Jump to content

Einstein'ın İslam hakkında hiçbir sözü olmaması

Recommended Posts

sana diyorum ki insanları aptal olarak görme onları anlamaya çalış ineğe tapılıyorsa onun aslını araştırmalısın mutlaka geçerli sebepleri vardır.

Bunu kendi tanrına söylemen lazım, çünkü ineğe tapanlara aptal diyen o.

hangi dinin ne olduğunu iyi biliyorum burda yaptığım yorum şu budanında peygamber olabileceğini düşünüyorum kitabında hz. Muhammed(s.a.v)in geleceğinden haber veriyor.

Yalana bak! Neden hiç utanmadan yalan söylüyorsun?

son din islamdır ancak bu senin sorduğun şey hala tartışma konusudur diğer dinlere ait insanların ne olacakları ancak cehennemde kat kat dereceli hatta arafat denen yer var belki ikisi arasında tutulur veya istediğini cennete alır bunun hükmünü yaratıcı verecektir.

Kıvırıp durma şimdi, İslam'a göre bir budist kesin olarak cehenneme gitmiyor mu?

Ayrıca tartışma konusu falan da değil. Kuran'da apaçık yazıyor, Muhammed'e inanmayan kesinlikle cehennemliktir. Daha kitabını okumamışsın, bir de burada tartışmaya çalışıyorsun.

mesela şöyle söyleyim kuran dev insanlardan bahseder ad kavmi demekki bu tür insanlar var iddialar çok enteresan özellikle devlerle ilgili hz. Davutun dev bir komutanı öldürdüğünden bahsedilir ve bugün baktığında devlere yönelik çok ciddi iddialar bulunmakta ve gene geçmiş medeniyetlere baktığında dev insanlardan bahsedilir gözden kaçırıyorsun dikkatli ve objektif düşünmüyorsun.
kurandaki anlatılanları eski medeniyetlerde görüyorsun hatta o kadar ileri iddialar var ki cinlerle insanların ilişki kurduğu ve birbirlerinden doğum yaptıkları dahi iddialar arasında.bu iddialar medeniyetlerin gerek duvarlara gerekse taşlarına resmettiklerini görüyorsun.
kuran gerçekten ilginç bir kitap 2 boyutlu bir kitap ilki sade sıradan sana hikaye kitabı gibi geliyor ancak çok aşırı dikkatli okuduğunda hatta ona rağmen anlayamıyorsun ancak olmadık yerinde olmadık bir mesajla karşılaşıyorsun.

Güliver'in maceralarında da dev ve parmak insanlardan bahsedilir. Masal kitaplarında böyle fantastik tasvirler her zaman yapılır. Hadi çocukken insanlar böyle masallara inanır da senin mazeretin ne? Kaç yaşındasın?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her yazından yalan dolan fışkırıyor kardeşim. Einstein Spinoza'nın tanrısına inandığını açıkça söylemiştir. Araştır bakalım neymiş Spinoza'nın tanrısı. Senin arap putunla zerre kadar alakası olmadığını görünce ağlama ama.

Stephen Hawking de tıpkı Einstein gibi dinleri çocukça masallar olarak görüyor. Dinleri zaten ciddiye almıyor adam. Orada olabilir dediği tanrı deist-panteist tanrı. Adam zaten yıllardır söylediği şeyi söylemiş bizim Türkiyedeki salaklar da adamın sözünü cımbızlayıp sanki adam imana gelmiş gibi sunmuşlar haberi. Halbuki adam zaten teist-deist-panteist farketmeksizin bütün tanrıların gereksiz olduğunu, evrenin kendi kendine oluşmuş olabileceğini söylüyor her zaman. Ama kesin olarak da bir tanrı yoktur diyemeyiz diyor.

ya arkadaşım sen okuduğunu anlayamıyormusun ben müslümanmı olmuş dedim veya hristiyanmı olmuş dedim hakkat bi alemsiniz onlar bir yaratıcıyı kabul ediyor bukadar basit neden bu kadar çırpınıyorsunuz adam çıkmış tanrıyı kabul etmiş adının ne olduğu önemlimi?

ayrıca az önce kontrol ettim tasavvufa yakın bir görüş bence sakıncalı olmayan bir durum o zaman burda soru şu einstan Spinoza'nın söylediği tanrıyı kabul ediyorsa siz neden ateistsiniz :)

ya eisntain mal ya ateistler mal hangisi acaba :)

Sitelerde Paylaş

Bunu kendi tanrına söylemen lazım, çünkü ineğe tapanlara aptal diyen o.

Yalana bak! Neden hiç utanmadan yalan söylüyorsun?

Kıvırıp durma şimdi, İslam'a göre bir budist kesin olarak cehenneme gitmiyor mu?

Ayrıca tartışma konusu falan da değil. Kuran'da apaçık yazıyor, Muhammed'e inanmayan kesinlikle cehennemliktir. Daha kitabını okumamışsın, bir de burada tartışmaya çalışıyorsun.

Güliver'in maceralarında da dev ve parmak insanlardan bahsedilir. Masal kitaplarında böyle fantastik tasvirler her zaman yapılır. Hadi çocukken insanlar böyle masallara inanır da senin mazeretin ne? Kaç yaşındasın?

az daha sabret gerçeklerin çıkma zamanı geliyor artık gizlenen gerçekler bir bir çıkıyor zamanı gelince anlayacaksın ancak o zaman bile siz gene inkar edersiniz inkarcılar sizi :)

Sitelerde Paylaş

az daha sabret gerçeklerin çıkma zamanı geliyor artık gizlenen gerçekler bir bir çıkıyor zamanı gelince anlayacaksın ancak o zaman bile siz gene inkar edersiniz inkarcılar sizi :)

1-) Burada ele aldığımız alıntıyı, sen mi Almanca'dan Türkçe'ye çevirdin?

2-) Ne zamândan beri Almanca konuşuyorsun?

3-) Ana dili Almanca olan bir devlette, kaç yıl yaşadın?

4-) Ömründe, kaç Almanca kitap okudun?

Yine anımsatmakta yarar var: Einstein, o derece yalın konuşuyordu/yazıyordu ki, her tür meâle/yoruma gerek kalmıyor. Konuştuğu/yazgığı tümceler, en salak kişiler tarafından bile, çok kolay anlaşılabiliyordu.

Sen, tam anlamıyla bir Müslümal'sın; yalan-dolan sende; iftirâ, sende; aşağılama, sende; karalama, sende, hakâret, sende; kibir, sende!!!!

Hâlâ konuşutyorsun! İğrenç yaratıkl!

Sitelerde Paylaş

1-) Burada ele aldığımız alıntıyı, sen mi Almanca'dan Türkçe'ye çevirdin?

2-) Ne zamândan beri Almanca konuşuyorsun?

3-) Ana dili Almanca olan bir devlette, kaç yıl yaşadın?

4-) Ömründe, kaç Almanca kitap okudun?

Yine anımsatmakta yarar var: Einstein, o derece yalın konuşuyordu/yazıyordu ki, her tür meâle/yoruma gerek kalmıyor. Konuştuğu/yazgığı tümceler, en salak kişiler tarafından bile, çok kolay anlaşılabiliyordu.

Sen, tam anlamıyla bir Müslümal'sın; yalan-dolan sende; iftirâ, sende; aşağılama, sende; karalama, sende, hakâret, sende; kibir, sende!!!!

Hâlâ konuşutyorsun! İğrenç yaratıkl!

ya yadellerdeki kardeşim ama hala iddia ediyorsun yaw yokmu bu konuda hakemlik edecek el emin bir kardeşimiz diyorumda burda emin kişi bulmak hemen hemen imkansız hepiniz tezgahtarsınız tek derdiniz elinizdeki malzemeyi pazarlamak hadi beni geç bak yukarda sizin tayfanızdan bir arkadaş o dahi tanrıyı kabul ettiğini söylüyor gerçi oda inkar ediyor da neyse laf ortada ayen beyan sana ingilizcesini verdim haci kardeşinizin ingilizcesi çok iyi ona bi zahmet çevirttirin bakalım nerde sahtekarlık yapmışım :)

hayır arkadşınız ateist diyor ki tanrıyı kabul ediyor ama yok şunun tanrısı yok bunun tanrısı e biz neyi tartışıyoruz ki yaw adam ben ateistim demişmi?

yok herşeyi söyleyen bir adam neden ateistim dememiş demekki ateizmi red ediyor inkar ediyor ateism mantıklı gelmiyor Tanrıyı düşünüyor onu yorumluyor nasıl bir inanç olması gerektiğini sorguluyor ama asla ateizmi savunmuyor çünki ateizmi savunmak ona mantıklı ve akıllıca bir iş gibi gözükmüyor ayrıca neden einstana bu kadar takıldın senin için ne ifade ediyor?

eğer gerçekten gözünde büyütülecek bir insansa örnek alınacak bir insansa neden onun inandığı şeye inanmak yerine onunla tamamen alakasız olan bir red edişe inanıyorsun?

çünki sana diyim akıllı bir bilim adamı asla var veya yok diyemez kesin var kesin yok demek malesef sağlıklı düşünme yetisine sahip olmayan insanların yapacağı iştir.

şunu dersen bak anlar hak veririm bir bilimsel çalışma için yola çıkarsın amaç Allahın varlığının olmadığını ispat etmek ve bu amaçla deneyler yaparsın elbette amaç Allahın olmadığını gösterecek deliller bulmak olduğu için burda objektif davranmayabilirsin ancak bu deneyler sonucunda Allahın olmadığına dair net kanıtlar bulamadıysan senin için bu deney süreci bitmiştir kanıtlanamamıştır ve kanıtlanana kadar bu bir soru işaretidir.

hiç kimse Allahın var olduğunu veya olmadığını net bir şekilde söyleyemez zaten o Atatürkün meşhur lafı ki ordada cinlik yapıp süper bir zekanın söylediğini hemen çarpıtıp ateizme yoran ahmaklar var halbuki mükemmel bir sözdür ne diyor Atatürk gökten indiğini zannettiğimiz işte bunu aptallar zannediyor ki aslında gökten kitap inme falan yok hayır Atatürk burda net ve çok zekice bir açıklama yapmış bizler zanla inanırız zannediyoruz görmediğin birşeye inanmanın tam olarak açıklaması budur Atatürkte burda sanı yoluyla gökten inen kitaplardan birisine tabii olduğunu söylüyor ama man kafalar inatla tersine uğraşıyor :)

sana ne diyorum yadellerdeki kardeşim oynama benle :)

ben diyorum ki einstain

Bilimsiz din kör, Dinsiz bilim ise topaldır.

science without religion is lame, religion without science is blind.

bu lafı demiştir almancası varsa bana bi zahmet linkini atarsan sevinirim yadellerdeki kardeşim merak ettim gerçekten almancası varmı bu yazının:)

zorlamayın sağdan soldan çevirmeyin gerçekten dürüstsen gerçekten onurluysan senden rica ediyorum bana einstanın ateist olduğunu açıkladığı bir link veya yazı yolla dikkat et almancam yok sanma yakalanırsın oyun numara yapmadan bana bi linki gönder bakayım ateistim demişmi :)

Sitelerde Paylaş

Gizlenen gerçek derken İslam'ın palavra olduğunu kastediyorsun herhalde.

sağduyu sadece olacak olanları izle çok az kaldı siz cern deneyinin hala bigbangi ispatlama olduğu konusunda kendinizi kandırmaya devam edin.

kuranı kerim muhteşem ötesi bir kitap her bir ayeti saat gibi işleyecek az daha sabırlı olun artık muhtemelen bizlerde şahit olacaz geliyorlar az kaldı :)

Sitelerde Paylaş

sağduyu sadece olacak olanları izle çok az kaldı siz cern deneyinin hala bigbangi ispatlama olduğu konusunda kendinizi kandırmaya devam edin.

kuranı kerim muhteşem ötesi bir kitap her bir ayeti saat gibi işleyecek az daha sabırlı olun artık muhtemelen bizlerde şahit olacaz geliyorlar az kaldı :)

Tabii, öyledir! Yahu arabın palavralarını sizden başka takan var mı?

Cern'de gerçekte ne deneyler yapılıyor? Yoksa Allah'ı kuyruğundan yakalama deneyleri falan mı yapılıyor?

Sitelerde Paylaş

Tabii, öyledir! Yahu arabın palavralarını sizden başka takan var mı?

Cern'de gerçekte ne deneyler yapılıyor? Yoksa Allah'ı kuyruğundan yakalama deneyleri falan mı yapılıyor?

cern deneyi bir stargate oluşturma denemesiydi kuranda bildirilen yecücle mecüc kavmi tekrar getirilmeye çalışılıyor ve bunun içinde büyük çaplı bir yıldız kapısı açmaya çalışıyorlar bu ilk denemeleriydi ve başarısız oldular ancak deneyecekler çok az kaldı hiçbirşey gözündüğü gibi değil kuranı kerimi masal kitabı gibi okursan hiçbirşey anlayamazsın gerçekler insanların önlerine getirilecek az kaldı.

Sitelerde Paylaş

cern deneyi bir stargate oluşturma denemesiydi kuranda bildirilen yecücle mecüc kavmi tekrar getirilmeye çalışılıyor ve bunun içinde büyük çaplı bir yıldız kapısı açmaya çalışıyorlar bu ilk denemeleriydi ve başarısız oldular ancak deneyecekler çok az kaldı hiçbirşey gözündüğü gibi değil kuranı kerimi masal kitabı gibi okursan hiçbirşey anlayamazsın gerçekler insanların önlerine getirilecek az kaldı.

Yok, bence Kuran'daki gizli kodlara bakarak Allah'ın bir zayıf noktasını buldular, onu kafese koyup kendi amaçları için kullanmak istiyorlar. Düşünsene sonsuz güç ve bilgi kaynağı artık elinin altında, neler yapılır neler!

Sitelerde Paylaş

Yok, bence Kuran'daki gizli kodlara bakarak Allah'ın bir zayıf noktasını buldular, onu kafese koyup kendi amaçları için kullanmak istiyorlar. Düşünsene sonsuz güç ve bilgi kaynağı artık elinin altında, neler yapılır neler!

sağduyu şimdi bu dediklerim kanıtlanmak üzere olan blimsel bir gerçek.

bigbang e dair şuanda en güçlü kanıt patlamanın başlangıcının bir paralel evrenden olması.Bunu rahatlıkla googledan araştırabilirsin.

şimdi bigbang çok büyük çaplı bir patlamaydı evreni oluşturacak kadar büyük bir güç lazımdı şimdi ters mantıkla düşün eğerki sen bir yapay bigbang patlaması yapacaksan bunun sebebi ne olabilir?

bir tek amaçları var bunlar paralel evrene ulaşmaya çalışıyorlar evreni oluşturacak bir bigbang denemesi yapmaları imkansız o sebeple patlamanın geldiği evrene ulaşamazlar ancak ulaşmak istedikleri yer zülkarneynin yecücle mecücü gönderdiği evrenin kendisi bunun içinde çok daha ufak bir güçle bigbang oluştuırmak yeterli gelecek.

zaten sıkıntıda muhtemelen burdan çıktı ulaştıkları güç yeterli sonuç vermedi şimdi yeniden deneyeceklermuhtemelen hesaplamalar yapılıyordur kesinlikle amaçları paralel evrene ulaşmak ve orayla irtibata geçip bir kapı oluşturmak bu çok açık ve net.

hz. Muhammed(s.a.v) efendimizde hadislerde bizi yecüc-mecücle uyarıyor ve dünyayı istila edeceklerinin haberini veriyor çok az kaldı cern deneylerini takip et 1-2 denemeye kalmaz kapıyı açacaklar.

Sitelerde Paylaş

sağduyu şimdi bu dediklerim kanıtlanmak üzere olan blimsel bir gerçek.

bigbang e dair şuanda en güçlü kanıt patlamanın başlangıcının bir paralel evrenden olması.Bunu rahatlıkla googledan araştırabilirsin.

şimdi bigbang çok büyük çaplı bir patlamaydı evreni oluşturacak kadar büyük bir güç lazımdı şimdi ters mantıkla düşün eğerki sen bir yapay bigbang patlaması yapacaksan bunun sebebi ne olabilir?

bir tek amaçları var bunlar paralel evrene ulaşmaya çalışıyorlar evreni oluşturacak bir bigbang denemesi yapmaları imkansız o sebeple patlamanın geldiği evrene ulaşamazlar ancak ulaşmak istedikleri yer zülkarneynin yecücle mecücü gönderdiği evrenin kendisi bunun içinde çok daha ufak bir güçle bigbang oluştuırmak yeterli gelecek.

zaten sıkıntıda muhtemelen burdan çıktı ulaştıkları güç yeterli sonuç vermedi şimdi yeniden deneyeceklermuhtemelen hesaplamalar yapılıyordur kesinlikle amaçları paralel evrene ulaşmak ve orayla irtibata geçip bir kapı oluşturmak bu çok açık ve net.

hz. Muhammed(s.a.v) efendimizde hadislerde bizi yecüc-mecücle uyarıyor ve dünyayı istila edeceklerinin haberini veriyor çok az kaldı cern deneylerini takip et 1-2 denemeye kalmaz kapıyı açacaklar.

Demek din bazılarında böyle etki ediyor ha! Sen yine de burada yazdıklarını etrafındakilere söyleme, ciddiye alıp seni bir akıl hastanesine yatırabilirler.

Neyse, fanteziye devam edelim. Bence bu adamlar senin zannettiğin şeyler için yapmıyorlar bu deneyi. Bu adamlar cennete bir arka kapı açıp orayı kontrol etmek ve orayı turizm amaçlı kullanmak istiyorlar. Düşünsene, böyle bir yerden ne karlar elde edilir. İstemediğin kadar huri, sarhoş etmeyen şarap ırmakları, güzel bir iklim... İnsan daha ne ister?

Sitelerde Paylaş

einstana sahtekarmı demişim?

einstain bir şerefsizdir hayır ben şunu anlamıyorum bu kadar milyonlarca insanı öldüren bir bombayı yapan adi bir hergeleye bu kadar saygıyı nasıl duyuyorsunuz onu anlamıyorum.

yaw hakkat bi alemsiniz bilim diye diye yapmadıkları kalmadı zehir yiyosunuz yaw adamlar gdolu zehir veriyor sana çocuğuna gencecik insanlar kanserden ölüm döşeğinde yatıyor siz nasıl bir psikopatlardan oluşan sapkın insanlarsınız.

film gibisiniz yaw arkadaş en büyük bilim adamları hitler denen manyağın emrinde çalışmış çok özel can yakıcı işkence teknikleri üzerinde çalışmalar yapılmış.İnsanları yakmak için ocaklar inşa edilmiş.

Şuan bile insanları telkin yoluyla farkında bile olmadan potansiyel katil durumuna getirmişler insanlar ne için birbirlerini öldürdüklerini bile bilmeden birbirlerini öldürüyorlar nasıl görmüyosunuz bunları aklım almıyor.

valla enteresan kalp gözü mühürlenmesi böyle birşey olsa gerek.

adamlar aids virüsünü keşfedip insanlığa bulaştırdılar, aklımıza gelmeyecek zehirli gazları bulup insanları katlettiler, eskiden beri biyolojik silahları nasıl etkin hale getirip daha fazla insan öldürürüz diye çabalıyorlar.

islam ilerlemiş evet ama islamın ilerlemesine kadar yapılanları neden söylemiyorsun nedenhaçlı seferlerinde dökülen kanları anlatmıyorsunuz oluk oluk kan akıtmış şerefsiz batı bugün bile demiyorlarmı ortadoğuda haçlı seferi başladı diye.

yok kardeş siz görmeyin aman bu yolda ilerleyin sizden bi yol olmaz yaw :)

Atom bombasını icat eden Einstein değildir. Einstein insanlığın o zamana kadar bildiği yanlışları yıkan bir adamdır. Evrene olan bakışımızı değiştirmiştir.

Einstein madde ve enerjinin ayrı şeyler olmadığını, ikisinin biçim değiştirmiş şeyler olduğunu söylemiştir. Daha önce madde ve enerjinin birbirinden bağımsız şeyler olduğu sanılıyordu. E=mc2 formülü, kütlenin enerjiye dönüşümünü açıklar.

Atom bombasını Amerikalı Yahudi bilim insanları Manhattan projesinde bulmuşlardır. Zaten projenin amacı da budur.

Einstein aynı zamanda evrende enerji iletimi için bir hız sınır olması gerektiğini formüllemiş ve bir nesnenin asla ışık hızına erişemeyeceğini söylemiştir. Işık hızı limittir. Hatta bu formülasyonları yıllar sonra yapılan parçacık hızlandırıcılarda kanıtlanmıştır. Parçacıkları ışık hızına yaklaştırdıklarında parçacıkların kütlesi ağırlaşıyor. Kütle ve gereken enerji sonsuza yükseliyor.

Başka bir buluşu ise uzayın yapısıdır. Uzayın eğilip bükülebilen bir yapıda olduğunu, teorik olarak iki nokta arasındaki mesafenin bir solucan deliğiyle geçilebileceğini söylemiştir. Buna Einstein-Rosenberg köprüsü deniyor. Ayrıca Newton ın bahsettiği yerçekiminin hatalı olduğunu da keşfetmiştir.

Yerçekiminin nedeninin büyük nesnelerin küçük nesneleri çekmesi değil. Uzayı bükmelerinden kaynaklandığını söylemiştir. Yani uzayı üzerinde bilyeler olan bir döşek gibi düşünürsek, döşeğin bir yerine ağır bir nesne koyarsanız, o ağır nesne döşeği içe göçerteceğinden diğer küçük bilyeler döşeğin üzerinden bu büyük nesneye kayacaktır. Kütleçekiminin de sebebi budur Einstein a göre.

Adam bilime ve insanlığa inanılmaz bilgiler kazandırmıştır. Güneşte oluşan enerjinin nasıl olduğuna kadar. Şerefsiz demek cehaletten kaynaklıdır.

Sitelerde Paylaş

Adam bilime ve insanlığa inanılmaz bilgiler kazandırmıştır. Güneşte oluşan enerjinin nasıl olduğuna kadar. Şerefsiz demek cehaletten kaynaklıdır.

şimdi arkadaş azıcık okuyun ve okuduğunuzu anlayın ben burda einstainı hedef almıyorum şu noktayı bir türlü anlamıyorsunuz anlamanız için genel olarak burda yazdığım şeyleri okumanız lazım.

arkadaş atom bombasının nasıl bulunduğunu bu devirde bilmek çok zor olmasa gerek google elimizde 3 saniye sürmez araştırması yani bi siz akıllsınız bi siz biliyosunuz değilmi?

ben burda einstandan yola çıkarak genelleme yapıyorum einstain kim derken ben bilim adamı kim diyorum burda devamlı savaştığım nokta budur einstan kim derken einstan değil bilim adamı diye büyüttüklerimiz kimdir?

adamlar einstain üzerinden yola çıkarak atom bombasını buluyor bu işte einstanın yaptığı katkıyı kim yapmıştır?

kaldı ki tekrar ediyorum derdim eisntain falan değil ben diyorum ki bilim adamları yüzünden dünya bu kör noktaya gelmiştir ve biz hala kendi celladımız olan bu psikopat sürüsüne tapmaktan başka bir bok yapmıyoruz.

bu zamana kadar bizleri öldürdüler katlettiler zehirlediler her türlü pisliği bilim adı altında yaptılar şimdi bunlar yetmiyormuş gibi bize kime inanmamız gerektiğini dayatıyorlar Allaha inanma bilim gerçeklik diyorlar ki dünyanın a... ına koydular şimdi ahiretimizide yakacaklar lanet olası psikopatlar bir türlü insanlığın yakasından düşmüyorlar her araştırmaları her buluşları nasıl daha fazla insanı yok ederim veya nasıl daha fazla insanı kendimize köle haline getiririz ve biz bu manyaklar sürüsüne aşık olup onların elinden can vermeye devam ediyoruz.

son 100 yılda yapılan icatların ve teknolojilerinin amacı savaşlar, köleleştirmeler ve katliamlar yapmaya hizmet etmek olmuştur bunun tersini kanıtlayabiliyorsan onu kanıtla gereksiz yere laf kalabalıklarına gerek yok heleki bu ortamda bilgi çağında bilgi 2 tık ötemizdeyken kimse cahil değil artık güzel kardeşim.

bana ispatla geleceksin o adam atomun parçalanabileceğini buluyor bir sonraki adam o adımın üzerinde bir adım atarak atom bombasını icat ediyor sen hala konuşuyorsun bu arada atom dedim çekirdeğini yazmaya gerek duymadım ancak bu defa çekirdek diyeceksin niyetin başka yerlere çekmek ya her zaman ateistlerin yaptığı tipik oyunlar laf kalabalıklarıyla sonucu gizlemeye çalışmak veya sonuca ulaşmayı engellemek.

hayır şimdide bazı akıllılar .ıkacak einstaini kastettin diyecekler en iyisi şöyle tamamlayım atom bombasını icat ederken kim her ne adım atmışsa alayının,

kimyasal silahlar üretmek için çalışan ne kadar bilim adamı varsa alayının, aids ve benzeri virüsleri laboratuvar ortamlarında icat edip millete bulaştıran ne kadar bilim adamı varsa alayının, gdolu gıdalar üretip milletin genetik yapısını bozmak için uğraşan ne kadar bilim adamı varsa alayının...............

umarım bu daha net ve anlaşılır bir açıklama olmuştur bu bilim adamlarının alayına saygılarımla :)

Sitelerde Paylaş

Demek din bazılarında böyle etki ediyor ha! Sen yine de burada yazdıklarını etrafındakilere söyleme, ciddiye alıp seni bir akıl hastanesine yatırabilirler.

Neyse, fanteziye devam edelim. Bence bu adamlar senin zannettiğin şeyler için yapmıyorlar bu deneyi. Bu adamlar cennete bir arka kapı açıp orayı kontrol etmek ve orayı turizm amaçlı kullanmak istiyorlar. Düşünsene, böyle bir yerden ne karlar elde edilir. İstemediğin kadar huri, sarhoş etmeyen şarap ırmakları, güzel bir iklim... İnsan daha ne ister?

ya sağduyu bak bir hedef belirlemişsin o hedefe savaş açmışsın ancak sağına ve soluna bakmıyorsun hedefin gözlerini kör etmiş.

dini kavramları bir bırak bak ben sana bi iddiada bulunuyorum sen onun üzerine kafa yor bana fikir üret burda amaç gerçeği aramak olmalı sen gerçeği aramak yerine sana birilerinin dikte ettiği fikirleri savunmaya çalışıyorsun.

bak sana mantıklı bir iddia sürüyorum ben demiyorum bilim adamları diyor ki bigbang patlamasının olması için mutlaka paralel bir evren gerekiyor ilk kıvılcımın çakıldığı ve patlamanın başladığı yer olarak yani burda şu sonucu çıkartabiliriz bigbang veya bigbang/2 ya da bigbang/20 gibi büyük ölçekli bir patlama evren içersinde başka bir evren açabilirmi?

veya daha önce varolmuş başka bir evrene ulaşılabilirmi?

veya başka bilmediğimiz paralel evrenlerde olabilirmi?

varsa ne kadar paralel evren vardır yoksa sonsuz sayıda paralel evrenler olabilirmi?

bu paralel evrenlere ulaşabilirmiyiz?

eğerki bir bigbang oluşmuşsa şöyle düşün sonsuz bir zaman dilimi içersinde acaba kaç milyon bigbang gibi patlama oluşmuştur ve kaç milyon paralel evren oluşmuştur?

Sitelerde Paylaş

gariben, öyle olduğunu demek istiyor.

Aç tavuk, kendini, darı ambarında sezinirmiş.

bak yadellerdeki yurttaş seninle ilgili fikrimi söyleyim nacizane o zaman benim ne demek istediğimi belki daha iyi anlarsın sen onada karşı çıkacaksın ama ben sana genede anlatayım.

ben iktisat okudum iktisat geçerli bilim dallarından bir tanesidir değilmi?

iktisatın içinde pazarlamasından muhasebesine muhasebesinden psikolojisine bir sürü alt bilimi kapsar.Hatta bu bilimler aslında iktisatı oluşturur temel direklerindendir öyle bir geniş bilimdir ki kendine ait hukuk bile oluşturulmuştur.

ancak ana amacı çok farklıdır hatta bana göre tam bir yalan dolandır ve bazı güçlere hizmet etmek için varedilmiştir.

ancak bir o kadarda basittir sen bildiğim kadarıyla kendi işini yapıyorsun heralde işletmen falan var belkide aile şirketidir.

şimdi bilim nedir:

aslında lafları evirmeden kıvırmadan söylediğimizde bilim kısaca bilmek bilen kişide aslında bilim insanı demektir.

bunun okul okumuş haline bilim adamı diğer versiyonlarınada bilge insan deniyor aslında olay budur.

şimdi sen yaşın 50 veya üzeri bu şu demektir

1) tecrüben var

2)isteyerek veya istemeyerek hayat boyu sahip olduğun çok büyük çaplı bir gözlem birikimin var

3)işletme bilgin var

4)işletme deneyimin var

5)insanlar üzerinde bilgi birikimin var

6)insanlarla etkileşim yeteneğin var (bilimsel veya gözlemsel)

7)ekonomi bilgin var (sana yetecek kadar)

8)geleceğe yönelik planlar ve yatırım yapma özelliğin var

ben bu listeyi sana 50 maddeye kadar sıralarım bak aslında sen burda nesin?

sende bilim adamısın olayı anlatabiliyormuyum?

hatta üniversite okumuş yeni bitirmiş bir insanın en az 5 katı üzerinde bir bilim adamısın.zaten ilginçtir bazı mucidlerin çoğu aynı zamandada iş adamlarıdır o kadar ilginç buluşlara imza atmışlardır ki hem bu sayede zengin olmuşlar hemde insanlığa hizmet etmişler.

ben işte bunu diyorum bir konuda uzmanlaşmış, bilgi birikimi olan, tecrübesi olan, deneyimi olan, gözlemleri olan herkes kendi çapında aslında bir bilim insanıdır illaki bir diplomaya veya birisinin ona onay vermesine gerek yoktur.

hatta sen çoğu bilim adamından çok daha ötesinde bilim adamısındır çünki o profesör dediklerimize baktığında yaptıkları asistanlarının fikirlerini yürütmek onlar üzerinden prim yapmak oturdukları yerden bilim diye maaş almak ve bol bol ezberlemek bir çoğu bunlardan oluşmuştur.

hatta bazıları var ki not için öğrencileriyle yatar ancak hiç biri sahada yoktur elbette istisna olanlar vardır ancak çoğu fikir bile üretemeyen adamlardır anca kitaplar yazarlar oda ne saman yanar ne çöp bazı aykırı insanlar vardır orası ayrı ancak senin onlardan farkın sen hem bilgiye vakıfsın hemde sahadasın onların o sahaya inecek g... leri bile yoktur.

bu insanları büyütmeye gerek yok ben bunu demeye çalışıyorum hatta dahada ötesi var bunların ataları büyüyle ve simyacılıkla uğraşan insanlara kadar gidiyor :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Atom bombası Oppenheimer başkanlığında bir ekip tarafından üretilmiştir.

Einstein o ekipte yer almamıştır.

Bunun başlıca nedeni zamanın ABD yönetiminin ona güvenmemesi, casusluk yapabileceğinden kuşkulanmasıydı.

Einstein da bu güvensizliği hissetmiş ve belli etmese de gücenmiştir.

Ayrıca Oppenheimer ekibi Almanlar'ın atom bombası yaptıkları ya da yapmak üzere oldukları propagandasıyla kandırılmıştır.

Oysa Almanlar o zaman çok uzaktı bomba yapımından.

Zaten atom bombasının kuramsal yapısı çok basittir ve o zaman da herkesçe biliniyordu. Zor olan uranyum ya da plutonyum saflaştırmaktır.

Ayrıca Einstein atom bombasının kullanılmaması için zamanın ABD başkanına sonuçsuz kalan bir mektup da yazmıştır.

Einstein evreni kavrayışımızı değiştiren bir insandır. Newton ile birlikte en etkili bilim adamlarındandır.

Bu kadar kolay harcamamak gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...