Jump to content

Bu ülkenin ateistleri bile kalitesiz

Recommended Posts

Ayrıca dünyada şu anda kurulmuş olan tüm ateist dernekler, kuruluşlar ne varsa hepsi teizme saygı duyar.

Deklerasyonları böyle.

Öyle degil iste...Neden her iletinde bilgisizce sallamaktasin?

Türkiye disinda hangi ülkeleri gördün? Ciddi soruyorum yanlis anlama.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kitap yakmanın gerçek anlamının ne olduğunu biliyor musun bre ahmak.

Kitap yakmak bir inancı, görüşü, düşünceyi, iddiayı baskı altına almak demektir.

Bu da ateizmle bağdaşmaz.

Senin gibi kalitesizler olduğu süre Türk ateizminin burnu boktan kurtulmaz.

Sitelerde Paylaş

Öyle degil iste...Neden her iletinde bilgisizce sallamaktasin?

Türkiye disinda hangi ülkeleri gördün? Ciddi soruyorum yanlis anlama.

İnternet elimin altında.

Hepsini takip ediyorum.

Çoğunun forumuna sayfasına vs üyeyim.

Eğilimleri bu yönde.

ABD seçimleri zamanı aday çıkaranların tamamının durumunu da gördüm.

Hepsi teistlere yaranma derdindeydi.

Avrupa yine aynı.

Ateşli, reddeden bir dernek yok.

Teizme saygıyı ön planda tutuyor hepsi.

Tutmak zorunda hissediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda yazan bazı ateistlerin ateizmi yalnız bir Tanrı'nın varlığını reddetmek olarak düşünmeleri, forumun amacı ve ilkelerinin yakılması anlamına gelir..

Onları okumadan çöpe atanlar, yakanlar var..

Onlar okumak içindir..

Sitelerde Paylaş

Kitap yakmanın gerçek anlamının ne olduğunu biliyor musun bre ahmak.

Kitap yakmak bir inancı, görüşü, düşünceyi, iddiayı baskı altına almak demektir.

Bu da ateizmle bağdaşmaz.

Senin gibi kalitesizler olduğu süre Türk ateizminin burnu boktan kurtulmaz.

Ahmak sensin.

Önde gidenisin.

Din kitabının yakılmasına karşı çıkmak ne demek?

Yakılmasını isteyenlerin herşeyini baskı altına almak demektir.

Nedne tercihini eline kılıcı alıp binlerce yıl herkesi kesenlerden yana kullanıyorsun?

Ahmak sensin.

Önde gidenisin.

Beyaz adamın ev zencisisin sen.

Beyaz adamı savunursun ev dışında çalıştırılan zencilere karşı.

Her zaman savunacaksın beyaz adamı.

Senin gibileri yok etmedikçe Ateizm şamaroğlanlığından kurtulmayacak.

Sitelerde Paylaş

İnternet elimin altında.

Hepsini takip ediyorum.

Kimlerle ugrasiyoruz suna bak "internet elimin altinda" diyor. Peski pes...!!!

Bekara karisini bosamak kolay derler ya sana cuk oturuyor her yazdigin ileti hele ondan tutarsiz sallama atmasyon.

Ateizmi, Komunizmi, materyalist bilnciligi de internetten ögrendigin nasil belli oluyor.

Sitelerde Paylaş

Kimlerle ugrasiyoruz suna bak "internet elimin altinda" diyor. Peski pes...!!!

Bekara karisini bosamak kolay derler ya sana cuk oturuyor her yazdigin ileti hele ondan tutarsiz sallama atmasyon.

Ateizmi, Komunizmi, materyalist bilnciligi de internetten ögrendigin nasil belli oluyor.

ne dediğini anlamıyorum cigi.

ama insanca yazışmam bu kadar.

denemedi demesin kimse.

Sitelerde Paylaş

Ahmak sensin.

Önde gidenisin.

Din kitabının yakılmasına karşı çıkmak ne demek?

Yakılmasını isteyenlerin herşeyini baskı altına almak demektir.

Nedne tercihini eline kılıcı alıp binlerce yıl herkesi kesenlerden yana kullanıyorsun?

Ahmak sensin.

Önde gidenisin.

Beyaz adamın ev zencisisin sen.

Beyaz adamı savunursun ev dışında çalıştırılan zencilere karşı.

Her zaman savunacaksın beyaz adamı.

Senin gibileri yok etmedikçe Ateizm şamaroğlanlığından kurtulmayacak.

Bilmediğin ve anlamadığın konularda cahilce konuşmaya devam et sen..Salaklığını bilmeyen kalmasın..

Küstahlığın da iyice anlaşılsın..

Sitelerde Paylaş

denemedi demesin kimse.

Dikkat edersen her baslikta ki tartismalarda dönüp dolasip ayni yere gelmektesin. Diger baslikta yazmistim bir kez daha yazayim... Senin sanssizligin bu sitede üc bes kisi ile karsi karsiya gelmendir, Onlar senin internetten ögrenip üzerlerine kattigin palavralari sallama atraksiyonlarina burada satmana engel olmaktadirlar.

Halbuki gercekci olsan bu durumlara düsmeyeceksin.

Sitelerde Paylaş

Sizin kavgalarınız çok hoş ya :D

Neyse ;

Avrupada dini reddetmekle bunu Türkiye'de yapmak arasında fark var.

Orda yıllar önce susturulmuş, kliseye hapsedilmiş bir din var, materyalist eğitim sistemi ,yaşam koşulları, kültür farkı.

Bizde tüm bu şartlar farklı. Zaten başımızdaki din İslam ki Hristiyanlıkla mukayese edilemez bence.

İslam hala reform görmedi saflığını tam olmasa da koruyor.

Daha 90 yıl öncesine kadar teokratik bir devletimiz vardı.

Yani bizim ateistin farklı olması normaldir. Zor olanı başarmıştır bile diyebiliriz bence bu şartlarda dini reddederek.

Dinsizlik konusunda bizden daha fazla sancı çekecek olanlar araplar ve diğer geri kalmış İslam ülkeleri olacak diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Yanlış yerde yanlış şeyleri arıyorsun...

Bu forumun formatı aradığın şeyler için uygun değil...

Aradığın şeyleri bulmak istiyorsan,aradığın şeylerle ilgili foruma gitmen gerek..

Kısacası bazı şeyleri yanlış yerde aradığından dolayı,forumdaki ateistleri kalitesizlikle suçlaman,senin ahmaklığından..

eğer forumun formatı tanrı var mı yokmu ise bu formatı kabul eden herkes kalitesizdir..

Tanrı'nın olmadığı zaten bu forumda ispatlanmıştır..tekrar tekrar ayetleri asıp tartışmanın ne anlamı var?

Önemli olan Tanrı'nın var olup olmadığı değil,bu inancın yerine ne konulacağıdır,bunu bilinçli,kaliteli,birikimi,derinliği olan ateistler yapabilir.

Sitelerde Paylaş

Sizin kavgalarınız çok hoş ya :D

Neyse ;

Avrupada dini reddetmekle bunu Türkiye'de yapmak arasında fark var.

Orda yıllar önce susturulmuş, kliseye hapsedilmiş bir din var, materyalist eğitim sistemi ,yaşam koşulları, kültür farkı.

Bizde tüm bu şartlar farklı. Zaten başımızdaki din İslam ki Hristiyanlıkla mukayese edilemez bence.

İslam hala reform görmedi saflığını tam olmasa da koruyor.

Daha 90 yıl öncesine kadar teokratik bir devletimiz vardı.

Yani bizim ateistin farklı olması normaldir. Zor olanı başarmıştır bile diyebiliriz bence bu şartlarda dini reddederek.

Dinsizlik konusunda bizden daha fazla sancı çekecek olanlar araplar ve diğer geri kalmış İslam ülkeleri olacak diye düşünüyorum.

Gelismis ülkelerde mücadeleler verildi davul trompet calarak haklar kazanilmadi. Kadin haklari da ayni sekildedir.

Islam reform olmaz olmamali da...Islamin gercek yüzünü bilmeleri yeter ama Türkiye'de sorunda burada baslamaktadir.Islami sirin gösterebilmek amaci ile her agzini acan kalemini oynatan Türkiye'nin temelinden bir tugla cekmis ve hala cekmeye devam etmektedirler.

Ülkenin gelecegini kararttilar böyle aydinlik, yazarlik, ögretim üyeleri, entellektüellik olmaz olsun. Halbuki islama yaglanacaklarina ( ki hic zorlama tehdit olmadan ) kalemlerini oynatacaklarina sus pus olsalardi su anda kat kat daha iyi bir ortam olurdu diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

ateist olanların sizden kalite belgesi alması mı gerekiyor ? sizin gibi düşünen insanları kaliteli , farklı düşünceleri kalitesiz bulmanız bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor.

Yalan söyleme.. Sen her ateisti beğeniyor musun? Senin gibi biri ise hoşuna gidiyordur yazdıkları.. Değilse beğenmiyorsundur.. Bu ileti onu gösteriyor.

Beğenmediğin bir sürü ateist ve teist var bu forumda.. Olmasa bunları yazmazdın. İnsanın beğenmesi için kalite belgesine gerek yok. Hisleri, aklı ona ne yapması, kimi ile aynı düşünceyi paylaşması, kiminden hoşlanmaması gerektiğini söyler.. Bunlar kalitedir. Senin kaliten biraz düşük..

Sitelerde Paylaş

Önemli olan islamın sapık kültüründen kurtulmak. Türkiye şeriatla yönetilmiyor ama islamın sapık kültürü ülkeye egemen. Bunu kadınların giyim tarzlarında tutunda sapık ve gerzek sünnet düğünleriyle görüyoruz.

Bir ateist islamın kültürüne göre yaşıyorsa onunda müslümandan hiç farkı yoktur. Türkiyedeki çoğu ateist islamın kültürü beyinlere işlemiş ve onu atamıyor.

Sitelerde Paylaş

Bir ateist islamın kültürüne göre yaşıyorsa onunda müslümandan hiç farkı yoktur. Türkiyedeki çoğu ateist islamın kültürü beyinlere işlemiş ve onu atamıyor.

Dogru söze sapka cikartilir.

Dogmatik agnostik arkadas Itchy ateistlige terfi etmis ilerleme var ama sanalda ne kadar kolay oluyor bu isler bende onu anlayamiyorum. Kisi ayaga kalkip PC nin oldugu yerden uzaklasinca ne oldugu hangi kimlikle göründügÿ önemli degil midir?

Acaba ben mi salagim?

Sitelerde Paylaş

Yalan söyleme.. Sen her ateisti beğeniyor musun? Senin gibi biri ise hoşuna gidiyordur yazdıkları.. Değilse beğenmiyorsundur.. Bu ileti onu gösteriyor.

Beğenmediğin bir sürü ateist ve teist var bu forumda.. Olmasa bunları yazmazdın. İnsanın beğenmesi için kalite belgesine gerek yok. Hisleri, aklı ona ne yapması, kimi ile aynı düşünceyi paylaşması, kiminden hoşlanmaması gerektiğini söyler.. Bunlar kalitedir. Senin kaliten biraz düşük..

benim düşüncelerini beğenip beğenmemem bana özel bir şeydir ve bu onlar için bir şey ifade etmiyor , farklı düşünmeleri onları kendi fikirlerime göre yargılayıp alenen aşağılama veya etiketleme hakkı da vermiyor. sanırım iletiyi manipüle edip benim üzerime oynamak istiyorsun , söylemlerinize dikkat edin hacı bey.

Sitelerde Paylaş

Dogru söze sapka cikartilir.

Dogmatik agnostik arkadas Itchy ateistlige terfi etmis ilerleme var ama sanalda ne kadar kolay oluyor bu isler bende onu anlayamiyorum. Kisi ayaga kalkip PC nin oldugu yerden uzaklasinca ne oldugu hangi kimlikle göründügÿ önemli degil midir?

Acaba ben mi salagim?

herkes etiketlemeye bu kadar meraklı olduğuna göre yapıştıralım bakalım üzerimize bir şeyler. açtığınız topikte sizle ve brutalla konuşmalarımızından sonra düşüncelerimin agnostisizm olmadığını farkettim , ignostisizmi kendime yakın buluyorum. çok merak ediyorsanız: pcden uzaklaşınca da apateistim. bu forumu yeni fikirler ve bakış açıları edinmek ve bilgi paylaşımında bulunmak için takip ediyorum. bu kadar 'ben' yeterli midir ?

Sitelerde Paylaş

benim düşüncelerini beğenip beğenmemem bana özel bir şeydir ve bu onlar için bir şey ifade etmiyor , farklı düşünmeleri onları kendi fikirlerime göre yargılayıp alenen aşağılama veya etiketleme hakkı da vermiyor. sanırım iletiyi manipüle edip benim üzerime oynamak istiyorsun , söylemlerinize dikkat edin hacı bey.

Kendi düşüncelerimde sana istediğimi yapabilirim. Orası beni teritorim. Benim ilgi alanım.Senin de yaptığın o..Ona kimse mani olamaz.

Bu düşüncemi sana istediğim gibi iletirim de. Bunun da önlenmesi imkansız.. Ama sen hakkında düşünülenleri beğenirsin veya beğenmezsin. Orası beni ilgilendirmiyor. Orası da senin ilgi alanın.

Yani senin düşüncelerini beğenmemek ve seni kalitesiz bulmak benim ilgi alanım. Senin değil.

Aynı durum senin için de geçerli.

Kaliteyi bu bağlamda değerlendirirsen anlaşırız.

Sitelerde Paylaş

Bu tür başlıklar neyin ne olduğunu anlamakta faydalı başlıklardır.

Ortada teistlerin kriterlerini dayatan bir ateizm çetesi var.

Subliminal mesajlar veriyorlar türkiyedeki ateistler şöylesiniz, böylesiniz, o kadar şerefsizniz ki sizden bir halt olmaz gibi mesajlar veriyorlar.

Aldırmayın bu mesajlara.

Onlar kim oluyorlar ki size ne yapacağınızı söyleyecek?

Ölünüz ölse bunun acısı size,

Borcunuz olsa bunun sıkıntısı size,

Karnınız aç olsa açlık acısı da size,

Bu subliminal mesajlara aldırmayın,

Eğer teizme, agnostisizme, deizme, anteizme, ne kadar inanç varsa hepsine düşmansanız

Hepsinin yok olmasını istiyorsanız doğru yoldasınız.

Bu teist ajanlarını boş verin.

Beyaz adam onları evin içinde mutfakta beslediği için ağırda ve samanlıkta uyuyan siz tarla zencilerini aşağılık görür bunlar.

Özgürlüğü seçmeye kalkarsanız beyaz adama en önce sizi ispiyonlayacak olan yine bunlardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...