Jump to content

Müslüman arkadaşlarım, amacınız nedir?

Recommended Posts

Niye bu foruma gelip dininizi savunma ve/veya yayma gibi bir çaba içerisindesiniz? Kur'an emrettiği için mi? Kur'an aynı zaman da "onların gözlerine perde çektik, boşuna uğraşmayın" da diyordu gerçi.

Yoksa dininize saldırı olarak algıladığınız için mi buraya geliyorsunuz? Birisi sizin dininizi ve tanrınızı kabul etmeyince niye kendiniz reddedilmiş gibi davranıyorsunuz hiç düşündünüz mü? Kur'an "benim dinim bana, senin dinin sana" demenizi önermiyor muydu?

Eğer niye ateistler müslümanlarla uğraşıyor diye sorarsanız da cevabım benim şudur; dinle kandırılıyorsunuz ve ülke cehenneme dönüyor, halinize şükrediyorsunuz televizyonda kolu bacağı kopan insanlara bakıp.

Çok düşük olasılık ama, cehenneme gitmemizden mi korkuyorsunuz? Hiç sanmıyorum, umrunuzda olmaz. Sonuçta en az 5,5 milyar insan müslüman olmadığı için cehennemde sonsuza kadar yanacak ve siz eğer cennete girerseniz nasıl orada bu gerçeği bilirken mutlu olacaksınız? Bencilin bencili olmanız lazım.

tarihinde Xibalba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Niye bu foruma gelip dininizi savunma ve/veya yayma gibi bir çaba içerisindesiniz? Kur'an emrettiği için mi? Kur'an aynı zaman da "onların gözlerine perde çektik, boşuna uğraşmayın" da diyordu gerçi.

Yoksa dininize saldırı olarak algıladığınız için mi buraya geliyorsunuz? Birisi sizin dininizi ve tanrınızı kabul etmeyince niye kendiniz reddedilmiş gibi davranıyorsunuz hiç düşündünüz mü? Kur'an "benim dinim bana, senin dinin sana" demenizi önermiyor muydu?

Eğer niye ateistler müslümanlarla uğraşıyor diye sorarsanız da cevabım benim şudur; dinle kandırılıyorsunuz ve ülke cehenneme dönüyor, halinize şükrediyorsunuz televizyonda kolu bacağı kopan insanlara bakıp.

Çok düşük olasılık ama, cehenneme gitmemizden mi korkuyorsunuz? Hiç sanmıyorum, umrunuzda olmaz. Sonuçta en az 5,5 milyar insan müslüman olmadığı için cehennemde sonsuza kadar yanacak ve siz eğer cennete girerseniz nasıl orada bu gerçeği bilirken mutlu olacaksınız? Bencilin bencili olmanız lazım.

din den para kazaniyor olabilirler (bu işte acaip para mevcut) onun disinda can sıkıntısı olabilir

Sitelerde Paylaş

güzel bir konu admın ateıst cafeye tasımalı muslumanlardan cevap beklıyoruz...

tavanarasından fark edılmeyebılır

Sitelerde Paylaş

Nekadar fazla insani Müslüman yaparlarsa okadar fazla Huriye kavusacaklar..... :D

Ciddi olalim. Ateistler Müslümanlarin forumlarinda takilmazken onlar Ateist forumlarina neden geliyorlar ? Cevap basit, iclerinde bu Dinin yanlis olmasi üzeri süpheleri var. Bu nedenle bu foruma geliyorlar, kendilerini bizlen ölcmek icin, Ateistlerlen tartisip onlari yenip , kendi ic korkularini bastira bilmek icin.

Sitelerde Paylaş

Bir insan neden ateist olur merak ettikleri için bence. Bir müslümana göre imansız biri her şeyi yapabilecek durumdadır, Allah korkusu olmadığı için. Böyle düşünen müslümanlar sığ düşüncelidir ve vicdanını sadece bir yaratıcıya yorarlar, insanların sırf korkudan kötülük yapmadıklarını zannederler. İnsanlığa karşı nankördürler.

Hani bir atasözü vardır: "Dinsizin hakkından imansız gelir." Buradan bile imansız olan insanın beterin beteri olduğu düşünüldüğü açık.

Sitelerde Paylaş

ate kızlar kendi teklif ediyomuş, diye bi efsane var. bi ateist kız düşürüp zina yapmak istiyolar. allahları zaten atelerle ilişkilerine günah yazmıyor. bir de onu müslüman edebilirlerse öbür tarafta da bolca huriyi garantilicek. bi taşla bikaç kuş birden vurmayı umarak geliyolar.

Sitelerde Paylaş

Din hakkında eleştirileri anlayabilmek için.Onlar dine gönül açısından bağlı çünkü aileleri dindar dostları çevreleri dindar.Din aleyhine doğru dürüst hiç bir şey duymamışlar.Ayrıca buraya gelen İslamcıların hepsi antikomunist. Ateistlerin bu husustaki görüşlerinide merak ediyorlar. Turan Dursun okusunlar diyebilirsiniz. Ama Turan Dursunun Kitaplarını dahi evlerinde bulundurmaktan çevrelerine karşı sakınıyorlar.Bulunmaları aslında onlar için çok faydalı.En azından ateistlerin hepsinin Komunist olmadığını laik olduklarını öğrenmiş oluyorlar.Ayrıca İslamın ciddi tenkitleride akıllarının bir köşesinde duruyor. ve Onlara cevap veremiyorlar.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
iclerinde bu Dinin yanlis olmasi üzeri süpheleri var.

Çok doğru. İman şüphenin zıttıdır ama şüphe olmadan iman da olmaz. Sadece kendilerini kandırıyorlar.

Allah korkusu olmadığı için. Böyle düşünen müslümanlar sığ düşüncelidir ve vicdanını sadece bir yaratıcıya yorarlar, insanların sırf korkudan kötülük yapmadıklarını zannederler. İnsanlığa karşı nankördürler.

Yine çok doğru bir testpit. Kur'an'da ahlaki dersler vardır, inanmayanlar ahlaksızdır gibi bir genelleme yapıyorlar ve dinlerini kafamıza kakıp duruyorlar. Halbuki yanlış motivasyon zehir gibi tehlikeli bir şeydir. Eğer birisi ahlakını cehennem korkusuyla sürdürüyorsa o ahlak zaten iki yüzlü olmuş oluyor.

Onlar dine gönül açısından bağlı çünkü aileleri dindar dostları çevreleri dindar.Din aleyhine doğru dürüst hiç bir şey duymamışlar.

Evet, zaten şu bir gerçek, bir bireyin dini nerede doğduğu ile çok alakalı. O yüzden din haritası diye bir şey var. İnsanlar inançlarını kültür ve gelenekleriyle birleştirdiklerinden, en ufak bir eleştiri bütün kültürlerini ve geleneklerini sarsar ve buna aşırı tepki verirler doğal olarak.

tarihinde Xibalba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eee bu tartışma forumların amacı zıt fikirleri bir araya getirerek tartışma ortamı yaratmak değil mi zaten?

Eğer müslüman üyelerin gelmesi istenmiyorsa -ki öyle bir hakkınızın olduğunu düşünüyorum-

üyelik oluştururken ''sadece non-teist üyeler'' gibi bir dipnot düşülebilir.

Bir de şu var; islam eleştirilerine yer verilen bir tartışma forumunda, müslüman üyelere cevap hakkı doğuyor.

Cevap verme ihtiyacı hissedenler de üye oluyorlar. :)

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eee bu tartışma forumların amacı zıt fikirleri bir araya getirerek tartışma ortamı yaratmak değil mi zaten?

Eğer müslüman üyelerin gelmesi istenmiyorsa -ki öyle bir hakkınızın olduğunu düşünüyorum-

üyelik oluştururken ''sadece non-teist üyeler'' gibi bir dipnot düşülebilir.

Bir de şu var; islam eleştirilerine yer verilen bir tartışma forumunda, müslüman üyelere cevap hakkı doğuyor.

Cevap verme ihtiyacı hissedenler de üye oluyorlar. :)

Ben "müslümanlar buraya gelmesin" demiyorum. Niye geliyorlar diye onlara soruyorum. Kendilerini sorgulatmaya çalışıyorum, amacım düşündürmek.

Sitelerde Paylaş

Oğlum, kendinizi bu kadar değerli görmeyin. Hiçbir din mensubu ateistlerle uğraşmaz, ateistler din ve mensublarıyla uğraşır.

Mesela benim ofiste canım sıkıldığında bir - iki ateistte ''hadi bunu da açıklayın lan'' demek için geldim : )

:D

Sitelerde Paylaş

Oğlum, kendinizi bu kadar değerli görmeyin. Hiçbir din mensubu ateistlerle uğraşmaz, ateistler din ve mensublarıyla uğraşır.

Mesela benim ofiste canım sıkıldığında bir - iki ateistte ''hadi bunu da açıklayın lan'' demek için geldim : )

Biz de inandık... ;)

Sitelerde Paylaş

Belki ofisinizdeki arkadaşlar açıklayamazlar ama buradaki arkadaşlar sizin aklınıza gelmiş, gelebilecek ve gelemeyecekler hakkinda bile fazlasıyla bilgiye sahipler.

Siz yeter ki merak edin !! Küçücük bir soru işareti insanın olmazsa olmazından küçücük bır kırıntı. Dünya uzay araştırmaları için milyar dolarlar harcarken biz hala çiftçinin borçları ile uğrşıyoruz.. Sorun kurandan, evrenden, evrimden.. Her konudan.. Sorun da kurtulalım bu beladan.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belki ofisinizdeki arkadaşlar açıklayamazlar ama buradaki arkadaşlar sizin aklınıza gelmiş, gelebilecek ve gelemeyecekler hakkinda bile fazlasıyla bilgiye sahipler.

Siz yeter ki merak edin !! Küçücük bir soru işareti insanın olmazsa olmazından küçücük bır kırıntı. Dünya uzay araştırmaları için milyar dolarlar harcarken biz hala çiftçinin borçları ile uğrşıyoruz.. Sorun kurandan, evrenden, evrimden.. Her konudan.. Sorun da kurtulalım bu beladan.

Arkadaşlarımın arasında yeterince her düşünce ve inançtan insan var o yüzden sıkıntım merakım pek yoktur.

Sorun sadece Kuran mı?

Diğer dinler ile problem yaşamıyorsanız bu da sevindirici, demek ki İslam'ı seveceksiniz yakın zamanda..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlarımın arasında yeterince her düşünce ve inançtan insan var o yüzden sıkıntım merakım pek yoktur.

Sorun sadece Kuran mı?

Diğer dinler ile problem yaşamıyorsanız bu da sevindirici, demek ki İslam'ı seveceksiniz yakın zamanda..

Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah'a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

NİSÂ-144

Sitelerde Paylaş

Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah'a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

NİSÂ-144

Buradaki ''dost'' müslüman toplumun başına lider, önder, padişah, başbakan, cumhurbaşkanı vs. (ne derseniz diyebilirsiniz) seçerken kafir / gayrimüslim seçmeyin anlamındadır.

Şununda artık farkına varın; Ayetlerden anlam çıkarırken 1400 sene önce ki anlatım diliyle bugün ki anlatım dilinin birbirinden çok farklı olduğunu kavradığınız takdirde iyi sonuçlar çıkarabileceğinize inanıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...