Jump to content

Einstein'ın İslam hakkında hiçbir sözü olmaması

Recommended Posts

• İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Önce ne demiştim: "Müslolar, çarpıtmayı, çok, ama çok severler."

Ben de diyorum ki: "Alamanca'm, Türkçe'mden, kat be kat dahâ iyidir."

Einstein'in sözlerini, benden dahâ iyi anlayabileceğini sanmıyorum.

Seni sahtekâaaaaaar!

iyide kardeşim bu almanca değilki ingilizce yaw :)

Now, even though the realms of religion and science in themselves are clearly marked off from each other, nevertheless there exist between the two strong reciprocal relationships and dependencies.

bak burda ne demiş einstain amcamız:

al sana almanca çevirisi şimdi oku bakalım ne diceksin :)

Nun, auch wenn die Reiche der Religion und Wissenschaft in sich klar von einander geprägt, dennoch gibt es zwischen den beiden starken wechselseitigen Beziehungen und dependencies.Now, auch wenn die Reiche der Religion und Wissenschaft in sich klar ab von jedem markiert andere

not: translate by google uncle :)

tarihinde gariban_derviş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Einstein, o sözleri, Almanca olarak bildirdi.

İngilizce'deki çarpıtmalar, Müslo bildirgesidir.

Çarpıtmalar mı dahâ önemli, yoksa gerçekler mi?

bugün cuma mübarek gün anladığım kadarıyla şeytanlarınız pek sağlıklı sizle veri akışı sağlayamıyor bari az gideyimde gene önce beethowen 5 ci senfoni ve akabinde games of thrones dizisine devam edeyim bugünkü performanslarınız vasatın altında arkadaşlar :D

Sitelerde Paylaş

İslamın hiç olmamasını diliyordur.

Keşke ben de bu din ile hiç tanışmasam, adını sanını hiç duymamış olsam isterdim. Dünyada hiç islam diye bir şey olduğundan haberim olmasa kim bilir ne mutlu bir insan olurdum. Kuran mı o da ne, neyi kuruyor bu kuran? Evkur gibi filan bir şey mi, evini mi kuruyor deseydim keşke...

Boru değil, adamları katliamla, soykırımla yarımadadan yok ettiler. Bin seneden fazla sürdü ana yurtlarına dönmeleri.

halen sürmüyor mu? insanlar zulüm için,iktidar için,para için bu zırvayı kullanmıyorlar mı? :)

Sitelerde Paylaş

dünyanın gelmiş geçmiş en büyük psikopatı lanetli bir insan bu insanlık düşmanı yüzünden milyonlarca insan katledildi ancak şu işe bak ki yuhalanıp lanetlenmesi gereken bir insan baş tacı ediliyor:)

islammış elbette islamdan bahsedemez böyle bir pisliğin islamla ne alakası olabilir katillerin cezası islama göre ölümdür.

keşke einstein de ki beynin %1 i sende olsaydı

Sitelerde Paylaş

siz yanlış anlamışsınız....orada el ve ayakları çapraz bağlayıp - uçurtma yapın uçurun adamı demek istemiş...

aslında burda bir de "uçaklara - uzay mekiklerine" atıfda bulunulmaktadır....bu da bize kuranın bir mucizesini göstermektedir. !!!

nasıl güldüm gece gece... sen bunu buraya keşke yazmasaydın...safın biri inanıp copy/paste yapacak islami forumlara :) :)

Sitelerde Paylaş
  • Eğer Einstein genel göreliliğin özgün denklemlerine güvenmiş olsaydı, evrenin genişlemekte olduğunu, gözlemsel olarak keşfedilmesinden on yıldan daha uzun bir zaman önce kuramsal olarak bulmuş olacaktı. Elbette bu, tüm zamanların en büyük keşiflerinden biri -hatta en büyük keşfi- olabilirdi. Hubble'ın elde ettiği sonuçları öğrendikten sonra Einstein, kozmolojik sabiti düşündüğü gün pişman oldu ve bu sabiti genel görelilik denklemlerinden çıkardı. Herkesin bu hazin olayı unutmasını diledi ve on yıllar boyunca herkes unuttu da.- Brian Greene

Einstein da bir insandı tıpkı senin benim gibi.Yer içer sıçardı.Onunda beyni vardı senin de var benim de var.O da yanılabiliyordu sen de yanılabilirsin ben de yanılabilirim.O yüzden insanları ilahlaştırıp peşlerinden gitmeyin kendi yolunuzu bulun.

Sitelerde Paylaş
  • Eğer Einstein genel göreliliğin özgün denklemlerine güvenmiş olsaydı, evrenin genişlemekte olduğunu, gözlemsel olarak keşfedilmesinden on yıldan daha uzun bir zaman önce kuramsal olarak bulmuş olacaktı. Elbette bu, tüm zamanların en büyük keşiflerinden biri -hatta en büyük keşfi- olabilirdi. Hubble'ın elde ettiği sonuçları öğrendikten sonra Einstein, kozmolojik sabiti düşündüğü gün pişman oldu ve bu sabiti genel görelilik denklemlerinden çıkardı. Herkesin bu hazin olayı unutmasını diledi ve on yıllar boyunca herkes unuttu da.- Brian Greene

Einstein da bir insandı tıpkı senin benim gibi.Yer içer sıçardı.Onunda beyni vardı senin de var benim de var.O da yanılabiliyordu sen de yanılabilirsin ben de yanılabilirim.O yüzden insanları ilahlaştırıp peşlerinden gitmeyin kendi yolunuzu bulun.

Yâni, birisine iftirâ atanları, bi güzel kutlayalım ve ödüllendirelim; ve o iftirâcıları, el üstünde tutalım!

gariban'ın yalanlarını, ortaya döktüm; sonra da, kıçının üstüne oturup-kaldı.

tarihinde Yâdellerdeki Yurtdaş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yâni, birisine iftirâ atanları, bi güzel kutlayalım ve ödüllendirelim; ve o iftirâcıları, el üstünde tutalım!

Ama birbiriniz için yaptığınız zaten bu. Herbiriniz Kur'an hakkında yalancılık ve iftiracılık yapıyorsunuz ve birbirinizi el üstünde tutuyorsunuz. Garip bir benzerlik değil mi?

Sitelerde Paylaş

Ama birbiriniz için yaptığınız zaten bu. Herbiriniz Kur'an hakkında yalancılık ve iftiracılık yapıyorsunuz ve birbirinizi el üstünde tutuyorsunuz. Garip bir benzerlik değil mi?

Delilsiz iftirâ atıyorsun!

En iyisi, forumda bir-kaç gün gezin ve oku. Ondan sobnra, yazışmaya başla.

Yazdıklarının bütünü yalan-dolan! İnsanda, utanma duygusu olur!

Sitelerde Paylaş

Şu lafı bir bir arap bedevisin peşine takılan birisi söylüyor! Gel de gülme!

Sitelerde Paylaş

üzerine gitmek istemedim yadellerdeki yurttaş ancak görüyorum ki zorlamaya devam ediyorsun bence beni zorlamaya ve sınamaya kalkma :)

senin iddian tamamen komik çatmasan cidden üstüne gelmeyecektim ama zorladın napam.

ya darwinin evrim teorisi aşkına :)

The Conference on Science, Philosophy and Religion

in Their Relation to the Democratic Way of Life, Inc.,

New York, 1941.

bu 1941 tarihinde Amerikada verilmiş bir konferansta einstan denen zibidi tarafından söylenmiş bir söz ne alakası var müslümanlarla sana tamamınıda verdim.

yani öyle bir iddiada bulunuyorsun ki ciddi manada güldüm geçtim çünki üzerinde durmaya değecek bir görüş değil burda ortada adam bu lafı demiş yani einstan bu sözü dese neeeeee demese ne açıkcası tınmam bile ölmüş gitmiş adam ne dediği umurumda değilde hani size o hayran olduğunuz kişilerin ne mal olduklarını göstermek için buraya koydum ancak siz hala direniyosunuz :)

sizin hala farkına varamadığınız şey şu yaratıcının olup olmadığı net delillerle ispat edilemedi siz ispatlananamış bir iddianın peşinde sürükleniyorsunuz ancak einstan burda sizden daha akıllı o bir yaratıcıyı ve dini kabul ediyor tıpkı onun gibi yaratıcıyı kabul eden binlerce bilim adamı gibi.

yaw hadi sizin için einstainide geçtik sana zamanımızın babalarından örnek vereyim :)

stephen hawking var tanırmısın severim kendisini bak bu kardeşimiz ne demiş :)

Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kurallarını koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez

yani yadellerdeki yurttaş kardeşim beni yensen ne olur yenmesen ne olur burda herşey ortada sen gel beni dinle doğru yola dön gittiğin yol yol değil kardeşim bak şimdi çapkınlık peşinde koşan birisin inan bana 3-4 sene sonra artık istesende yapamayacaksın vücudun sana ihanet edecek önce cinsel organın ihanete başlayacak sadece toz bezi niyetine kullanabileceksin yakında, sonra bacakların kireçlenmeye ve sana ihanet etmeye başlayacak, gözlerin ihanete başlamış bile, saçlarında aklar birikmiş adım adım o sona gidiyorsun ancak hani olurda 10 sene ve fazlasını görecek olursan işte hayatın acısı heryerini kaplayacak çünki o yaşadığın güzel olan ne kadar ortam veya paylaşımların varsa tamamı sana sadece acı verecek o zamanlara dönmek bir kez daha yaşamak isteyeceksin ama nafile artık ömür geçmiş vücudun senin ağırlığını taşıyamaz olacak hayatın son demlerindesin ölüm adım adım peşinden geliyor eskiden hayat saatine baktığında sadece uzuuuun yılları görebliyordun şimdi geriye doğru sayan saatinin saniyelerini bile görmeye başladın kardeş hala geç değil sen gel bu gariban kardeşini dinle tövbe kapısınında içeri gir yarın çok geç olmadan...............

Sitelerde Paylaş

kardeş tamamı iftira atıyo ayetleri çarpıtıyorlar olmadık şekillere sokuyorlar hangileri işlerine geliyorsa onları alıyorlar sana şöyle izah edeyim muhtemelen bir ekip işi var burda iyice huylanmaya başladım hatta burdaki mevzuların siyasi bir hareket tarafı dahi olabilir milleti yoldan çevirmek için kesinlikle bir ekip çalışması var gibi duruyor bir kaç kişi var artık skypeden falandamı birlikteler anlamadım ancak şunu net olarak biliyorum insanların zekaları 3-5 aynıdır bana mantıklı gelen sanada gelir bunlarada gelir ancak bunlara aptal desem aptal değiller, cahil desen öylede değil hatta kafalarıda zehir gibi çalışıyor bir türlü bunları çözemedim yaw hepsi bi tuhaf ve hepsi birbirine benziyor bak şöyle forumdaki yazılara ve davranış biçimlerine bak inan sanki hepsi kardeş gibi bu kadar benzerlik olmaz bu yaradanın işaretimidir hani bu tipleri o şekilde yaratmış yoksa ciddi ciddi şeytanla transa geçmiş haldelermi anlamak mümkün değil iddialar görmek istedikleri şeyler görmek istemedikleri şeyler birbirlerine o kadar yakın ki al birini vur ötekine yaw :)

Sitelerde Paylaş

kardeş tamamı iftira atıyo ayetleri çarpıtıyorlar olmadık şekillere sokuyorlar hangileri işlerine geliyorsa onları alıyorlar sana şöyle izah edeyim muhtemelen bir ekip işi var burda iyice huylanmaya başladım hatta burdaki mevzuların siyasi bir hareket tarafı dahi olabilir milleti yoldan çevirmek için kesinlikle bir ekip çalışması var gibi duruyor bir kaç kişi var artık skypeden falandamı birlikteler anlamadım ancak şunu net olarak biliyorum insanların zekaları 3-5 aynıdır bana mantıklı gelen sanada gelir bunlarada gelir ancak bunlara aptal desem aptal değiller, cahil desen öylede değil hatta kafalarıda zehir gibi çalışıyor bir türlü bunları çözemedim yaw hepsi bi tuhaf ve hepsi birbirine benziyor bak şöyle forumdaki yazılara ve davranış biçimlerine bak inan sanki hepsi kardeş gibi bu kadar benzerlik olmaz bu yaradanın işaretimidir hani bu tipleri o şekilde yaratmış yoksa ciddi ciddi şeytanla transa geçmiş haldelermi anlamak mümkün değil iddialar görmek istedikleri şeyler görmek istemedikleri şeyler birbirlerine o kadar yakın ki al birini vur ötekine yaw :)

Ortada basit bir gerçek var, o da İslam'ın koca bir yalandan ibaret olduğu, bunu müslümanlar haricinde herkes rahatça görüyor, bu diğer dinler için de geçerli. Bir dinin yalan olduğunu o din mensupları hariç herkes görür. Mesela sen hinduizmin yalan, yanlış olduğunu rahatça görüyorsun değil mi? İşte bir hindu da senin dininin yalan, yanlış olduğunu rahatça görüyor, biz dinsizler ise bütün dinlerin yalan olduğunu görüyoruz, o kadar.

Sitelerde Paylaş

Ortada basit bir gerçek var, o da İslam'ın koca bir yalandan ibaret olduğu, bunu müslümanlar haricinde herkes rahatça görüyor, bu diğer dinler için de geçerli. Bir dinin yalan olduğunu o din mensupları hariç herkes görür. Mesela sen hinduizmin yalan, yanlış olduğunu rahatça görüyorsun değil mi? İşte bir hindu da senin dininin yalan, yanlış olduğunu rahatça görüyor, biz dinsizler ise bütün dinlerin yalan olduğunu görüyoruz, o kadar.

o öyle değil sağduyu sizle o noktada ayrılıyorum ben benim için hiç bir insan salak veya aptal değildir bir adam ineğe tapıyorsa dahi bu dalga geçilecek yanlış birşey değildir bunun altındaki sebebi ararım 1 kişi tapar deli dersin ancak 1 milyon insan ineğe tapıyorsa bunun makul gerekçeleri olmalı ve onu araştırırım.

mesela buda hayatına bakıyorsun kralken muhteşem bir yaşantı içindeyken bir adna ayrılıp dünyayı gezmeye karar veriyor ayrılma sebebinden birtanesi bu muhteşem hayatının çok korkunç ve acı içinde bitecek olması düşünebiliyormusun adam tahtını eşini ve çocuklarını o muhteşem yaşantısını terkedip gidiyor.

Muhtemelen budada Allahın gönderdiği peygamberlerden birisiydi Allah doğrusunu bilir ancak ritüellerinde kullandıkları namaz hareketleri birşeyleri çağrıştırıyor.

Şunu sakın unutma sağduyu dünyanın merkezi sen değilsin senin inandığın görüş dünya çapında en ufak kabulleniciye sahip bir inanış türü bence burda sen şunu sorgulamalısın acaba sizde bir tuhaflık olabilirmi.

Sitelerde Paylaş

o öyle değil sağduyu sizle o noktada ayrılıyorum ben benim için hiç bir insan salak veya aptal değildir bir adam ineğe tapıyorsa dahi bu dalga geçilecek yanlış birşey değildir bunun altındaki sebebi ararım 1 kişi tapar deli dersin ancak 1 milyon insan ineğe tapıyorsa bunun makul gerekçeleri olmalı ve onu araştırırım.

Gerekçesi apaçık ortada değil mi? Ana, babası, çevresindekiler taptığı için tapıyor, insan hangi ortamda, hangi ailede doğmuşsa o ortamın, o ailenin inandığı dine inanacak şekilde yetiştirilir. Normal bir şekilde yetişse bu bu kadar aptalca şeylere inanır mı insanlar?

mesela buda hayatına bakıyorsun kralken muhteşem bir yaşantı içindeyken bir adna ayrılıp dünyayı gezmeye karar veriyor ayrılma sebebinden birtanesi bu muhteşem hayatının çok korkunç ve acı içinde bitecek olması düşünebiliyormusun adam tahtını eşini ve çocuklarını o muhteşem yaşantısını terkedip gidiyor.
Muhtemelen budada Allahın gönderdiği peygamberlerden birisiydi Allah doğrusunu bilir ancak ritüellerinde kullandıkları namaz hareketleri birşeyleri çağrıştırıyor.

Allah Kuran'da Buda'dan bahsetmeyi unutmuş herhalde. Muhammed'e karı kız ayarlarken, karıları ile arasındaki sorunlarla uğraşırken aklından çıkmış olabilir. Ayrıca Hinduizm ile Budizm farklı inanışlardır. Budizm'de tanrı, ruh gibi şeyler yoktur.

Kıvırman bittiyse söyle bakalım, sana göre doğru din budizm mi, islam mı, hinduizm mi yoksa başka bir din mi? Adım gibi biliyorum ki, hemen islam diyeceksin, çünkü sen o dini doğru görecek şekilde üretilmişsin.

İslam'a göre bir budistin ahirette cezası nedir?

Şunu sakın unutma sağduyu dünyanın merkezi sen değilsin senin inandığın görüş dünya çapında en ufak kabulleniciye sahip bir inanış türü bence burda sen şunu sorgulamalısın acaba sizde bir tuhaflık olabilirmi.

Ne zamandan beri gerçekler kabullenici sayısına göre değerlendiriliyor? Bir zamanlar insanlar dünyayı düz sanıyorlardı, onlar düz sanıyorlar diye dünya düz olmuyor.

Sitelerde Paylaş

Gerekçesi apaçık ortada değil mi? Ana, babası, çevresindekiler taptığı için tapıyor, insan hangi ortamda, hangi ailede doğmuşsa o ortamın, o ailenin inandığı dine inanacak şekilde yetiştirilir. Normal bir şekilde yetişse bu bu kadar aptalca şeylere inanır mı insanlar?

Allah Kuran'da Buda'dan bahsetmeyi unutmuş herhalde. Muhammed'e karı kız ayarlarken, karıları ile arasındaki sorunlarla uğraşırken aklından çıkmış olabilir. Ayrıca Hinduizm ile Budizm farklı inanışlardır. Budizm'de tanrı, ruh gibi şeyler yoktur.

Kıvırman bittiyse söyle bakalım, sana göre doğru din budizm mi, islam mı, hinduizm mi yoksa başka bir din mi? Adım gibi biliyorum ki, hemen islam diyeceksin, çünkü sen o dini doğru görecek şekilde üretilmişsin.

İslam'a göre bir budistin ahirette cezası nedir?

Ne zamandan beri gerçekler kabullenici sayısına göre değerlendiriliyor? Bir zamanlar insanlar dünyayı düz sanıyorlardı, onlar düz sanıyorlar diye dünya düz olmuyor.

sana diyorum ki insanları aptal olarak görme onları anlamaya çalış ineğe tapılıyorsa onun aslını araştırmalısın mutlaka geçerli sebepleri vardır.

hangi dinin ne olduğunu iyi biliyorum burda yaptığım yorum şu budanında peygamber olabileceğini düşünüyorum kitabında hz. Muhammed(s.a.v)in geleceğinden haber veriyor.

bak görmediğin anlayamadığın kavramlar var geçmiş medeniyetleri iyi kurcala inanışlar arasında benzerlikleri görüyorsun namazdan oruca çok fazla benzerlik var.

son din islamdır ancak bu senin sorduğun şey hala tartışma konusudur diğer dinlere ait insanların ne olacakları ancak cehennemde kat kat dereceli hatta arafat denen yer var belki ikisi arasında tutulur veya istediğini cennete alır bunun hükmünü yaratıcı verecektir.

mesela şöyle söyleyim kuran dev insanlardan bahseder ad kavmi demekki bu tür insanlar var iddialar çok enteresan özellikle devlerle ilgili hz. Davutun dev bir komutanı öldürdüğünden bahsedilir ve bugün baktığında devlere yönelik çok ciddi iddialar bulunmakta ve gene geçmiş medeniyetlere baktığında dev insanlardan bahsedilir gözden kaçırıyorsun dikkatli ve objektif düşünmüyorsun.

kurandaki anlatılanları eski medeniyetlerde görüyorsun hatta o kadar ileri iddialar var ki cinlerle insanların ilişki kurduğu ve birbirlerinden doğum yaptıkları dahi iddialar arasında.bu iddialar medeniyetlerin gerek duvarlara gerekse taşlarına resmettiklerini görüyorsun.

kuran gerçekten ilginç bir kitap 2 boyutlu bir kitap ilki sade sıradan sana hikaye kitabı gibi geliyor ancak çok aşırı dikkatli okuduğunda hatta ona rağmen anlayamıyorsun ancak olmadık yerinde olmadık bir mesajla karşılaşıyorsun.

bak şu kadını dinle sakın önyargılı yaklaşma otur 1 saatini ver ve dinle bana güven pişman olmayacaksın.

Sitelerde Paylaş

üzerine gitmek istemedim yadellerdeki yurttaş ancak görüyorum ki zorlamaya devam ediyorsun bence beni zorlamaya ve sınamaya kalkma :)

senin iddian tamamen komik çatmasan cidden üstüne gelmeyecektim ama zorladın napam.

ya darwinin evrim teorisi aşkına :)

The Conference on Science, Philosophy and Religion

in Their Relation to the Democratic Way of Life, Inc.,

New York, 1941.

bu 1941 tarihinde Amerikada verilmiş bir konferansta einstan denen zibidi tarafından söylenmiş bir söz ne alakası var müslümanlarla sana tamamınıda verdim.

yani öyle bir iddiada bulunuyorsun ki ciddi manada güldüm geçtim çünki üzerinde durmaya değecek bir görüş değil burda ortada adam bu lafı demiş yani einstan bu sözü dese neeeeee demese ne açıkcası tınmam bile ölmüş gitmiş adam ne dediği umurumda değilde hani size o hayran olduğunuz kişilerin ne mal olduklarını göstermek için buraya koydum ancak siz hala direniyosunuz :)

sizin hala farkına varamadığınız şey şu yaratıcının olup olmadığı net delillerle ispat edilemedi siz ispatlananamış bir iddianın peşinde sürükleniyorsunuz ancak einstan burda sizden daha akıllı o bir yaratıcıyı ve dini kabul ediyor tıpkı onun gibi yaratıcıyı kabul eden binlerce bilim adamı gibi.

yaw hadi sizin için einstainide geçtik sana zamanımızın babalarından örnek vereyim :)

stephen hawking var tanırmısın severim kendisini bak bu kardeşimiz ne demiş :)

Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kurallarını koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez

yani yadellerdeki yurttaş kardeşim beni yensen ne olur yenmesen ne olur burda herşey ortada sen gel beni dinle doğru yola dön gittiğin yol yol değil kardeşim bak şimdi çapkınlık peşinde koşan birisin inan bana 3-4 sene sonra artık istesende yapamayacaksın vücudun sana ihanet edecek önce cinsel organın ihanete başlayacak sadece toz bezi niyetine kullanabileceksin yakında, sonra bacakların kireçlenmeye ve sana ihanet etmeye başlayacak, gözlerin ihanete başlamış bile, saçlarında aklar birikmiş adım adım o sona gidiyorsun ancak hani olurda 10 sene ve fazlasını görecek olursan işte hayatın acısı heryerini kaplayacak çünki o yaşadığın güzel olan ne kadar ortam veya paylaşımların varsa tamamı sana sadece acı verecek o zamanlara dönmek bir kez daha yaşamak isteyeceksin ama nafile artık ömür geçmiş vücudun senin ağırlığını taşıyamaz olacak hayatın son demlerindesin ölüm adım adım peşinden geliyor eskiden hayat saatine baktığında sadece uzuuuun yılları görebliyordun şimdi geriye doğru sayan saatinin saniyelerini bile görmeye başladın kardeş hala geç değil sen gel bu gariban kardeşini dinle tövbe kapısınında içeri gir yarın çok geç olmadan...............

Her yazından yalan dolan fışkırıyor kardeşim. Einstein Spinoza'nın tanrısına inandığını açıkça söylemiştir. Araştır bakalım neymiş Spinoza'nın tanrısı. Senin arap putunla zerre kadar alakası olmadığını görünce ağlama ama.

Stephen Hawking de tıpkı Einstein gibi dinleri çocukça masallar olarak görüyor. Dinleri zaten ciddiye almıyor adam. Orada olabilir dediği tanrı deist-panteist tanrı. Adam zaten yıllardır söylediği şeyi söylemiş bizim Türkiyedeki salaklar da adamın sözünü cımbızlayıp sanki adam imana gelmiş gibi sunmuşlar haberi. Halbuki adam zaten teist-deist-panteist farketmeksizin bütün tanrıların gereksiz olduğunu, evrenin kendi kendine oluşmuş olabileceğini söylüyor her zaman. Ama kesin olarak da bir tanrı yoktur diyemeyiz diyor.

Sitelerde Paylaş

gariben çocuk, sen, dolandırıcı ve sahtekârın birisin!

Öncelikle: Einstein, en iyi filizoflardan biridir, Kendisi, ayrıca, en iyi dilbilimcilerden biridir.

O, hangi konu olursa-olsun, o kadar yalın ve temiz bir dil kullanır ki, en güç konuları bile, en câhil kişinin kolayca anlayabilecek, kusursuz bir dil sergiler.

Alıntısını yaptıüın tümce, çok açık anlaşılabilir. Einstein, en ufak bir çekince ortada bırakmamıştır.

Ama sen, doğuştan sahtekâr olduğun için, insanlkara iftirâ atmayı, kendine hak bulursuz.

Sen, iğrenç bir yaratıksız! Yalanı-dolanı öven bir sahtekârsın!

Defol-git işine Âdî yaratık! Örnek bir Müslümal'sın sen!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...