını icat ederken kim her ne adım atmışsa alayının,

kimyasal silahlar üretmek için çalışan ne kadar bilim adamı varsa alayının, aids ve benzeri virüsleri laboratuvar ortamlarında icat edip millete bulaştıran ne kadar bilim adamı varsa alayının, gdolu gıdalar üretip milletin genetik yapısını bozmak için uğraşan ne kadar bilim adamı varsa alayının...............

umarım bu daha net ve anlaşılır bir açıklama olmuştur bu bilim adamlarının alayına saygılarımla :)

İnsanlığın buluşlar yapması kadar doğal bir şey yoktur. O buluşları korkunç şeyler yapmak için kullanmaları o insanları bağlamaz. Bulanların suçu da değildir.

Bugün ekmek bıçağını bulan adam onu ekmek kesmek, yemek yemek için de kullanıyor, adam öldürmek için de.

Bugün çakmağı kibriti yemek yemek için de kullanıyorsun, bir şeyleri patlatmak ve insanları öldürmek için ateşleyici olarak da kullanabiliyorsun. Aynı şekilde cep telefonları da böyle patlamayı tetiklemek adına kullanılıyor.

Adam arabayı taşıma aracı olarak da kullanıyor adam öldürmek için de...

Bu örnekler sonsuza kadar çoğaltılabilir.

Senin söylemene göre biz kafamızı kuma gömelim ve orta çağda yaşayalım. Hiçbir halt bulmayalım. Öyle mal gibi ortada kalalım. Bir şey bulan olursa da şerefsizdir zaten, gebertelim şerefsizi gitsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsanlığın buluşlar yapması kadar doğal bir şey yoktur. O buluşları korkunç şeyler yapmak için kullanmaları o insanları bağlamaz. Bulanların suçu da değildir.

Bugün ekmek bıçağını bulan adam onu ekmek kesmek, yemek yemek için de kullanıyor, adam öldürmek için de.

Bugün çakmağı kibriti yemek yemek için de kullanıyorsun, bir şeyleri patlatmak ve insanları öldürmek için ateşleyici olarak da kullanabiliyorsun. Aynı şekilde cep telefonları da böyle patlamayı tetiklemek adına kullanılıyor.

Adam arabayı taşıma aracı olarak da kullanıyor adam öldürmek için de...

Bu örnekler sonsuza kadar çoğaltılabilir.

Senin söylemene göre biz kafamızı kuma gömelim ve orta çağda yaşayalım. Hiçbir halt bulmayalım. Öyle mal gibi ortada kalalım. Bir şey bulan olursa da şerefsizdir zaten, gebertelim şerefsizi gitsin.

dostum tamamen haklısın ona birşey demiyorum ancak burda asıl olay şu bilim asla masum değildir.

bilim adamları siyasetçiler bunların önemli gelişmelere adım atmış olanlarının tamamı psikopattır normal değildir buna einstainda dahildir roosveltte hitlerde veya edisonda normal olmayan davranışlar sergileyen insanlardır bunlar burdan yola çıkarsak aslında normal olan bir ateist bu dünyaya ne verebilir?

adam normal olmak istiyor gördüğünün ötesine geçemeyen arka tarafı sorgulayamayan bir ateist oturmuş bunların yağdanlıklarını yapıyor ben diyorum ki bırak şu atesim işini normal sıradan olma adamlar hümanist olsaydı ne bilim ilerlerdi ne siyaset demekki normal olmamak lazım.

Allah yok demek yaratıcı yok demek neyin çözümü?Hadi varsa o zaman napacağız bu kadar zorlama neden Allah varsa yaratıcı varsa onun peşinde düşüp onun varlığına ait deliller aramanın neresi hatalı?

yokluğunda varlığında delillerini arayalım düne kadar bigbangi biliyormuyduk?

paralel evren desek adamlar taşla kovalarlardı ancak bugün o görmediğimiz bilmediğimiz inkar ettiğimiz dünyaların peşinden gidiyoruz demekki inkar etmek birişe yaramadığı gibi aslında önümüzüde kesen etkenlerden.

ben onu bilmem kardeş yaratıcı güç sıradanlıkla brbirine zıt kavramlardır ya yaratıcı girişken aktif görüklerinin sınırlarını zorlayan hatta o sınırları geçen olacaksın yada mal olup görmediğine yoktur diyip görmediklerinin peşinden hayallerinin peşinden giden insanların bulduklarına razı olacaksın.

not:burda kimseyi hedef almıyorum arkadaşlar genel olarak konuştum.

Sitelerde Paylaş

Haklısın gariban kardeş her türlü fikre açık olmak lazım.

Ancak sende takdir edrsinki din hastalıklı bir şeydir.Sana savunduğun herhangi bir şeyin yalan olduğu söylendiğinde vereceğin tepkiyle allahının yalan olduğu söylendiğinde vereceğin tepki bir değil...

Sitelerde Paylaş

Kurulan mantığın doğru olması lazım. Çürük mantıkla, daha doğrusu mantıksızlığı mantık zannederek ortaya atılan hezeyanlardan, sadece çarpık sonuçlar çıkar.

Tarihin ilk dönemlerinden beri adına esir, eter, ıtır, etir... Ne diyecekseniz çok ince ve belirlenemeyen bir maddenin varlığından söz edilir. Bunu karanlık madde ile karıştırmayın. Bu esir ya da etir denen madde, atomun içindeki boşluğu bile doldurduğu iddia edilen bir maddedir.

Bu halen belirlenebilmiş veya kanıtlanabilmiş veya bir belirtisi görülmüş bir şey değil. Ama halen aranıyor. Kimse de öyle şey olamaz ve yoktur demiyor. Kimse derken tabii herkesin ağzı torba değil ki büzsen. Doğru dürüst laf eden aklı başında kişiler için söylüyorum.

Ama bu allahın olamazlığı ve bir gün allahın filan bulunması diye bir şeyin olmayacağı gerçeği gibi değildir. O ayrı, bu ayrı bir şey. Allahı bulma filan gibi bir olasılık yok, çünkü allah diye bir şeyin olmasının hiç bir yolu yok. Hayır şimdi bir gün otlakta otlarken bir sıçramada Ay'a giden ve oralarda da biraz otladıktan sonra tekrar zıplayıp dünyaya geri dönen inek evrimleşebilir diyebilir misin?

"Ay balinası sütü satıyorum, litresi bin lira, daha dün Ay'a attığım ipe tırmanıp Ay okyanusundaki balinayı sağıp getirdim, taze" dese bin lira verip sütü alacak mısın?

Allah kandırmacasının bundan hiç bir farkı yoktur. Aynı şey...

Sitelerde Paylaş

"Ay balinası sütü satıyorum, litresi bin lira, daha dün Ay'a attığım ipe tırmanıp Ay okyanusundaki balinayı sağıp getirdim, taze" dese bin lira verip sütü alacak mısın?

bir miktar indirim yaparmısınız ?? hiç içmedim de şimdiye kadar ay balinası sütü ... ? uygun bişiler yaparsanız alayım ?

:D :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...